Jump to content
Sign in to follow this  
am_eniey_1

Bertudung tidak wajib tetapi menutup aurat yang WAJIB

Recommended Posts

Aik ogGy..memanah nmpak..ekekeke ::icon_lol::
jgn dok tgk org jer, klu org disekeliling dh ok, bru la tgk org len plak...hehe

Haha aku xmemanah tapi membidik...sori teri aku tak maksud ko yang pakai cam tu.Jangan marah yea..

p/s : aku curi pakai tenet bos ni kihkikih...

oi perli nmpk... aku tau la aku pkai tudung tak mcm tudung ustazah tu huhuhu....

aku br nk sound nasib bek ko ngaku ko sental tenet bos ko hehehe...

Hehe jangan marah... tapi kalau ko pakai tudung cam ustazah tu,hai memang comey !!! kihkihkih...

hish takpelah.. aku lasak... krg aku pakai tudung ustazah pastu berlasak org lagi la ada bad impression

naqninetwo92 wrote:Ayah aku kata biar lah dipaksa dulu insyaAllah lama2 akan sedar...aku pernah tegur kat gf aku...sebab dia selalu pakai seluar yg ketat...aku suruh lah satu hari tu pakai baju kurung, dia senyum dia segan katanya kalau perangai tak elok apa guna pakai baju kurung...tapi aku tempias ngan ayat macam tu, bab perangai jangan samakan dengan aurat, pentingkan yg wajib dulu yg kemudian tu mean perangai kita sama2 improve kan, lagipun aku tak suka sebenarnya perempuan pakai seluar jeans sebab aku sendiri tak pernah pakai seluar jeans...sebab ayah aku tak pernah belikan...payahla nak basuh, ustaz aku kata nak wat pakai solat dipersoalkan tahap kebersihannya...biarlah kita berhadapan dengan Allah dengan elok dan baik...but depend on the person...

samalah...
aku rasa perempuan ni lebih ayu kalau bertudung....
kalau tengok kat zaman skrng ni, jeans lah yg kebiasannya jd trend, aku sendiri pun tak suka juga nak pakai jeans ni...

Tiada paksaan dalam islam asalkan msih di landasan hukum syarak, adab dan peradaban islam..Asalkan selesa dan sng bagi si pemakai, tak kirala jean ke, sluar renang ker, sluar tarbus ker..pkaila asal menutup aurat zahirnya..

Smpai ke buku lali tu dh kira jubah la kan? jadi cam minah arab..huhu sluar jean dalam jubah. Tahan jela panas..Lbih baik panas dunia dari akhirat sana.. ::icon_lol::

Den raso la kan, pompuan pakai pakai seluar jeans ke, seluar track ke, tak salah pun.
Asalkan seluar tu bersih suci, dan tak ketat supaya tak menampakkan bentuk kaki yang ala-ala bunting padi tu dengan begitu ketara aka. seksi.
Kalau pakai seluar dah dikira salah sebab nampakkan bentuk kaki, kenapa baju lengan panjang tak salah pulak sebab nampakkan bentuk lengan.

Baju kurung tu pakaian tradisi Melayu, bukan Islam.
Orang Arab tak pakai pun baju kurung. Dia pakai jubah.

-
Lagi satu den pelik sikit kan kat kaum laki ni, beria-ia suruh awek / pompuan supaya pakai tudung.
Aku takut-takut dia kena sound tepeq dari awek tu balik supaya pakai tutup aurat time main bola sepak.
Nasib baik den tak main bola. Den main boling. Heheh.

pakai seluar jeans ke, slack ke, boleh je.. tapi kena yg longgar la... tak menampakkan bentuk kaki tu.. pastu kalau nak pakai t-shirt pakai yg labuh dan longgar.. t-shirt muslimah tu.. banyak jual skrg.. comel je kalau pakai.. ::icon_biggrin::

kalau labuh sampai lutut je ok tak?
seluar perempuan biasanyer takdela mengetat sampai ke buku lali
biasanya dari lutut sampai buku lali dah longgar dah.
kalau aweks punk tak tau la kan...
::icon_biggrin::

3vilngineer wrote:maksud aku pakai suar jin n baju tabuh sampai lutut
seksi jugak ke?

::icon_biggrin::

ok la tu takde masalah rasanya.. dgn syarat seluar jeans tu mmg tak ketat la..

rasa cam tak kene je tajuk ni...
'bertudung tak wajib..tutup aurat yang wajib'
hurmmm...sape yg pandai2 ckp bertudung tu tak wajib???
kalo tak, takkan pompuan muslim kat dunia ni ade yg bertudung..
bertudung tuh salah satu aurat la jugak...so mana leh tak wajib..
bab pompuan muslim yg bertudung suka kenakan ngn pakaian ketat..itu depends pd dia la..kita yg nengok ni just berdoa je mintak die sedar ape yg dia buat tu salah..
bukan bukak topik kutuk2 pompuan mcm tuh...

p/s: Kun Fa Ya Kun...
Tuhan tu Maha Berkuasa...kita kutuk2 org mcm tuh arini, besok Dia kasi yg mcm tu sebagai pasangan kita.. Nak pulak yg jenis degil, keras kepala tak nak dgr ckp husband..
So pikir2 kan ye...
::icon_arrow::

Miss U.A wrote:rasa cam tak kene je tajuk ni...
'bertudung tak wajib..tutup aurat yang wajib'
hurmmm...sape yg pandai2 ckp bertudung tu tak wajib???
kalo tak, takkan pompuan muslim kat dunia ni ade yg bertudung..
bertudung tuh salah satu aurat la jugak...so mana leh tak wajib..
bab pompuan muslim yg bertudung suka kenakan ngn pakaian ketat..itu depends pd dia la..kita yg nengok ni just berdoa je mintak die sedar ape yg dia buat tu salah..
bukan bukak topik kutuk2 pompuan mcm tuh...

p/s: Kun Fa Ya Kun...
Tuhan tu Maha Berkuasa...kita kutuk2 org mcm tuh arini, besok Dia kasi yg mcm tu sebagai pasangan kita.. Nak pulak yg jenis degil, keras kepala tak nak dgr ckp husband..
So pikir2 kan ye...
::icon_arrow::

pada ak, tajuk pd topik sinis, tp xsalah, kalo bace byk kali, ad benarnye
topik ni bkn utk kutuk perempuan, kite cube berbincang dg cara behemah..
biar sinis, biar terbuka.. tp biar berbatas jugak..selagi xsalah landasan,kite teruskn

Aku rasa maksud sebenar topik tu macam ni:
Pakai tudung tak wajib, menutup aurat yang wajib. Kalau orang tu bertudung tapi pakaian lainnya terdedah (contohnya seluar pendek), tak guna juga bertudung tu. Kalau perempuan tu tutup aurat kecuali rambut, tak guna jugak. So kesimpulannya tutup aurat tu termasuklah tutup semua bahagian yang diisytiharkan sebagai aurat, bukan sekadar memakai tudung.
Malah kesinisan topik ni jugak aku rasa bukan untuk perempuan semata-mata, kaum lelaki pun patut terkesima jugak.

Tapi aku pun tak boleh nak paksa sangat orang perempuan yang aku kenal supaya pakai tudung dan tutup aurat, sebab kaum aku sendiri pun kadang-kadang main bola sampai nampak lutut. Buat poster sampai nampak pusat. Kalau kena sound balik kang sia-sia jer.
So, perbetulkan diri sendiri baru betulkan orang lain. InsyaAllah.

ye..aku tau die siniskan kaum pompuan...tp mslh ayatnye tu tak kena..
aku suggest maybe dia leh wat tajuk cmni..
'NGAKU ISLAM..KEPALA BERTUDUNG, TAPI DRESSING MCM NK TERJOJOL ANAK MATA NI'..
haaaa...cmtu barula sinis..

mmg salah berdosa bila seseorg tu bukak aurat kpd yg bukan muhrim...tp bg aku, pd org yg kutuk pompuan2 yg bukak aurat (especially kaum adam) tu korg kena pikir jugak...mcmla slama korg idop korg tak pnh wat dosa...
aku bukan nak back up kaum aku yg taktau hukum agama, tp mslhnye kita kalo nk tego org kena cr cara yg pling tak menyakitkan ati..bak kata ?????????? silap ari bulan kene sound blik..
Islam pun ckp kalo nk tego seseorg biar tak menyinggung perasaan org..kalo rs tak mampu nk tego, tolong berdoa untuk die...kan lg baik drp kutuk org cmtu..

p/s: aku dedicated kat bdk2 page 1 especially tuan punye rumah..

Miss U.A wrote:p/s: aku dedicated kat bdk2 page 1 especially tuan punye rumah..

ak ad je kat page 1, dn ak dgr dr awal cara dorg, ak berade di sane, biarlah dorg nk ckp mcm mane

kalo die kutuk kite, kite pn kutuk 2x5, xde guna, xde beza

yg baik kite ambik, yg buruk kite tolak tepi, kalo miss ad rase xbersetuju ngn pendpt dorg, kami mengalu2kan point of view miss

xkesah la ni utk/ditujukan pd sape...asalkn ilmunye sampai.. betol, nk menegur org biar brhemah, nk lg afdal, 7kali puji, sekali tegur

kalo nmpk mnde buruk, dan rase perlu ditegur,tegurla.. buang pemikiran "ahh, biarla, nk tegur, ak pn bkn nye baik sgt"

nk tggu korg jd baik 2 bile? sok? lusa? sementara nk tggu korg jadik baik,sempat la makhluk ALLAH 2 wat perkara yg same berkali2

cuma jgn la korg kata "dik, merokok membahayakn kesihtn" sambil kita riang ria menghembuskn asap rokok tanpa segan silu

alahai.. manela org 2 nk dgr..kompem2 kite kne balik sedas.. yg penting, kalo ditegur, jgn cepat melatah

p/s:ak tujukn utk berkongsi dgn sume, xde spesifik utk mane2 induividu..sekian

si bahlol mana lak yg cakap Bertudung tidak wajib tetapi menutup aurat yang WAJIB??kalu jumpa,terajang je..suka hati dia je tukar hukaum ALLah..for TS,tq sbb kupas isu ni..tabik springgggg kat lu bro... :lol:
so,kalu ada jumpa girl2 yg x beertudung tu,ringan2 mulut la tegur..bulan puasa,besar pahalanya...

[quote name='Are~Miey12' date='22 July 2009 - 11:39 PM' timestamp='1248277140' post='960562']
ye..aku tau die siniskan kaum pompuan...tp mslh ayatnye tu tak kena..
aku suggest maybe dia leh wat tajuk cmni..
<font color="green">'NGAKU ISLAM..KEPALA BERTUDUNG, TAPI DRESSING MCM NK TERJOJOL ANAK MATA NI'</font>..
haaaa...cmtu barula sinis..

mmg salah berdosa bila seseorg tu bukak aurat kpd yg bukan muhrim...tp bg aku, pd org yg kutuk pompuan2 yg bukak aurat (especially kaum adam) tu korg kena pikir jugak...mcmla slama korg idop korg tak pnh wat dosa...
aku bukan nak back up kaum aku yg taktau hukum agama, tp mslhnye kita kalo nk tego org kena cr cara yg pling tak menyakitkan ati..bak kata <font color="orange">??????????</font> silap ari bulan kene sound blik..
Islam pun ckp kalo nk tego seseorg biar tak menyinggung perasaan org..kalo rs tak mampu nk tego, tolong berdoa untuk die...kan lg baik drp kutuk org cmtu..

p/s: aku dedicated kat bdk2 page 1 especially tuan punye rumah..
[/quote]kak ooii..xde maknanya nak tegur baik2..kalu x terasa kat lubuk hati,tu bukan tegur namanya..pasal cermin diri dulu tu,masalah tu x timbul la cik akak..walhal,kalu haiwan tegur sekalipun,kita kena terima..contohnya,kalu kambing cakap,hukuman bagi penzina yg masih teruna dan dara,dan sabit kesalahan serta cukup saksi adalah rejam 100 kali..ulamak al-azhar pulak cakap hukumannya,denda rm200..yg mana kena ikut??kena ikut cakap kambing la (sebenarnya lebih tepat kalu cakap ikut kebenaran)..so,x pernah aku dgar atau baca mana2 hadis yg sebut: kalu nak tegur org lain,kena baiki diri dulu..ikut la kitab arab or jawi coz dua2 aku blh baca..x da kan??so,baik akak baca ikut mata hati..jgn emosi..kalu akak rasa ada yg x elok ttg kaum adam,bukak je tread baru..pastu huraikan (sbb dan contoh)..x payah nak marah2 dlam tread org.. B)

panas2....ingat la kawan2 ku semua neraka dan syurga adalah benar............