Jump to content
ogGY

Soal Jawab Mengenai Penyakit

Recommended Posts

Ko penah main ke sebelum ni ? atau ko ttibe jer masuk padang tanpa buat senaman panaskan badan ? Banyak kemungkinan,mungkin disebabkan ko tak makan lagi,badan perlukan lebih banyak garam bila ko bersukan.

Macam aku dlu,p panjat gunung tanpa sarapan pagi,naik 1/5 jer dah nak rasa tumbang, dengan kejang + bayang, peluh jangan cakap la ...dri baju sampai ke seluar lecun habis.Dapat jer roti sekeping degan air,alhamdulillah..ok.

mcm korg sume tau... aku dh mendirikan umah dan tangga 3 bulan lepas.

skang ni aku berjaya tukar department dan bekerja mengikut waktu mesia (finally). tp syarat utk kekal dlm team tu ialah aku tak boleh preggy dlm ms sekurang2nya 6 bulan or maximum 12 bulan selepas aku join team tu.

now, aku slalu dgr org kata kalu aku on pill skang, chances utk aku nk dpt baby akan tipis, betul ke? aku takut kalu aku on pill skang, once aku stop, langsung takde baby, cian laki aku takde waris huhuhu.... n aku kalu leh taknak la lambat dpt anak... at least b4 29 aku dh ada sorg dh,.

mcm mana eh nk rancang ni? aku skang main kira ari je huhuhu

Ada banyak cara ko leh cegah dari hamil :-

1 - Melalui kaedah lama iaitu klimaks diluar @ faraj
2 - Melalui kaedah ikat di bahagian saluran ovari tak silap aku
3 - Penggunaan bahan perlindungan seperti kondom lelaki,kondom wanita dan ada 1 lagi tu aku dah lupa nama dia.
4 - Makan pill perancang ,ko nak yang baik punya ( xmenggemukkan,mengekalkan bentuk badan,meningkatkan daya keghairahan dll ) ,amik la yasmin atau harga yang RM 40>

Ko pilih salah 1 cara ko nak pakai,cara senang ko kene kawal hubungan intimasi ko,if ko rasa perlu,makan sjenis pil nama dia ( sila PM aku,tkt bebudak salah guna ) , untuk matikan benih lelaki,biasa ni untuk kecemasan ( time kondom pecah ke apa ) .

[quote name='ogGY' date='26 February 2010 - 12:14 AM' timestamp='1267114462' post='1019109']
Ada banyak cara ko leh cegah dari hamil :-

1 - Melalui kaedah lama iaitu klimaks diluar @ faraj
[b]2 - Melalui kaedah ikat di bahagian saluran ovari tak silap aku[/b]
3 - Penggunaan bahan perlindungan seperti kondom lelaki,kondom wanita dan ada 1 lagi tu aku dah lupa nama dia.
4 - Makan pill perancang ,ko nak yang baik punya ( xmenggemukkan,mengekalkan bentuk badan,meningkatkan daya keghairahan dll ) ,amik la yasmin atau harga yang RM 40>

Ko pilih salah 1 cara ko nak pakai,cara senang ko kene kawal hubungan intimasi ko,if ko rasa perlu,makan sjenis pil nama dia ( sila PM aku,tkt bebudak salah guna ) , untuk matikan benih lelaki,biasa ni untuk kecemasan ( time kondom pecah ke apa ) .
[/quote]

kaedah yg no.2 tuh, bole pakai ke??? kalo dah ikat, nnt kalo nak ade anak blik cmne?? kne bukak blik ke??? aku rse kaedah nih sesuai utk yg taknak anak teros la.....

Kaedah ni kalau nak .kene bukak baliklah ikatan tu...ibarat kilang gantung operasi, telur2 tak jumpa jalan keluar...jadi sperma takkan dapat mensenyawakan telur tu .

nak tanya sikit psl kaedah IVF (in verto fertilization), boleh ke dilakukan ke atas pasangan baru kawen yg nakkan anak kembar?? sbb setahu aku, kaedah IVF nih juz utk pasangan yg susah dapat anak je...

bape percentage utk success dgn kaedah ni?? dan ade long/short term efek tak kpd ibu2 yg melakukan kaedah IVF nih..

sekian.

Wah soalan mencabar ,soalan ni ko kene tanya doktor yang lebih berpengalamana tok jawab.Apa yang aku tau, IVf ni kaedah pensenyawaan bayi di dalam tabung uji dan biasa pasangan bermasalah je dan berumur yang guna pakai kaedah ni .

Ko kene ke myra ?hehe

pergh.... giler dahsyat soalan..... aku pun nk tau apa jwpnnya. kalu leh buat IV n successful dlm kembar, aku nk cuba. aku nk ank kembar.

aku rasa aku nk mkn pill, so balik pada soalan aku, kalu aku stop mkn pil, aku leh dpt anak ke? aku nk mkn for 6 month je

tu la pasal..soalan dia agak mencabar jugak.di luar jangkaan aku nak menjawab .

teri : kalau ko rasa xnak makan pil,ko guna cara lama iaitu no 1 dan 3. kalau ko rasa x pasti cara tu selamat, ko makanlah pill perancang yang baik punya.Murah2 pun ok cuma ada sesetengah orang makan,menggemukkan . Kalau yang mahal punya ,ok jer tak de masalah .

minta maaf menyampuk sket
ade x sesape kt sini tau ubat mane yg harus dibeli utk menumbuhkan rambut yg gugur?
ak ade masalah rambut gugur smp leh nmpk kulit kepala,ak baru umur 18 dh gugur dh rambut ak
kalau nk wat rawatan kt yun nam ak bkn jenis org berada.

[quote name='faezfahmi618' date='11 April 2010 - 09:04 AM' timestamp='1270947887' post='1025194']
ade x sesape kt sini tau ubat mane yg harus dibeli utk menumbuhkan rambut yg gugur?
ak ade masalah rambut gugur smp leh nmpk kulit kepala,ak baru umur 18 dh gugur dh rambut ak
[/quote]

bro, yun nam je.

tak pon try tancho ke.

[quote name='faezfahmi618' date='11 April 2010 - 09:04 AM' timestamp='1270947887' post='1025194']
[/quote]

keturunan kot??
check pemakanan harian ko, mungkin ade kaitan yang mempercepatkan rambut gugur

btw, leh try shampoo bawang (jackie chan jadi duta lagi):ph34r:
rm 40-+ camtu la
cari keguguran rambut nye jenis
promo sket
[img]http://img.tradeindia.com/tradeleads/2/org_1940036.jpg[/img]
[quote name='Nezict' date='11 April 2010 - 06:40 PM' timestamp='1270982451' post='1025209']
bro, yun nam je.

tak pon try tancho ke.
[/quote]

tancho leh atasi rambut gugur ke??
setau aku lebat/panjangkan rambut leh la

yun nam dia tak mampu la...
terus botak lak kang dia :lol:

usha dulu berapa harga. ade gak member aku dulu try buat. ade la jugak perubahan.

tancho tu time aku sekolah dikira 'ubat ajaib'. :P try je dulu mane tau jadik ke tak. bukan mahal pon.

botak macho ape. kasik licin terus. :D

syampoo bawang nih leh atasi rambut gugur ker..?? budak bilik aku pakai gak nih..rambut jadi kasar...banyak gak rambut dia gugur mengalahkan aku yang pakai rejoice jer...rambut nih selain pakai syampoo yang sesuai makanan nak kena jaga jugak...jangan makan banyak benda bergoreng...

tengok jenis rambut kita tuh berminyak ke kering...selalu laa exercise kan sikit kulit pala tuh...dengan cara urut2 sikit kulit pala sampai ke belakang leher dan belakang badan... kadang2 wat arr rawatan ala tradisional sikit buh minyak kelapa atau guna daun bunga raya kat rambut dah kulit pala... insyaAllah boleh mengurangkan rambut gugur atau kalau diamal selalu boleh mengelakkan keguguran rambut..

harap[ nih membantu...saya pun bukan pandai sangat tapi berkesan nih kalau amalkan...lagi satu nak bagitau kalau selalu stress dan susah hati pun boleh menyebabkan rambut gugur jadi pandai2 lah menangani stress anda dan selalu la tersenyum dan happy...hihihihihihihi

bro pki ubat bawang ni bagus ke tuk rambut? halal ke bende ni?
ape beza yg ubat warna hijau ngan warna hitam tu?

botak tu mmg macho bro tp kalau aku wat botak tp kt tgh kepala ni x de rambut huduhlah plak kn :rolleyes:

kalo ikut petua dulu2, daun bunga raya tu
gosok2 kan kt kulit kepala...
tp tak tao la skrg nih sb dh susah nk jmpa
pokok bunga raya tu..
hehehehe..

doc, help me.....

cuping tinge aku tetiba sakit la.....dah 3-4 ari dah ni....smpi rahang aku pun dah terasa ade benjolan ape ntah..huhuuuu....tak bole tersentuh langsung....amik wuduk, nk tdo skang dah susahh...huhuuuuuu

Sakit ko tuh sila rujuk ke doktor, aku tak berani nak cakap atau bg cadangan .

Biasa sakit kat tulang pipi/gigi akan terasa sampai ke dalam telinga .

"Feromones ntahlah pil kaler coklat milo,pastu tak silap aku Dr kata ubat untuk tambah darah..."

kalo tambah darah tu Femiron ade la. iron supplement tablet. :D

'cuping tinge aku tetiba sakit la.....dah 3-4 ari dah ni....smpi rahang aku pun dah terasa ade benjolan ape ntah..huhuuuu.'

7. Does your jaw joint "[biskut tawar]" when you chew or open your mouth, or do you feel tenderness in your jaw?

if yes-->

TEMPOROMANDIBULAR JOINT (TMJ) SYNDROME, a disorder that affects the jaw joint, may be the source of your pain.

http://familydoctor.org/online/famdocen/home/tools/symptom/507.html

Peh kayao kalau kene sakit...kayap ada banyak jenis jugak,biasa kalau nak tahu tengok pada corak fizikal dia...seolah2 lebih kurang sama macam akzema je cuma dia merah sikit.nak tengok macam mana rupa kayap boleh google la..taip "rupa kayap".

Tanda2 nak tahu samada kayap,kulit rasa gatal sikit dan diikuti dengan rasa sakit or pedih sebab dia serang sistem saraf.kalau boleh jangan biarkan kayap ni melarat,kalau dah melarat memag lambat nak elok.

abang oggy, kalu bisul camne pulak nk ubati ade member sy brtanye....setau sy mandi gan air panas memang berkesan, tapi macam mana kalu ia slalu berulang slepas 2 ,3 buan slepas itu...camna nk bg pulih spenuhnya :lol: