Jump to content
ogGY

Soal Jawab Mengenai Penyakit

Recommended Posts

cocoa butter yg pot kecik tu murah je.. die jenis berminyak ptt takde kesan negatif kat kulit.

weh oggy ubat yg ko kata ari tu... bukan kalu berenti mkn terus dtg bulan ke? apsal aku takde ni? ish biar betul efect ubat tu?

teri-chan wrote:cocoa butter yg pot kecik tu murah je.. die jenis berminyak ptt takde kesan negatif kat kulit.

weh oggy ubat yg ko kata ari tu... bukan kalu berenti mkn terus dtg bulan ke? apsal aku takde ni? ish biar betul efect buat tu?
Bukan effect "buat" tu la teri, effect "ubat" tu.

ogGy wrote:
sari wrote:hye ogy...
da bli cocoa butter.. =)

Hii..sari, bape ringgit cocoa butter tu ? ok x n ada kerengsaan padak kulit ?
apakah padak ini? ::icon_biggrin::

ogGy wrote:

da bli cocoa butter.. =)

Hii..sari, bape ringgit cocoa butter tu ? ok x n ada kerengsaan padak kulit ?

apakah padak ini? Very Happy

padak tu ape..? rm32.80 if xsilap kt guardian.. kat skin ok la, xde irritated..
tpi effect lom nampk lagi.. tggu la lame skit kot...

??????????? wrote:
teri-chan wrote:cocoa butter yg pot kecik tu murah je.. die jenis berminyak ptt takde kesan negatif kat kulit.

weh oggy ubat yg ko kata ari tu... bukan kalu berenti mkn terus dtg bulan ke? apsal aku takde ni? ish biar betul efect buat tu?
Bukan effect "buat" tu la teri, effect "ubat" tu.

huaaa!! bukan salah aku... aku nk edit aku tak jumpa posting aku.... ni la br aku nk online balik.... aku tidak bersalah!!!

Haha sorang lagi berjaya mencari kesalahan ayat aku...sebenanya aku nak cakap "pada" ::icon_smile::

Mintak2 cepatlah hilang parut ko...

da bli cocoa butter.. =)

aku pun pakai ubat ni untuk ilangkan parut campak.boleh pulak aku nak kawen kena campak.time raya aritu kena.skrg ni parut still de tp pudar skit.ok la janji muka tak lubang.leh la suh mak andam tepek bedak lebih skit nanti.
pastukan de tak ubat leh kempis perut.dulu bdn aku sekeping je.tp sejak tak keje duk umah bape kati ntah naik.semua duk tego aku da gemuk.tensen aku dgr

La..ko dok umah jer dah naik badan ko ? haha same cam aku la nampaknya.Ok ko nak kempiskan perut ko , banyak cara tp sebelum tu ko nak jenis herba ke atau yang moden punya ?

ayyo... nt da kawen lagi naek kot..
tu yg rase takut nak kawen.. hehe
pkaila yg panas limau nipis tu.. losyen mujarab ye..?
aku tgk kat iklan jek, xpnah try pon..
poyo je suh org kan..

ni testimonial dari aku.. hehehe

3 bulan je... ( menderita gak )

pagi air suam taruk Quaker oat original taruk pisang di hirus syiling ( gaya sendiri )
petang - roti kosong or tosai kari ikan ..
malam - selang satu hari .makan nasi selewatnya kul 9.. lebih kul 9 kena makan nasi separuh....

kenduri..pelawaan atau di luar dugaan.. makan macam biasa ..cam org tak diet...

nah tiga bulan... "eh eh ko sakit ..dulu cam sihat je... " hehehe tu ayat aku selalu dengar...
memang sakit pun.. sakit tahan makan nasi...

Oat aku leh tahan 3 minggu je,lepas tu aku balun makan nasi balik dan bantai makan apa yang ada depan mata.

Pisang bagus sebab karbohidrat dia tinggi,biasa orang main badminton / gim makan pisang sebelum wat aktiviti.

Jadi skang berat ko berapa ayoi ?

Aku leh rekemen 1 produk tp under kawalan doktor la...XENICAL,mahal tp memang berbaloi la ko makan tanpa riso berat badan ko.Cuma 1 jelah masalahnya,PANTANG kentut... ( org pompuan jarang kentut ) kalau ko terlepas dengan kuatnya,maka akan terrr..... ::icon_lol::

Sekiranya ko nak sama dengan dia,ko leh makan LIPOSINOL,fungsi dia sama cam kat atas ni, cuma dia tak beri kesan buruk sekiranya ko terkentut...100% herba. Kalau ko berminat , PM aku la...

ni tips nak kurus dari ak.. jangan risau sgt tentang hal kurus ni.. makan je ape korg nak.. makanan yang berkhasiat la

sbb apa yang korg risau tu la yg akn terjadi.. kehkeh.. mudah kn? ni teori ak la.. ak praktikkan hampir dalam semua perkara (exam, presentation, blablabla)

cubalah sendiri! mane tau praktikal utk korg gaks

Haha ko memang semulajadi da kurus la rai... sumbat ko dengan makanan pun takkan gemuk punya,Caya la ...

Cara yang paling senang,ko diet dengan cara yang betul,maksudnya corak pemakanan kene ubah , kurangkan mengambil makanan yang mengandungi karbohidrat tinggi kalau ko keje duduk pejabat,kurangkan makanan manis,lakukan senaman yang membakar lemak dalam jumlah yang banyak,Contoh berenang,bermain badminton dan bersenam .

Ko nak ker ? sila PM aku nanti,sebab skang aku ngah nak clearkan stock dan ada hadiah.No phone ada dalam blog aku.

Merck tu special sikit,dia ada 3 layer ,stiap 1 ada mineral, multivitanin dan probiotik.Tak de vitamin lain yang boleh tiru dia sebab dah di paten'kan.

Fabermax ok la...aku makan sedap pr jenis solubler,yang bawak dia ada jeli...masam2 manis.

aik menjual ubat pula hehehe... salah hala tuju nih ehehe

Haha sambil menyelam,tangkap ikan laaa ..haha ::icon_razz:: ala aku cuma cakap jer,lain la aku letak harga kat sana .

ade tak rakan atau sesiapa yg anda kenal mengalami sakit kejang seluruh badan tiba2.Sehigga lemah sebelah badan?Aku amat menghargai maklumat yg u all salurkan.(Kejadian berlaku semasa sedang bermain bolasepak).