Jump to content
Sign in to follow this  
ariff360

masuk wad...pengalaman manis@pahit??

Recommended Posts

salam..neh aku nak kongsi ngan korang sume..pastu korang kongsi balik k..ahaha..pengalamam aku di spital...
1-masuk spital sb demam yg mlampau2(syak kepialu)
2-pas kuar masuk balik dalam mse smggu(den xhabiskan antibiotik)
3-skali masuk,smnggu..2 kali masuk,2 mggu..(nak giler dibuatnyer)
4-cam dalam penjara aku dibuatnya..

Aku penah masuk hospital sebab denggi... dok seminggu.
Nasib baik aku masuk hospital pakar, dalam bilik pun cuma ade 3 org pesakit jer.
Dok hospital pakar nih, bleh gemuk. Sebab makan sedap2. Aku order fish n chip jerk.
Mase kat hospital, ayah aku bg layanan istimewa. Dapat top up hp byk, dapat macam2 majalah, dapat coklat yang mahal2... syok...
tapi tak nak la masuk hosp lagi, macam penjara....

aku dah kuar masuk 6 kali,4 kali sebab ulser,manakala 2 kali sebab tangan dan jari patah,tak best sebenarnya masuk wad ni,tapi bile mengenangkan misi2 tu cun2 belaka,kire teransang jugak la nak duduk kat wad ni tehehe...
pernah aku dapat check out kuar sepital,tapi masa tunggu ayah aku dtg jemput,badan aku panas,doktor check pastu tahan aku tak bagi balik,aku dah cuak...
ayah aku datang aje dia terus pg farmasi amik ubat,pelan2 aku cabut pegi kat keta hahahaha.....mampos doktor dgn nurse yg cantik2 tu cari aku hahaha....
kat wad ni ,mmg banyak pengalaman...

1. pernah dia bg sarapan,pas stgh jam dia kata patutnya aku tak leh makan sebab nak masukkan endoskop kat perut aku,ahh sudah... nurse2 td pg masukkan tiub kat tekak aku pastu sedut balik biskut merry yang aku makan berserta air nescafe...lepas abis sedut tu stgh jam Dr. tu bg arahan kata tak jadi...angin aku...

2. ni aku malu gile nak citer sbnrnya...,kalau ulser tu kat dalam wad Dr. kena jolok bhgn belakang tut... untuk pastikan tinja kita bercampur darah atau tidak...huhuu masa dalam wad tu aku rasa dah banyak kali kena cabul dgn Dr....Tapi paling menyayat hati sekali tu misi comel yang kena buat...Adoyai...ape dah jadi? patutnya kalau ikutkan hati yg jahat ni aku yang patut cabul dia...huhuu,segan siot...tapi pas kejadian tu tiap kali dia lalu kat katil aku dia senyum aje...huhuhu senyum ade makne,aku pula membalas sengan senyuman penuh kemaluan...huhuhu....

3. aku masuk wad sebab patah jari masa tersepit kat mesin kat kilang,tp yang best aku buat persekutuan dgn jiran2 kat sblh katil,aku patah jari hantu,sorang tu patah jati telunjuk dgn hantu,lagi sorang tu ibu jari,ko tau ape jadi masa Dr. balut?
jari aku dah mcm carut,member sorang tu mcm peace jari dia,lagi sorang tu...bagooosss kat jari dia hahaha....

4.pernah nak pg tandas tapi sampai kat tandas aku rasa nak pitam,aku patah ballik cepat2 kat katil,sampai aje kat depan meja misi tu aku tak ingat apedah,yang aku dgr nurse sume menjerit kat aku...seminit pastu aku dah kat atas katil...darah aku hilang 4 pain dalam 12 jam sebab luka ulser tu...

banyak lagi aku nak citer tapi takot korang bosan plak...hehehe...

cite ko mmg klaka hahhaha... aku tak penah msuk spital.. aku g spital jg org sakit ada la... aku ingt lg aku jg arwah abh aku.... ada sorg nurse laki hensem... nama die faiz (heheh aku ingt lg nama dia) disebabkan die nurse kesayangan bapak aku (sbb nama die sama ngn nama arwah abg aku kot) jd die slalu ada kat bilik bpk aku hahaha.. so aku otomatik ofer diri jg bapak aku smpai ptg n shift mlm mak aku pulak take over.

hai.... kenangan indah le kot hahhaha...

-haaa...pasal cik misi pon aku ade citer..mase aku masuk wad kali ke2,duk kt kbmc..waaa...lawa giler misi ni..ari2 duk masuk bilik aku tukar air garam(yg sangkut2 tu)..hehe..seingat aku,muka die sbijik cam nabila huda..ngee2..kenangan manes dispital..ahaha

aku ade satu je kenangan...

mase tu arwah atuk aku nk nazak da..

aku bacekan yasin kat spital tu even abg aku n adik aku tgh nangis..

mase tu aku rase relief sgt sbb dpt bacekan yasin utk die..

-klako la cite loy-hahahahahahahahaahaa.... ::lol::

Ye la Loy..cerita la lagi..
Kelako ler..

Aku pernah lawat orang kat hospital jer.

Waktu nenek aku sakit dan waktu adik aku patah kaki masuk hospital..
Masuk ke wad patah ni..
Macam-macam patah ada..
Patah kaki, patah tangan, patah kepala..

aku takde la pnah masuk wad, tp pnah hantar mak aku masuk kecemasan. mak aku ada asma, selalu gak la kene. tp satu mlm tu dia kata sesak nafas. terus aku hantar ke klinik, konon2 nak suh hantar spital naik ambulan. tp haram sorang pun takde kat klinik. terus aku sendiri yg hantar ke spital masuk kecemasan. mmg cemas. esok2nya ada la gak nurse cun2 yg jaga mak aku, lg2 nurse pelatih. huhu

ak pnh msuk wad sbb pneumonia...

mase 2 jgk la ak br sedar ak ni penghidap fobia darah

kalo nmpk darah je, gerenti pengsan

mase kat wad 2, akak ak tk turn jage ak

then cm besela kn, doc akn dtg tgk

doc amik darah ak skali, utk test ap ntah

nurse yg amik darah ak 2 cm ter-careless sket, so darah ad terpercik sket kne kat katil

alih2, *gedebuk* akak ak pulak dan2 tumbang kat sepital

rupe2nye die pn penghidap sakit takot darah...

apparaaa.. harapkn pagar, pagar xley harap

kay2 aku sambung citer,masa aku dalam wad masa kena ulser tu sblm Dr check keadaan pesakit ade la beberapa group nak kata pDr pelatih bukan,nak kata student pun macam betul...diaorg satu group melilau dari satu katil ke satu katil,pastu ade sorang amoi cunnn punyeee....!!! datang kat aku dengan penuh senyuman ...hehehe aku kontrol la hensem dgn gigi tak bergosok (almaklumlah awal pagi)... dia dtg pastu dia tanya keadaan aku,aku jawab mcm org yang 100% sihat,tak lama pastu kawan dia datang dlm 8 orang campur laki pompuan,diaorang berkumpul kat keliling katil aku...!!! ah sudah diaorang nak buat proses pemujaan kat aku ke? muka diaorang masing2 sengih semacam...badan aku rasa tak sedap...
masalahnya yang kerumun tu bukan sume pompuan,laki pun ade... ah diaorang nak cabul aku depan ramai2 ni ke...!!!
pastu amoi cun tu pun cakap. "abang kitaorg ade mcm exam,kitaorang nak buat abang model untuk di presentation kat Dr kami...fuh lega gile...
yang bestnye time presentation tu amoi tu pegang badan aku...peh...nikmatnye,nasib baik aku kawal nafsu (hehehe) dia check perut,nadi...peh aku rasa luka aku kat dalam perut tu automatik sembuh time tu jugak...
lepas semua tu selesai amoi tu lepak kat aku dia kata terima kasih,aku pun jawab la sama2 kasih...aku minta no hp,dia bagi...aku catit dalam kertas,tapi aku lupa nak amik kertas tu sebab aku simpan dalam loker,time aku dah balik umah baru aku teringat huhuhuhu.....
citer lain nanti aku citer lagi...

hahaha..klako la ko loy..rugila ko sbb xsimpan numb tepon tu..

aku tgk darah ok lagila..

pelik cmner nurse tu slame ni deal ngn darah pe sume??

fracture di 5 bahagian tangan kanan.. 12 tahun lepas.. masuk wad seminggu.. heheh smpai skang ingat :

manis = layanan nurse pelatih (manis2 comel2 cakap lemah lembut... heheh)
pahit = layanan senior nurse (mostly buat kerja, injet jarum, amik darah secara kasar!!)

haah

hosp kerajaan la besenye ganas2 nih. xsume, cume besenye...

cabut gigi ak cm cabut cabutn bertuah je. xberseni lgsg..

selain tgk nurse yg comey2 xde kenangan manis lain ke yg nk dicitekan...errmmm... ::icon_question::

haaa..aku lupe lak aku penah kene inject ari tu kat spital muo...

ade ke ptt nurse pompuan tu nk inject aku..nurse laki mude2 tgk gak...malu aku! cis

da la lengan bju aku ketat..kenela selak dari ats..nasib nurse pompuan tu coverkan...hahha...

cis btul kat nurse2 laki..dala cute2 sume...haissshhh!! ::icon_razz::

ak pnh kne amik darah sbb syak denggi

pas kne amik darah, ak trus pitam

sedar2 ak da tebaring ats kusi doktor

b4 ak pitam 2, ak sempat menangkap 1-2 patah kata yg mmg ak rase ditujukn kat ak, iaitu:

"alahai.. anak manje ke die ni.."

yg ntah dtg dr mulut sape. kuang hasam la kn...