Jump to content
Sign in to follow this  
ariff360

masuk wad...pengalaman manis@pahit??

Recommended Posts

cerito ku first time masuk wad... accident bertahun2 yg lalu..
lokasi - HUKL
wad ortopedik kot.. tingkat bawah cam underground. nak access keluar kena naik lif or tangga.

Jenis sakit :
patah tangan kanan.. patah tulang bahu kiri
kaki sebelah kanan terseliuh.
jadi automatik kira OKU time tu.

3 minggu yang sepatutnya berbulan....

1 week nothing happen
duk atas katil .. nurse mandikan ( lap ) nurse suap makan ( x besh.. hehe kenapa?? )
nurse jenis veteran coz wad kita org budak baru x dibenarkan masuk.. kecuali melawat
(tengok kes).

2 week
kaki dah ok leh jalan - abis semua wad ortopedik aku redah
ada yang pakai cam area TV kat dlm rumah dan luar rumah.
ada yang macam org bersunat.
ada yang duk macam bawak motor padahal jatuh gaung. ( yang ni aku gelak tak ingat hahaha)
ada yang ilang angota badan ( ni jadi insaf )
kes lawak sket.
patient nie dah kira senior aku tapi takde member.
aku pi la nak berborak.
aku senyum dia senyum aku camne dah ok.. dia angguk.
oooo... bila kuar.. dia angkat bahu.... oooo..
nape tadi makan sket..? dia ketuk perut macam org dah kenyang.
lerr..awak bisu ke.. aku straight to the point.... hehe.. dia ngeleng. bunyi slow "tak". eh tak bisu.
aku pun borak la... tapi dia duk angguk ngeleng je.. aku pun dah boring sebab aku je duk tanya.
"dari tadi senyap je... nape ? lalu dia berkata... alus les ggit basyak takdes... asidem.. fatah...
Arrr aku cam tak faham.... dia pun tunjuk gigi dia ngan lelangit dia masih sakit takleh ckp byk.
Oooo.. aku wat cam faham...dan wat muka wat kesian...dan tunjuk isyarat kat dia .. menyatakan aku nak gi toilet buang air kecik... terus dia ckp kuat.. "ko erli aku lah ni" hahaha. aku blah sambil tersenyum....

week 3
dan kena ramai patient yang boring duk situ.
petang kerja kita org lumba kerusi roda ngan lumba bertongkat utk sampai ke kantin or kedai runcit
time waktu melawat kita org jadi pemandu pelawat hehe leh pau rokok sebatang.
last day...
member pesakit yang kenal ramai dah keluar yang ada budak junior. takleh nak ajak borak
ada duk beradoi.. ada yang duk tidur je..
puas aku duk pujuk rayu mintak nak balik... doktor tak kasik... sebab tulang tangan aku x betul lagi remuk. padahal dia nak aku jadi bahan KES utk doktor pelatih mereka.
Dekat abis waktu lawatan kul 7mlm aku dah siap pakaian biasa dlm tandas. kuar berpusu ngan pelawat lain. ( rela bukak pengalas tangan kedua dua... sebab x larat duk lam hospital... org kata elok lagi duk lam penjara dari duk lam hospital... hehehe wallahualam.. ) aku pun lari dari hospital.. hehehe...
kecoh wad tu ..sebab aku melarikan diri sampai ambulan dtg umah abg aku utk amik aku semula. Nasib baik aku takde masa tu sebab duk umah kawan tapi aku bagitau la aku kuar dari spital kat abg aku tu... menyusahkan org betul.... hehehe... ( jadi jangan lari dari hospital kesian mereka disana satu kerja nak cari kita ni )

after 4 year
masuk wad gak - kena denggi ( 2 minggu )
doc nak hantor aku gi spital HUKL ( alamak kan kantoi )
aku kata nak duk sini gak -kajang ( sebab katil penuh )
pujuk punya pujuk doc kasi tapi duk kat ngan kauter nurse.. hehe
tapi kejap je esok aku pindah masuk katil baru sebab ada org kuar.
then..takde menarik..asyik kena cucuk amik darah.. pastu tambah air. pastu kena minum air
genap 2 minggu leh balik.. pastu doc kasi warning ..jgn kasi nyamuk gigit lagi... next time kena denggi berdarah...jadi arwah... terkedu aku...hehehe

kindaichi_hajime wrote:kalo ader kapas or pape tertinggl dlm bdn...
doktor tu da wat satu jenayah perubatan..
korang ley lapor...

kire kalo pape jd kat ak, ley r kontek ko nk saman doc 2? heheh...diskaun r sket

sementara_waktu wrote:saya rase...kalau seorang lelaki jadik doktor.... kehenseman dier akan meningkat....stuju tak?

::icon_rr::

kalo pmpn jd doc? cun r? hahahahha...gerenti sume laki xkesah kne tahan kat spital sebulan..tarak hal punye..

lawak r citer ko ayoi.. mesti ko akn sentiasa diingati warga sepital 2..

raidizh AR wrote:
kindaichi_hajime wrote:kalo ader kapas or pape tertinggl dlm bdn...
doktor tu da wat satu jenayah perubatan..
korang ley lapor...

kire kalo pape jd kat ak, ley r kontek ko nk saman doc 2? heheh...diskaun r sket

bleh2..hehe..
xyah bayor...free jer...
sbb kite ader biro bantuan guaman..
krjaan kn prihatin..ehehe..
tp kes amik mase pnjnggg laa..
mayb smpai 2-3 thn..
sbb doc ni byk songeh..
memula kt mhkamah tinggi..
xpuas ati kalah ...rayu kt mhkamah rayuan..
xpuas ati lg...rayu kt mhkmah persekutuan..
hehe

kalo pmpn jd doc? cun r? hahahahha...gerenti sume laki xkesah kne tahan kat spital sebulan..tarak hal punye..

..

tak jugak..... apparently x apply pada dr pompuan..... nway.... ini pendapat jer.... kalo rase ridiculous... sile abaikan sahaje....mungkin effect white coat sahaje....

*mungkin byk tgk grey's anatomy kot ::lol::

masuk wad ni ad gak bahagian positive nyer

mase ak masuk wad sbb pneumonia dlu, sarapan die bg roti jagung + butter

sejak 2 ak ske mkn roti jagung + butter, sbb ak br tau sedap kombinasi 2 ni

heheh...kalo xcaye, try r... tq nurse!!

ak penah masuk time demam denggi popular....ni time ak drjh 6...skang form4...
1st time masuk wad utk cek,ak mmg xtau pape...cek darah lah...itulah...last2 doktor gtau ak dijangkiti demam denggi...terkejut berok ak...alhamdullilah sbb 2hari lps tuh ak sembuh...so ak igt nak stay one week sbb makanan sdp gilew...ade dye bg tomyam ngan nasik...peh...lazat... ::icon_lol::

ceh...hahahahha...aku baru terperasan thread nih ler...aku pung rasa cam nak citer gak..aku selalu suka nyibuk kan...hahahahaha...aku masuk wad ada ler dalam 3 kali camtuh....
1) pertama kali masa aku masuk wad..xcident ler...ooppsss..jatuh motor ler...merempit..lap tak ingat dunia jatuh sendirik...hahahaha malu giler aku time tuh...abis ler muka aku sebelah terseret di tar jalan tuh...tangan kanan tercabut sendi kat siku tuh...nasib ler ada mamat handsome mana ntah angkat aku gi spital...kat peha pecah darah jer bengkak2...tak luka...sebab aku pakai seluar tebal kalau tak terkoyak gak laa...hahahaha...masuk spital 3 ari jer...simen tangan suma dahtu leh balik ler....

2)kali kedua tuh aku operation telinga belah kanan...sebab gegendang telinga berlubang...ha tapi aku tak pekak ye...kurang pendengaran jer...hahahahaha....sebelum operation kata mungkin amik isi dibelakang telinga untuk tampal lubang digegendang telinga tuh...so aku ok jer laa..sain surat suma...malam sebelum operation kena posa laa...esok pepagi tuh cek2 semua ok...kul 10am camtu masuk bilik operation...paling takleh lupa..doktor nyer laa..handsome..dia tanya nama aku semua..pastu dia cakap "saya tak sabar-sabar dah nih nak bedah kamu" hahaha di gelak...aku pung gelak sekali hahahahaha....pas operation dok sana 1 ari jer...buka jer balutan tuh...rupa nya bukan dia potong belakang telinga dia potong kat atas telinga tuh kat kepala tahu...siap cukur rambut aku.. siott tul...7 jarum panjang nyer..dia potong kat kepala atas telinga tuh...amik isi tuk tampal dalam telinga...hampeh tul la..sampai sekarang parut nyer tak tumbuh rambut...dah tak lawa...huhuhuhuu..

3)kali ketiga masuk spital xcident..kali nih btul2 xcident ler..aku bantai keta cina mana ntah...kurang pandai cina tuh tak reti bawak keta....aku jadi mangsa...dahtu tak ngaku lak tuh...marah tul aku...terus amik lawyer lawan kat mahkamah...sebab xcident tuh aku masuk wad seminggu...tangan kiri patah kat lengan atas sikit dari pergelangan tangan tuh...patah tulang radius...tapi tak luka selamat tangan aku takder parut...doktor lak masukkan tulang tuh salah hampa tau tak....bongok tul laa...dah simen suma esok nyer x-ray tengok salah masuk..pastu buka balik simen tuh...n tarik balik tangan aku tuh...idup2 diaorang tak bius tahu....sampai nak pengsan aku jerit..meletup-letup bunyi tulang...memang aku tak lupa laa bab tu sampai mati...dah siap semua simen balik laa...4bulan pakai benda alah tu..naik sakit bahu aku..berat sangat simen..hahahahaha...result nyer tangan aku tulang nyer cam tersembul skit kat sambung antara radius ngan pergelangan tangan tuh..tak perasan sangat ler kalau tak tengok btul2...hahahahahaha...selamat la jugak...

tapi kat spital nih kan bab makan ler yang tak leh tahan...sampai time makan...aku sapu suma..siap tambah2 lagi..sampai nurse tuh kata "kamu nih sakit ker tak..??" hahahahahha....makan free maa...sapu suma...hahahahaha....tak kira ler sedap ker tak...rezeki jangan ditolak...hahahahaha...

Pergh! Kalah lelaki ko ni. Msuk kuar spital, pth tgn, pergh aku xsanggup. Last aku g wad bile cik abg aku msuk spital bln lepas. 6ari aku ulang alik dr umah ke spital. Apa yg aku nmpk best tul die, tgk tv je. Mkn pn sedap2, yela spital swasta. Company byr. Xbestnye ramai pulak nurse lawa. Yg xbest lg, nurse lelaki xensem. Xpelah... Demi org sakit hehehe.

rinoa1812 wrote:arrrrggghhh wad?? katakan tidak kepada aku..cukup hanya sekali aku masuk wad..sungguh tidak disangka..kejadian misteri nusantara masih menghantui aku sampai skang...

citer skit bro

rinoa1812 wrote:arrrrggghhh wad?? katakan tidak kepada aku..cukup hanya sekali aku masuk wad..sungguh tidak disangka..kejadian misteri nusantara masih menghantui aku sampai skang...

eh hang nampak makhluk halus ker...aku masa kat spital ari2 tido lena...hhhahahahha....so ttak sempat nak nampak pape....citer ler wei..aku nak tau gak nih....

Hmm x pernah merasa msuk wadla..nk gak merasa layanan missy² yg ade.. ::icon_bounce::
Bilela waktunya akan menjelma..xkan time dah tua kot..haizzz

Alhamdulillah wlu pernah lbih 5 kali eksiden motor msih x msuk² wad lg ni..pelik tol..
Asyik hantar org msuk wad je..bile lak time aku..Hmm tapi aku ttp syukur dgn Kifarah Tuhan yg diberi..Moga tuhan pelihara kesihatan dan kesejahteraan aku..Amin ~ huhu..

fiza_cute wrote:haaiihh..nk ke?
nasib ko smbung ko ayat2 ko..
hehe..

Apekah bahase itu? ko ko ko..bahase wondepet ke? ::icon_eek::
Sebok je fiza..buwekkk ::icon_tongue::

teri-chan wrote:kejadian misteri nusantara? share skit...

den tolah bersembang dgn org yg xwujud..mamat tu lepak kat katil sebolah den..yg polik siang die xde..n den nak tanya siang die g ne..tp cam susah den nak tanyo bila die ade..so bila den nak kuar den tanya doc..n doc ckp..xdo sape duk sebelah den.. ::affraid::

haaaaa..ape perasaan ko bile ko da tau pasal tu wei?

ruka..aku jela sorang yg phm..haha..

hahahaha.. biasalah tu... wad mmg mcm2 cite... atas katil ko sindri je dh brape org dh yg kehilangan nyawa hehehe...

hehehehe kwn keje aku penah mimpi time dia keje malam kat hospital... dia mimpi ada org tua baru kuar dari red zone @ zon kritikal tanya kat kwn aku mana pintu kuar n kwn aku tunjukkan lah pintu tapi kwn aku heran sebab mana ada pesakit yang dia rawat time tu last2 dia tgk org tua tu tak der kaki masa lelu dari pintu yang dia tunjuk tadi.... mau tak terbangun kwn aku dari mimpi dia....

ceh...mimpi pung nak citer ker...hahahahha....aku tak pernah ler jumpa pape masa kat spital..tapi takleh blah laa masa adik aku yang kecik datang melawat...masa tu umur dia dalam 5tahun camtu...mulut potpet potpet...boleh pulak dia cakap ada orang kat tingkap tu..padahal aku tengok takder saper pung...siap dia tengok jer kat tingkap tuh pastu gelak sorang2 confius gak aku....dah ler selang satu katil jer pastu tingkap tu....pastu aku tak bagi mak aku balik malam tuh suh duk jer kat spital teman aku...hahahahahaha.....seram gak laa...

Kenangan Manis

Aku masuk Wad Bersalin dalam keadaan Happy ::icon_smile:: ::icon_bounce:: ::icon_smile::

Sambut Baby Boy pertama aku ::icon_razz::