Jump to content
Sign in to follow this  
pakngah

adakah database lama PDC hilang??

Recommended Posts

Geekspro wrote:Lama betul bro menghilang...
Ingatkan bro dah lupa putera.com
Tahniah bro alternator...sama-sama kita sokong putera.com

Tu la pasal. Penangan sambung blaja. Di tambah ngan fasiliti internet yang agak teruk. Tu yang jarang dapat online. Akhirnya aku bebas daa.. buleh aku penuh2kan post kat sini. Apa2 pun selamat bertemu kembali semua...

Alternator sambung belajar kat mana ha?
Kat Mesir ker?

hairulfadly wrote:Alternator sambung belajar kat mana ha?
Kat Mesir ker?

blum sampai sana lagi. Local IPT je... ::icon_smile::

oo... data0.net tu memang saje redirect ke blogspot skg ni. Nak ngelak DDoS attack.
Kebanyakan web hosting tak dapat nak prevent masalah DDoS ni. Hakikat yg berlaku pada penyedia web hosting Malaysia ni sekadar dpt duit sewa je.

Berbalik pada topik, kalau kita tgk putera.forumotion ni dah banyak isi nya. Kalau balik pada web asal rugi kalau tinggalkan web sementara ni. Rasanya database masih sama dengan PHP Invision yang asal jadi boleh append je dgn yg ada ni.

alternator wrote:
Kat Mesir ker?

oo... data0.net tu memang saje redirect ke blogspot skg ni. Nak ngelak DDoS attack.
Kebanyakan web hosting tak dapat nak prevent masalah DDoS ni. Hakikat yg berlaku pada penyedia web hosting Malaysia ni sekadar dpt duit sewa je.

Berbalik pada topik, kalau kita tgk putera.forumotion ni dah banyak isi nya. Kalau balik pada web asal rugi kalau tinggalkan web sementara ni. Rasanya database masih sama dengan PHP Invision yang asal jadi boleh append je dgn yg ada ni.

Salam, boleh untuk prevent DDos ni, cuma apa yang penting ialah dua elemen ini: 1. Ilmu dan 2. Duit

Elemen pertama iaitu ilmulah yang dapat menghalang serangan ini daripada tahap kecil, sederhana, dan sederhana besar apabila serangan telah sampai ke tahap besar barulah kos (duit) di ambil kira kerana memerlukan hardware firewall untuk menghalang serangan ini.

BasicCX wrote:Salam, boleh untuk prevent DDos ni, cuma apa yang penting ialah dua elemen ini: 1. Ilmu dan 2. Duit

Elemen pertama iaitu ilmulah yang dapat menghalang serangan ini daripada tahap kecil, sederhana, dan sederhana besar apabila serangan telah sampai ke tahap besar barulah kos (duit) di ambil kira kerana memerlukan hardware firewall untuk menghalang serangan ini.

yup tak dinafikan... nak prevent DoS ni perlukan kos yang tinggi dan mungkin terlalu tinggi untuk pengguna individu. Tambah2 kalau attacker guna DDoS attack.
Kadang2 tu ilmu kita memang ada, tapi $$$ yang tak cukup (bukan xde)... ::icon_surprised::

alternator wrote:
Kat Mesir ker?

Kerja ni yang rumit and perlukan masa... Walaupun Forumotion & Invision Bord lebih kurang sama, tapi nak insert Forum ID (Members_ID, Subject_ID, Message_ID) tu nak kena modify wooo ::affraid::

Message kat Main Page Putera.Forumotion

Our users have posted a total of 38890 messages in 2581 subjects

We have 3044 registered users

-------------------------------------------

Belum masuk Members_List lagi tu... Kalau username kat Putera.Forumotion ni ada yang sama dengan PDC lama, nak dump db macam mana tu ?? And user baru yang register plak mungkin kena register semula kalau tak dapat selesaikan masalah ni...

And Mambers_Password lagi, kalau kat Putera.Forumotion ni guna Encrypt / MD5 yang berbeza dengan PDC lama...

Adoi la... So... Ada solution ker nak solved benda2 ni semua...

Hansz wrote:Kerja ni yang rumit and perlukan masa... Walaupun Forumotion & Invision Bord lebih kurang sama, tapi nak insert Forum ID (Members_ID, Subject_ID, Message_ID) tu nak kena modify wooo ::affraid::

Message kat Main Page Putera.Forumotion

Our users have posted a total of 38890 messages in 2581 subjects

We have 3044 registered users

-------------------------------------------

Belum masuk Members_List lagi tu... Kalau username kat Putera.Forumotion ni ada yang sama dengan PDC lama, nak dump db macam mana tu ?? And user baru yang register plak mungkin kena register semula kalau tak dapat selesaikan masalah ni...

And Mambers_Password lagi, kalau kat Putera.Forumotion ni guna Encrypt / MD5 yang berbeza dengan PDC lama...

Adoi la... So... Ada solution ker nak solved benda2 ni semua...

Nak buat secara manual mmg makan masa tapi tak lah sampai kena tukar satu persatu.. just replace table & field name. Data yang lain masih boleh maintain lagi. Tu kalau rajin lah...

better guna cadangan johnburn... lagi sonang...

alternator wrote:
Nak buat secara manual mmg makan masa tapi tak lah sampai kena tukar satu persatu.. just replace table & field name. Data yang lain masih boleh maintain lagi. Tu kalau rajin lah...

better guna cadangan johnburn... lagi sonang...

Bukan apa alternator, Members tu yang paling penting... Kalau la Encrypt / MD5 dah berbeza (selalunya memang berbeza), susah woooo ::icon_cry:: Kena register balik jugak...

Hansz wrote:Bukan apa alternator, Members tu yang paling penting... Kalau la Encrypt / MD5 dah berbeza (selalunya memang berbeza), susah woooo ::icon_cry:: Kena register balik jugak...

yup.. MD5 encryption mmg berbeza setiap satu. Tapi rasanya kita mmg tak usik MD5 encryp./password dlm membuat pindahan database. Content masih kekal. Cuma mungkin dalam skrip penggunaan Key dalam membuat encryption MD5 tu yang berlainan. ::icon_wink::

johnburn wrote:Cek blk post aku yg kat atas tu hehe

Kalau boleh convert pun, members password bleh ker dia convert sekali ?? Kalau boleh, aku nak tahu jugak script ni, aku tak pernah jumpa lagi script yang bleh tukar encription dalam database ::icon_smile::

Terpaksa jugak lah user baru kena register semula and post2 yang ada kat PFM ni tak dimuatkan ke PDC lama... ::icon_sad::

Hansz wrote:

Kalau boleh convert pun, members password bleh ker dia convert sekali ?? Kalau boleh, aku nak tahu jugak script ni, aku tak pernah jumpa lagi script yang bleh tukar encription dalam database ::icon_smile::

Terpaksa jugak lah user baru kena register semula and post2 yang ada kat PFM ni tak dimuatkan ke PDC lama... ::icon_sad::

xla, aku dh edit blk post kt atas tu.
aku br prasan putera smntare ni pn pkai invison board.

[offtopic]
IPB menggunakan encryption md5 dan menggunakan salt untk menginkrip password.
First, script akan menginkrip password dgn md5 dan kemudian menghasilkn 5 random letter salt.
So bila function tersbt dipnggl, kta akan dpt sperti cnth berikut:
gn2@c dan 403f60fed1313857086116d7099885ee

5 random character tu (gn2@c)merupakan salt untk password yg dh diinkrip dgn menggunakan md5 (403f60fed1313857086116d7099885ee).

Sblom disimpan ke database, password yg dh diinkrip dgn md5 digabungkan dgn salt yg telah diinkrip dgn md5
Code:

return md5( md5( $salt ) . $md5_password );

Hansz wrote:Kalau boleh convert pun, members password bleh ker dia convert sekali ?? Kalau boleh, aku nak tahu jugak script ni, aku tak pernah jumpa lagi script yang bleh tukar encription dalam database ::icon_smile::

Of course la MD5 hash takleh convert.. obviously la.. (aku tak kata convert pun) tapi selagi Key encryption sama masih boleh guna password MD5 yg sedia ada.. Mm... lupa plak... PDC dulu guna IPB atau ape ye? maklum la dah lame tak melawat...

hehe... nampak sgt aku pun tak cek

Hansz wrote:

Untuk soalan ni, ko bleh tgk sini, ape yg converter tu bleh convert:
http://www.invisionpower.com/community/board/convert_data.html

But as i said sblom ni, aku silap. Forum smntara ni pn pkai invision board gak.

alternator wrote:
Hansz wrote:Kalau boleh convert pun, members password bleh ker dia convert sekali ?? Kalau boleh, aku nak tahu jugak script ni, aku tak pernah jumpa lagi script yang bleh tukar encription dalam database ::icon_smile::

Of course la MD5 hash takleh convert.. obviously la.. (aku tak kata convert pun) tapi selagi Key encryption sama masih boleh guna password MD5 yg sedia ada.. Mm... lupa plak... PDC dulu guna IPB atau ape ye? maklum la dah lame tak melawat...

hehe... nampak sgt aku pun tak cek

Forum lme pkai IPB.

lepaih baca habis page ni dekat nak 1/2 jam, owhhh, rupanya nih temporary forum jer. kesian sungguh forum asal kena attack. so belajarlah dari kesilapan k. harapnya forum baru cepat up. management kena cekap la & jangan perasan pandai. tq ::icon_wink::

huhu3x wrote:lepaih baca habis page ni dekat nak 1/2 jam, owhhh, rupanya nih temporary forum jer. kesian sungguh forum asal kena attack. so belajarlah dari kesilapan k. harapnya forum baru cepat up. management kena cekap la & jangan perasan pandai. tq ::icon_wink::

org yg menyerang putera.com ni dulu ada ilmu tapi tak mahu ilmu itu dikongsi2 sebaliknya cuba berusaha untuk menghilangkan ilmu berguna yang ada didalamnya.

management & perasan pandai tak boleh dipersalahkan sepenuhnya (maknanya ada org yg berdendam dgn PDC ni).

xde sapa salahkan management. org kata kena lebih cekap. xde 1 pun ayat aku tuh salahkan management. neway, buang buruk sangka tuh kalu nak portal melayu camnih berdaya saing ::icon_smile:: dunia siber nko tak kenal sume orang. adat le tuh website kena serang, kena hack. thats why management kena ada ilmu yg mantap. bkan sekadar bangga dengan status jer. taktau? bertanya. bukan blame si attacker. prevention is better than cure, bro!

Then, beri pendapat dan cadangan yang membantu dari sekadar menjadi pengkritik. Kita semua ni nak membantu, ada idea boleh kongsi ramai yang kat sini boleh tolong perbaiki untuk memantapkan forum ilmuan ni lagi.

Berbalik pd topik asal:
Harap2 PDC yang akan datang lebih baik dari segi penampilannya termasuk keselamatan. Maybe kurang update untuk InvisionBoard buatkan terdedah pada masalah keselamatan ni. Tambah2 web macam ni dah ramai org yang berdaftar dan dalam masa yang sama ada yang kurang senang dgn pihak2 tertentu.

adake "pendapat" aku tuh menkritik, bukan cadangan? please laa, clearkan mind tuh, baca dengan fikiran positif ::icon_smile::

kalo sume org kat sini sensitif sgt, takleh kena cuit, then better wat cam forum sendri la. sikit2 aku dah nampak naper forum nih nampak mandom, cam kena pulau, kena attack. pasai sensitif sgt ::icon_razz::

hehe.. jangan la emo.. sekarang ni sape plak yg tak leh kena cuit... hehe..
::icon_cool::
apa2 pun kalau kita berdua membebel pun tak guna... sekarang bergantung pada pihak admin.

nope, aku xemo. tapi nampak gayanya ada user tuh yg sekadar "normal user" agak melenting bila aku bangkitkan bab management, macam ler ngko salah seorang dari administration. ke nak menonjolkan diri? hehehe. refer balik kt 1st post aku kt topik nih. nvm la, nikan cyberworld. bukan aku nampak pun air muka nko kan?

so berbalik pada website down pasal org kata kena attack, ada org dendam nih, balik ke 1 citer movie english aku tgk arituh. dia kata lebeh kurang camnih le.

in real world, you loose, in cyberworld, you got f*cked. sorry, xde niat nak carut. cuma nak share pendapat jer. nnti jgn plak salah sangka tuduh aku nih kritik plak yer. mgmt tak terasa pun dgn statement aku, nko yg masih "learning" sama cam aku nih plak yg emo. lek bebbb! ::icon_lol::

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...