Jump to content
Sign in to follow this  
pakngah

adakah database lama PDC hilang??

Recommended Posts

alternator wrote:
BasicCX wrote:Salam, boleh untuk prevent DDos ni, cuma apa yang penting ialah dua elemen ini: 1. Ilmu dan 2. Duit

Elemen pertama iaitu ilmulah yang dapat menghalang serangan ini daripada tahap kecil, sederhana, dan sederhana besar apabila serangan telah sampai ke tahap besar barulah kos (duit) di ambil kira kerana memerlukan hardware firewall untuk menghalang serangan ini.

yup tak dinafikan... nak prevent DoS ni perlukan kos yang tinggi dan mungkin terlalu tinggi untuk pengguna individu. Tambah2 kalau attacker guna DDoS attack.
Kadang2 tu ilmu kita memang ada, tapi $$$ yang tak cukup (bukan xde)... ::icon_surprised::

this would solve the issue
bukan pihak management yg x cekap..
tapi masalah kekurangan modal utk apply physical firewall hardware tu yang membuatkan PDC terkulai..
diingatkan sekali lagi.. KEKURANGAN MODAL BERBENTUK WANG!!

rasanya dlm PDC lama hal hardware firewall ni dah diterangkan kos dan jumlahnya..
agak mustahil utk direalisasikan melainkan ada ikan yu besar sanggup sponsor utk PDC kelak ::icon_biggrin::

yahoo & google pun down pasai ddos. takyah pasal ddos la, masa kena slammer & blaster dulu2 pun , backbone pun down aper. jadik, bukan soal kena attack tuh, soalnye mesti ader organisation yg bagus dulu. dah ader organisation bagus, guna shared hosting pun memadai. toksah pikir pasal dedicated/vps tuh. mmg tak tercapai pun kalu budjet ciput.

hehe.. skali lg jangan la emo beb.. 'normal user' tu pun byk perkara kena blajar. Normal user ngan User Admin, dua-dua manusia biasa kena belajar dari kesilapan.

in real world, you loose, in cyberworld, you got f*cked.

bagi aku..

di dunia kite kalah takpe, tapi jangan kalah diakhirat.

::icon_lol::

yele3 amek ler ko menang. bak kata pepatah, sendri ludah ke langit tepek kt muka sendri, (baca: emo) ::icon_biggrin:: neway, off-topic; perbetulkan sket fahaman songsang nko tuh. sapa kata kalah di dunia takper? di akhirat tuh akan dipersoalkan balik naper time di dunia nko jadik loser, kalah, tak berjuang? jadik baik nko tgk balik ayat ko tang "takpe" tuh ::icon_wink::
makin lama makin aku nampak naper byk forumer nih lari & forum nih jadik xpopular. banyak na yg xmo ngalah. ::icon_wink:: xleh trima kritik. skolah dulu xblajar kut kritik ader 2 jenis? ::icon_smile::

hehe.. den baru trick skit yo ayat tu.. terus ado pandangan yg kurang membino. Think positif ngan ayat tu. Jgn ambik yg -ve.
Takpo lah, org mudo darah paneh. Kang den hurai lagi mendidih lak kan. ::icon_lol::

Berbalik pada topik:

Aku penah jumpa ada sorang cina jual barang terpakai kat KL. Bukan calang2 la dia jual tapi Hardware Cisco Pix Firewall. Maybe tu versi lama kot. Nanti aku try tgk balik. Kalau tak silap org tu jual RM400-500 je. Kalau beli baru rasanya sama harga nak beli Kancil baru. Barang2 tu dapat dari barang lupus Gov.

Nanti aku jumpa balik cek spek dia kalau ok boleh aku recommend kat PDC nih.

::icon_cool::

tp b4 apa2 beter ko bincang ngn slaughter aka bendahari PDC ni dulu.. time aku kata aku nk collect skit untung utk bg kat PDC slaughter kata tak payah... sbb fund cukup... so pepehal consult dulu ngn mana2 mod yg bertaraf tinggi..

aku pun dah lama tunggu sehingga putera.com yang lama up kembali. ada rasa sedikit serabut dengan versi yang baru. wallahualam.

fatah wrote:aku pun dah lama tunggu sehingga putera.com yang lama up kembali. ada rasa sedikit serabut dengan versi yang baru. wallahualam.

aku pn harap PDC yg lama up blk....
sbb bnyk info2 pasal anime kat PDC yg lama ak x abes baca lg....

fadi wrote:
fatah wrote:aku pun dah lama tunggu sehingga putera.com yang lama up kembali. ada rasa sedikit serabut dengan versi yang baru. wallahualam.

aku pn harap PDC yg lama up blk....
sbb bnyk info2 pasal anime kat PDC yg lama ak x abes baca lg....

saya pun setuju agar pihak mod dapat up kembali info yg lama tu..byk maklumat yg berguna ::icon_bounce::

saya pun setuju agar pihak mod dapat up kembali info yg lama tu..byk maklumat yg berguna

Apa kata kita hulur derma ke admin putera.com sikit sorang
supaya cepat boleh running server baru dan forum baru dengan database yang asal walaupun tak 100%

he he dah sejak dari tahun dulu lagi cadangan nie... tapi hanya tinggal cadangan... ::icon_razz::

OngBok wrote:
saya pun setuju agar pihak mod dapat up kembali info yg lama tu..byk maklumat yg berguna

Apa kata kita hulur derma ke admin putera.com sikit sorang
supaya cepat boleh running server baru dan forum baru dengan database yang asal walaupun tak 100%

hulur balik? skang bendahari putera pun dh tawar ati nk collect.

Database tak hilang!.

Jadi tiada lagi persoalan berkenaan dengan database.

Topik ditutup!.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...