Jump to content
matasura_1

Review wayang yg anda dah tgk

Recommended Posts

bru pas tgk angels and demons..hehe ketinggalan zaman gler aku.. ye la kt sini xde wayang.. nk donlod aku tggu dvdrip punyer.. ekceli donlod dh lama tp x tgk..

mmg best gler aku rse cite ni.. ending mmg unexpected walaupn msa awal2 mmg aku dh tgk carmelengo tu semacam je.. storyline pn menarik.. x mengantuk.. 4.5 stars..

sekian..

public enemy tak best.. nak wat cam style american gangster.. ending tak menarik.. patutnya scene tengok tv tu ganti ngan scene lain.. boring je

aku dah tgk GAMER
best....
citer pasal xlama dari skarang teknologi nano telah dimajukan
bayangkan mcm korang main the sims tapi watak dier orang betul...
ada dua game yg popular iaitu SOCIETY dan SLAYER
society ni mcm main the sims
slayer ni plakdie buat cam death race, kalo lepas 30 pertempuran xmati
korang akan dibebaskan.....
action citer ni best walaupun aku agak pening skit sebab kamera laju sgt
tp storyline boleh agak laa...

7.5/10

cam leh layan je GAMES nie..

ngah cari cite Inglourious Basterds..sape ader nengok?? ::icon_question::

aku tgk the ugly truth... lakonan katherin heigl... cerita sgt buhsan... aku tak tgk pun apa lakonannya. aku dgr je apa dia cakap.

comedy? aku tak rasa mcm tu pun.

5/10 for katherine heigl acting skill.

[img]http://www.movieovermind.com/wp-content/uploads/2009/12/the-wolfman.jpg[/img]

baru tgk nih 14hb ritu...best gak laa...real giler masa dia bertukar jadi wolf tuh.....ada benda yang tak disangka2 laa dalam citer nih...so cam tak boring sangat ler tgk...sebab kita dok meneka2 siapa yang pembunuh sebenarnya...

Assalamualaikum wbt,

[b]Evolusi KL Drift 2[/b] - part awal cite agak slow, tapi dari prtengahan smpai habis mantap... part aksi kejar2 memang brani mati + tembak2 polis ala2 swat, kesanggupan meletopkan Rx7 ngan Supra dipuji la.. Aaron ngan Sam mmg langsi habis... 4/5 ak bagi :rolleyes: Edited by Aku Tak Sengal

[quote name='Aku Tak Sengal' date='27 March 2010 - 07:09 PM' timestamp='1269688160' post='1023308']
Assalamualaikum wbt,

[b]Evolusi KL Drift 2[/b] - part awal cite agak slow, tapi dari prtengahan smpai habis mantap... part aksi kejar2 memang brani mati + tembak2 polis ala2 swat, kesanggupan meletopkan Rx7 ngan Supra dipuji la.. Aaron ngan Sam mmg langsi habis... 4/5 ak bagi :rolleyes:
[/quote]

aduhh RX7 dah le out of production, nak carik lagi le susah, ni kene letup...

Assalamualaikum wbt,

[quote name='LanoQ' date='29 March 2010 - 04:17 PM' timestamp='1269850626' post='1023535']
Dia letup yang betul2 punya ker atau mainan jer... :D
[/quote]
haha betul2 punya la bro.. ni rx7 yg diletupkan tersebut:-
[media]http://www.youtube.com/watch?v=9FCVLcVfeuI[/media] Edited by Aku Tak Sengal

review
[u]How To Train Your Dragon[/u]
[URL=http://img140.imageshack.us/i/howtotrainyourdragon3d6.jpg/][IMG]http://img140.imageshack.us/img140/4936/howtotrainyourdragon3d6.jpg[/IMG][/URL]

‘How To Train Your Dragon’ menceritakan tentang mitos dunia Viking dan naga. Ia mengisahkan seorang pemuda Viking bernama Hiccup (Jay Baruchel) yang hidup di pulau Berk. Penduduk pulau ini sentiasa berhadapan dengan serangan naga dan untuk mempertahankan diri mereka perlu berlawan dengan haiwan ini untuk terus hidup.

Keletah naga yang bernama Toothless cukup mencuit hati

Sebagai anak kepada ketua pemburu naga, Stoick the Vast, Hiccup ingin membuktikan kepada semua yang dia juga boleh menjadi pemburu naga, walaupun ramai yang tidak yakin dengan niatnya itu.

Namun segalanya berubah apabila Hiccup terjumpa seekor naga yang tercedera. Dia mula menyedari haiwan itu sebenarnya boleh menjadi kawan jika tahu bagaimana cara melayannya. Hiccup terpaksa berdepan dengan tugas berat untuk membuktikan naga yang dianggap pemusnah adalah haiwan yang sepatutnya dilindungi dan disayangi.
[URL=http://img193.imageshack.us/i/howtotrainyourdragon3d.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/4016/howtotrainyourdragon3d.jpg[/IMG][/URL]

jika anda tidak kisah untuk berbelanja lebih anda juga boleh menyaksikan filem ini dalam 3D yang mana kepuasannya dapat dipenuhi dengan menonton kisah ini,sedangkan aku sendiri puas melihat filem ini dari mula sampai ke akhirnya...

jika korang berfikiran naga itu ganas dan kejam,maka bersiap sedia untuk mengenali naga ini didalam [b]How To Train Your Dragon[/b]

[URL=http://img192.imageshack.us/i/howtotrainyourdragon3d2.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/4939/howtotrainyourdragon3d2.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img30.imageshack.us/i/howtotrainyourdragon3d4.jpg/][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/7839/howtotrainyourdragon3d4.jpg[/IMG][/URL]

salam... ak baru je tgk how to train your dragon malam tadi...

7 bintang ak bg out of 5.. kehkeh... extra-super-duper-best..

nak bela naga. nak naga!

p/s: sape nak beli 4ekor sepat?

Clash Of The Titan

review aku ialah kisah yang hampeh,teknik CGI yang boleh tahan tapi watak dan jalan cerita tak berkembang,jalan ceritanya seolah2 nak cepat abis.kisahnya lebih berkisarkan hero yang ingin membalas dendam atas kematian ibu dan bapa angkatnya.
aku bagi 3 bintang,better kumpul duit layan iron[s]maiden[/s]man.(apsal ironman tak colaborate dengan Hulk?
lembab betul la...)lagi satu mana pegi lagi dua member ironman yang pakai sut besi tu?yang aku ingat ade 2 iron suit dan salah seorangnya perempuan.
arghh....!!! tgk COTT 3D takde subtitle BM atau BI,ini cine! aku duduk kat taiwan ke?tak nampak pun jiran aku bela Khinzir!!! bodoh punya GSC!!! 3D konon,takde beza langsung dgn tv kat umah aku :angry:

eh yer ker tgk 3D takder subtitle malay..selalu kat ada cina and malay.... nape kata tgk 3D cam biasa jer..tak kuar ke gambar dia tuh...??? gsc mana nih..??

[quote name='akuccputsedut' date='09 April 2010 - 06:06 PM' timestamp='1270807599' post='1025051']
eh yer ker tgk 3D takder subtitle malay..selalu kat ada cina and malay.... nape kata tgk 3D cam biasa jer..tak kuar ke gambar dia tuh...??? [b]gsc mana nih..??[/b][/quote]
Mid Valley

[quote name='loy_azloy' date='12 April 2010 - 08:41 AM' timestamp='1271032895' post='1025269']
Mid Valley
[/quote]
haha.. loy, aku pon nyosal jgak tengok 3d COTT ni.
yang nampak 3d cuma subtitle bahse ciner tu jer.
tak pueh, layan God Of War III lagi feeling..

hasil ketidakpuasan hati lepas tgk clash of the titan yang tak berapa 3D,ni jawapan yang aku dapat dari GSC

[color="#FF0000"] 12 Apr 2010
killzone
[email protected]
why there is no Malay subtitle when i watch Clash Of The Titan at Mid Valley?feel suck when the 3D is Chinese subtitle but not the story itself,this is the 1st and the last i watch 3D.better do something,this is Malaysia not China or Taiwan.[/color]

[color="#000080"]Dear loy_azloy,

Thank you for your feedback. The owners of the subtitling are on the hands of the distributors of each movies and not the cinema. We are aware of this matter and have voice out our concern to them, as you have said it, that we are in Malaysia. Thanks again for your honest feedback.

Regards[/color]

nasib baik alasan dia tu boleh pakai,kalau tak aku bising lagi seperti tak bawak proton tapi komplen pasal proton...saya karam sing waloyah melaporkan utk Review wayang yang anda dah tengok...

[quote name='loy_azloy' date='09 April 2010 - 05:09 PM' timestamp='1270804165' post='1025046']
Clash Of The Titan

review aku ialah kisah yang hampeh,teknik CGI yang boleh tahan tapi watak dan jalan cerita tak berkembang,jalan ceritanya seolah2 nak cepat abis.kisahnya lebih berkisarkan hero yang ingin membalas dendam atas kematian ibu dan bapa angkatnya.
aku bagi 3 bintang,better kumpul duit layan iron[s]maiden[/s]man.(apsal ironman tak colaborate dengan Hulk?
lembab betul la...)lagi satu mana pegi lagi dua member ironman yang pakai sut besi tu?yang aku ingat ade 2 iron suit dan salah seorangnya perempuan.
arghh....!!! tgk COTT 3D takde subtitle BM atau BI,ini cine! aku duduk kat taiwan ke?tak nampak pun jiran aku bela Khinzir!!! bodoh punya GSC!!! 3D konon,takde beza langsung dgn tv kat umah aku :angry:
[/quote]

oh.. mcm tak besh je cite nye... wu... tp tingin nk nengok sb nampak cm besh..

hime baru balek dr panggung.. :wub:
nengok cite Ironman 2..
bg hime la.. cite nih mmg besh, tak boring, kelakar dan penuh aksi..
macho betul la Tony Stark (lakonan Robert Downey Jr) tu..
suke btl nengok lakonan die.. auw..!! :blush:
rase nk nengok lg je nih.. hahaha.. :lol: Edited by h!me

[quote name='h!me' date='30 April 2010 - 03:41 PM' timestamp='1272613312' post='1028385']
hime baru balek dr panggung.. :wub:
nengok cite Ironman 2..
bg hime la.. cite nih mmg besh, tak boring, kelakar dan penuh aksi..
macho betul la Tony Stark (lakonan Robert Downey Jr) tu..
suke btl nengok lakonan die.. [b]auw..!! :blush: [/b]
rase nk nengok lg je nih.. hahaha.. :lol:
[/quote]

haahhahahhaha...auw hang tuh cam pondan aarrr.... hihihihi... hang nih laki ker pompuan hime...

aku dah booking ticket esok malam..tengok midnite daaa.... wah gitu... tak sabar nak tunggu hari esok berlalu.....

[quote name='Nezict' date='30 April 2010 - 02:29 AM' timestamp='1272565783' post='1028325']
aku baru je lepas tengok ip man 2 ngan iron man 2.

iron man 2 = kureng sikit la. lawan memang banyak. tapi plot... macam fully kehendak pengarah. bukan something yang tak terjangka2. CGI best. lagi banyak [color="#FFFF00"]robot[/color] . bab 'ex-wife' tu lawak. cite gebang gile. ngan captain america punyer shield selambe badak buat alas mesin dier. :lol:overall, 3.5/5.

ip man 2 = storyline boleh predict. tapi 1 yang aku suke betul cerita ni. NASIONALISME. memang mesej nasionalisme kaw2 banyak diselitkan dalam cerita ni. satu cerita yang membawa mesej yang cukup jelas. kalau la filem melayu boleh buat macam filem ni, fuhhh. overall, 3.5/5 jugak.
[/quote]

skali aku post salah topik daa....:P

tunggu avengers pulak. :wub: Edited by Nezict

[quote name='akuccputsedut' date='30 April 2010 - 05:55 PM' timestamp='1272621318' post='1028399']
haahhahahhaha...auw hang tuh cam pondan aarrr.... hihihihi... hang nih laki ker pompuan hime...

aku dah booking ticket esok malam..tengok midnite daaa.... wah gitu... tak sabar nak tunggu hari esok berlalu.....
[/quote]

ekekeke.. hime perempuan la..
tak percaya tanye loy.. :P
kan loy kan??? (te hehe)

akuccputsedut kata nk p tengok..
hang dh nengok ka belom..
amacam?? :wub: