Jump to content
Sign in to follow this  
no1

Koleksi Lawak

Recommended Posts

taubat seorg pondan

Ceritanya adalah berkisar kepada kisah Ayu.( nama sebenarnya Hamdan ). Ayu adalah seorang mak nyah ataupun Pondan maupun Ponen bahkan juga suatu masa dulu lebih dikenali sebagai Bapok yang berkerja di sebuah syarikat swasta (nama dirahsiakan) diibu negara sebagai Operator cum penyambut tetamu.

Semasa Ayu mula menjejakkan kakinya di KL, beliau tinggal bersama teman sekampungnya yang bernama Ayob di Hulu Klang. Namun, apabila Hamdan.. oopssss ... Ayu mula menukar selera dan cara hidupnya akibat terlalu taksub dengan gaya kehidupan kota metropolitan yang cukup mencabar lantaran memilih cara pemakainnnya menjadi seorang 'wanita'.

Penampilan baru nya cukup disenangi oleh mata-mata gatal jantan-jantan miang kota raya. Sekali pandang keayuannya memang terserlah lengguk langkahnya boleh membuat yang lumpuh pun bangun berlari apatah lagi kalau skirt pendeknya kegemarannya terselak bak tiupan angin ganas kenderaan yang sentiasa mundar mandir macam-macam ada. Pak Abu pun boleh simpan ketayap dalam poket dulu. Keterampilan ini pun kadang-kadang membuatkan Ayob yang memang telah mahir dengan asal usul

Ayu pun tak tertahan takut-takut ada yang patah katil bujang nanti sabun pulak jangan cerita lah sejak-sejak kebelakangan ni, asyik kehabisan stok saja. Demi keselamatan dan menjaga maruah dan nama baik kampong mereka Ayu telah berpindah keluar dari rumah sewanya tak sama line lah braderrrr.

Hari demi hari berlalu dengan pantas kehidupan kotaraya makin mencabar kelibat Ayu sudah lama tidak kelihatan. kes jenayah makin menjadi-jadi rogol, ragut, bunuh secara sengaja, tidak sengaja maupun tanpa disedari, buat dan buang anak. Kadang-kadang tertanya-tanya juga Ayob akan nasib rakan sekampong nya yang telah vogue gitu ...

Di pendekkan cerita yang makin memanjang, satu hari ketika Ayob berada di rumahnya sedang menonton Akademi Fantasia tiba -tiba kedengaran satu ketukan di pintu rumahnya. Bila Ayob buka pintu... dilihat didepannya seorang wanita cantik lagi Ayu ... dengan skirt pendeknya.. dan rambut al-ala Norrita..Ayu menyapa Ayob. Hampir tak kenal Ayob bahawa di depannya itu sebenarnya akan kawannya si Hamdan ..(Ayu..le) disebabkan ke'Ayu"an. Di panjangkan cerita..Ayu pun masuk ke rumah sambil menangis
tersedu-sedu sambil memeluk Ayob. Ayob yang terkedu dan gabrah cepat-cepat menutup pintu kerana takut-takut diintai oleh pasukan 999 TV3 maupun Edisi Siasat NTV7. Kelembutan Ayu membuatkan Ayob berasa sesuatu yang telah mula bergerak ... namun Ayob masih maintain machonya

Ayob : Pasai apa hang dok teriak nie.. .

Ayu : Yob, aku menyesai dah la nie. Aku sebenagnya nak bertaubat.. Aku tak mau dah nak pakai baju seksi-seksi lagi. Aku insaf ... insaf ... TAUBATTTTT ... aku tak mau nama dan gambag aku keluag masuk TV ataupun sorathabag macam dot dot dot tu .... isk isk isk huaaaaaa ... .

Ayob : Baguihla kalu macam tu Dan (nama timangan Hamdan semasa mereka di kampong) Aku pun selalu juga dok doa kut hang balik ke pangkal jalan. hamdulillah ...

Ayu : Betoi lah Yob ... hang sorang lah kawan aku dunia dan akhirat ..... Mulai minggu depan ... Yob aku akan berazam untuk berubah ... kali ni habis-habisan. Aku akan ... pakai tudung dengan baju kurung
ala-ala Waheeda gitu.. takmau dah dedah aurat. What do u thing Ayob ?

Ayob : #$5@&* !!! Astagfirullah. .. ... ..( Ingat taubat betoi-betoi )

assalamualaikum...

tak guno betul Hamdan di atas..

paste dua kali tu ha kak teri yg dikasihi sekalian..

copy&paste

Suami Terbaik

Sekumpulan lelaki berada di bilik persalinan di salah sebuah kelab eklusif lagi mewah di pusat bandar, setelah keluar dari gym. Tiba-tiba kedengaran deringan Handphone di penjuru bilik tersebut. Seorang lelaki menjawap panggilan itu dan terjadilah perbualan seperti berikut . . "

"Hello?"

"Abang, nie sayang nie,"

"Emmm... "

"Abang masih ada di kelab lagi ke?"

"Iya."

"Sayang sekarang nie berada di shopping complex dua block dari kelab abang tu. Sayang ada nampak kain sutera terbaru.. Cantik bang, Boleh ke sayang beli?"

"Berapa harganya?"

"Cuma $1500.00 aje"

"O.K. Belilah kalau memang awak dah suka sangat"

"Ahhh thanks bang dan tadi sebelum datang sini sayang ada singgah di Cycle & Carriage dan tengok Mercedes model terbaru 2003 . Sayang suka kat satu model tu. Dan sayang dah bincang dengan jurujualnya dan dia setuju nak bagi good price . . lagipun elok juga kita tukarkan dengan BMW yang kita beli tahun lepas tu "

"Berapa harga yang dia bagi?"

"Cuma $280,000 ..."

"O.K tapi pastikan harga tu dah on the road."

"Great! Before we hang up, ada satu perkara lagi..."

"Apa?"

"Abang jangan terkejut pulak, sayang dah semak akaun bank abang dan.... pagi tadi sayang singgah dipejabat ejen hartanah dan sayang dapat tau rumah yang kita tengok tahun lepas tu... sekarang nie untuk dijual. Abang ingat tak? Rumah yang ada swimming pool bentuk love tu, ada taman orkid kat belakang, berhadapan dengan pantai tu. . cantik kan bang. . "

" Berapa harga yang mereka minta?"

" Cuma $740,000... O.K kan bang, dan sayang tengok dalam akaun kita
boleh cover harga tu. . ."

"Eloklah kalau macam tu, confirm cepat sebelum orang lain beli, tapi cuba dapatkan harga $700,000. OK?"

"OK, abang sayang, terima kasih bang, kita jumpa malam nanti ye!! I Love You !!!"

"Bye... I Love you too..."

Lelaki itu berhenti bercakap, menutup flap handphone . . .sambil mengangkat tangan yang memegang handphone tu dan bertanya pada yang ada dalam bilik tersebut :

"ADA SESIAPA TAHU KE HANDPHONE NIE SIAPA PUNYA? "

curi basikal

Seorang pemuda sedang menjalani perbicaraan di hadapan hakim atas tuduhan mencuri basikal seorang gadis.

Pemuda: Tidak! Saya tak curi basikal itu.

Hakim: Jangan kamu cuba menipu. Gadis ini membuat laporan mengatakan kamu mencuri basikalnya.

Pemuda: Dia tipu! sebenarnya, dia memberikannya secara percuma.

Hakim: Maksud kamu?

Pemuda: Begini tuan hakim, ketika saya dalam perjalanan pulang dari sekolah, gadis ini meminta bantuan saya untuk memboncengnya menggunakan basikalnya sendiri. Dalam perjalanan, apabila tiba di kawasan semak, gadis itu menyuruh saya berhenti. Dia kemudian membuka baju dan seluarnya dan berkata kepada saya bahawa saya boleh mengambil "barangnya" yang berharga dengan percuma. Jadi saya terfikir, kalau ambil baju wanita itu, bukan saya boleh pakai ! sebab saya lelaki. kalau ambil seluarnya pula, pun begitu juga. Akhirnya , saya ambil keputusan untuk mengambil basikalnya. Itulah cerita sebenarnya.

Hakim: !!!???!!!

hah ni aku nak tambah satu lawak sempena virus H1N1..

Baru2 ni aku gi la ke sebuah klinik untuk amik MC. Dah boring2 sangat dok tunggu giliran tu, aku sembang la ngan sorang pakcik veteran kat sebelah aku ni.

Sembang punya sembang, aku bawak keluar la topik pasal H1N1. Tapi pakcik tu cakap, "Pokcik dah lama tau pasal virus ni. Kalu hang nak tau, ada satu virus ni yg lebih kurang H1N1 ni jugak. Tapi kena kat orang laki2 je."

Aku pun tanya, "Virus apa pakcik?". Dengan muka selenga pokcik tu jawab " Virus B1N1". Aku pikiaq dua-tiga kali baru aku dapat tangkap. Virus B1N1 = BINI rupanya.. lawak.. lawak

awi216 wrote:hah ni aku nak tambah satu lawak sempena virus H1N1..

Baru2 ni aku gi la ke sebuah klinik untuk amik MC. Dah boring2 sangat dok tunggu giliran tu, aku sembang la ngan sorang pakcik veteran kat sebelah aku ni.

Sembang punya sembang, aku bawak keluar la topik pasal H1N1. Tapi pakcik tu cakap, "Pokcik dah lama tau pasal virus ni. Kalu hang nak tau, ada satu virus ni yg lebih kurang H1N1 ni jugak. Tapi kena kat orang laki2 je."

Aku pun tanya, "Virus apa pakcik?". Dengan muka selenga pokcik tu jawab " Virus B1N1". Aku pikiaq dua-tiga kali baru aku dapat tangkap. Virus B1N1 = BINI rupanya.. lawak.. lawak

hahahh...xtahan la pk ck ni....ley lak wat lawak....kompem la kn bini die tade kat seblah....

roxy: ak ske gmbr bdk pmpn kne gunting rmbut2

if i am rich...... melampau tahap gaban...

Spoiler:
kaya tahap gaban..

I will buy Moonlight

my bedroom will have a window whick can look for the world.

my pet with the diamond teeth.

my pretty servant always ready.

my glass made only by original diamond.

IF I HAVE TIME, I WILL PLAY GOLF ON THE BOAT.

MY SECURITY FOR 24 HOURS

ONLY SPRING WATER FROM THE HIMALAYAS TO FLUSH MY TOILET

TOILET PAPER

MY SWIMMING POOL CAN ONLY FILL IN WITH EXPENSIVE PERFUME

ONLY A PROFESSIONAL CAN WASH MY CAR WHICH WAS GOLD PLATED

MY LAPTOP WITH DIAMOND EDGING AND HAS Intel Pentium IX WITH RAM 30 Gigabite.

MY TRAVELLING CAR

MY HOLIDAY HOUSE

Anger management?
Husband: 'When I get mad at you, you never fight back.
How do you control your anger?'
Wife: 'I clean the toilet.'
Husband: 'How does that help?'
Wife: 'I use your toothbrush ..'

p/s: ak xtau la da ad ke x... ak paste je...

raidizh AR wrote:Anger management?
Husband: 'When I get mad at you, you never fight back.
How do you control your anger?'
Wife: 'I clean the toilet.'
Husband: 'How does that help?'
Wife: 'I use your toothbrush ..'

p/s: ak xtau la da ad ke x... ak paste je...

aduhdey...

ni aku copy paste..
semoga terhibur..

PUNTIANAK DI GUA KATAK

aku nih nak habaq kat korang yg aku nih takleh nak chat..sebab server down daaa..aaaaaaaaa..boring nyer....!!!!!!!!tapi takpelah gaks sebab dgn adanya keboringan ku ini buleh gaks aku citer ngan korang pengalaman aku agak-agak 3 tahun lalu..citer nyer macam ni......kueng....kueng..kueeeeeenggggggggg...

setiap malam seperti biasa aku pergi ke rumah classmate aku utk mengulangkaji pelajaran kat umah dia..pukul 8 lebih..selesai solat isyak aku pun bersiap-siap nak ke rumah classmate aku tuh..sedang asyik aku berkemas2 telefon berbunyi..kring...laa...kwn aku tuh telefon beritahu aku yg hari nih dia tak dapat nak hantar aku balik..so..hari nih terpaksalah aku pinjam motosikal honda ex5 abang aku..sampai jer kat rumah kawan aku tuh..aku pun beri salam...pastu aku pun masuklah dlm rumah..seperti biasa kami berdua buat ulangkaji dlm bilik..tak nak gangguanlah konon nyerrrr...ulang punya ulang, kaji punya kaji..sedar tak sedar jam dah pukul 12 malam..selalunya pukul 11 aku memang dah sampai rumah dah..tapi hari tu..asyik sangat ulangkaji barangkali..lagipun moto kan ada.....takpelah...bisik ku sendiri..lagipun ingin gaks nak tengok suasana tengah malam dalam kampung...sejuk gitu..

diteruskan cerita...jadi aku pun berkemas-kemas utk balik ke rumah..dgn kekuatan yg maksimum aku pun start moto..eng..eng..enggggggg...dan penuh keberanian aku menyusuri jalan yg sunyi dan gelap seorg diri berteman suara unggas dan cengkerik...suasana gelap dgn angin sepoi2nya cukup menyeramkan ..mengingatkan aku dgn cerita org kampung tidak lama dulu bahawa tempat ini berisi...ish..ish..ish............ PONTIANAK !!!!

rasa ngeri mula menyelinap dalam tubuhku..tiba2 aku terasa seakan ada sesuatu yg mengekoriku dari belakang..bulu tengkuk ku berdiri tegak..ku beranikan diri utk menoleh..namun terfikir oleh ku lagi..buat apa nak toleh..side mirror kan ada ye tak yer gaks..lupa laks..he..hee.. ku gagahkan diri utk menjeling ke side mirror..jeling punyer jeling..dalam samar2 aku ternampak kelibat satu lembaga berbaju putih mengekori ku dari belakang semakin lama semakin hampir....kutekan minyak moto dgn kelajuan 40km/jam..aku menjeling lagi..lembaga itu masih lagi kelihatan mengejar ku dari belakang..semakin lama semakin hampir..ini tak boleh jadi nih.. kutambahkan lagi kelajuan moto ku..dgn kelajuan 80km/jam ni mesti takleh kejar nih ni dah kira laju nih ketakutan makin menghantui ku peluh gerunku keluar membasahi baju...

ku menjeling lagi alangkah terkejutnya aku melihat pontianak itu semakin hampir dibelakang ku..nak tak nak aku pun menekan minyak sekuat hati dgn kelajuan maksimum..sampai tumbang meter moto ku..nih dah laju nih ku redahi apa sahaja yg ada di depan lubang,katak, semua aku hentam..asalkan aku selamat..ku menjeling lagi..aku dah agak dah.. pontianak tu mesti tak leh kejar punyer lah ku slowkan moto ku..dan menarik nafas lega..dgn sedikit aksi stunt ku membrekkan moto ku..iiikkkkk!!!!! aku menoleh ke belakang utk memastikan pontianak itu benar2 dah takder lagi..berjaya aku akhirnya..bisik aku sendiri..bila dah pasti pontianak dah takder aku pun start balik moto ku alangkah terkejut nya aku bila melihat pontianak itu berdiri tegak di depan ku kakiku menggeletar.. lalu pontianak tu pun mengangkat tangannya..

..lalu menunjukkan ibu jarinya lantas berkata HONDA.BAGUSS!!

Jangan Terlalu Yakin

Amin baru saja tersedar setelah menjalani pembedahan, dan dia melihat ada dua orang pesakit lain yang berada di wadnya. Dengan rasa lega dia berkata : " Syukurlah, semuanya sudah berlalu..."

"Jangan terlalu yakin", kata Akbar yang tidur di sebelah kanan tempat tidurnya. "Kelmarin mereka meninggalkan gunting di dalam perutku, dan aku harus menjalani pembedahan sekali lagi....!"

Yusril yang berada disebelah kiri tempat tidurnya menyela :

"Kelmarin dulu, aku juga mengalami pembedahan ulang kerana mereka tertinggal sebuah perkakas pembedahan di dalam perutku.."

Tepat pada saat itu, Doktor muncul di depan pintu dan berseru :

"Adakah sesiapa yang melihat handphone saya?"

p/s: copy n paste ::icon_rolleyes::

Starbuck - Cawangan Baru Di Buka

Sila la pergi beramai-ramai ke cawangan baru ini kerana cawangan ini adalah 100% hak milik rakyat tempatan.Cawangan ini merupakan satu-satunya yang terdapat di negara ini. Mungkin kerana keenakan kopinya yang luar biasa serta cara bancuhannya
yang lain daripada yang lain.

Seperti cawangan-cawangan yang lain, anda
boleh memilih tempat duduk sama ada di dalam atau pun di luar (open air), terpulang kepada selera anda. Wireless internet adalah dlm proses pemasangan .

Amatlah rugi kepada penggemar kopi yang tidak mahu mencuba kopi di cawangan baru ini. Mungkin anda hanya akan melihat ramai pengunjungnya terdiri drpd golongan tua, namun..bak kata pepatah, "masakan ada yang muda kalau tak ada yg tua".

Jadi..ape tunggu lagi? Segera la ke sana..sila bawa bersama
keluarga anda serta ibu & bapa mertua, tidak lupa juga kepada sahabat handai & taulan yg berada di segenap pelusuk negara. Bersamalah kita membantu menjana ekonomi negara kita, Malaysia..

Spoiler:

Aku Tak Sengal wrote:Jangan Terlalu Yakin

Amin baru saja tersedar setelah menjalani pembedahan, dan dia melihat ada dua orang pesakit lain yang berada di wadnya. Dengan rasa lega dia berkata : " Syukurlah, semuanya sudah berlalu..."

"Jangan terlalu yakin", kata Akbar yang tidur di sebelah kanan tempat tidurnya. "Kelmarin mereka meninggalkan gunting di dalam perutku, dan aku harus menjalani pembedahan sekali lagi....!"

Yusril yang berada disebelah kiri tempat tidurnya menyela :

"Kelmarin dulu, aku juga mengalami pembedahan ulang kerana mereka tertinggal sebuah perkakas pembedahan di dalam perutku.."

Tepat pada saat itu, Doktor muncul di depan pintu dan berseru :

"Adakah sesiapa yang melihat handphone saya?"

p/s: copy n paste ::icon_rolleyes::

hahaha
misscall je la...
jap g mst dgr ringtone dlm perut mamat tu...
::icon_twisted::

Seorang mat saleh makan nasi lemak di restoran mewah di damansara. mat saleh tersebut memanggil seorang pelayan utk memuji kesedapan nasi lemaknya ,mat saleh - " what is the name of this Food ?" pelayan " nasi lemak sir".. mat saleh - taste so good exspecially the salad so crunchy .. pelayan hairan dan berkata " we never served ... nasi lemak with salad sir" , mat saleh menunjukkan sedikit cerbisan salad yang dimaksudkannya iaitu DAUN PISANG LAPIK PINGGAN!..Demi menjaga muka mat saleh tersebut pelayan itu terus berkata " You want more salad Sir?

teri-chan wrote:Seorang mat saleh makan nasi lemak di restoran mewah di damansara. mat saleh tersebut memanggil seorang pelayan utk memuji kesedapan nasi lemaknya ,mat saleh - " what is the name of this Food ?" pelayan " nasi lemak sir".. mat saleh - taste so good exspecially the salad so crunchy .. pelayan hairan dan berkata " we never served ... nasi lemak with salad sir" , mat saleh menunjukkan sedikit cerbisan salad yang dimaksudkannya iaitu DAUN PISANG LAPIK PINGGAN!..Demi menjaga muka mat saleh tersebut pelayan itu terus berkata " You want more salad Sir?

hahhaa.. buwduh benar mat saleh 2..

assalamualaikum...

teri-chan wrote:Seorang mat saleh makan nasi lemak di restoran mewah di damansara. mat saleh tersebut memanggil seorang pelayan utk memuji kesedapan nasi lemaknya ,mat saleh - " what is the name of this Food ?" pelayan " nasi lemak sir".. mat saleh - taste so good exspecially the salad so crunchy .. pelayan hairan dan berkata " we never served ... nasi lemak with salad sir" , mat saleh menunjukkan sedikit cerbisan salad yang dimaksudkannya iaitu DAUN PISANG LAPIK PINGGAN!..Demi menjaga muka mat saleh tersebut pelayan itu terus berkata " You want more salad Sir?

bwahahahaha...

daun pisang pon tak kenal..bagi je la byk2..pastu ckp "the world is just awesome, isnt it?" sambil senyum..

Ada sorang mamat tu masuk ke dalam lif untuk naik ke tingkat lapan sebuah bangunan.

Sampai tingkat satu, tetiba je masuk sorang awek cun lagi bergaya lalu menyembur perfume ke tubuhnya."Ini perfume mahal tau..jenama Beverly Hills, RM400 sebotol," katanya angkuh. Bengang giler mamat tu.

Sampai tingkat tiga, masuk lak sorang mak datin juga menyembur perfume ke tubuhnya. "Perfume Vecinza dari Itali, RM1000 sebotol tau," kat mak datin tu lagi angkuh berbanding awek cun tadi. Lagilar menyampah giler mamat tu...

Sampai je tingkat lapan, pintu lif pun terbuka dan mamat tu sedia lar nak keluar dari lif. "Proootttt!!! Sebelum keluar mamat tu sempat mengeluarkan "gas aslinya" dalam lif tu. "Telur rebus kedai mamak. Tak mahal, lima puluh sen sebiji jer..,"kata mamat tu selamba lalu berjalan meninggalkan kedua pompuan kerek yang mula termuntah dalam lif.

Suatu hari di KLCC

Satu hari ketika baru saja tiba dr kuantan, aku singgah sekejap di KlCC.Aku ada something utk dibeli. Ketika aku sedang melihat brg dikedai,tiba-tiba perut aku terasa memulas.Apalagi aku pun terus bergegas ke tandas kat level satu.
Masuk saja kat situ,aku tengok ada 3 bilik air.Satu tu bertutup,so aku pegi yg disebelahnya. Baru saja aku duduk,aku terdengar suara dari sebelah "Haa,camna sekarang ?" Aku pun bukan suka nak berbual ngan org yg aku tak kenal kat tandas tu.
Ntah camna, akhirnya aku balas juga "Ok gak ler" Kemudian suara tu bertanya lagi "Ko nak gi mana ni??" Iskk..Aku mula rasa musykil skit..tapi aku kata "Aku nak balik, singgah sini nak beli brg sikit" Lepas suara tu bertanya lagi "Bila ko nak gerak ni??" Aku selamba jer kata. 'Lepas aku sudah ni,abis beli aku chow la".
Kemudian aku terdengar lagi suara org sebelah tu berkata "Hei,aku call balik ko lepas nilah,tiap kali aku tanya soalan kat ko, mamat bodo sebelah aku ni asyik jawap jer!!!

Moral: jangan menyampuk time orang bercakap...
::icon_biggrin:: lawak copy paste

Suami yg baik???

Irra sedang tenat ditempat tidur menunggu ajal nya yang hampir tiba, ia dipangku oleh suaminya Awie yang sudah berlinang air mata....di tangannya masih berada saputangan untuk menghapus air mata yang berjatuhan....
kemudian si Irra berbisik.. "Bang Wiee ku sayang.."(dengan suara yang lemah..).... "Ssshhht....sudahlah Irr jangan terlalu banyak bicara".... "Bangg". (dengan nada kesakitan dan kepiluan...)
Irra memaksa untuk berkata-kata... "Aku mau mengatakan sesuatu bangg...aku ingin membuat pengakuan.." .....terus si Awie menyapa .."Tiada apa lagi yang harus kau akui Irr...sudah berehatlah..."(sambil menghapus air matanya Irra)... "tidak...tidakk...tidakk...Yang seharusnya Irr harus beritahu sesuatu pada abang Wie sekarang, biar Irr tenang nanti......bangg aku pernah tidur dengan adik mu,sahabat mu, dan ayahmu..hhhgggh..." ucap Irr dengan nada teresak-esak......
terus si Wie menyambung kata-kata si irr..." suudahlah Irr jangan paksa diri kau berbicara terus,..tidak apa-apa, aku tidak kisah semua itu, aku sudah tahu semuanya itu .....kalau tidak kenapa aku meracuni engkau dengan racun tikus untuk apa..?"

hahhahaaarr...

Miss U.A wrote:Suatu hari di KLCC

Satu hari ketika baru saja tiba dr kuantan, aku singgah sekejap di KlCC.Aku ada something utk dibeli. Ketika aku sedang melihat brg dikedai,tiba-tiba perut aku terasa memulas.Apalagi aku pun terus bergegas ke tandas kat level satu.
Masuk saja kat situ,aku tengok ada 3 bilik air.Satu tu bertutup,so aku pegi yg disebelahnya. Baru saja aku duduk,aku terdengar suara dari sebelah "Haa,camna sekarang ?" Aku pun bukan suka nak berbual ngan org yg aku tak kenal kat tandas tu.
Ntah camna, akhirnya aku balas juga "Ok gak ler" Kemudian suara tu bertanya lagi "Ko nak gi mana ni??" Iskk..Aku mula rasa musykil skit..tapi aku kata "Aku nak balik, singgah sini nak beli brg sikit" Lepas suara tu bertanya lagi "Bila ko nak gerak ni??" Aku selamba jer kata. 'Lepas aku sudah ni,abis beli aku chow la".
Kemudian aku terdengar lagi suara org sebelah tu berkata "Hei,aku call balik ko lepas nilah,tiap kali aku tanya soalan kat ko, mamat bodo sebelah aku ni asyik jawap jer!!!

Moral: jangan menyampuk time orang bercakap...
::icon_biggrin:: lawak copy paste

miss, x silap aku dah ada dah lawak ni kat page2 depan..
lawak yg 2nd ni bagus!!
hahahaha..

Kisah benar... .bacelahh sampai habisss... .

Kisah benar... .bacelahh sampai habisss... . Beberapa tahun lepas Ramli jumpa seorang janda bernama Ramlah yang mempunyai anak dara bernama Jamilah. Ramli berkahwin dengan Ramlah danJamilah adalah anak tiri Ramli. Selepas itu bapa kepada Ramli, Jamrud berkahwin dengan anak tiri Ramli, Jamilah.
Ini membuatkan Jamilah, mak tiri kepada Ramli yang sebelum ini anak tirinya. Jadi ayah Ramli, Jamrud adalah anak tiri Ramli dan memjadikan Ramlah sebagai Mak Mertua kepada Bapak Mertuanya.
selang beberapa bulan kemudian, Jamilah anak kepada isteri Ramli, Ramlah melahirkan anak lelaki, Jarul. Jadi Jarul dalah adik kepada Ramli. Tetapi Jarul adalah anak kepada Jamilah, anak kepada isteri Ramli, Ramlah.
Menjadikan Jarul adalah cucu kepada isteri Ramli, Ramlah. Sekaligus menjadikan Ramli datuk kepada Jarul, adiknya. Itu tak seberapa lagi. Selepas itu, Ramli dan Ramlah mendapat anak bernama Jayzee. Sekarang Jamilah, anak tiri Ramli dan juga Mak mertua Ramli menjadi kakak dan juga nenek kepada Jayzee.
Jadi ayah Ramli, Jamrud menjadi abang ipar kepada anak Ramli yang mana kakak ipar Jayzee adalah isteri kepada ayah Ramli,

Jadi sekarang, Ramli adalah abang ipar kepada emak mertuanya, isteri Ramli, Ramlah adalah makcik kepada anaknya sendiri, Jamilah... Anak Ramli, Jarul adalah sepupu kepada ayah Ramli, Jamrud dan Ramli adalah datuk kepada dirinya sendiri...

muahahahahahahahhahaha... .isk isk isk... .. nennooo nennooo..neenooo..nenoooo.. phewiiittttt tebabooooooooooo.. aku pening... .... aku sindirik naik fening menterjemahkan semua nih..bengang sehhh... !!

::confused:: ::drunken_smilie:: ::confused:: ::drunken_smilie:: ::sleep:: ::sleep:: ::sleep:: ::sleep::

Miss U.A wrote:Suami yg baik???

Irra sedang tenat ditempat tidur menunggu ajal nya yang hampir tiba, ia dipangku oleh suaminya Awie yang sudah berlinang air mata....di tangannya masih berada saputangan untuk menghapus air mata yang berjatuhan....
kemudian si Irra berbisik.. "Bang Wiee ku sayang.."(dengan suara yang lemah..).... "Ssshhht....sudahlah Irr jangan terlalu banyak bicara".... "Bangg". (dengan nada kesakitan dan kepiluan...)
Irra memaksa untuk berkata-kata... "Aku mau mengatakan sesuatu bangg...aku ingin membuat pengakuan.." .....terus si Awie menyapa .."Tiada apa lagi yang harus kau akui Irr...sudah berehatlah..."(sambil menghapus air matanya Irra)... "tidak...tidakk...tidakk...Yang seharusnya Irr harus beritahu sesuatu pada abang Wie sekarang, biar Irr tenang nanti......bangg aku pernah tidur dengan adik mu,sahabat mu, dan ayahmu..hhhgggh..." ucap Irr dengan nada teresak-esak......
terus si Wie menyambung kata-kata si irr..." suudahlah Irr jangan paksa diri kau berbicara terus,..tidak apa-apa, aku tidak kisah semua itu, aku sudah tahu semuanya itu .....kalau tidak kenapa aku meracuni engkau dengan racun tikus untuk apa..?"

hahhahaaarr...

aku rasa cm dh baca lawak nie...
tp versi isteri racun suami sbb suami curang...
yg nie suami racun isteri sbb isteri curang...