Jump to content
BudaK-MalaS

Ape Pendapat Korang Tentang Cicakman 2...?

42 members have voted

1. 1. CGI filem cicakman2 menjadi atau tidak..?

• hebat...!!!!
      7
    • boleh la...
      16
    • hampeh..
      15
    • no komen
      4

Recommended Posts

aku WARGANEGARA MALAYSIA mesti sokong kalau x best pon cite tu aku tetap tgk...tapi dah tgk the making CGI mengancam gak ooo...

huhu ko nih edry KRU ke?
hehe

CGI die ramai komplen kt wayang byk kureng r...
tv nampak ok r...
haha tapi takpe bole jdik cam starwars..
tgk r lightsaber ep 4... burok.. hehehe

QUOTE(eddry @ Dec 16 2008, 02:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku WARGANEGARA MALAYSIA mesti sokong kalau x best pon cite tu aku tetap tgk...tapi dah tgk the making CGI mengancam gak ooo...

hipokret la..

1 . bazir
2. da xbest jz jujur je la..(cite ni bosan la)

mmg dari segi nye aku jugk warganegare..tp klo director 2 wat story board merepek kerepek..
baek wat cite lawak trus..
lagi 1 klo nk wat effect wat la nmpk real..klo nmpk cm copy paste je..mak aku pn reti wat.. tongue.gif Edited by charMine~^^

QUOTE(charMine~^^ @ Dec 16 2008, 03:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hipokret la..

1 . bazir

mmg dari segi nye aku jugk warganegare..tp klo director 2 wat story board merepek kerepek..
lagi 1 klo nk wat effect wat la nmpk real..klo nmpk cm copy paste je..mak aku pn reti wat.. tongue.gif

baik layan citer afdlin shauki,atau citer yg Keanu Reeve berlakon tuh...

hipokret la..

1 . bazir

lagi 1 klo nk wat effect wat la nmpk real..klo nmpk cm copy paste je..mak aku pn reti wat.. tongue.gif

huhuhu korang ni mmg laa kan nama pon cite melayu sib baik ada gak kan kalau x ada x kan nak tgk cite mat saleh cite cine jer kalau paham x per laa kalau x huuh aku ni pon bukan nya paham sangat cite mat2 saleh ni . ehehe boleh laa kalau setakat nak layan time boring2 tu apa salah nya tgk..kan.. laugh.gif
pendapat masing2 laa ..kalau x best x payah p wayang tgk bazir jer..

citer dia mmg boring sketlaa (bkn dr segi teknik or CGI...jln citer dialaa...kdg2 nampak meleret)...fighting dia pown x best (walaupun ade stuntman)...CGI dia kalo tgk kt tv canteklaa gak...tp kalo tgk kt panggung nampak x brape cun...jln citer cicakman 1 lg best dpd cicakman 2...tp aku xdelaa x sokong citer melayu...sbb aku tgk gak citer nie...kalo aku melayu x tgk citer nie,sape nk tgk lg kan...bangsa laen pown jarang nk tgk citer2 melayu nie...tp pelik kan,knape kite melayu nie bleh tgk cite indon,hindi,jepun,korea,thailand,china,english & mcm2 lg tu....tp dorang xnk pown tgk filem2 kite...kalo ade pown segelintir jerr...aku rasakan baek buat filem melayu kite utk malaysia & semua kaum...bkn buat filem utk melayu sahaja...contoh mcm shaw brothers & L krishnan...dorang buat filem melayu,tp semua org tgk...x kira cina,india & melayu pown tgk...org indon pown tgk...filem2 p ramlee pown byk menang award kt luar negara....harap2 cicakman 3 nnt akan lebih baek lg...tp apek tu x sesuai laa jd superhero....

sesape yg nk tgk citer cicakman 2 nie,jgn letakkan harapan yg tinggi...tu jerr...

salam..
kawan tak ske + menyampoh si aznil tu. orang lain belakon jgak tapi takde ekstrem sepoyo dia tu. kalau la terserempak ngan kawan masa shopping ke, berenang ke, bowling ke rasa macam nak bagi penampo jerr.. story line berpandukan cicakman 1 tu kawan rasa best lagi kawan tengok wayang kulit pok dime, pok kader. tapi cgi dah ada improvement

yang nombor dua ni tetiba muncul lagi dia.. &(*%&*(*&&!

Aku akan tengok cerita ni petang hari ni. Lepas tengok aku akan buat review. Aku dah buat review untuk Antoo Fighter, ada kat topik mana tah lupa pulak. Kita tengok la nanti macamana. Dan seperti expectation lazim, aku semestinya akan compare dengan Cicakman yang first, sebab dua-dua berkaitan, plot & produksi. So tunggu jer lah. Aku tak nak komen apa-apa sebab belum tengok, cuma benda yang aku boleh komen, kalau ler heroin dia bukan Fasha Sanda lagi elok, sebab aku memang tak minat sangat minah tu. rolleyes.gif

ya.. betul.. kombinasi die tak sesuai... fasha sanda... (ceh) ngn apek (apara...) dulu aku berkobar nk tgk ingtkan abg yusri~~ jd hero... apsal la... apek.. takpelah.. tak tgk yg 2nd ni pun takpe huhuhu

QUOTE(teri-chan @ Dec 18 2008, 08:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ya.. betul.. kombinasi die tak sesuai... fasha sanda... (ceh) ngn apek (apara...) dulu aku berkobar nk tgk ingtkan abg yusri~~ jd hero... apsal la... apek.. takpelah.. tak tgk yg 2nd ni pun takpe huhuhu

nak tgk cicakman sebab yusri?alamak....bukan kita tgk sesuatu cerita tu sebab nak tau kualiti,kepuasan dan untuk menjiwai sesuatu cerita ke?ini sebab nak tgk yusri?pelik kaum hawa ni majoriti sebab yg sama...(sebab apa minat MU sebab ronaldo)kahkahkah...yg ni aku perli kepada peminat MU yg poser hahaha.... laugh.gif Edited by Tun loy_azloy

aku tak tgk lg..tapi bakal tgk...

aku rasa cam hampeh..tapi tak brani komen sbb tak tgk lg..so aku pon letak no komen..hahaha

tapi aku tetap akan tgk..cuma list cite melayu akan berada di que yg terakhir sekali utk ditengok...huhuhu...

aku smggu tgk 2x wayang..minggu nih tgk ip man (hari nih)...maybe sabtu nih aku tgk cicak man...

thanks info2 anda suma

hipokret la..

1 . bazir

elehh..
korang ingat dengan kutukan cemuhan terhadap kru dia boleh down...
jangan harap la......
dia bukan cam korang semua..
aku yakin sangat ngan potensi diorang....
makin kau kutuk dia, terus terang aku cakap dia akan jadi makin kuat...
aku kenal sangat ngan diorang tu.. cuma diaorang je tak kenal aku...
korang tengok la nanti diorang yang akan menerajui dunia cgi kat malaysia ni nanti dengan jayanya..
bukan stakat cicak man aku tengok,
keluangman pun aku tengok kat tv9,
nasib baik cempiang dah tak kuar dah..

haha.... cempiang!! cempiang!! cempiang....... (tol tak korus lgu die cam nih) tongue.gif
huhu

Cicakman nie kalo nak harap setaraf hollywood, baik korang gi tgk superhero hollywood sane..
kat malaysie budget amat la tinggi utk buat citer fiksyen camnih..
Cicakman kire sebagai langkah awal KRU utk buat citer2 yg lebih berkualiti..
tgk la citer2 hollywood dulu2.. lawo sgt ker CGI diorg?? Berkualiti sgt ke cite2 diorg??
berpijak di bumi yg nyata sikit.. ni malaysia.. bukan hollywood..

ps:prasan tak heroin apek dalam sume filem yg die jdik hero... bagai langit ngan bumi... heheh.. Edited by Aku tak Sengal

QUOTE(Aku tak Sengal @ Dec 18 2008, 05:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cicakman nie kalo nak harap setaraf hollywood, baik korang gi tgk superhero hollywood sane..
kat malaysie budget amat la tinggi utk buat citer fiksyen camnih..
Cicakman kire sebagai langkah awal KRU utk buat citer2 yg lebih berkualiti..
tgk la citer2 hollywood dulu2.. lawo sgt ker CGI diorg?? Berkualiti sgt ke cite2 diorg??
berpijak di bumi yg nyata sikit.. ni malaysia.. bukan hollywood..

aku setuju ngan pendapatan kau...
diorang ni kalu orang putih buat benda pelik je jadi jakon tepuk tangan pastu saspek kat diorang...
kalau orang malaysia cuba buat lak kekutuk gegile...
kate takde koje lain la, pegi tolong bentang tika sejadah kat surau lagi lagi ade paedah..
padahal diorang tak bentang pun.. contoh bila tengok omputih cam david belem tu buat persembehan, kalau orang malaysia nak buat ngutuk kate gila la.. lagi satu contoh dato azhar mansur, turun naik banggunan nak dapat sponser blayar keliling dunia.. semua orang gelak kate banyak bende lain bleh buat..
ini kru baru nak bertatih semua ejek... diorang ni semua masih ade sifat kampung yang penuh ngan dengki bila orang lain cuba nak berjaya.. bile kedai makan jiran laris je, pegi buat santau.. bila buat kolam ikan je, pegi tabur racun.. support la sikit orang tempatan cam kru tu.. skan diorang nak bina studio diorang sendiri, untuk memajukan lagi filem diorang, jangan plak korang kate membazir..

Semalam Aku bunuh cicak kat dinding rumah aku... aku dah dpt pahala, betul tak... tapi kalau aku bunuh cicak-man, dapat pahala ke? sebab dia pun kategori cicak jugak? membunuh cicak itu digalakan... sebab dia selalu berak kat kepala kita.. , betul tak?

dry.gif Edited by Goku81

QUOTE(Goku81 @ Dec 18 2008, 06:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Semalam Aku bunuh cicak kat dinding rumah aku... aku dah dpt pahala, betul tak... tapi kalau aku bunuh cicak-man, dapat pahala ke? sebab dia pun kategori cicak jugak? membunuh cicak itu digalakan... sebab dia selalu berak kat kepala kita.. , betul tak?

haha cicakman cicak terpelajar.. pegi skola.. hehehe.. laugh.gif
kalo nak bunoh kene tngkap lak sebab die adelah manusie yg ade ability macam cicak.. dose la kot..
kire die mutan la... Edited by Aku tak Sengal

QUOTE(Aku tak Sengal @ Dec 18 2008, 06:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haha cicakman cicak terpelajar.. pegi skola.. hehehe.. laugh.gif
kalo nak bunoh kene tngkap lak sebab die adelah manusie yg ade ability macam cicak.. dose la kot..
kire die mutan la...

Aku geli lah dgn cicak-man, aku selalu tak lalu makan lepas tengok cerita dia, tp masalahnya, hati aku kata kena tengok jugak, cicak-man nyaris2 buat aku jadi kurus, sbb tak lalu mkn... buat lah scorpions ke?

mad.gif Edited by Goku81

aku dgr Planet Hitam pun kureng sedap.
tapi tak taw la, mungkin best, mungkin tak. tapi cite ni ada love story. malaysia suka love story. tapi asyik benda sama nk jugak kne ada superhero, baru boleh menitis air mata.

result citer nie,CGI die kurang memuaskan...ak tgk ade satu keta tu bergerak time belok tayar dpn die stay je...huhu...ak ngan member ak tergelak tgk...tp xpe...mungkin esok,taun dpn,dpn dpn Malaysia mampu membuat CGI ngan lebih baik lagi...Malaysia Boleh!!!!!!!!

ya... betul tu... tp 1 je la yg org mesia kalu nk buat movie yg ader hero TOLONGLAH AMIK HERO YG KACAK!!! aduh... kalu amik heroin yg cantik ratu cantik miss universe pun.. kalu hero nye.. alahai.... kering semacam je... mcm mane nak tarik org tgk....

ala abg yusri.. jd lah hero hahahh!!!