Jump to content
am_enieyâ„¢

Gerakan Anti-MLM

Recommended Posts

tulah bahana yee bizness mlm.....salah orng yang masuk tue gak...cpt sgt nak kaya mcm takde biznes yg lebih produktif boleh dibuat.......mcm tempat aku keje nie pun...ramai yang masuk lempe berger......yang atas tue ok lah....yang bawah2...baru masuk.....huuhu sakit ....modal ade yang dari 2+++ ke 40 +++ tak silap aku.....kalo stakat 2k lebih tak balik modal...ok lagi lah.....tapi ade yang smpai 40k......pastu takde pulangan langsung......huuuhuh....sian makcik nie.......tapi ape nak buat......walaupun aku dgr duit yang inves dalam lempe bege...boleh refund dlm 3 bulan kalau tak berjaya tarik downline....smpi skrng lebih dari 3 bulan member aku tk dapat duit agie....lagi satu kalo nak buat biznes ...biarlah ader proper aggrement....pe pe hal boleh sue je kat mahkamah.....hu hu.....takyah lah buat biznes mlm.....kawan2

QUOTE(kunyit09 @ Dec 12 2008, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mereka macam memaksa.........aku kata x berminat,xberminat la.......!!!!

betul tu, aku ada sorang member yg beria sgt ajak aku join program yg mengarut ni sampaikan dia siap tunjuk gambar sport car yg dia baru oder, padahal sampai skrg ni jgnkan keta, tayar pun xnampak. last2 skli pinjam duit nak buat belanja nak gi bank utk kuar duit katanya..
dlm dunia ni mana ada kejayaan dtg bergolek, jgn samakan org kaya yg ada company dgn org 'kaya' ckp penipu yg xda apa2. mereka tu kaya sbb ada kilang, ada estate.. yg kita tu belum tentu kayanya walau dgn manis mulut tipu org je. kalo betul diorang iklas, cube suruh mak atau bapak diorang join MLM. sampai kah hati diorang utk menipu dgn kekayaan yg belum tentu pasti.. biar keja peluh menitik, kita akan lebih menghargai ganjaran yg diterima dgn keja yg dilakukan. mana ada duit nak masuk tanpa buat apa2 kerja..dah, xnak komen byk2, muak dah dgr ni semua..

QUOTE(slymer @ Dec 22 2008, 06:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehe... sorry to say laa..
asal laa ko sama kan pekerja dgn MLM .. kang aku kata ko mcm x sekolah ko kecik ati..

Peace..!!

hehehe..dah lama tak bukak forum nih...weehhhh rilek la member jgn la emosional sgt..sampai nak kutuk2 cam tuh..

mmg la bukan 100% sama...tapi hampir sama...kalau 100% sama maknanyer MLM la jugak...
maksud teman...boss dpt lebih sebab dia ada tanggung risiko..upline dapat lebih sebab dia dpt taja orang bawah...

kalau dah join MLM..maksudnya nak jadi businessman..risiko rugi mesti ada...masalah yang ramai rugi..sebab nak cepat kaya..nak terus pangkat tinggi kuar modal besar..tak reti nak jual barang..nak goyang kaki jer...

teman pun sebenarnya tak suka gak MLM nih..tapi apa yang nak ditekankan kat sini...JGN LA SAMPAI MENGHINA MEREKA YANG CARI REZEKI HALAL MACAM tuh..kalau betul2 HARAM...usahakan dan buktikan..so semua pasti puas hati.

lagi satu heran la yang dok kuar isu org atas goyang kaki....setahu teman sesaper yang join MLM..tak kira la upline ker downline ker...yang mana berjaya mmg tak penah goyang kaki ajerrrr...setahu teman..kalau ramai downline pun tapi tak ada sale sendiri x guna jugak..so camna boleh dikatakan goyang kaki tuh...

teman pun bukan hebat sgt pasal MLM nih....x penah join pun..tahu sikit2 coz hubby penah join dulu...tapi teman pun tak tahan gak..asyik kena tinggal malam jer huhuhu...

dlm ramai2 yang join mmg ramai yang fail..sebab ramai yang nak cara mudah....tapi saper yang usaha betul2 insyaAllah ada habuannya..teman berani kata sebab kakak ipar teman lulusan accountant (oversea) join MLM skarang dah berjaya bukak stokis cawangan Kemaman (Zhulian)...tapi kerja keras dia mmg tak dapt dinafikan...

sekadar berkongsi pendapat.....tapi mmg betul la..ada gak yang company yang tak betul punya...kerana nila setitik rosak susu sebelanga....

APA2HAL AKU SOKONG CADANGAN FROSTMOURNE...

kalau yg MLM bisnes seramik nieh..korg penah dgr?skrg ngah hangat kat IPTA....modal rm900+rm155(dftar)....?mmbr aku beria2 ajak aku masuk.....aduh

QUOTE(mon678 @ Jan 9 2009, 05:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau yg MLM bisnes seramik nieh..korg penah dgr?skrg ngah hangat kat IPTA....modal rm900+rm155(dftar)....?mmbr aku beria2 ajak aku masuk.....aduh

Aku rasa tak payahlah ko join jual seramik ni,lebih ko jual nasi lemak depan rumah lagi untung.Kalau kau baca post2 yang terdahulu mesti ko jumpe keburukan dia.Cuma di ingatkan,tak semua MLM ni menipu. Terpulang pada ko nak join ataupun tidak.

p/s : nak tanya da ada ke orang buat report nak hapuskan MLM ni ? hehe...( Bang beng bum.. ) biggrin.gif

QUOTE (ogGY @ Jan 9 2009, 10:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
p/s : nak tanya da ada ke orang buat report nak hapuskan MLM ni ? hehe...( Bang beng bum.. ) biggrin.gif

ahhh takde pon.. dah 10 page dah. aku post panjang jela cara2 nak mula. takde perkembangan langsung. dari page 1 sampai la page 10 same je. banyak yang dok bising2 je dalam thread ni tapi satu ape pon takde. gerakan ape ntah macam ni. tak bergerak pon.. dok mengutuk je aku tengok. sikap.. sikap..
TS pon ntah ke mana. nampak ramai sangat beriya2 sampai yang ada buat image gune photoshop lagi tapi sampai sini je ke? ke nak tunggu sampai thread ni 50pages plak? kalau stakat 50pages dok kutuk rezeki orang lain bkan dapat apa pon.. bab halal haram bkan kite tentukan walaupun kita ada panduan, jangan mandai2 nak menilai org lain punye rezeki halal haram.. kalau dulu orang mengumpat menggunakan mulut, tapi hari ni orang mengumpat makin moden, tekan2 kat keyboard dalam forum.. nambah dosa bleh ahhh.. bab negatif ni lajuuuuuuuuuuuuuu jer. pantang bkak thread, gatal je tangan nak mengata orang.

penyelesaiannya cukup senang. tak suke = senyap. tak tahu = diam. tak buat = tak yah mandai2. buat tapi gagal = tengok diri-sendiri kat cermin. banyak lagi isu semasa setempat dan dunia, malah berkaitan agama yang kecoh skarang ni, thread ni jugak yang laris dikunjungi.. gerakan anti-israel tak de saper nak buat ke? TS thread ni buat la satu pastu copy paste kat forum2 lain.. wacko.gif

Gerakan Anti-MLM???
hokohkohkohkohkhokhokhokhokhokhokhokhokohkohkohkohkohok Edited by frostmourne

Ada jugak orang terasa pasal anti mlm ni , kalau saudara2 yang terasa tu guna mlm untuk menjalankan bisnes secara ikhlas dan jujur (tak tipu orang semata2 nak duit) tak perlu la nak pertahankan bisnes korang tu pasal korang tak buat salah . cool.gif . Biarkan je orang yang tuduh korang bukan2 tu , betul tak ? smile.gif hihihi..

QUOTE(frostmourne @ Jan 10 2009, 12:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tak suke = senyap. tak tahu = diam. tak buat = tak yah mandai2. buat tapi gagal = tengok diri-sendiri kat cermin.

Biar aku betulkan.

tak suke = senyap. Senyap maksudnya tanda setuju. kalau tak suka kenalah bersuara.

tak tahu = diam. Kalau dah tak tahu diam, sampai bila-bila tak tahu. Yang betulnya, kalau tak tahu bertanya. Jangan ajar kepada anak-anak anda kalau tak tahu diam sahaja ya.

tak buat = tak yah mandai2. Mereka yang tidak membuat lagi selalunya mereka yang berhati2. Maka, teruskan berhati dengan membuat pelbagai rujukan & pertanyaan.

buat tapi gagal = tengok diri-sendiri kat cermin. Yang ni salah. Kegagalan merupakan kejayaan. Pernah anda belajar berdiri dulu masa kecil2 terus berjalan? Tidakkan? Begitulah dengan perniagaan.

Kalau macam tu MLM nie meragukan la.
Halal itu jelas dan haram itu jelas
Antaranya ada keraguan. Maka tinggalkan keraguan itu.

Marilah kita tinggalkan bisnis MLM yang meragukan.

actually, buat je cara2 yang aku kasi. #post226. aku rasa ramai tak baca. yang tak semangat nak ber'gerak' tak payah la baca. yang bersemangat sampai 2,3 forum dok reply mende sama kat thread yang sama di forum2 lain silakan buat. tunjukkan semangat anda. jangan dok putar belit setiap posting orang tak kira yang anti-MLM ataupun sokong MLM.. sikap... sikap.. dok main putar belit ni sampai bila takde penyelesaian. hokohkhokhokhokhokh putar.. putar..

bkan susah pon nak banteras MLM ni kalau betul caranya dan kukuh hujahnya. kerajaan sediakan badan dan organisasi yang cukup. gunakan semua yang ada. aku dah bagi saluran dan fakta. bkan main taip suka2 dan bong bang bong bang tebabom. dan kalau kita rasa kita di tempat yang betul, gunakan saluran yang betul.

GO GO gerakan anti-MLM... baper orang ahli berdaftar dalam Gerakan ni? tenenennenennenenen..
jumpa di page ke 50 hokhokhokhokhokhokhkhokhokhokhokhokhokhohk

P/S: sepanjang posting aku kat thread ni, aku tak nyatakan pon sama ada aku anti-MLM ataupun aku sokong MLM. yang ada bdak dok PM aku pasal ketidakpuasan hati sebab anggap aku sokong MLM ni apsal?? adoiiiiiiiiiiiiiii lawak tol la siap PM tuu.. semangat nyerrr... kalau aku ni penyokong tegar MLM kenapa pulak aku nak bagi cara2 banteras MLM..??? sape makan cili die rasa pedas.. makan bijik cili perut kene ulser... hkhohkohkohkohkohk teruskan semangat anda! Edited by frostmourne

tak baik bro ko samakan MLM nie mcm hina jer..

MLM nie kena rajin, kena istiqomah..br menjadi..

bukan aku nk cakap ko bro..tapi tu la hakikakt mentaliti sesetengah org melayu cepat sangat bg kondem kat org lain..

ape tujuan sebenar ko bukak topik nie?ko nk bg kondem semangat kaum ko ker..majoriti kaum melayu yang join MLM nie..

ke ko nie lain kaum..?kalo lain kaum mmg ptot pon ko kondem..

bro...berapa ramai org buat bisnes nie da jadi jutawan..org yg rajin jer dapat..

org yg tak rajin tak dapat..sbb tu laa kena rajin solat mintak tuhan bukakkan hati manusia2 lain n bukakkan pintu rezeki..

just comment..
cool.gif cool.gif

QUOTE(manganas101 @ Dec 26 2008, 07:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagus topik nih...aku pernah terjebak ngan mlm ni iaitu hai-o, buat rugi je mad.gif .....masuk pun under sepupu, sebeum masuk dia janji dia nak jual barangan hai-o tersebut, lepas masuk dia paksa pergi kursus macamana nak tipu orang supaya ble jadi downline, aku x pegi...lastly sepupu pun lesap.......haram punya sepupu mad.gif .....kalo dia mati pun aku x akan pergi melawat dia...20 ribu burn gitu je....say no to mlm mad.gif hai-o penipu mad.gif ...dia makin kaya ngan cara menipu, downline miskin bayar hutang mad.gif

akum..

awak komen bisnes hai-o ker...??

AWAK kena laa usaha sikit..jgn marahkan sepupu tu tak baik..

dia bg jalan utk bisnes tapi awak laa kena usaha jual barang2 tu sume bukan dia ptotnyer..

lagipon kalo awk amik premium beautiful or bio aura mmg sng nak jual..

mmg la dia akan tolong tp bukan 100% peratos tolong...10 % sepupu tolong yg 90% awak kena usaha sddiri..

pi kelas hai-o kirenye mcm charge batery laa..

usaha jugak laa..rajin2 solat mintak kat tuhan supaya dibukakkan hati manusia2 lain bersame2 utk berjaya dlm bisnes..

awk da kuar 20k nk taknak awk kena jalankan jugak..kalo tak smpai bila2 pon tanggung utang..

pikir gak mcmana nk bg jalan bisnes tu..dapat jual barang tu sume pon da ok..

awk takmau cari dwnline pon takpe..tapi bg brg jual habis

awak beli pamplet kat stokis dalam 5o keping pastu awak tulis pakai market harga barang n darabkan bulanan punye ansuran pastu sertakan sekali nopon awak kat pamplet tu..

pastu setiap kali awak pi kedai2 emas ker..supermarket ker...aunty kat pasar jual sayur ker bg je pamplet tu..

dia tau laa sbb barang2 hai-o nie mmg branded..try jual sume tu..takyah penin nk cr downline dulu..

kao dpt cari pon ok jugak..peace!

panasnya... tred ni......

saper kat sini yg berniaga real biz macam jual goreng pisang ke nasi lemak ke... dan dll

saper kat sini yg bekerja sepenuh masa jadi kuli.....

saper kat sini yg buat MLM sepenuh masa.....

aku bagi tau korang sikit kat sini.... aku buat ketiga... tiga bidang sekali ...... siang aku kerja malam aku bukak kedai.... dan lewt malam aku jalankan MLM..... aku dah rasa... ketiga tiga.... kerjaya ni.... aku cakap bedasarkan pengalaman...... setiap benda yg kita lakukan ader baik dan buruknya... terpulang pada diri kita sendiri untuk menilai sesuatu 2, untuk kita menilai sesuatu perkara kita perlu ader ILMU. dengan ilmu kita dapat menilai dan menetapkan keputusan yg kita FAHAM pada diri kita..... Untuk berjaya sebagai PENIAGA perlu aderUSAHA, untuk menjadi PEKERJA yg DISAYANGI MAJIKAN perlu ader USAHA,untuk jadi MLM yg berjaya PERLU ader USAHA...... jangan jadi org yg hanya pandai berkata kata tetapi MALAS.

QUOTE(capal2 @ Jan 12 2009, 01:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
panasnya... tred ni......

saper kat sini yg berniaga real biz macam jual goreng pisang ke nasi lemak ke... dan dll

saper kat sini yg bekerja sepenuh masa jadi kuli.....

saper kat sini yg buat MLM sepenuh masa.....

aku bagi tau korang sikit kat sini.... aku buat ketiga... tiga bidang sekali ...... siang aku kerja malam aku bukak kedai.... dan lewt malam aku jalankan MLM..... aku dah rasa... ketiga tiga.... kerjaya ni.... aku cakap bedasarkan pengalaman...... setiap benda yg kita lakukan ader baik dan buruknya... terpulang pada diri kita sendiri untuk menilai sesuatu 2, untuk kita menilai sesuatu perkara kita perlu ader ILMU. dengan ilmu kita dapat menilai dan menetapkan keputusan yg kita FAHAM pada diri kita..... Untuk berjaya sebagai PENIAGA perlu aderUSAHA, untuk menjadi PEKERJA yg DISAYANGI MAJIKAN perlu ader USAHA,untuk jadi MLM yg berjaya PERLU ader USAHA...... jangan jadi org yg hanya pandai berkata kata tetapi MALAS.

wlupon aku dh lama x komen kat putera nih,tp aku ader pengalaman wat MLM nih(2 bulan jer kot)..zaman U dulu..wat benda2 nih mmg betul..kena USAHA dan PENGORBANAN yg sgt2 tggi..klu takat nak harapkan org,mmg xjln..ape2 MLM pon...tp tgklah MLM ape gak..ni yg masuk modal takat RM1 blh dpt ribu2,itu mmg tipulah..aku dulu masuk,dptlah merasa gak income dlm seribu dlm 3 mggu..pastu aku senyap..xjumpa customer,xder usaha dah..sbb mls..so,kat sini kita leh tgk..klu rajin,ade lah ganjaran..

p/s:aku skang x wat MLM dah..mls..x sggp nak mengorbankan masa.. unsure.gif

Pada aku MLM ni Mmg buang masa ..... tak menggerakkan ekonomi . sebab untung atas yuran keahlian org lain .... cuma nak bagi nampak sedap sket bagi la produk yg kononnye percuma .

Tapi yang best nya . kalau korang nak blaja marketing stategy atau blaja camana nak convincing org lain , ko try gi sesi penerangan diorg . memang mengkagumkan .

Yang boleh aku katakan Bisnes , Jual insuran peribadi atau public mutual . itu mmg betul bagus . bila dapat jer case , aku gerenti korang akan cari customer lagi .... member aku sekarang ni income dah sampai 20K sebulan . mana tak, satu org yg korang dapat close deal , korang akan dapat rm35/month selama 5 tahun . kalau 10 org?