Jump to content
teri-chan

Oh.. Hancur Hatiku, Hilangnya Cintaku

Recommended Posts

lately.. aku dengar byk org putus cinta.. termasuk la aku (jujurnye pengakuan...) bile putus cinta.. sakitnye tak terhingga.... mcm mane korg hadapi perasaan ni? share skit...

(sinambungan pada topik cinta pertama)

dh mula bercinta mesti ada yg ilang cinta kan?

heee.. aku tak main futsal....

but aku ingt the last time 4 yrs back aku break up... really hurts.. smpai bwh tangga kolej tu jd tempat peribadi aku menangis (malu nangis depan org) takes me 2 months to recover until aku met the new 1 (feels like the new 1 ni kire pilihan yg tepat la)

but he broke my heart..(again) it takes me 2 wiks n a half to realise that aku telah ditinggalkan (after 3yrs n 9 months relationship)

bingung jugk la... n cara aku ialah... aku nk fight 4 it... aku nk dptkan balik cinta yg dh ilang tu,, sbb aku rase aku deserve it...

n isi masa lapang aku dgn beforum. hahahha... he used to be puteranian la... but nicks die kat sini aku dh lupe.. mujur die tak aktif lg dh hehehe.... Edited by teri-chan

aku... hampr setahun gak untuk menjadikan xde perasaan ape2 lagi kt ex akuh haha... sblum tu klu trtgok gambo die kt FS grenti cam sedih...skang, no hal xde peperasaan dah...ngeee...

bykan berdoa, dekat kan diri dengan tuhan... byk abeskn mase ngn teman2 yg bujang n sekepale... gi beriadah joging ke pepagi... gi berknalan ngn ramai org... mase sbln pas break, ramai gak org aku kenal..ntah sesape je aku knal, duk kt klinik stgh jam pon leh kenal2 ngn pelawat kt stu..ngah ngah... member aku sampai kate aku gile..huhu.. mmg agakgile pon mase tu...kuikuikui... memekak kt dalam bilik (berkarokae, nyanyi lagu rock, sbb lagu rock nie bgus utk lepaskan geram haha..) lagi ape ekh.. ooo aku membzkan diri aku dgn wat mcm2 bende... handle program ke (aku aktif kelab kt UKM )... tapi yg penting doa dan luangkan la mase lebih dgn family...ngeee..

hehehehe..just wana share something..

wawawaaawa..teri actually ingat 1 jek..ada lagi yang teruk kena dari tue..

ermmmm kes aku nie bukan di kecewakan tapi dipermainkan..

sampai boyz si perempuan tue boleh mengaku sepupu dia...siap boyz dia nie yg aku ingat cousin dia boleh dtg lepak2 umah aku..

aku x tahu lansung mamat tue boyz dia...

aku kwn dgn girl nie hampir 2 tahun...2tahun tue ar di permainkan mcm drama TV tue...aku dgn parrent pompuan tue dah kenal rapat...

aku bukan di permainkan tapi mcm2 ar...

but apakan daya tuhan nak uji aku...effect sampai aku tgk org dating aku nak nangis..

sakitnya x ingat beb...perubahan aku sekrang banyak sbb dia..sbb aku cuba baiki kelemahan aku...

sekarang nie..baru2 nie raya umah kwn aku..kebetulan dia dtg umah tue dgn boyz dia..dia yang lari dari aku...aku pun x tahu kenape..

memang time tue aku kena dugaan bertubi-tubi....sampai aku nak jatuh terduduk..

nak tahu mcm mana nak tandingi semua nie...

1)apa2 yang negative ko terima translate sebaik mungkin jadi positive...mungkin akan medewasakan ko dari buat kesilpan.
2)ada sebab tuhan uji ko mcm nie..kalau ada masa pikirkan apa kelemahan ko..
3)kalau ko faham sebenarnya cinta mesti ko rela semua ini pergi...sbb cinta memberi bukan menerima..
4)ko kena ingat segala yang terjadi ditentukan tuhan..x semestinya ko couple bertahun-tahun ko accept sidia jodoh ko..klu boleh elakkan..
5)biar berkawan ramai...sbb kita boleh berkongsi masalah..
6)jadikan yang terjadi !pengajaran untuk hidup kita yang panjang lagi..
7)sampai sekarng aku menangis tapi tue semua penaik semangat aku untuk foward ke depan...

CINTA INI INDAH KALAU BETUL CERITANYA,CINTA INI KEJI KALAU SALAH CERITANYA...

wawawawawawawawa.......

wah sedihnye cerita ko..... on my side knp aku putus.. ialah DUIT.. ya duitlah puncanya... bile tarikh nk bertunang nk dekat.. Tuhan bg dugaan dr segi duit... x-boboi aku time ni la diburu blacklisted kete... umah family kat rawang.... utang sane sini... then realise tolak itu ini.. mmg takde duit nk kawin! family aku dh tahu... family die pun dh xcited... rupenye anak die dikelilingi hutang (yg sebahagiannye dtg dr family)

nk handle..senang aje..aku back up byk2..
ble putus..rilex aje..x rsa apa2 pun..byk back up la katakn..hahahaha...

TAPI...itu kisah dulu2..zaman nakal2..skang ni dh baik..setia pd yg satu..hehe

p/s : jgn tiru aksi 'playboy' tu...dh byk pengajarn yg aku dapat...kna tampar pon penah..adui..

aku tension sebab hujan2 camni line internet salu putus....
xtau plak kalau time2 hujan banyak "line-line" akan putus biggrin.gif Edited by Batista

QUOTE(Batista @ Nov 21 2008, 11:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku tension sebab hujan2 camni line internet salu putus....
xtau plak kalau time2 hujan banyak "line-line" akan putus biggrin.gif

biar putus cinta janji internet x putus..hehe tongue.gif

putus cinta pengubat dia semua org kat atas dah ckp tuh jela caranye..
mcm aku mmg serik woo kapel..xmahu hati dilukai..sekang hati pun enjoy cuma bile sunyi jela lagi2 member ada awek lagi la rasa kosongnye jiwa..tapi apa leh buatkan jodoh xsampai..& aku pun memilih..sebab aku rasa kena memilih sebab aku xmo dah hati dilukai..biar la kalo jumpa jodoh umur 40thn sekali pun janji hati gumbira & xdilukai lagi.. biggrin.gif

putus cinta mmg pedih tuu...aku dah penah rasa dah...mmg susah...nk2 lg kalo kite kene tipu dgn pasangan kite...x pown dia curang...adekalanya kite terpaksa lepaskan org yg kite syg...mcm2laa...tapi mmg perit...utk hilangkan semua memori kite dgn pasangan kite tu kene amek masa yg lame...mcm2 leh jd dgn cinta nie...aku simpati kt sape2 yg putus cinta nie...termasuk kt yg bkk thread nie...hehe...apape pown tabahkan hati k...(aku nie nasihatkan org je lebih...padahal aku pown xleh settlekan masalah aku sendiri...hehehe)

Ermmm aku lak.. aku berdoa banyak2 kat tuhan, mintak ditenangkan hati, lapangkan dada aku.. kalu aku teringat jer tunang aku tu,, aku baca yasin.. aku ula sibukan diri aku dengan keje aku.. aku lak keje kat kilang.. erm aku balun OT kaw2. balik umah tido jer.. kalu aku xlarat keje, petang2 aku g main sepak raga ker.. Aku akan sibukan diri aku dengan xtvt peveret aku... mancing, camping... hehheeh.. blehh punyer..

huhu,ak lak kalo da putus cinta nih mcm2 ak buat utk tengkan fikiran...da xfikir pape dah...huhu...adakalanya cinta ni menyiksakan dan adakalanya juga cinta ini menyeronokkan...huhu

QUOTE (AmD SeMpoT (SeMpRoN) @ Nov 22 2008, 12:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhu,ak lak kalo da putus cinta nih mcm2 ak buat utk tengkan fikiran...da xfikir pape dah...huhu...adakalanya cinta ni menyiksakan dan adakalanya juga cinta ini menyeronokkan...huhu

sama je la ngan real life x semua hidup itu indah kekadang dtg masalah sama je mcm cinta..cinta nih mcm ke pergi ke alam lain iaitu org panggil alam cintan cintun..dlm fikiran kite wah best ada org yg dicintai wah best ada teman utk kite bermanja bergurau bersedey tapi itu hanya permulaan lama2 dtg la problematic nye plak..so kalo kite & pasangan kite leh hadapi problem tuh dgn jayanye..InsyaAllah sukses la..kalo x jadi la hati ku dirobek di koyak dihancurkan oleh si dia..nak xnak kite kena la hadapinye ngan redha & sabar serta tawaduk lalalala..
dgn harapan kite akan jumpa yg lebih baik dari si dia yg kononnye jodoh kite yg kite mahu idup selamanye..
bak kata kawan aku "sh*t Happened, Life must Go on!"

hehhee... mau tak terasa kehilangan...yelah b4 ni berdua lebih bai.. bile dh sorg2 mau lost jugk la hehhe.. mari2... sape2 kesedihan kehilangan cinta meh2 share kat sini...

sory la aku xbace post2 atas ni...

lor... teri-chan.. what hapen to you... bukan ke ko dah bertunang...?

sabo je la teri-chan... pergi la lepak2 ngan membe ko.. atleast ko dapat lupakan kejap.. n lepas ni ko leh pilih yg terbaik.. jangan main sapu je...

hidup ni bukan semata nak bercinta je.. tongue.gif cari kualiti hidup.. Edited by sh4m