Jump to content
teri-chan

Oh.. Hancur Hatiku, Hilangnya Cintaku

Recommended Posts

putus chenta...sakit 2...

ak pnh bercinta ngn sorg mamat nih. klasmate mase kat u. klasmate dr sem 1
tp kapel ms ujung sem 3. 23 sept 2006/30 syaaban. esoknye pose

dh 1 klas 2, of cos la hr2 jmpe kn. mkn sesame. jln sesame. ke klas sesame. mulenye ak kapel ats dasar kesian. sbb ak ni mmg jenis xreti nk kate 'tak'.. nmpk pn cm baik je. ak pn on jela. kire mmg smpai lecturer pn tau la ktorg ni ad pape. he's such a caring prsn. 1 of a kind. mule2 mmg xde rs cinta 2 la. tp ak blaja. sbb pd ak sayang 2 bleh dipupuk. ak knl die hanye sbg die. bkn ats bayangan org len. bkn latar keluarga. bkn rupa(die xde la hensem pn, sdp mate memandang la. sweet) saling melengkapi.

seploh bulan kemudian, 1 july 2007.

gaduh skit je
puncanye sbb ak xmsj die seminggu. die pn same. msg2 krs kpale. gaduh. dek krn geram yg teramat sgt, ak pn tnye, "kt dh break ke?"
jwpn yg buat dunia ak brenti berputar, menggigil kaki, rase nk rebah ke bumi ak, "utk kebaikn sayang juga"

mule2 ak ingat ak kuat. ak tahan lagi hati. buat bodo. sbb salu die yg akn merayu blek. tggu punye tggu, msj xde, kol pn x.ak dh start nanges2.
ak merayu bagai nk rak la. ego mmg dh smpai serendah kaki. ak kol. die jwb. tp jwpn die ttp same. belaku tym cuti sem. ble bkk je sem. ak pasang niat. lupekn die. gagal. ak merayu lg kat die. respon yg baik. die kate, die xg mane2. die mntk ak tggu. masih syg ak. nk lg kat ak. housemate die pn kate die still lg aggp ak gf die. masih sayang. jadi, ak tggu.

ak lalui hari2 cm bese. cuma tanpa die la. ak beri die ruang. mungkin 2 yg die nk. awlnye ok. masih lg bekerja dlm 1 group(kalo kje groupng la). ble lec suh pilih group, die awl2 pilih ak. ak rs sdkit tenteram.

tp xlame. 1 hari, housemate ak kate nmpk die nek moto ngn sorg pmpuan. jiran blakang umah sewa die. same u. tp kos len. ak tetapkn hati. xmau pecaye 2 sume. ak tnye die, "ad jmpe pmpuan len ke" die kate kwn je. ak suh die pilih. die pilih ak. ak sabar lg. sayang punye pasal. tp makin lame mkn byk cerite yg xsdp ak dgr. kesane kemari ngn pmpuan 2. ak tanak tau sape girl 2. n in fact, smpai skang pn ak xcam mke die. xsggp. ak xdendm ngn gurl 2. die xsalah. ex ak yg punye angkare.

last2, ak fedap. genap setahun dr tarikh ktorg kapel, ak pakse hati ak utk lpskn die. lepaskn dgn erti kate yg sbnrnye. luar dn dlm. ak mula smpn jauh2 sume kenangan. tgglkn rantai, cincin, gelang yg die bg. berat hati. tp ak mesti.

sehingga saat ak kongsi cerita ni ngn puteranian sekalian, ak xnafikn, ak masih ingat die. secarik2 memori, sebesar zarah sekali pn, kemas lg dlm ingatan. rapi. ak slalu mengelak bercerita tntg die. ntah ap mimpi, ak kongsi hr ni. hr ni dh 24 nov. lbh 2 thn ak terdera. hati dn perasaan. sakit. ak rase kalo teringat die skang, ak mampu menangis sepertimana saat pertama die tgglkn ak.

sakit. bkn sekejap nk lupe. bkn sebuln dua. bahkn setahun dua pn blom tntu. masih merana.

fuh...ramai gak orang kongsi cite ne...aku pun nk kongsi gak la sket....

Aku nye ksah cite ne start from aku skulah teknik g...about 3 years ago....sepanjang aku hidup dlm tempoh ne...aku rasa da lebih kurang 6 orang ppn aku kenal...n pernah bercinta...tp yg paling aku sayang selama itu hny 2 org ja..aku andaikan gadis A dan B la senang cite.

Gadis A

Aku kenal die masa aku jd senior kat teknik aku...aku tackle die coz aku suka perwatakan die (sblm die buat perangai la)...trus trang la aku cakap,bg aku...die yg paling aku sayang sgt2...ngn sifat2 die yg agak kebudakan la (tp aku suke rolleyes.gif )...coz die ne manja r...selama dekat2 setaun aku couple ngn die...penuh dengan kasih syg la...but diam2 aku dpat taun yg die ne too much sosialise ngn bdak2 laki sebaya aku...kitaorang breakup pun atas sebab yg xpasti la..aku mase die da nk mnx putus...aku bengang gila2 ah...sekali aku turun skulah aku tue (kire time ne aku abis spm dah)...aku maki die dlm keadaan kwn2 die ada skali...mmg time tue aku bengang gila2 la...tp da lma sket cam skunk...aku rs nyesal wat die mcmtu.. ph34r.gif

Gadis B

Hah,die ni kira ex aku yg latest la...awek zaman aku study kat poly...time tue aku amek coz sijil IT,n die dip acc...aku kenal die pun sbb lappy die bnyk virus,so die mnx tlg aku buangkan (time tue sem1 seingat aku...)...tp kitaorang xstart couple g la...coz aku start tackle die ms die breakup ngn ex die ms sem 2..Sepanjang aku bercinta ne la...aku rs die la ppn yg pling kerap kluar ngn aku..(coz sblm die...kebanyakan ppn yg aku couple haram xpernah kuar date..siyes)...so far aku just dpat bertahan ngn die xsampai setahun...bg aku personally la...aku cukup berat aty nk lepas die...wlupun die da berpunya...

So ape yg dapat aku rumuskan la sepanjang aku bercinta dlm tempoh 3 tahun ni:

• jangan mudah percaya si die..wlaupn da kenal lama
  • Ikhlas menyayangi si dia
  • Jangan sesekali meragui cinta si dia kepada kita..trime seadanye
  • Sentiasa bgtau die hny die di hati (kalu bleh buktikan kat die lg bgus...coz ppn ne xsemua mudah termakan pujuk rayu lelaki)
  • Jangan mempermainkan perasaan di dia..walupn niat hny menguji kesetiaan si die
  • Berkawan biar Beribu2..tp bercinta biarlah satu

Itu yg setakat ne yg aku mampu bgtau....coz aku sampai skunk trauma nk mcari pengganti...aku da ckup terseksa...kerana kebanyakan ex aku yg mnx breakup.. sad.gif

cinta itu racun sebenarnye... sleep.gif

QUOTE (Superbandung @ Nov 24 2008, 01:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku rasa kau dengan dia ada jodoh kot,mungkin la,sebabnya slalu ketemu dengan dia,maknanya kau akan mengingati dia slalu..hehe

ye ke? aku tau risiko putus cinta ni.salah hb leh jadik giler dan salah hb leh `bertukar` jantina.elok-elok normal pastu jadik pengkid atau gay eeeeeeeee geli aku.

ramainya yg cite pasal clash... ni aku nak cite skit la.. psl xgf aku.. kebanyakan xgf tinggalkan aku...

Dulu time form 5, time2 jawab spm.. aku memang dh kapel ngan girl ni ( si R ).. aku pendek kan cite, lepas spm aku dapat tawaran belaja programming under MLVK.. so aku terpaksa berjauhan dgn girl ni di kuantan n aku di shah alam. xsampai 2 minggu, aku dpt panggilan dari dier, dier cakap dier xdpt nak go on ngan aku.. sebab nak fokus blaja.. time tu dier dapat tawaran nurse..

jadi aku lepas la.. pastu aku tanya spy2 aku kat umah si R ni, upenye si R ni ade laki lain.. xbf lama dier datang kat dier...

xgf lain lak...

aku kenal dier melalui membe.. so aku kapel la.. n slalu la dating kat town, tgk wayang n macam2.. lepas tu aku cadangla nak bawak dier jupe keluarga aku, dier setuju.. bile dah jumpa mak ayah aku.. awek ni terkedu, terkejut dgn mak ayah aku...

aku pk sbb dier tu nervous sgt.. so aku biar je la.. dalam 2 3 hari lepas tu.. dier reject aku atas alasan "saya xleh terima la mak ayah mcm tu..." aku trus tsentak.. ni alasan betul2 alasan org kaya jaga status.. disebabkan mak ayah aku OKU, dier reject aku.. tp aku syukur la xterus kapel ngan dak ni.. sebab aku tau dier xleh pakai..

ni je la yg aku mampu cite...

nama pun thread patah hati...mmg citer break up je..
kepada cik raidizh benda mcm nih masa je yg dpt pulihkan hati anda...kalo nak cepat pulih cepat2 la dptkan pengganti..

Aku hari hari patah hati, hari hari jatuh chenta.. patah tumbuh hilang berganti..

Cara nak hilangkan tensen nih, cari awek lain, tak seswai tak apa, janji kena dengan taste kita, at least kita tak lonely.. Tapi kena cari la lebih dari sorang, 3-4 orang lagi afdal..

Tu lah caranya saya cover ke sangapan saya ini.

Tq!!

QUOTE(HeaVen X @ Nov 24 2008, 05:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kepada cik raidizh benda mcm nih masa je yg dpt pulihkan hati anda...kalo nak cepat pulih cepat2 la dptkan pengganti..

erm..
ad cinta yg dtg mengetuk..
tp hati blom terbuka..

haha
biar la dlu
agak2 dh nk 5 thn menyingle nnt, ak cr la
bek layan putera
lg byk manfaat

thanks heaven x.. Edited by raidizh

waaa... siot nye pompuan tu titanbullet...

pertanyaan, camne nk tau pompuan tu dah ade pak we ek? mne tau terjadi kes, mcm titan tu ker, bile aku berada di tempat engineer tu... bukan per, ksian kt org yg mcm titan tu... 3 tahun ditatang mcm minyk penuh... tumpah dalam mase 2 bln jer..huu.. n knkdg pompuan nie kuat je menipu utk mndapt kesenangan n utk cari yg terbaik konon2nye utk mereke...hampeh, mcm kes aku gak, kunun nk yg terbaek, xtau diri kne tipu je... aku dah wat memcm utk bgtau die kne tipu xmo caye hambek ko sane aku pun mlas nk amek tau pasal ko hahaha... hidup harus pandang kedepan... jgn kebelakang, toleh2 kt side mirror xpe..ngeehh...

jhtnye x-gf ko... tak kenal erti setia betul! sori la aku bashing x-awek ko... lepas ni ko cr yg lg best!

mungkin dia ada kepentingan sendiri..
kadang2 kita pun takkan perasan kita buat 1 keputusan yang mementingkan diri sendiri..
pada kita, mungkin kita dah buat 1 keputusan yang betul dan tepat..
tapi pada mata orang lain? kita kadang2 takkan perasan semua tu..
dan sekarang aku dah tak sedih lagi..
aku tak tau kenapa aku plak yang rasa kesian kat dia..
well, doakan je la dia bahagia..
itu lebih baik.. smile.gif

erm..
ad cinta yg dtg mengetuk..

tok-tok-tok! hehehe.. biggrin.gif Edited by titanbullet

aku pon nk tumpang thread ko la teri-chan..

aku dah 3 kali clash..huhuhu.betapa pedih menusuk smpi ke tulang sumsum rasenye..

Gadis A

nie mase kecik2.bak kate org cinta monyet.mase tu aku darjah 6 x silap aku, ade sorg mmbr aku bg kat aku surat.aku pun pelik surat ape plak la kan.maklum la zmn dlu femes ngan surat-menyurat.dlm surat tu ckp yg si gadis A nie suka kat aku.aku ape lagi, bukan main suka.abis satu skola kecoh..hahaha.pendekkan cite mase form 1 kitorg clash sbb si gadis A nie dpt pakwe lg hensem.

Gadis B

mase form 3 ade 3 org gadis minat kat aku.aku pening kepala nak wat choice.aku x kate la aku nie hensem..huhuhu.last2 aku pilih la sorg nie.tgk je dr luaran baik tp rupe-rupenye pisau cukur.tiap kali aku kluar ngan die msti ade brg yg die nk bli.klu aku x bg duit mula la merajuk.tension gak aku.mane larat nk byr tiap2 kali kluar.dah la guna duit mak bapak.so aku amik kputusan utk putus sbb x tahan dgn perangai die.

Gadis C

mase tu aku form 5.ade gak 2 org gadis minat kat aku.yg nie aku fikir masak2 utk wat pilihan.last2 dpt gak aku gadis nie.die nie mmg baik.smpi bdak2 klas aku naik muak tgk kitorg kapel. tongue.gif
antara byk2 kapel, nie la yg bertahan slama setahun.tp lepas tu die dpt panggilan ke PLKN.mase tu punye la sedih sbb die kena g jauh.aku sanggup anta die ke terminal bas.huhuhu...selang 2 bln die msk PLKN perangai die terus berubah.aku call die x angkat.aku msj die x bls.kebtln mase tu mmbr aku satu tmpt ngan si dia nie.rupe-rupenya mmbr aku bgtau die dah ade pakwe lain.aku punye la berkecai.x tau nk ckp ape mase tu..mak aku dah risau tgk aku.last2 aku dpt tawaran blaja kat kelantan.mak aku suruh g.aku pun g la..makan mase wooo nk ilangkan seksa.

Gadis D

yg nie plak aku knal mase aku tgh jogging kat taman.kebtln plak gadis nie tegur aku.aku ape lagi masuk jarum la..knal punye knal smpi la last sem.kitorg kapel mase tahun ke-2..smue bdak2 kat tmpt blaja jeles ngan aku sbb dpt gadis paling "HOT" time tu.aku punye la bangga..hohoho..tp aku punye bangga x lame.ade satu hari tu aku perasan knape die asyik turun KL je sedangkan umah die kat Johor.aku pun usha la.kbtln mase tu aku kat KL g umah mmbr aku.tibe2 aku terserempak die dgn lelaki lain.uish..time tu aku rase mcm nk g blasah je laki tu.tp aku kuatkan smangat.aku amik gmbr gune handset aku.bile die blk kolej aku pun tanye die, hr tu g KL kluar dgn sape?die pun ckp la kluar ngan kakak die.dr situ aku dah syak.pastu aku direct tanye,aku tunjuk la gmbr yg aku amik hr tu.die punye terkejut smpi x terkata ape2..last2 die bgtau rupe-rupenye tu pakwe die.n then aku tanye la siapa aku pada die.nak tau die ckp ape "Awk nie hanya kwn biase sy jer..".peerrrggghhh...time tu aku rase dunia aku gelap-gelita.rase mcm x der ape2.aku bla mcm tu jer...

***CINTA ITU INDAH BILA BERSAMA KITA TAPI AKAN MEMBUATKAN KITA FRUST MENONGGENG BILA CINTA ITU TELAH TIADA..

so smpi skrg aku dah insaf dah.aku dah mls nk fikir psl kapel2 nie.pedih,sakit,mrh,tension.smue ade...
biarlah aku berseorangan lagi bahagia hidup aku drp dipermainkan. sad.gif sad.gif
biarlah aku tumpukan perhatian pd keje aku. Edited by Intel2Core

wah.. mcm2 hal... sumenye melibatkan ketidak kesetiaan.. cume aku terharu ngn sh4m je.. smpai ati x-girl ko kate tak suka mak ayah ko... nmpk sgt die memandang enteng org2 mcm tuh...

QUOTE(Intel2Core @ Nov 25 2008, 07:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pon nk tumpang thread ko la teri-chan..

takpe2.. mmg aku create utk melepaskan frust bercinta

kesiannye ko... tp takpe.. nmpk sgt pemikiran budak... ko later dh umo2 pertengahan nnt br ko jumpe awek yg lg best heheh!

QUOTE(PETABITE @ Nov 25 2008, 02:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bercinta sambil buat maksiat baru rasa seronok, kalu takat call, msg, je mmg tak seronok..

laugh.gif laugh.gif lawak tul statement nie...
patul la ko ade 3-4 org awek. tongue.gif ..tp bukan sume cmtu.. kawal diri beb

aku plak clash ngan ex aku sebab family die x stuju.. coz die tu chinese..
time bercinta mmg best tp bile clash aduhhhhh... sakitnye smpi ke negeri china tongue.gif
3 taun aku ngan die... ape nk buat x de jodoh...
even dlu die ckp nk convert tp x jd gak... die lbh sygkan family die...

mungkin ade kebaikan kot coz aku nie bukanye baik sgt...
mungkin aku lg sesat klu ikut die kot haha laugh.gif

sedihnye ayat ko... kwn aku suh aku berdoa... doakan jejaka yg pertama yg aku jumpe biarlah jodoh die... aku nk buat cmm tuh la sbb die tu living proof.. die kawin ngn 1 guy die jumpe rite after die break up ngn x-bf die.

well ..putus takder ar tapi citer aku plak petapa susah mendapatkan sorang prempuan ni huhu
ni la yg aku simpan .. dia heppening sgt .. sampai aku nak marah dia pon , bleh plak dia tenangkan hati aku ni . huhuhu
well love is not about loving , its life .. ur life with someone .. and its also about how much thing would you sharing to her/him ,
tats all .. huhu. Edited by Syfq