Jump to content
oxy

Ustaz Cakra Alam Kantoi Akhirnya?

Recommended Posts

Aku ade download video nie..
x tau lak dh famous skang..hihihihi
Bkn nk tuduh die nie menipu..
just, bukti dh ade depan mata..
mmg nmpk >90% die menipu..

tp yg pelik, ade ke org yg die ubat yg dh pulih..
klu ade, kirenye die ade ilmu jugak kot..
cume kena gune magic nk kasi lg nmpk macho kot..hahahaha

QUOTE(motiongraph @ Nov 27 2008, 03:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku dah tgk dah video yg Tasek16 bg tu..aku sependapat dgn majoriti kt cni yg Mamak ni menipu..sbb bler dia ckp "Cuba check btul2, mana ada berbunyi.." (pastu mamak ni pegang hidung dia).

yupp, kebiasaannyer org yg menipu ni, automatik dia akn pegang idung. paling tidak pn, dia akn garu tempat yg xgatal...

hehe, itu pndpt aku jer..

haha. laugh.gif

apa pon pernyataan "Cuba check btul2, mana ada berbunyi.." cukup membuktikan dia terkantoi. maksud aku, terang2 bende tuh berbunyi dlm video tuh kan?, dan dia jawab cam budak kecik "mana ada berbunyi.."

apa tuh? ketandusan idea kot. tongue.gif

then, apahal pulak anak buah dia main2 picit playar tuh? x der kene mengena dengan persoalan yg dilontarkan.

then penjelasan mudah : power tuh datang dengan sendirinya bila dia nak.

cait, depan kamera x jadi. belakang kamera jadi plak. mudahnye jawapan...

Maksud dia benda tu bunyi atau tak bunyi adalah sebab bunyi tu boleh ditambah semasa video editing. Kesahihannya Wallahualam, tuhan saja yang tahu. Apa pun, aku sendiri pun tak berapa gemar sangat dengan style dia. Method dia macam terlalu menonjolkan perkara-perkara ajaib yang boleh menimbulkan fitnah, kesangsian dan keraguan.

assalamualaikum...

lawak jugak thread ni..sampai selipar kena rembat pon hangat diperbincangkan laugh.gif

kalu Ustaz Arief dpt buktikan yg tu bukan mejik...tentu Randi bagi 1juta usd...sama dgn 3.2jutaRM..lagi kaya la Ustaz Arief..wuyooo..

hehhe.. thx bg link 360... bohong rupenye... bile die ckp selipar tak bunyi tuh... aku slalu kene thn polis airport sbb bile lalu kat pintu scanner die berbunyi (ceh!) bunyi lebih kurang mcm tu la.. tanda ada besi kt bdn kite.

aungguh la tipu....

haha tgk r pas nie kalo die bru nk tnjuk bukti mknenye die da wat sliper letrik bru r.. pas ni die pki adidas nye.. x pki asadi lgik.. lbih brkualiti n kompem scanner x leh detect.. hehe..

p/s: korean2 ngan J.Randi tu x penah lg kot jumpe sliper asadi.. coz diorg gune adidas jer.. sje nk promote sliper malaysie.. tongue.gif Edited by Aku Sengal

hahhaha!! abis ah asadi leh popular hahahh!!!

aku pn tambah lg.. sbb dah xtahan aku gelak ketawa baca komen korang..

apa pn aku respek dgn ustaz nie.. sbb pandai mengaplikasikan benda bertechnology utk cari duit,,
walaupn ada sedikit / sebanyak menipu sekurang2nya dia x letupkan auto teller CIMB bank dgn bom rekaannya haha..

aku nak tau aa status ustaz tuh.. sama dia masih pusat dia atau dah cabut lari luar negara...?

andai kata benar kata ustaz tuh.. emm aku minta maaf... hehe.. smile.gif

Hahhahahha.. Lawak je bace comment2 korg ni..
bagus gk ustaz ni.. Mengfamouskn asadi..haha

QUOTE (hdroxy @ Nov 27 2008, 09:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haha. laugh.gif

apa pon pernyataan "Cuba check btul2, mana ada berbunyi.." cukup membuktikan dia terkantoi. maksud aku, terang2 bende tuh berbunyi dlm video tuh kan?, dan dia jawab cam budak kecik "mana ada berbunyi.."

apa tuh? ketandusan idea kot. tongue.gif

then, apahal pulak anak buah dia main2 picit playar tuh? x der kene mengena dengan persoalan yg dilontarkan.

then penjelasan mudah : power tuh datang dengan sendirinya bila dia nak.

cait, depan kamera x jadi. belakang kamera jadi plak. mudahnye jawapan...

aku suspek pc ustaz ada masalah.tu pasal xde sound.ada gambar jerk.ntah mungkin kodek x install ke. laugh.gif

Ini sikit pengalaman aku "bertandang" ke pusat cakra alam lebih kurang sepuluh tahun yang lalu. Aku pergi ke sana sebab menemankan sedara aku nak buat rawatan.

Pergi ke kaunter buat pendaftaran. Tak salah aku bayar RM50. Aku pergi awal pagi..sebab nak dapatkan rawatan lebih awal... ramai gak orang datang hari tu...sementara nak tunggu ustaz ni datang aku lepak dulu kat kedai mamak makan roti canai.. Sementara sedara aku ni lepak dalam kereta ...tak salah aku dalam pukul 10 am ada satu kereta SUV putih tak ingat model dia tapi agak mewah gak laa...Masa ustaz ni datang semua pekerja dia beri hormat macam menyambut PM.. I still remember that.

Sebab aku datang awal sedara aku ni dapat no 3 soo tak lama sangat laa menunggu...Bila sampai giliran sedara aku ni aku ngan beberapa family member aku bawaklah sedara aku ni masuk dalam bilik Ustaz ni beri rawatan. Ustaz ni tanya apa masalah..sedara aku jawab lah mengalami masalah lemah seluruh anggota..pastu ustaz ni suruh baring atas katil..aku dan sorang lagi family aku tolong angkat sedara aku ni atas katil...kemudian Ustaz ni datang semula bawak telur jeng..jeng..jeng..dia pun menyapulah telur tadi ke badan sedara aku ni dari kepala sampai ke kaki kemudian sambil memegang piring dan memecahkan telur tu kedalam piring...dalam piring tu telur kuning dan putih dah bercampur merah...ala macam yang korang tengok kat youtube tu laaa...aku tengok live beb hehhehe..so dia kata dalam badan sedara aku ni ada macam something wrong lebih kurang macam darah kotor....so masa tu aku pun "tergamam" jugak..tambah-tambah sedara aku ni...

Kemudian dia suruh sedara aku ni duduk ...lepas tu dia bawak satu sudu warna emas..aku tak tahu laa apa jenis sudu tu tapi sudu warna emas laaa kemudian dia letakkan sudu tu ke kaki sedara aku ni.tak salah kat lutut...menjerit sedara aku ni...aku tanya kenapa??? sedara aku cakap macam kena kejutan eletrik.. uikk ..aku pun diamlahh...lepas tuUstaz ni kata dia kasi ubat...tak salah aku ubat dia macam minyak dan sebotol air mineral... aku tak pasti berapa kos semua tu sebab bukan aku yang tolong bayarkan... habis di situ...btw sedara aku ni hanya sekali jer pergi sebab dia duduk perak nak pergi rawatan susulan dia tak mampu sebab kos pengangkutan dan sebagainya...habis di situ

Berbalik video kat youtube tu baru aku perasan kenapa sedara aku ni menjerit bila ustaz ni letakkan sudu warna emas tu kat kaki dia..mana tak menjerit sebab terkena kejutan eletrik..even tak bawak maut tapi yela terasa gak pedihnya...sudu bukankah sejenis logam ..logam pengalir eletrik yang baik so bila di on switch letrik (mungkin kat selipar macam dalam video kat youtube kot smile.gif )...

Satu lagi pernah aku tengok satu rancangan kat TV (tak ingat TV mana) Ustaz ni buat ramalan...cara dia dengan menconteng kat kertas kemudian dia buat prediction siapa saingan yang bakal mendandingi Siti Nurhaliza...Dia kata orang tersebut nama dia siti jugak...haaa masa tu selain siti nurhaliza ada dua orang lagi artis namanya siti...pertama Siti sarah, kedua Siti Nordiana...btw prediction dia memang tak betul pun sebab dua-dua penyanyi tu sekarang kurang aktif ...siti Norhaliza juga yang tetap unggul.. smile.gif ada beberapa lagi prediction yang dia buat...tapi aku dah lupa... Satu lagi saya menyebab kan aku curious ada satu rancangan kat TV juga isteri dia macam "menurun" (atau lebih kurang separa sedar)...aik masa tu aku terfikir pasal isteri sorang ustaz boleh macam ni...ini bukan cerita aku.. ini ditayangkan di TV..kalau korang pernah tengok sure boleh ingat punyaa..

satu lagi yang menjadi tanda tanya..tak lama dulu aku ada terbaca iklan dalam majalah tabloid mengenai Ustaz ni jual barangan macam Pyramid..tujuan dia bila kita simpan kita boleh "realize"kan our desire ..btw aku tak pasti benda ni sebab aku tak beli...kalau nak ikutkan benda ni tak berapa bagus sebab segala ketentuan di tentukan oleh Allah S.w.t......lepas tu aku pun mula sangsi dengan ustaz ni...walaupun aku pernah pergi "bertandang"...ke pusat rawatan ....but then aku pun lupa dan ambil tak kisah pasal ustaz ni..walaupun ada beberap kali mucul kat TV selepas tu..sebab aku dah tak minat nak ambil tahu.... sampai laa "berita terkini" pasal program TV korea kat youtube...

BTW apa-apa aku tak mahu nak point finger pada sapa-sapa...kalau ustaz ni dia kata dia benar buktikan....itu jer..

oo camtu.. mmg die nie pkr sliper letrik r.. mmg ushawan yg brinovasi die nih.. hik2.. jdik duta sliper asadi kt korea jerk.. laugh.gif rezeki halal x yah tipu org lgk..

video korea tuh dah lama 2003 beb..dia still beroperasi ngan jayanye kat Mesia nih..kalo tgk youtube yg korea tuh rumah dah besr gedabak mcm tuh sekang xtau la rumah dia besar mana..ntah dah berapa biji agaknye..kalo korank penah tgk yg bomoh India tuh mesti korank caya yg ustaz nih penipu besar mcm bomoh kat India tuh..

aku pelik sikit mengenai selipar itu..berapa kuat sangat arus yang dikeluarkan dari selipar 2??maksudnya selipar 2 guna bateri kan??berapa kuat sangat kuasa bateri 2 nak hidupkan lampu??setahu aku lampu kalimantang itu mane boleh hidup mcm 2 jer..atleast kena ade starter baru lampu 2 boleh hidup atau dalam selipar 2 cukup complete siap ade starter elektronic??.. Edited by SiR_FAiZ

QUOTE(SiR_FAiZ @ Nov 28 2008, 04:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pelik sikit mengenai selipar itu..berapa kuat sangat arus yang dikeluarkan dari selipar 2??maksudnya selipar 2 guna bateri kan??berapa kuat sangat kuasa bateri 2 nak hidupkan lampu??setahu aku lampu kalimantang itu mane boleh hidup mcm 2 jer..atleast kena ade starter baru lampu 2 boleh hidup atau dalam selipar 2 cukup complete siap ade starter elektronic??..

adelah since atau trick disebaliknya. diorangkan magician? mana boleh kasik tau kat korang. camner nak cari makan gini. hehe laugh.gif

wah.. ader yg penah g rupenye... aku rase sangsi dgn rawatan lemah 1 bdn... amik telur ngn lampu.. takde kene mengena ngn lemah bdn... tp kalu nk menipu tu.. gune nama datuk pun buleh.. lebai pun buleh.. apelah sgt ngn title ustaz tuh...

QUOTE(MrPowerfull @ Nov 28 2008, 08:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mende aper nih?...
saper yg korg citer nih?...
bagitau lar aq...

lor.. ko tak tahu ke? tgk 1st page hehehe...

Off...On...Off..On...Off..On....(alamak..terrr-OFF- plak suiss...arrgghhh...kantoii...) hahahaha.. laugh.gif laugh.gif

No..no... telor ayam kampong....
A'ah.. ayam kampong la sangat... kalau dah gebang tu gebang la woi.. laugh.gif

Takde ker penerangan saintifik dengan diagram & gambarajah sistem elektrik yang dikatakan digunakan oleh ustaz berkenaan. Setakat dengar orang cakap dan demo tanpa mengkaji secara ilmiah kadang2 boleh menyebabkan kita terpengaruh jugak. Aku berharap ada cerdik pandai dalam bidang elektrik dan elektronik boleh explain pasal benda nie... sistem litar yang boleh diaplikasikan untuk buat trick2 berkenaan.

Kepada kwn2 ku..ingatlah firman Allah..jgn terlalu cepat melatah pd orang islam kita sendiri..yg kat atas itu..itu adalah perubatan islam..kita semua ngaji tinggi2..ilmu Allah itu luas..dlm firman Allah itu benar dimana akan dtang umatKu berhasad dengki dan lebih mendengar kata2 orang munafik dari kata2 orang beriman..HAMPA PILIH NAK DGR ORANG2 KAFIR KER?nauzubillah..diorang tu tak ngaji tak sembah Allah tak tahu menahu mengenai selok belok islam..HAMPA NAK DENGAR JUGA KER?..KENAPA SIKAFIR TU TAK NAK BICARA AYAT YG DIBACA?..kalau CAKERA ALAM sesat..lama dah orang2 islam sini bangkitkan perkara tu,lie tak berapa pandai dalam bab agama,kalau betul2 lah dia sesat..dah lama kerajaan malaysia tendang ustaz tue..

mslh nye bro, zmn skang sume bnde org mnipu... x kire r ustaz ke hape.. skang da bkn cam dlu.. pnipuan brde di mane2.. aku bkn nk sokong kafir coz dlm hal nie x bngkit kot soal nk sokong kafir ke hape.. tau le itu perubatan islam tp x mustahil dlm hal gini pon org mnipu.. x semua org baik bro ... luar lain dlm lain.. da byk kes camnie.. aku pon bkn nk kondem prubatan islam/ustaz tu tp care die mragukan... jd kene buat sesuatu kalo da tmbul keraguan kpd org lain.. so trpulang le kt org nk caye ke x.. soal lbih prcaye kafir ke x tak msuk pon dlm hal nie.. Edited by Aku Sengal

lgpun.. kalu pernah jumpe pakai2 perubatan alternatif aka perubatan islam ni diorg tak penah nk show off kehebatan diorg... sbb pd mereka ape yg diorg buat tu fardu kifayah.. beramal utk Allah.. kalu nk gebang je.. dh lama ust harun din tuh buat video clip msuk kat u-tube dh...

berbanding ustaz arief nih... die siap wat show pulak mcm mane lampu leh menyala... telur berdarah.. even 1st hand experience dr member kite tasik16 mcm mane ustaz ni dilayan... mcm org berdarjat pulak...

bak kata aku la... "nk menipu tu.. gune nama datuk pun buleh.. lebai pun buleh.. apelah sgt ngn title ustaz tuh"

sedangkan lebai pun leh rogol org.. apelah sgt menipu ngn title ustaz...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...