Jump to content
oxy

Ustaz Cakra Alam Kantoi Akhirnya?

Recommended Posts

aduiiiiii...biar betul nie beb...
name ustaz tp penipu ker???

gile malu siot....pak cik kantoi siot!!!..hahaha
buat malu bangsa dan negara jer nie....

then si Arief tu x balas balik..ke diam je coz dh kantoi....

spoil gle la ustaz nie.aduyai.... buat bende haram jadah gne title ustaz... ptut letak name cakra putar Alam jaaaa.... Edited by niaz_284

aku tak rase pun die jenis yg suka online... kalu die jenis rajin bukak u-tube mesti die tahu hehehhe

Jadi, ada mana-mana forumer yang tinggal berdekatan dengan tempat rawatan tu? Berjalan seperti biasa atau ada yang dah terbang ke luar negeri?

QUOTE(Mr Ijan @ Nov 20 2008, 06:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Jadi, ada mana-mana forumer yang tinggal berdekatan dengan tempat rawatan tu? Berjalan seperti biasa atau ada yang dah terbang ke luar negeri?

maksudnye?

kenape bongkarkan ustaz Arif ni saje. banyak lagi perguruan tenaga dalam yang ade kat malaysia ni. laugh.gif kat indonesia lagi banyak termasuk yang terkenal Prana Sakti. laugh.gif

QUOTE(nie feng @ Nov 20 2008, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kenape bongkarkan ustaz Arif ni saje. banyak lagi perguruan tenaga dalam yang ade kat malaysia ni.
laugh.gif kat indonesia lagi banyak termasuk yang terkenal Prana Sakti. laugh.gif

ni ke tok guru amy??
dr td ak nak taw jwpn die.... huhu...

by da way... ntah la susah nak ckap...
sbb ak xberminat sgt mende2 camni...
but nice to know... thanks 4 da info... huhu....

QUOTE(nie feng @ Nov 20 2008, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kenape bongkarkan ustaz Arif ni saje. banyak lagi perguruan tenaga dalam yang ade kat malaysia ni. laugh.gif kat indonesia lagi banyak termasuk yang terkenal Prana Sakti. laugh.gif

hem soalan yg bagus... kalu TS tak bukak topik ni aku tak ingat pun sape ustaz ariff ni..

aku ingat ustaz nih pun sebab dulu wartawan tv3 penah interview dia & soalan yg aku ingat sampai sekarang ialah bakal suami siti nurhaliza & ramalan dia bole kata tepat dgn suami kak siti kite..hahaha ntah la..aku tgh load video youtube nih negok betul ke idak..slow gler load dia.. dry.gif

tapi x ku sangka penipu rupenye ustaz nih ish2..yg aku xpaham tuh mcm mana la mamat korea merangkap PD show tuh bleh lak masuk blik lain jumpa slipar ustaz tuh..ustaz tuh ada buat byk slipar letrik ker..?? Edited by HeaVen X

yup..baru jer tengok video rancangan korea..malu siot..memalukan malaysia jer..
dicop penipu...adess..mat salleh tue magician ker saper?

gler aku xtau apsal aku rasa marah gler ngan dia nih lepas tgk rumah dia yg besar gler nak mampos..
buat malu negara je..aku perasan video tuh dah lama gler xsilap rancangan tuh tulis 2003...
sesapa rajin sila la post kat TV3..

TS la yg kene tulis kat TV3 hehehe.... oh... itu rumah die rupenye...

Die pun dah jadi jutawan..skrng nie masih tiada bukti die lakukan penipuan..
kalo betul2 die penipu mmg memalukan ISLAM je..

tulis kat tv3? biarlah. hehe.

aku ingat lagi sampai sekarang apa Ustaz tuh cakap camner dia dpt ilmu tuh kat asia hebat.

dia kata dia pergi negara China, pergi belajar ngan master2, rasa x cukup2 ilmu, berdoa kepada Allah dsb... tgk2, jeng3. hurm... kuang kuang kuang

silap org melayu jugak, suka sgt bende camni.

aku mula skeptic ngan 'Ustaz' nih lama dah cuma x confirm jer coz dia ada ilmu lain2. aku skeptic masa aku tgk National Geographic. Sorang omputih nih bukak rahsia bomoh negara India. Lebih kurang la modus operandi dengan telur 'Ustaz' nih, cuma dia pakai buah kelapa dan yang keluar adalah bunga2an. lagi cantik dan semat lah. Edited by hdroxy

Yang pasal "holy men" kat india tu ada dalam astro , tapi modus operandi dia biasa2 je ... upah orang jadi pelakon time dia buat upacara tu . Tapi yang aku tengok orang india sendiri pecahkan rahsia . siap dapat tangkap sorang penipu cara tu .

Kalau Harian Metro dah publish kan berita nie... jangan lupa screenshot sini wehh... hehehe biggrin.gif

QUOTE(SiR_FAiZ @ Nov 21 2008, 03:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mesti la diorng pegi siasat dulu..xkan nak kuar muka depan terus disebabkan video 2 jer..hehe..

sure la diorang pegi siasat dulu. kalau tak dah langgar etika namanya. eheheh.
tapi yang bestnye kalau keluar frontpage, sebab metro suka sangat berita sensasi camni.

kosmo pun suka berita2 mcm ni.. kalu 4ward email kat kosmo cepat je wartawan die bertindak... bile email? ari ni ke?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...