Jump to content
oxy

Ustaz Cakra Alam Kantoi Akhirnya?

Recommended Posts

QUOTE (hampeh @ Nov 20 2008, 10:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Yang pasal "holy men" kat india tu ada dalam astro , tapi modus operandi dia biasa2 je ... upah orang jadi pelakon time dia buat upacara tu . Tapi yang aku tengok orang india sendiri pecahkan rahsia . siap dapat tangkap sorang penipu cara tu .

yg india nih aku penah tgk gak mmg sebijik mcm ustaz macha penipu tuh..cuma dia guna agama hindu je..
mmg kantoi besar masa tuh..mmg kaya gler bomoh india tuh siap mcm dewa dah diorank sanjung..

QUOTE (witchblade @ Nov 21 2008, 03:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
a'ah aku suruh hmetro siasat dulu.

ko tunjuk x video kat youtube tuh huhuhu..mmg dia siasat silap2 siap call Tv broadcast kat korea tuh utk confirm..

Nah ni link lain ttg Cakra Alam...

http://www.youtube.com/watch?v=SiGeGYzChHE
http://www.youtube.com/watch?v=5mDoCqd2QsY
http://www.youtube.com/watch?v=QPQn1DjTZeU
http://www.youtube.com/watch?v=i-Qaz1-OQJo
http://www.youtube.com/watch?v=QtbC9sngQYo

Kalo korang nak kata Ustaz Arief ni penipu, aku x nak kata apa-2...
Mgkin korang lebih percaya dgn James Randi Kafirun Laknatullah....
Tapi siapa benar siapa salah, itu kuasa Allah....

QUOTE(teri-chan @ Nov 21 2008, 04:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kosmo pun suka berita2 mcm ni.. kalu 4ward email kat kosmo cepat je wartawan die bertindak... bile email? ari ni ke?

E-mail gak kat malaysiakini... baru best.

QUOTE(Exception 2008 @ Nov 21 2008, 05:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kalo korang nak kata Ustaz Arief ni penipu, aku x nak kata apa-2...
Mgkin korang lebih percaya dgn James Randi Kafirun Laknatullah....
Tapi siapa benar siapa salah, itu kuasa Allah....

tu sbb aku kata aku skeptical dr awal... kalu die bukan pembohong aku rase this is 1 big opportunity nk promote rawatan Islam kat mata dunia

Tu la, orang macam randi tu dia fikir asal dapat replicate hasil cakra alam nyer orang ni dia ingat ni penipuan , tapi kalau si arief menipu betul2 memang malu betul la .

QUOTE(teri-chan @ Nov 21 2008, 05:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kosmo pun suka berita2 mcm ni.. kalu 4ward email kat kosmo cepat je wartawan die bertindak... bile email? ari ni ke?

a'ah aku email tadi...kita tengok jer keputusannya....aku nak tengok jgak apa alasan ustaz tu nt kat metro...berani kerana benar beb Edited by witchblade

Yep betul tu ,sekarang tunggu reply dari ustaz tu .Kalau dia mengelak ke , "no comment" ke memang sah la dah malu tapi diam2kan je

aku rasa dia pakai nih lebih kepada ahli silap mata ber-science dari healer.

cam elektrik ah. korang perasan tak. wayar TNB yg cable besar2 ber voltan tinggi giler tuh, yg supply dari satu kawasan ke kawasan (bukan rumah ke rumahnya), yg x der penebat sebab x der gunanya sebab kepanasan dia akan mencairkan getah tuh, bila burung pijak barefoot kat atas cabel x berpenebat tuh, x mati pon. x pelik beribu-ribu voltan lalu dia x mati mahupun hangus? point is mesti ada science disebaliknya dan JANGAN CEPAT PERCAYA.

pastu ilmu dia pon pelik2. 'menarik wang' dsb. kalo dah bole tarik wang, awat nama dia x terpampang billionaire negara? hehe

dah terang-terang kasut dsb tuh, x kan x percaya plak.. aiyo. patutla org melayu slalu kene scam. nak jugak percaya. hehe

aku rasa 'ustaz' nih buat magic show kat afamosa pon dah cukup bagus. hehe

*x sabar nak baca metro (kalo keluar lah)

Harap2 metro bawak kuar kat page tengah dia , kan selalu buat artikel panjang2 kat bahagian tu. hehe

assalamualaikum...

aku duk tgh2 la..kata penipu pon blom, kata benar pon blom..aku blom nak kata Ustaz tu penipu sebab benda ni masih diawangan lagi..dari pihak Ustaz Arief seniri pon kita blom dengar..dan tak silap aku, dia pon still buat kelas..kalu fikir2 balik, kalu kelas dia tu adalah kelas MENGAJAR SILAP MATA, dah lama kelas dia tutup..

dlm video tu Randi siap sebut lagi page buku ke brapa silap mata tu secara seloroh...dan aku tak nafikan silap mata buleh buat mcm2...bukan stakat klua paku dari mulut, nak klua labi-labi pon buleh..so sabotaj adalah possible..

aku nak tunggu penjelasan yg tepat..apa yg ditakuti nanti org akan 'pukul rata' mengatakan perubatan islam adalah pembohong...

tapi sememangnya aku tak sokong langsung benda2 yg menipu..

wah... akunk tgk 360 next wik 26nov la.. abg mazidul kate mungkin disiarkan.. abg kawan aku jd wartawan die.. aku nk kompemkan hehehhe

QUOTE(teri-chan @ Nov 21 2008, 11:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
wah... akunk tgk 360 next wik 26nov la.. abg mazidul kate mungkin disiarkan.. abg kawan aku jd wartawan die.. aku nk kompemkan hehehhe

Dah alang2 ada kawan tu, kasi la result awal2 kat sini, kasi kitorang tak terkejut .. tongue.gif~

aku harap pihak media xkire la metro ke 360 ke uji power ustaz tuh mcm media korea uji dia..
kalo bab telur tuh kalo bole en.mazidul ke wartawan metro ke bawak la telur ayam kampung sendiri..yela ustaz tuh ckp bole jadi pakai telur ayam kampung je kan..aku nak tgk..jgn lupa bawak scanner sekali..xpun suruh dia buat power letrik dia xpakai selipar tuh..

QUOTE(musiclover @ Nov 22 2008, 12:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
MALUNYE .... Org malaysia .. die cakap terang-terang yg die menipu ... malu laaaa ... alaaaaaaaa ... sad.gif

aik die dah cakap ke yang die menipu???link2..hehe

QUOTE(musiclover @ Nov 22 2008, 12:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
MALUNYE .... Org malaysia .. die cakap terang-terang yg die menipu ... malu laaaa ... alaaaaaaaa ... sad.gif

takkanlah.... betul ke? jgn kasi kitorg buat spekulasi... bg la link kalu betul

Mazidul Akmal Sidik said...

Semua, temujanji bersama Ustaz Arief bakal diadakan pada Isnin, 24 November akan datang. Hasilnya akan disiarkan dalam 360, 26 November jika tiada aral melintang.

abiss la Ustaz Putar alam tu

Kita tunggu 360 26 November.

Kalau betul Ust. Arief tu menipu, dia perlu menanggung dosa kepada setiap seorang makhluk Allah yang berubat dengan dia.

Tapi kalau betul Ust. Arief tu tak menipu, korang yang mengutuk dia pula yang perlu menanggung dosa.

ler ingatkan betol la dia tu,,ak dgar pasal kebatinan dia hebat..upenye penipu yek? dry.gif

QUOTE(al-Qusyairi @ Nov 22 2008, 09:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kita tunggu 360 26 November.

Kalau betul Ust. Arief tu menipu, dia perlu menanggung dosa kepada setiap seorang makhluk Allah yang berubat dengan dia.

Tapi kalau betul Ust. Arief tu tak menipu, korang yang mengutuk dia pula yang perlu menanggung dosa.

bukan mengutuk. tp berhati-hati. Jangan cepat percaya... tp aku rasa dia tipu ler. kiki. sedangkan Nabi Muhammad pon x der super power yg boleh bila2 beliau nak keluar, inikan 'ustaz'.

bkn nak kutuk dia tipu ke apa..cuma byk benda mcm nih..aku nak tanya sesiapa kat sini penah jumpa ustaz itu utk berubat sembuh ke penyakit anda tuh walaupun aku tau yg sembuhkan penyakit korank tuh dengan kuasa Allah..so sesapa yg penah la pegi berubat ke penah ikut sedara mara korank berubat ngan ustaz tuh bleh citer pengalaman korank..sembuh ker?

lagi 1 aku xsuka pasal ustaz nih ialah aku tgk tmpt dia berubat tuh byk gler gambar lukisan pompuan mcm bomoh indon..apa motif ada gambar lukisan pompuan pakai mcm tube + sarong batik kat dinding..setahu aku gak la malaikat xmasuk rumah or tempat2 yg ada gambar or lukisan yg berbentuk figure2 manusia..
kalo aku salah sila la betulkan..

p/s: arituh tgk expose mistik lagi xleh blah bomoh nama "pak su" bercakap ngan Azazil aka iblis aka fallen angel melalui pompuan yg dirasuk hahaha ntah la bole caya ke tak walaupun diorank tunjuk perbualan tuh..
yg aku musykil azazil tuh turun rasuk siap borak2 kalo setan pangkat prebet ker caya gak aku..

aku duk tgh2...huhuhuh sbb klu dr segi logik mgkin ustaz arif adalah bohong...tp klu dr segi unlogik...mgkin ustaz tuh bnr2 dianugerahkan dgn kuasa yg luar biasa utk mmbantu orang....anyway sbg org islam kita xbole mdh2 judge org...pandang diri kita dahulu sebelum mengecam org len...huhuhuh aku dula pun selalu tuduh org...tp skrg da kurg...tkt x brtemu syurga...huhuhuh...kita tunggu dahulu apa yg akan dickpkan oleh ustaz itu mengenai prkara ini...org kafir mmg akan sentiasa menjthkn martabat org melayu...dan kita sbg org melayu jgnla cepat taksub dgn apa yg dibuktikan oleh org kafir james randi sblm mendpt jwpn drpd ustas arif...semoga tuhan memberkati org2 islam...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...