Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

QUOTE(Jebatfx @ Nov 20 2008, 04:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

tapi pada pendapat saya, boleh juga haram sekiranya cara u trade tu macam orang main judi. So bagi saya bergantung kepada cara u trade dan teknik u trade. Majoriti teknik yg senang adalah teknik judi kerana tak perlu susah payah nak analisa market. Apa-apa pun semuanya adalah urusan u dgn tuhan.

good luck.

tgk lah apa pengertian judi.. dan tgk apa beza org yg analisa market dan org yg pakai teknik ni entry. adakah menekan butang yang berbeza atau butang yg sama..

ini adalah al bai'u iaitu jual beli. ia dihalalkan.

macam org bisnes lah.. ada strategy masing2 tapi kaedah tetap sama iaitu jual beli. yg jual barang tapi xanalisa market, kita xpanggil judi pun. yg penting, kita patuhi hukum jual beli. maka ia adalah jual beli.

forex adalah jual beli. tidak kira apa strategi yg kita pakai, kita tetap berjual beli. jual be;i is jual beli. asal cukup syarat jual beli, ia dinamakan jual beli.

dalam forex ni, kita dah mencukupi syarat jual beli iaitu

pembeli
penjual
barang yang di jual beli (matawang)
harga
aqad/sighah

dan kita jugak dah mengelak daripada bentuk al buyu' (jual beli bila di jama'kan) yg haram dan gharar (tidak pasti)

jual beli yg haram adalah yg ditangguhkan seperti future, fwd, dan juga yg ada unsur riba.
haram juga membeli dan menjual ayat2 al quran dengan org kafir.

harap saudara jebatfx dapat kaji lebih terperinci sebelum membuat kenyataan.

skill yg berbeza dalam urusniaga tidak menyebabkan sesuatu urusniaga itu jatuh hukum haram (judi). Tapi tidaklah bermaksud kita gunakan skill yg menipu untuk jual beli. iaitu kita buat penipuan tntg barang dan harga.penipuan adlah haram.

analisa pasaran dan teknik yg digunakan adalah satu bentuk usaha sahaja untuk kita berurusniaga..

Terima Kasih Ran atas penerangan kau tentang pertanyaan aku tu..

Satu lagik ni yg agak blur, tentang SWAP, ada sesapa yang bleh explain processnya? Pastu kaitan pengharamannya..

Diminta Ustazah Ran & Ustz Jebatfx tlg jawapkan biggrin.gif ... Jgn mare, gurau jek wink.gif

QUOTE(ran @ Nov 20 2008, 04:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
forex adalah jual beli. tidak kira apa strategi yg kita pakai, kita tetap berjual beli. jual be;i is jual beli. asal cukup syarat jual beli, ia dinamakan jual beli.

pembeli
penjual
harga
aqad/sighah

jual beli yg haram adalah yg ditangguhkan seperti future, fwd, dan juga yg ada unsur riba.

skill yg berbeza dalam urusniaga tidak menyebabkan sesuatu urusniaga itu jatuh hukum haram (judi). Tapi tidaklah bermaksud kita gunakan skill yg menipu untuk jual beli. iaitu kita buat penipuan tntg barang dan harga.penipuan adlah haram.

analisa pasaran dan teknik yg digunakan adalah satu bentuk usaha sahaja untuk kita berurusniaga..

Yang ni aku sokong kau Ran 100%. Skill masing2 ler, nak ikut buku ke tak. nak sembrono je ke mcm aku ni. Apa yg penting ckup syarat2nya mcm atas tu..

Waaaaaaaaa!! Hari ni aku rugi beribu2 huh.gif huh.gif huh.gif. Padan dgn muka aku.

QUOTE(Jebatfx @ Nov 20 2008, 04:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

tapi pada pendapat saya, boleh juga haram sekiranya cara u trade tu macam orang main judi. So bagi saya bergantung kepada cara u trade dan teknik u trade. Majoriti teknik yg senang adalah teknik judi kerana tak perlu susah payah nak analisa market. Apa-apa pun semuanya adalah urusan u dgn tuhan.

good luck.

yg jadik haram tu kalau semata2 bergantung pada signal org tanpa wat analisa sendiri dah tanpa melihat chart.
kalau 100% begantung pada signal dgn berharap akan untung mmg haram lah mcm berjudi. tikam no ekor amik dari dukun no ekor.
so sesapa yg semata2 bergantung pada signal tu berhati2, tp kalau signal tu di jadikan rujukan sumber ke 2 ok lah sebab kite nakkan confirmation.

QUOTE(ran @ Nov 20 2008, 04:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tgk lah apa pengertian judi.. dan tgk apa beza org yg analisa market dan org yg pakai teknik ni entry. adakah menekan butang yang berbeza atau butang yg sama..

ini adalah al bai'u iaitu jual beli. ia dihalalkan.

macam org bisnes lah.. ada strategy masing2 tapi kaedah tetap sama iaitu jual beli. yg jual barang tapi xanalisa market, kita xpanggil judi pun. yg penting, kita patuhi hukum jual beli. maka ia adalah jual beli.

pembeli
penjual
harga
aqad/sighah

dan kita jugak dah mengelak daripada bentuk al buyu' (jual beli bila di jama'kan) yg haram dan gharar (tidak pasti)

Kenyataan seoarang ustaz, hanyalah pendapat peribadi beliau. Bukan satu kenyataan rasmi oleh majlis FATWA. Jadi kita tak boleh jadikan iainya mutlak halal. Harap u kaji balik maksud saya kaitan teknik dan halal-haram

QUOTE(Jebatfx @ Nov 21 2008, 08:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kenyataan seoarang ustaz, hanyalah pendapat peribadi beliau. Bukan satu kenyataan rasmi oleh majlis FATWA. Jadi kita tak boleh jadikan iainya mutlak halal. Harap u kaji balik maksud saya kaitan teknik dan halal-haram

then.. pendapat u tu plak dari majlis FATWA ke?

i bukan sekadar ambik penjelasan ustaz tu semata2. saya bercakap berdasarkan pengetahuan saya. saya pun ada spend dua tahun belajar fiqh muamalat.

Bro jebat, hang ada ke kenyataan rasmi dari majlis FATWA? atau bro ada mana-mana link yg dikeluarkan oleh majlis FATWA. kalau ada letak la kat sini blh kita pakat baca sama2. kalau takder apa kata bro bagi plak pendapat dan hujah bro tentang teknik halal-haram tu coz bro kan dah lama melibatkan diri dlm forex ni tentu dah byk study ttg hal2 mcm ni. Bro kata kalau teknik senang adalah teknik judi kerana tak perlu susah payah nak analisa market. So kalau EA mcmana yer, coz EA ni kita x payah nak analisa market pun coz ea yg lakukan trading. Kalau ikut pendapat bro, ea ni dah jatuh haram mcm tu ke?

QUOTE(Gigabyte @ Nov 21 2008, 10:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bro jebat, hang ada ke kenyataan rasmi dari majlis FATWA? atau bro ada mana-mana link yg dikeluarkan oleh majlis FATWA. kalau ada letak la kat sini blh kita pakat baca sama2. kalau takder apa kata bro bagi plak pendapat dan hujah bro tentang teknik halal-haram tu coz bro kan dah lama melibatkan diri dlm forex ni tentu dah byk study ttg hal2 mcm ni. Bro kata kalau teknik senang adalah teknik judi kerana tak perlu susah payah nak analisa market. So kalau EA mcmana yer, coz EA ni kita x payah nak analisa market pun coz ea yg lakukan trading. Kalau ikut pendapat bro, ea ni dah jatuh haram mcm tu ke?

Yer, betul...harap bro jebat dapat menjawabnyer...maklumlah orang lama..mesti dah tahu fatwa2 halal dan haram pasal forex ni...

kalau takder dan tak dapat bg jawapan..tak tahu lah aku nak kata aper..?? jawab lah dengan Tuhan...

Walaupun Ustaz Zaharuddin tu seorg ustaz je tapi dia banyak tau selok belok Forex ni, silap2 ahli majlis fatwa pun tak tau sedlm dia. Lagipun dia MA dlm bidang syariah masa kat Jordan dan dia amik kos yg berkaitan dgn muamalah. Dari segi keilmuan, aku tak pertikai, sbb aku tak nampak pandangan dia bersalahan dgn mana2 nas yg qat'ie. Lainlah kalau org tu masa kat U amik kos Medic pastu sibuk nak ckap pasal hukum Forex, tang tu aku mmg tak percaya sbb dia takde pengkhususan bab tu. Mcm tu gak Ustaz nak cerita pasal bidang perubatan, mmg aku percaya 5% je biggrin.gif . Sbb bkan bidang dia. Forex halal selagi tidak melanggar syarat jual beli dlm Islam..

Salam,

sebab tu saya cakap. takde FATWA rasmi yg di keluarkan oleh kerajaan, So, sendiri buat... sendiri urusan u dgn tuhan. Bagi saya, apa apa keputusan yg berkaitan hukum-hakam nie.... mestilah perlu ada kenyataan rasmi dari pihak yg bertanggungjawab dan since kita nie rakyat malaysia, maka sebaiknyalah iainya di keluarkan oleh badan kerajaan yg berkenaan. Bagi saya, u tak boleh ambik pendapat individu sebagai sebuah FATWA dlm sesuatu isu. Sebagai contohnya, ada ulama yg mengatakan merokok itu haram tapi adakah di keluarkan fatwa rasmi mengatakan merokok itu haram. Kenapa untuk merokok nie u tak mau ikut pulak dan berhenti merokok tapi pasal forex u boleh ambik kenyataan seorang ustaz. Memang betul beliau arif dlm bidang syariah tetapi dia bukan membuat kenyataan rasmi untuk seluruh rakyat malaysia. Dlm Islam nie, ramai orang terutama orang melayu.. ambik sesuatu pendirian ttg agama tu main pilih pilih kasih je. Contoh, nak poligami tu ikut sunnah..tapi sunnah lain tak sibuk pulak dia nak ikut.

Apa-apa pun antara u dgn tuhan. Jika u main forex, u tanya diri u..adakah cara u trade forex ni macam main judi or tidak. Jika tidak, bagus la.. jika rasa ada mirip judi... baik u stop teknik tersebut dan beralih kepada teknik yg tidak mirip judi.. tu saje pendapat peribadi saya.

wassalam

QUOTE(Umarz @ Dec 1 2008, 02:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Best dari segi apanye tu??

seminar dah naik harga balik la umarz.... dari RM 750 turun ke RM 350 dan sekarang naik balik ke RM 500 dan RM 1000 .... hang nak pilih yg mana ? macam tawar menawar pulak... hang ambik yg rm 1000 bgus...hari hari dpt usd 2... kalau 5 tahun... kira lah dah dpt berapa tu... good investment..tapi kalau dptla sampai 5 tahun.... macam macam kehebatan dunia e-marketing zaman sekarang nie.

QUOTE(fadli1982 @ Dec 1 2008, 03:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aik dah naik rm500 plak ker?btul ke?kalu RM350 nak gak join..500 ???350 pun cukup2 bajet je..

Baca di blog masta ran la bro >>> www.multitradefx.blogspot.com

ada tulis

17/11/08

BERKUATKUASA 1 DISEMBER 2008, YURAN KURSUS AKAN DINAIKKAN KE :

PAKEJ A: RM1000

PAKEJ B: RM500

pilih rm 1000 la bro, boleh menang macam macam.. usd 2 tiap hari lagi...seumur hidup

QUOTE(Jebatfx @ Dec 1 2008, 12:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
seminar dah naik harga balik la umarz.... dari RM 750 turun ke RM 350 dan sekarang naik balik ke RM 500 dan RM 1000 .... hang nak pilih yg mana ? macam tawar menawar pulak... hang ambik yg rm 1000 bgus...hari hari dpt usd 2... kalau 5 tahun... kira lah dah dpt berapa tu... good investment..tapi kalau dptla sampai 5 tahun.... macam macam kehebatan dunia e-marketing zaman sekarang nie.

Hmmm.. Susah nak kata tang tu. Kena tanya dgn Ran napa jadi mcm tu. Aku pilih yg 350 je. Lagipun minyak dah turun. Tapi kalau 1000 tu mmg betul2 berjaya n sukses, takpe. Lebih dah dari modal tu... Kena kalau tak berjaya, bangkrup kawan. Mungkin ada sebab yang relevan napa Sis Ran naikkan yuran kurus dia. Kena tanya dgn Sis lah.

QUOTE(fadli1982 @ Dec 2 2008, 12:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
teringin nak try power cik Ran kiter nie...nanti saya reg.. manataw ada rezeki leh wat sket profit jadi ler... tongue.gif

Kalau dah kena sun Forex ni, takdenya nak buat sket profit.. Kalau aku, selagi aku bleh balun, aku balun cukup2, tapi jgnla sampai rugi plak. Sekali tersilap percaturaan, boleh bungkus trus walaupun sebelum tu dah untung sampai 20k-30k USD. Hati2 fadli. Harap2 tak terjadi mcm tulah.. Kena sabar n bijak buat analisis. ko tak caya, ko tanyalah dgn Masta Jebatfx n Sis Ran. Kena pandai pilih Indikator, kdg2 tak sesuai dgn kita tapi dgn org lain sesuai lak. Pandai2 ler.. smile.gif

QUOTE(Umarz @ Dec 2 2008, 01:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kalau dah kena sun Forex ni, takdenya nak buat sket profit.. Kalau aku, selagi aku bleh balun, aku balun cukup2, tapi jgnla sampai rugi plak. Sekali tersilap percaturaan, boleh bungkus trus walaupun sebelum tu dah untung sampai 20k-30k USD. Hati2 fadli. Harap2 tak terjadi mcm tulah.. Kena sabar n bijak buat analisis. ko tak caya, ko tanyalah dgn Masta Jebatfx n Sis Ran. Kena pandai pilih Indikator, kdg2 tak sesuai dgn kita tapi dgn org lain sesuai lak. Pandai2 ler.. smile.gif

kalu bleh dpt sehari 10usd pun dah orait.... laugh.gif tak taw ler mcm ko ckp tu...kalu terkena sun forex nie aku jd mengong...haha...aku respect dua2 master nie jebatfx dan Run...anyway teruskan Idea Murni u all nak mengajar org...mcm yg master2 kater...95% main forex kecundang..5% jer yg berjaya...aku rasa dlm byk2 bakal student nie ada salah sorang suatu mase nanti akan jd master..dan akan ada yg kecundang separuh jln..dan ada yg mantain..dan mungkin ada yg bangkrap terus... laugh.gif

baguih tu dapat usd2 tiap2 hari..kalau kali sebulan dah usd60..kalau kali duit RM..wow..lepaih le bayo moto n kancil sekehen..ilmu dpt duit pun dpt..jgn bank negara serbu dah le..hehe lawak je..

nak tanya cik ran ni..usd 2 tu masuk dalam akaun mana? akaun broker ke? takpun terus masuk maybank ke? takpun ntah le mcm2 duit maya yg ada skang..kalau terus masuk bank berbaloi jugak..

QUOTE(manaf @ Dec 2 2008, 11:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
baguih tu dapat usd2 tiap2 hari..kalau kali sebulan dah usd60..kalau kali duit RM..wow..lepaih le bayo moto n kancil sekehen..ilmu dpt duit pun dpt..jgn bank negara serbu dah le..hehe lawak je..

nak tanya cik ran ni..usd 2 tu masuk dalam akaun mana? akaun broker ke? takpun terus masuk maybank ke? takpun ntah le mcm2 duit maya yg ada skang..kalau terus masuk bank berbaloi jugak..

tu pemberian peribadi saya.. bukan pelaburan atau apa.. saya yakin bank negara takkan serbu kalau kita bagi hadiah kat org

usd2 tu saya akan masukkan ke akaun peserta setiap kali ada tuntutan.

QUOTE(ran @ Dec 2 2008, 11:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tu pemberian peribadi saya.. bukan pelaburan atau apa.. saya yakin bank negara takkan serbu kalau kita bagi hadiah kat org

usd2 tu saya akan masukkan ke akaun peserta setiap kali ada tuntutan.

salam,

so tuntutan tu maksudnya apa ya ? boleh tolong jelaskan. Maknanya u tak masukkan hari hari la usd 2 tu ? And selama mana u akan beri usd 2 tu.... ada any expired date or boleh stop anytime u suka or memang u akan beri sampai bila bila selagi umur di kandung badan ? Kena kasi clear tul tul setiap janji yg di taburkan.... cabutan bertuah tu pulak macam mana... seminggu sekali ke... sebulan sekali ke... ? kerana u janji macam macam boleh menang hadiah... usd 500 acc la... notebook la...harap tolong verify betul betul setiap term dan condition... jgn esok hari.... ada macam alasan nak di berikan supaya semua yg berminat faham sebelum buat keputusan kerana u niat betul ikhlas nak mengajar ke or buat e-marketing seminar ? Moga-moga ikhlas.

Jangan jadi macam ustaz sobri USSTrader sudah... ada tabung Dana Bantuan beri usd 500 tiap bulan kepada peserta yg bertuah atau layak. Akhirkan telingkup hilang entah ke mana. Tulis bagi dekat sekian sekian orang.. tapi sebenarnya sorang pun tak dpt.... entah nama sapa sapa dia main bubuh je cakap dpt. Ada pula nama dia dah keluar list cakap dpt... alih alih bila pergi nak collect.. cakap cancel...Juga promote sapa sapa buka acc 10k usd under IB dia di FXDD,,,,tabur janji 6 bulan leh jadi jutawan... nie bukan sebarang orang... ustaz lagi... berkopiah...berjanggut....

so saya cakap nie bukan apa..sejarah hitam terlalu banyak dlm dunia forex di malaysia nie.....harap pembaca sendiri leh jadikan ikhtibar. Forex nie mudah nak hilang duit dari buat duit.

QUOTE(ran @ Oct 26 2008, 11:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ada dah saya cadang kat atas tu.. tp awak xlayan ponn...

senang saya terusterang aje lah..

mmg nampak yuran kursus ni macam mahal... tapi xda org nak tanya dan nampak tang cenderahati tu.. sebenarnya cenderahati tu adalah keahlian dalam group ni yg melayakkan para x student ni menerima usd2 setiap hari sebagai hadiah daripada saya.. selamanya.. boleh petik aje bila2 nak.. nak petik seminggu sekali, sebulan sekali, setahun sekali,... terpulang..tu adalah hadiah dari saya..

ini penjelasannya.. awal lagi saya dah jelaskan..

u ni kenapalah masih xpuas hati lagi. semua benda u nak kondem.. kenapa.. u tak senang ke bila u ada saingan..sekarang i sibuk dgn persiapan kursus yg nak start minggu ni.. so i xda masa nak layan kehendak2 u tu.. lepas satu2 u nak mintak.. u kondem mcm mana pun i tetap akan teruskan kursus i.. k..

dalam setandan pisang, xlah semua busuk.. ada jugak yg manis.. i scam mana2 pihak lagi. yg tuntut usd2 pun i dah bagi..

itu hadiah i.. ada apa2 masalah ke dgn u.. untuk xsusahkan i masukkan duit setiap hari, i buat tabung untung peserta i.. so kalau depa nak keluarkan, boleh keluarkan, i bagi terus kat akaun. borang tuntutan ada kat website i www.ranforex.somee.com

kalau yg dah jadi peserta tu, akaun depa akan auto update jumlah usd2 tu setiap hari.. boleh log in dan tgk akaun masing2.. kalau nak tuntut hadiah tu, just fill in form tu n submit. i akan masukkan ke akaun mereka dalam 48 jam..

begitu juga yg jadi affiliate. jumlah perolehan mereka akan auto update juga dan boleh tuntut bila2 masa mereka mahu..