Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

Assalamualaikum dan salam sejahtera..

maaf kerana terpaksa buka lagi satu thread mengenai forex ni..

ini adalah khas untuk newbies forex dan mereka yg sering kerugian dalam forex..

Atas permintaan ramai yang meminta saya mengadakan kelas/kursus supaya lebih faham (kadang-kadang baca ebook payah nak faham) dan face to face, akhirnya saya bersetuju untuk berbuat demikian dan akan hadir ke tempat anda pada tarikh-tarikh tertentu.

UNTUK PUSINGAN PERTAMA,

saya akan berada di:

KUANTAN ( 6 DEC 2008 )

KUALA LUMPUR ( 7 DEC 2008 )

KOTA BHARU ( 13 DEC 2008 )

KUALA TERENGGANU ( 14 DEC 2008 )

IPOH ( 20 DEC 2008 )

PULAU PINANG ( 21 DEC 2008 )

ALOR SETAR ( 27 DEC 2008 )

JOHOR BAHARU ( 28 DEC 2008 )

SEREMBAN ( 3 JAN 2009 )

MELAKA ( 4 JAN 2008 )

KOTA KINABALU ( 10 JAN 2009 )

KUCHING 11 JAN 2008 )

* TEMPAT AKAN DI BERITAHU KEMUDIAN.

SESSI 1:

- pengenalan dan asas forex

SESSI 2 :

- teknikal analisis

- fundamental analisis

SESSI 3

- kaedah trade

- money management

SESSI 4:

- teknik trade forex yang menguntungkan

( 3 teknik akan diajarkan )

SESSI 5:

-Pendaftaran dengan broker berlesen

-cara deposit dan withdraw

*MAKAN DAN MINUM DISEDIAKAN

-MAKAN PAGI

-MAKAN TENGAH HARI

-MAKAN PETANG

PERALATAN YANG AKAN DISEDIAKAN:

-Modul

PERCUMA DIBERIKAN

-e book/ buku asas forex

-software Forexkiller version 3 (ini akan diberikan percuma dan tidak termasuk dalam yuran anda serta akan diajar bagaimana menggunakannya)

DI SAMPING ITU PESERTA BERTUAH BERPELUANG MENDAPAT:

- Notebook

- Broadband

- Deposit percuma USD500

Kursus/kelas ini juga adalah jalan anda membuat amal kerana sebanyak 5% daripada yuran anda akan disalurkan ke Sekolah Tahfiz Abada ( Kedah). sebuah sekolah tahfiz swasta yang sangat daif dan memerlukan bantuan.

YURAN:

ingin diberitahu terdahulu adalah yuran yang saya kenakan adalah sangat berpatutan kerana kos yang tinggi iaitu

RM350

BAGI sesiapa yang berminat :

-Sila PM atau emel ke [email protected]

atau layari blog www.multitradefx.blogspot.com

-TERHAD kepada 100 orang peserta sahaja setiap sessi.

bagi yang telah mendaftar sebagai peserta seminar, sekiranya anda memperkenalkan seorang rakan anda menyertai seminar ini, anda akan dibayar RM35 bagi seorang peserta yang anda kenalkan, tidak mengira mana2 sessi yang dipilih oleh rakan anda.

bagi mereka yg telah membeli teknik dari saya, anda semua akan diberi diskaun RM100 sekiranya ingin menyertai seminar ini.

tawaran ini hanya dibuka bagi mereka yg mahu dan berminat sahaja..

jika berminat, bertindaklah segera..

jumpa di sana!!!

Edited by ran

salam,

akhirnya objektif u yg utama terserlah jua. Kalau betul dah berjaya, tak perlulah tour macam nak rak satu malaysia ajar forex. Dari free ebook kepada RM 750 untuk seminar. Nice strategy untuk promote. Seminar basic pun sampai RM 750 ke bro. Kalau advance tu ok la. Tepuk dada, tanya hatila. Apa niat you.

Nasihat saya nie, bukan apa. Tak mau ramai lagi terkena dgn seminar seminar cam nie. Teknik yg menguntungkan la... abis tu kalau rugi cam mana. Free note book la... Keluarkan forecast u... orang boleh kaji bagus ke tak teknik BASIC u tu. Jika okay, saya tempah satu seat seminar you. Dah la satu sessi limit sampai 100 orang. dik beradik kuasa forex ke ?.

Saya mengalakkan ramai SIFU SIFU forex nie dok mengajar forex tapi tgk SIFU yg macam mana la. Saya harap you akan berikan yg terbaik semasa seminar dan cerita benda yg sebenar dlm forex. Jangan beri ayat dan janji manis pada anak murid you macam cara u tulis "teknik yg menguntungkan ". Dan juga beri after class support pada anak murid you. Sediakan website untuk guide student you hari hari supaya mereka tidak sesat di tgh jalan. Harap you pertimbangkan.

Apa pun, jika tersinggung, harap maaf. Bukan apa... ramai anak bangsa kita dah jatuh di timpa tangga main forex nie. Sebab terpedaya dgn iklan dan kata kata manis sifu sifu yg power ! Jika kail panjang sejengkal,ekonomi tak kukuh, byk tangunggan... elok jauhkan diri dgn forex nie. 99.9% u akan gagal masa mula berkecimpung dgn forex nie sehingga la u mahir dan upgrade dari teknik basic you ke advance. Dan proses ini perlukan masa 6 bulan - bertahun tahun. Bukan sekelip mata leh jadi kaya.

Maaf sekali lagi jika tersinggung. Semoga maju jaya

wassalam

salam,

akhirnya objektif u yg utama terserlah jua. Kalau betul dah berjaya, tak perlulah tour macam nak rak satu malaysia ajar forex. Dari free ebook kepada RM 750 untuk seminar. Nice strategy untuk promote. Seminar basic pun sampai RM 750 ke bro. Kalau advance tu ok la. Tepuk dada, tanya hatila. Apa niat you.

Nasihat saya nie, bukan apa. Tak mau ramai lagi terkena dgn seminar seminar cam nie. Teknik yg menguntungkan la... abis tu kalau rugi cam mana. Free note book la... Keluarkan forecast u... orang boleh kaji bagus ke tak teknik BASIC u tu. Jika okay, saya tempah satu seat seminar you. Dah la satu sessi limit sampai 100 orang. dik beradik kuasa forex ke ?.

Saya mengalakkan ramai SIFU SIFU forex nie dok mengajar forex tapi tgk SIFU yg macam mana la. Saya harap you akan berikan yg terbaik semasa seminar dan cerita benda yg sebenar dlm forex. Jangan beri ayat dan janji manis pada anak murid you macam cara u tulis "teknik yg menguntungkan ". Dan juga beri after class support pada anak murid you. Sediakan website untuk guide student you hari hari supaya mereka tidak sesat di tgh jalan. Harap you pertimbangkan.

Apa pun, jika tersinggung, harap maaf. Bukan apa... ramai anak bangsa kita dah jatuh di timpa tangga main forex nie. Sebab terpedaya dgn iklan dan kata kata manis sifu sifu yg power ! Jika kail panjang sejengkal,ekonomi tak kukuh, byk tangunggan... elok jauhkan diri dgn forex nie. 99.9% u akan gagal masa mula berkecimpung dgn forex nie sehingga la u mahir dan upgrade dari teknik basic you ke advance. Dan proses ini perlukan masa 6 bulan - bertahun tahun. Bukan sekelip mata leh jadi kaya.

Maaf sekali lagi jika tersinggung. Semoga maju jaya

wassalam

saya dah kata.. saya buat atas permintaan. kalau tak, saya xkan buat.. ramai sangat yg minta saya untuk mengajar depan2.. bukan melalui internet. saya offer pada yg nak saja.. sbb mereka kata, baca pon xpaham apa2.. saya pun setuju. dan yuran tu adalah untuk menanggung kos saya. saya nak datang ke tempat depa. kos tentu tinggi.. nak bayar sewa dewan seminar, makan minum peserta, handout, kos perjalanan dan penginapan saya serta pembantu.. benda2 tu bukan free malah bukan murah.. kalau setakat saya nak ajar sorang2 buat penat aje lah.. baik saya ajar

ramai2 terus.. saya ulangi, saya buat adalah berdasarkan permintaan orang2 yg nak.. yg xdan nak search kat internet perkara2 berkaitan forex ni.. sbb meerka bukanlah sentiasa ada depan internet macam sesetengah org.. dan mereka juga ada sebahagian yg susah nak faham dengan membaca.. nak kena ajar face 2 face.. pada yg tak nak, dan nak belajar sendiri, terpulanglah.. saya tak paksa sesiapa pun..

ada sesetengah antara kita yg bersifat risk taker.. duit xda pon nak cuba main forex.. manalah tahu ada rezeki.. dalam hal ni kita berbalik semula lah kepada fitrah Allah di mana kita kena percaya, rezeki itu adalah milik tuhan dan hak tuhan untuk menentukannya.. kadang2 org yg kaya dan ekonomi kukuh juga, kalau dah ALLAH kata 'kun fayakun'.. (jadilah.. maka jadilah..) boleh muflis jugak.. kita kena pegang bahawa semua ini adalah ketetapan ALLAH bukan nya ketetapan kita.. jadi tak salah kita mencuba.. kalau ALLAH dah tetapkan itu rezeki kita, serapuh mana pun ekonomi kita, kita boleh dapat rezeki tu.. saya sendiri ekonomi tak kukuh sebelum ni.. maklumlah seorang student IPTA.. mana nak ada duit sangat pun.. harapkan ptptn yg tak seberapa tu aje lah.. tapi dah ketetapan tuhan itu rezeki saya.. berkat kesabaran, saya sekarang mungkin lebih kaya drp pensyarah2 saya (itu tak pasti sbb tak tahu berapa gaji depa)..

saya tour ni bukan untuk diri saya.. tapi untuk penuhi permintaan org2 yg meminta.. ada yg sukar untuk keluar dari tempat sendir sbb masalah seperti keluarga, penginapan dan sebagainya.. sebab tu saya yg datang kepada mereka kerana saya agak lapang daripada masalah2 tu.. saya akui saya memang dah kaya dengan trading forex.. tapi salahkah saya buat apa yg saya buat ni.. saya buat bukan untuk kepentingan saya.. kalau hendak mengikut kepentingan saya, lebih baik saya tidur saja hujung minggu.. kemas rumah.. pergi tgk wayang dan sebagainya (sbb xpayah trade.. market tutup).. bayaran itu hanyalah untuk menanggung kos saya.. dan juga sebagai satu usaha yg harus dihargai oleh peserta sendiri.. keuntungan yg saya dapat pun bukanlah banyak dan saya bukanlah ambil 100% dari keuntungan (ke mana saya belanjakan, itu tak perlulah diberitahu)..sesetengah SIFU mmg kenakan bayaran yg rendah berbanding saya (paling rendah yg saya ketahui adalah RM497).. tapi konsep mereka berbeza dengan saya sbb mereka buat seminar di tempat sendiri dan peserta yg perlu datang ke tempat mereka.. dalam kes saya ni, saya yg akan ke tempat pserta. . jadi kos nya agak tinggi..

saya tak mengajar semata2 basic.. saya akan ajar beberapa teknik yg boleh pakai.. nak ajar teknik, tentulah belajar basic dulu.. basic tu adalah bagi mereka yg xtahu apa2 tentang forex ni.. yg malas nak membaca ( xsemua trader forex rajin membaca dan tak berkesempatan nak membaca).. ada juga yg dah baca tapi tak paham2.. pening ( maklum lah baru kenal).. jadi saya yg agak memahami perkara2 ni, tampil untuk memahamkan mereka.. (YANG MANA NAK SAHAJA)

teknik ni mmg saya akui kadang kala ada pasang surutnya.. malah trader yg pro pun ada pasang surutnya.. tapi penting untuk kita tahu sedikit teknik untuk entry pasaran.. tidaklah entry membabi buta pantang tgk candle bergerak (bagi newbies).. SAYA PERCAYA NEWBIES MMG PERLUKAN SEDIKIT BANTUAN oleh org yg lebih memahami.. tidak boleh bergerak sendiri (kecuali sesetengah yg mungkin boleh)

saya mmg sediakan after class support untuk student2 saya.. malah masa jual teknik ni pun saya sediakan khidmat saya ni untuk student reach saya kalau ada pertanyaan.. ( benda ni u mmg tak tahu.. hanya mereka yg tahu ).. cuma buat masa ni saya tak sempat nak online 24 jam sebab komitmen saya sebagai student.. website saya tu dalam pembikinan.. memang ada.. saya tak terlepas pandang perkara tu..

tentang keuntungan dalam forex.. saya sendiri ada bagitahu kepada yg bertanya kepada saya.. mmg forex tidak pernah lepas dari risiko.. sebab forex ni bukan berniaga biasa.. sedangkan berniaga biasa pun ada risiko.. jadi itu adalah basic paling asas yg perlu newbies faham.. saya sering beritahu, apa saja boleh berlaku.. untung buleh berlaku.. rugi juga boleh berlaku.. tapi adalah lebih baik kalau kita ada sedikit pengetahuan tentang memasuki pasaran..bukan trade membabi buta (dan newbies jugak perlu belajar basic sebelum jadi pro mcm saudara jebatfx) saya ulangi lagi sekali.. saya cuma tawarkan kepada YG MAHU DAN MEMERLUKAN SAHAJA.. pada yg nak cari sendiri, atau ada pilihan lain, boleh teruskan.. saya tak memaksa..

saya juga suka untuk memberitahu bahawa, apa yg saya akan ajarkan nanti, bukan lah semata forex.. untung rugi serta teknik.. malah saya juga akan berikan talk dari segi hubungan kita dengan tuhan.. yg memberkatkan rezeki kita.. sbb kita kena tahu.. walaupun candle forex tu buatan manusia.. tapi kita kena tahu bahawa ALLAH lebih berkuasa berbanding kita.. sedangkan apa yg ada diantara langit dan bumi sendri adaalh mengikut ketetapan ALLAH, inikan pula candle stick forex ciptaan manusia tu.. kita tak sedar itu adalah paling penting sebenarnya.. bukan semata2 kepakaran kita dalam forex sahaja yg menentukan.. dan nasib yg ditentukan ke atas kita adalah berbeza antara satu sama lain.. semua tu juga ketentuan ALLAh.. yg penting kita tak lemah semangat dan tak berputus asa sebelum mencuba.. kita takkan tahu keupayaan kita selagi kita tak mencuba.. jangan mengalah selagi kita tak mula langkah pertama.. apa yg berlaku pada org tak semestinya berlaku pada kita.. kita nak sampai ke garisan penamat kenalah mula dgn langkah pertama.. kalau jatuh pada langkah pertama, tak semestinya kita gagal. dan tak semestinya juga kalau org lain jatuh, kita turut akan jatuh.. kalau semua org akan jatuh pada langkah pertama dan gagal, how come ada org boleh sampai ke garisan penamat? kita kena ada semangat.. bukan mengalah macam tu aje.. MAN JADDA WAJADA (siapa yg usaha tanpa penat lelah dan berputus asa, maka dia akan berjaya)

apa yg penting adalah kita berusaha dan bertawakal setelah berusaha.. kalau dah takdir itu adalah rezeki kita, kita akan dapat walau bagaimana susah sekali pun.. dan.. kalau dah ditakdirkan itu bukan rezeki kita, benda yg ada kat tangan pun boleh jatuh..

saya hargai nasihat awak.. dan terpulanglah kepada yg diluar untuk menilai.. tawaran ini masih terbuka..bdaftar lah segera sebagai peserta..

salam u all....ran dah buat class forex ke..bagus ler kalau semua dah setuju kan...tapi kenapa ler tak habis2 dok berdebat ini?masta jebatfx pun buat seminar kan.teknik wave...kalau benda betul...apa salah yer.....adusss2....beri ler orang lain peluang nak buktikan....lagi pun kan orang yang susurh dia buat class...hmmm

salam,

jangan salah faham. Tidak kuasa saya nak bagi peluang atau sekat peluang sesapa. Nilai diri sendiri dan tanya hati. Jika jujur nak mengajar... silakan. Kerana dah banyak benda macam nie berlaku dalam malaysia nie. Dari zaman Ustaz sobri, WillCare, Kuasa Forex, Seminar Jutawan MoneyCeo, RapidFx Capital dan banyak lagilah. Ramai orang yg terpengaruh dan hidup porak peranda kerana gejala ingat nak mudah duit dgn main forex. Sampainya yg tak tahu apa itu notebook, lap top .. sanggup dtg seminar forex sebab terpengaruh dan terpedaya dgn iklan di web. Memang la sebahagian adalah salah mereka sendiri tetapi sebahagian besar adalah salah orang yg menganjurkannya juga.

Saya sendiri ramai yg tidak tahu pasal forex nak dtg seminar saya tetapi saya tolak. Kerana dari interview dgn mereka... semuanya mempunyai persepsi forex nie senang nak buat duit...cepat kaya... kalau orang lain boleh buat.. dia juga boleh buat... Sampainya ada yg tidak percaya saya cakap forex nie susah. Ada juga yg merayu nak bagi duit minta tolong tradekan tapi saya tolak. Zaman sekarang nie, bukan anak murid cari cikgu tapi cikgu yg cari anak murid.

Sebelum mengajar forex, elok tunjuk dalam website saudara la apa-apa latar belakang ttg pengetahuan dan serba sedikit teknik forex saudara. Sudah berapa lama saudara serious dlm forex ? Adakah saudara telah berjaya dalam forex ? Adakah saudara telah menjadi full time trader ? Dan sebagainya. Jika tak de website yg berbayar, guna blog google pun cukup. Dgn kata lain, ia dpt menaikkan juga nama you dan orang boleh review sikit ttg you. Bukannya you promote perigi duit. Semuanya yg saya nasihatkan nie untuk kebaikan you dan juga memberi impression yg baik dari pembaca.

Maaf jika terasa. Selamat Maju Jaya.

Main forex ni senang just buy and sell sahaja but yg SUSAH nya mcamana nak maintain utk dpt pip hijau sentiasa. Coz kena analisis secara fundamental and technical. INGAT Forex ni bukannya jln yg mudah dan cepat utk menjadi kaya. Ada betul nya pendapat bro jebat tu, better sis tunjukkan teknik apa yg sis nak ajar masa kursus tu nti (3 teknik tu). Mana la tau trader yg nak menghadiri seminar tu nti dah tau ttg teknik tersebut. So tak lah derang terasa ralat sangat. Lagi satu, saya rasa yg nak pergi mana2 kursus forex tu nti mestilah sedikit sebanyak dah tau ttg forex ni. Jgn la yg x tau apa tu "pip" pun nak pergi gak. Coz confirm derang akan pening punya. Tu hanya sekelumit pendapat traderjunior mcm saya ni....

QUOTE(Jebatfx @ Oct 23 2008, 11:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

jangan salah faham. Tidak kuasa saya nak bagi peluang atau sekat peluang sesapa. Nilai diri sendiri dan tanya hati. Jika jujur nak mengajar... silakan. Kerana dah banyak benda macam nie berlaku dalam malaysia nie. Dari zaman Ustaz sobri, WillCare, Kuasa Forex, Seminar Jutawan MoneyCeo, RapidFx Capital dan banyak lagilah. Ramai orang yg terpengaruh dan hidup porak peranda kerana gejala ingat nak mudah duit dgn main forex. Sampainya yg tak tahu apa itu notebook, lap top .. sanggup dtg seminar forex sebab terpengaruh dan terpedaya dgn iklan di web. Memang la sebahagian adalah salah mereka sendiri tetapi sebahagian besar adalah salah orang yg menganjurkannya juga.

Saya sendiri ramai yg tidak tahu pasal forex nak dtg seminar saya tetapi saya tolak. Kerana dari interview dgn mereka... semuanya mempunyai persepsi forex nie senang nak buat duit...cepat kaya... kalau orang lain boleh buat.. dia juga boleh buat... Sampainya ada yg tidak percaya saya cakap forex nie susah. Ada juga yg merayu nak bagi duit minta tolong tradekan tapi saya tolak. Zaman sekarang nie, bukan anak murid cari cikgu tapi cikgu yg cari anak murid.

Sebelum mengajar forex, elok tunjuk dalam website saudara la apa-apa latar belakang ttg pengetahuan dan serba sedikit teknik forex saudara. Sudah berapa lama saudara serious dlm forex ? Adakah saudara telah berjaya dalam forex ? Adakah saudara telah menjadi full time trader ? Dan sebagainya. Jika tak de website yg berbayar, guna blog google pun cukup. Dgn kata lain, ia dpt menaikkan juga nama you dan orang boleh review sikit ttg you. Bukannya you promote perigi duit. Semuanya yg saya nasihatkan nie untuk kebaikan you dan juga memberi impression yg baik dari pembaca.

Maaf jika terasa. Selamat Maju Jaya.

tq.. but bagi saya memang senang bila kita kata senang. bila kita kata susah, susahlah ia.. minda separa sedar kita yg mengawal semua tu (dipetik drp rozani pawan cik, kuasa minda separa sedar). kalau susah, kenapa u main forex? jangan lah main sbb kan forex ni susah..

u belajar dulu, terus masuk bab2 wave tu ke? tentu u belajar basic juga kan..

macam yg i kata lah
i buat ni sbb hampir berpuluh PM i dapat sehari yg mintak i buat kursus sbb ada yg payah nak faham hatta basic sekali pun.. i duk ajar kat YM yg free tu tp ada jgk yg masih xpaham n nak i buat kelas.

i dah kata website tu mmg i sedang buat.. harap u faham maksud sedang buat.. maksudnya dalam pembikinan..

diulangi I BUAT KURSUS ADALAH ATAS PERMINTAAN.. bukan i saja2 nak buat.. i dah kata kat depa i bukanlah hebat sangat.. ada jugak yg i perlu belajar lagi.. tapi tetap ramai yg buat permintaan.. dan setakat ni mmg projek i ni sangat mendapat sambutan walaupun baru sehari dua i wartakan..

** satu task yg i nak nagi kat u, (KALAU RAJIN)

u cari sebab kenapa LEHMAN brothers (syarikat gergasi US) boleh muflis sedangkan dia adalah sangat gah dan org tak terfikir pun dia akan muflis...

* satu lagi, i ni girl.. bukan laki..

sekian.. pada yg minat nak join seminar i, masih boleh join, hubungi i segera..
pada yg bertanya dgn I teknik yg i nak ajar, i akan ajar teknik FIBO juga nanti..ada dalam 5 teknik yg boleh diguna i akan ajar nanti..

salam..macma mana la aku nk cakap...kelas ni memag la bagus...tapi aku xnamapak lagi la orng yang boleh make profit dari sistem yang cik Ran buat...

minta maaf la....kalo org nak beli produk mesti nak tau benda tu ok ke tak.....?

QUOTE(jimmi @ Oct 24 2008, 10:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam..macma mana la aku nk cakap...kelas ni memag la bagus...tapi aku xnamapak lagi la orng yang boleh make profit dari sistem yang cik Ran buat...

minta maaf la....kalo org nak beli produk mesti nak tau benda tu ok ke tak.....?

rasanya dah ada org anta testi kat topik tu.. sila baca.. ss saya pun sy dh send kat emel saudara jimmi kan..

serba sedikit teknik yg saya nk ajar, adalh teknik fibo 7 line.. guna line fibo utk target profit.. saya tau ramai antra kita yg gagal, sebenarnya dh profit pada awalnya tp xnk close sbb nk dpt lebih tinggi.. lepas tu terus market reverse sampai mc.

ni bukan teknik saya tp saya tau teknik ni dan saya akn ajar.

lagi satu teknik dilema simpang.. yg bagi kita jalan bila kita xtau nk buy ke sell.

ni pun bukan ciptaan saya.. tp saya tau dan saya ajar sekali nanti..

yg sy charge cuma khidmat saya serta kos saya.. bukan teknik2 dan asas forex tu.. apa yg saya nk ajar tu, boleh cari kt mana2.. saya cuma beri khidmat pada yg memerlukan saya saja..

hangat betol kat sini..huhu

apa2 pun aku rs niat cik ran tu baik.ikhlas nk membantu..
lgpun aku yakin kat ats dunia ni kita bt ape pun xde benda yg 100% kita blh bg jaminan..tu semua ats kehendak tuhan.inikan pulak fx.semua blh jdi.
so, aku rs sape2 je kat sini xperlulah nk kritik TS thread ni seolah2 dia sblm ni scammer.kita tgk dulu mcm mna feedback org yg dah pegi kursus ngn dia.

sekadar memberi pendapat.peace! Edited by jig

QUOTE(ran @ Oct 22 2008, 08:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum dan salam sejahtera..
maaf kerana terpaksa buka lagi satu thread mengenai forex ni..

ini adalah khas untuk newbies forex dan mereka yg sering kerugian dalam forex..

Atas permintaan ramai yang meminta saya mengadakan kelas/kursus supaya lebih faham (kadang-kadang baca ebook payah nak faham) dan face to face, akhirnya saya bersetuju untuk berbuat demikian dan akan hadir ke tempat anda pada tarikh-tarikh tertentu.

UNTUK PUSINGAN PERTAMA,

saya akan berada di:

KUANTAN ( 6 DEC 2008 )
KUALA LUMPUR ( 7 DEC 2008 )
KOTA BHARU ( 13 DEC 2008 )
KUALA TERENGGANU ( 14 DEC 2008 )
IPOH ( 20 DEC 2008 )
PULAU PINANG ( 21 DEC 2008 )
ALOR SETAR ( 27 DEC 2008 )
JOHOR BAHARU ( 28 DEC 2008 )
SEREMBAN ( 3 JAN 2009 )
MELAKA ( 4 JAN 2008 )
KOTA KINABALU ( 10 JAN 2009 )
KUCHING 11 JAN 2008 )

* TEMPAT AKAN DI BERITAHU KEMUDIAN.

SESSI 1:
- pengenalan dan asas forex

SESSI 2 :
- teknikal analisis
- fundamental analisis

SESSI 3
- kaedah trade
- money management

SESSI 4:
- teknik trade forex yang menguntungkan
( 3 teknik akan diajarkan )

SESSI 5:
-Pendaftaran dengan broker berlesen
-cara deposit dan withdraw

*MAKAN DAN MINUM DISEDIAKAN
-MAKAN PAGI
-MAKAN TENGAH HARI
-MAKAN PETANG

PERALATAN YANG AKAN DISEDIAKAN:
-Modul
-cenderahati

PERCUMA DIBERIKAN
-e book/ buku asas forex
-software Forexkiller version 3 (ini akan diberikan percuma dan tidak termasuk dalam yuran anda serta akan diajar bagaimana menggunakannya)

DI SAMPING ITU PESERTA BERTUAH BERPELUANG MENDAPAT:

- Notebook
- Broadband
- Deposit percuma USD500

Kursus/kelas ini juga adalah jalan anda membuat amal kerana sebanyak 5% daripada yuran anda akan disalurkan ke Sekolah Tahfiz Abada ( Kedah). sebuah sekolah tahfiz swasta yang sangat daif dan memerlukan bantuan.

YURAN:

ingin diberitahu terdahulu adalah yuran yang saya kenakan adalah sangat berpatutan kerana kos yang tinggi iaitu

Semenanjung Malaysia = RM 750
Sabah dan Sarawak = RM850
Pelajar sekolah dan IPT = RM500 ( perlu kemukakan bukti jika pelajar IPT )

BAGI sesiapa yang berminat :
-Sila PM atau emel ke [email protected]

Topik: Kursus Forex

Tarikh dan tempat : Sila nyatakan tarikh dan tempat pilihan anda

-saya akan reply kepada anda maklumat untuk pembayaran secepat mungkin.

-TERHAD kepada 100 orang peserta sahaja setiap sessi.

bagi yang telah mendaftar sebagai peserta seminar, sekiranya anda memperkenalkan seorang rakan anda menyertai seminar ini, anda akan dibayar RM35 bagi seorang peserta yang anda kenalkan, tidak mengira mana2 sessi yang dipilih oleh rakan anda.

bagi mereka yg telah membeli teknik dari saya, anda semua akan diberi diskaun RM100 sekiranya ingin menyertai seminar ini.

tawaran ini hanya dibuka bagi mereka yg mahu dan berminat sahaja..

jika berminat, bertindaklah segera..

jumpa di sana!!!

Teruskan niat murni anda. Mind your own business.

QUOTE(adr @ Oct 24 2008, 10:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Teruskan niat murni anda. Mind your own business.

salam,

RM 750 for basic forex tu niat murni ke bro... dunia zaman sekarang....macam tu pun di kategorikan sebagai murni.....setahu saya jika murni tu pemberian seikhlas hati dari student seberapa yg ada tanpa diminta. Tapi kalau dah TOUR satu malaya dan RM 750 seorang then limit 100 orang per class... bukan murni lagi tu.. business namanya...so jgn lah nak campur adukkan usaha murni dgn business.. terus terang...dan jujur.. itu yg terbaik.

dan setakat basic..boleh baca ebook free kuasa forex ke... sugarush ke.. debtfreedom ke..tu yg bahasa melayu la.... macam macam info dan teknik basic ada dalam tu... kalau yg faham bhs english... lagi byk ada... nak berjaya tak boleh malas membaca dan usaha....cuma dgn ilmu basic tu , jgn la gelojoh nak cepat main live dan nak cepat kaya... blaja 6 bulan ke 1 tahun dulu.

sekian.

QUOTE(Jebatfx @ Oct 25 2008, 12:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

RM 750 for basic forex tu niat murni ke bro... dunia zaman sekarang....macam tu pun di kategorikan sebagai murni.....setahu saya jika murni tu pemberian seikhlas hati dari student seberapa yg ada tanpa diminta. Tapi kalau dah TOUR satu malaya dan RM 750 seorang then limit 100 orang per class... bukan murni lagi tu.. business namanya...so jgn lah nak campur adukkan usaha murni dgn business.. terus terang...dan jujur.. itu yg terbaik.

dan setakat basic..boleh baca ebook free kuasa forex ke... sugarush ke.. debtfreedom ke..tu yg bahasa melayu la.... macam macam info dan teknik basic ada dalam tu... kalau yg faham bhs english... lagi byk ada... nak berjaya tak boleh malas membaca dan usaha....cuma dgn ilmu basic tu , jgn la gelojoh nak cepat main live dan nak cepat kaya... blaja 6 bulan ke 1 tahun dulu.

sekian.

saya dah kata.. yuran tu adalah untuk menanggung kos saya untuk pergi ke tempat mereka dan untuk persediaan lain seperti peralatan dan bayaran kepada pembantu saya serta sebagainya..

5% yuran akan saya sumbangkan ke salah sebuah sekolah tahfiz yg daif..

saya bagi note book, broadband n usd500 (xda org tanya berapa banyak saya nak bagi)

10% daripada keuntungan (bukan 10% dari yuran) saya akan salur ke rumah kanak2 kuala kangsar.. (saya malas nak cakap sebelum ni nanti riyak pulak tp dah org macam desak sangat mcm sibuk nak kata saya makan untung)

saya pun dah cakap, mmg ada yg rajin nak baca ebook.. yg rajin tu, bacalah.. saya xda nak paksa2 depa join.. terpulang pada depa.. yg saya nak bantu ni yg xnak baca, xsempat nak baca, n yg payah nak paham walau dah baca pun.. kalau nk yg free, mmg saya dah bagi free pun ebook tu.. tp ramai yg minta saya ajar live..

saya harap saudara dapat buat perbezaan.. saya limit 100 org.. bukan nya tetapkan minimum 100 org.. kalau dah kata ada 10 org aje pun saya ajar jugak.. saya tetap pergi.. yg saya xnak ni, lebih 100 org..

saya xkisah kalau ada student yg nak masuk free pun kelas saya.. tapi xadil lah jugak kepada saya, peserta lain, n pada diri mereka sendiri.. seolah xada usaha dari diri sendiri langsung... dan katalah kalau mereka yg nak datang cari saya di ceruk lembah sintok ni, then, xpayah bayar pun xpa.. datang aje lah.. saya akan ajar.. xpayah bayar pun.. kat sini pun saya ajar beberapa pensyarah saya tentang forex ni.. xpayah bayar pun sebab tak melibatkan apa2 kos..

Nabi pun pernah bersabda mafhumnya.. jika kita nak menggunakan masa, kemahiran, dan tenaga org, kita perlulah bayar org tersebut kerana kita mengambil masa mereka..menggunakan kemahiran mereka dan mereka memerah tenaga membantu kita.. juga memberi sedikit martabat kepada org tersebut.. juga memberi martabat ke atas ilmu yg diberikan oleh org itu..

saya katakan sekali lagi, sesiapa yg nak studi sendiri, boleh studi sendiri, terpulang.. tolong faham maksud saya tu.. saya sendiri pun bagi e book free kat depa.. tp ini adalah untuk segolongan yg lain yg bukan dari golongan org yg nak studi sendiri ni.. tolong lah paham sikit.. sasaran saya lain.. jangan nak samakan sasaran saya dgn sasaran org lain..

kepada yg dah daftar untuk seminar saya,

saya akan ajar tentang fibonacci.. apa benda ni, asal usul, dan cara nak applied dalam forex..

saya nak ajar jugak teori elliot wave tu tp mungkin xcukup masa.. dan memeningkan student yg newbie.. so saya akan ajar secara personel jika diminta.. free of charge di mana jua anda berada..

ss tu rasanya saya dah bgtau dalam topik sebelum ni.. saya xpandai buat.. yg dulu pon saya mintak saudara gygabite yg buatkan.. kalau saya pandai, saya buat dah..

xmain lah sorok2 ni.. bukan kerja saya.. kalau nak sorok, buat apa saya send kat jimmi tu... think logicly la..

QUOTE(Jebatfx @ Oct 25 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

sekian.

Nak menceburi bidang investment..nak FREE ?. Come on..!, Tujuan menceburi atau mempelajari bidang investment adalah untuk mencari kebebasan kewangan. Kebebasan sememangnya free tapi kebebasan kewangan ada harganya & perlu di bayar..tak gitu ?.

Bagus la tu cik RAN..teruskan usaha anda..tapi kadang2 aku x berapa setuju, tang SS tu...apa kat hang paste jer kat forum ni..kan senang.....aku pun xbyk tanya nanti...kalo xtau tuan MOD boleh tunjuk ajar...InsyaAllah dia akan tolong cik Ran.....

macam mana nak contact MOD tu? apa kata saya send kat emel u, n u tlg post kat sini.. sblm ni gygabite penah ajar tp saya wat xleh pon.. kalo leh saya nak post ari2 kat sini..

QUOTE(Jebatfx @ Oct 25 2008, 12:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

sekian.

Tak berapa nak ikhlas tue,lagi pun aku rasa yuran tue agak mahal.biasanya dalam rm 350-500 saja.klu betul tunjukkan SS kat sini.aku pernah tgk SS member aku snipers-mmg betul real acct dan mmg betul profit.dia buat kelas pun dalam rm 300++ jer.
So,mmg betul kata jebatfx,dah ramai yg terpedaya kat m'sia nie.So,klu dah kaya bagilah ilmu seikhlas hati.klu dah sehari dapat ribu2 USD apa ada hal...ko ajar free jer,suruh mereka datang carik ko..lain2 kemudahan -makan minum dan etc tue terpulang..ko boleh sedekah atau suruh depa bawak sendiri.Ada member aku sanggup turun perlis dari kl semata2 nak belajar forex nie..bukan free tau..bayor..sebab cikgu mmg power.Terpulanglah pada ko pikir apa yg aku kata nie..sebab,klu ko ajar org free ko tak rugi pun sebab duit dari telaga forex nie tak kan susut klu ko ajar ikhlas pada 100 orang.korang yang lain fikirlah sendiri..klu nak main forex nie bukan boleh buat main2 beb..klu silap gaya dah dikira gamble.Duit gamble nie nak kira mcm mana beb..seeloknya,belajar sendiri sikit2,buat research sendiri dulu.berlatih guna acct demo lepas tue barulah boleh masuk sikit deposit..main live dgn demo nie lain sikit perasaannya..gigil siut...jgn harap nak kaya cepat,nak menyara hidup pakai duit forex pun susah...cakap teranglah..so,pada sapa yg tga bersungguh nak belajor forex nie,silakan...babypips pun ada..masuk tadika dulu..kat situ dari tadika sampai graduate..nilai diri dulu..kata member2 aku,lebih baik belajar sendiri dulu dari pergi kelas yg mahal2 nie...bukan nak menghasut..tapi sekadar memberi pandangan.

Salam

QUOTE(yuzafi @ Oct 26 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tak berapa nak ikhlas tue,lagi pun aku rasa yuran tue agak mahal.biasanya dalam rm 350-500 saja.klu betul tunjukkan SS kat sini.aku pernah tgk SS member aku snipers-mmg betul real acct dan mmg betul profit.dia buat kelas pun dalam rm 300++ jer.
So,mmg betul kata jebatfx,dah ramai yg terpedaya kat m'sia nie.So,klu dah kaya bagilah ilmu seikhlas hati.klu dah sehari dapat ribu2 USD apa ada hal...ko ajar free jer,suruh mereka datang carik ko..lain2 kemudahan -makan minum dan etc tue terpulang..ko boleh sedekah atau suruh depa bawak sendiri.Ada member aku sanggup turun perlis dari kl semata2 nak belajar forex nie..bukan free tau..bayor..sebab cikgu mmg power.Terpulanglah pada ko pikir apa yg aku kata nie..sebab,klu ko ajar org free ko tak rugi pun sebab duit dari telaga forex nie tak kan susut klu ko ajar ikhlas pada 100 orang.korang yang lain fikirlah sendiri..klu nak main forex nie bukan boleh buat main2 beb..klu silap gaya dah dikira gamble.Duit gamble nie nak kira mcm mana beb..seeloknya,belajar sendiri sikit2,buat research sendiri dulu.berlatih guna acct demo lepas tue barulah boleh masuk sikit deposit..main live dgn demo nie lain sikit perasaannya..gigil siut...jgn harap nak kaya cepat,nak menyara hidup pakai duit forex pun susah...cakap teranglah..so,pada sapa yg tga bersungguh nak belajor forex nie,silakan...babypips pun ada..masuk tadika dulu..kat situ dari tadika sampai graduate..nilai diri dulu..kata member2 aku,lebih baik belajar sendiri dulu dari pergi kelas yg mahal2 nie...bukan nak menghasut..tapi sekadar memberi pandangan.

Salam

sila la baca post saya kat atas tu..

dah kata kan.. sapa yg nak datang cari saya boleh datang.. saya ajar free.. malas la nak cakap banyak kali benda yg sama..

lagi satu, ni dah berpuluh kali dah cakap. kursus ni untuk org yg jenis kene belajar depan2 baru nak faham.. baca2 ni xpaham.. kalau org tu jenis boleh paham dgn baca2 ni.. teruskanlah.. buat apa nak ambik kursus.. saya tak suruh pun..

apa yg saya nak cakap kat sini, saya akan buat tour dan berada di tempat2 yg saya cakap tu.. sapa nak join, datang. xnak join, sudah.. itu aje.. mana ada saya paksa2 suruh datang pon..pada yg nak belajar sendiri, belajar lah.. saya offer cuma pada yg xnak dan xboleh belajar sendiri.. harap faham sikit lah ye..

macam mana pun terima kasih kerana sambutan yg agak menggalakkan setakat ni walaupun banyak ranjaunya..

sesiapa yg nk belajar free dgn saya, boleh datang jumpa saya kat UUM ni..

kalau saya ada masa saya ajar..

kawan u

QUOTE(yuzafi @ Oct 26 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>

Salam

dah kata kan.. sapa yg nak datang cari saya boleh datang.. saya ajar free.. malas la nak cakap banyak kali benda yg sama..

lagi satu, ni dah berpuluh kali dah cakap. kursus ni untuk org yg jenis kene belajar depan2 baru nak faham.. baca2 ni xpaham.. kalau org tu jenis boleh paham dgn baca2 ni.. teruskanlah.. buat apa nak ambik kursus.. saya tak suruh pun..

apa yg saya nak cakap kat sini, saya akan buat tour dan berada di tempat2 yg saya cakap tu.. sapa nak join, datang. xnak join, sudah.. itu aje.. mana ada saya paksa2 suruh datang pon..pada yg nak belajar sendiri, belajar lah.. saya offer cuma pada yg xnak dan xboleh belajar sendiri.. harap faham sikit lah ye..

macam mana pun terima kasih kerana sambutan yg agak menggalakkan setakat ni walaupun banyak ranjaunya..

kawan u

cik ran tak pun macm ni...apa kata SS tu send kat emel aku, insyaAllah aku tolong upload kan..tapi tak janji la...aku ni sibuk sikit...

QUOTE(ran @ Oct 26 2008, 03:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>

kawan u

kawan u

Ran, you jgn putus asa teruskan dan buktikan keberkesanan program yang u nak laksanakan. Untuk pengetahuan u saya pernah bawa member training pengenalan forex ni dgn bayaran RM 2K dan berkat kesabaran beliau dah mula menuai hasilnya. Dlm dunia investment ni kita perlu melihat wang bukan dgn mata tapi dengan minda kita. Semua org cakap investment to risiko tapi sebenarnya tanpa ilmu yg kuat dalm bidang ini, itu yg paling berisiko. The difference dari apa yg u nak sampaikan adalah 'price' tapi good plan yg u akan present, itu yg membezakan quality training u. Sebagai contoh apa bezanya org pergi kerja naik basikal dgn yg naik moto...dua-dua sampai ke destinasi yang sama...betul kan ? So u kena pikir apa bezanya org attend training u dgn attend training org lain...itu yg u perlu fikirkan.

QUOTE(jimmi @ Oct 26 2008, 02:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cik ran tak pun macm ni...apa kata SS tu send kat emel aku, insyaAllah aku tolong upload kan..tapi tak janji la...aku ni sibuk sikit...

ada dah saya cadang kat atas tu.. tp awak xlayan ponn...

senang saya terusterang aje lah..

mmg nampak yuran kursus ni macam mahal... tapi xda org nak tanya dan nampak tang cenderahati tu.. sebenarnya cenderahati tu adalah keahlian dalam group ni yg melayakkan para x student ni menerima usd2 setiap hari sebagai hadiah daripada saya.. selamanya.. boleh petik aje bila2 nak.. nak petik seminggu sekali, sebulan sekali, setahun sekali,... terpulang..tu adalah hadiah dari saya..