Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

QUOTE(Umarz @ Oct 31 2008, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sweezer, bleh ajar aku tak? Mcmane ekk nak main OD tu?

erkkk.... pm saya kalau nak belajar OD... tp bukan saya yg akan ajar...u kene register kelas cikgu saya. jgn risau FOC ajer. bleh belajar pasal cashflow dan cara nak hapuskan hutang tertunggak...

p/s: sorry yer tuan tanah.... terhijack lak thread nie...ngeh ngeh ngeh

QUOTE(Umarz @ Oct 29 2008, 05:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum semua..

Selama ni aku dok perati je dari jauh. Aku tak menyebelahi mana2 pihak. Saudara Jebat pun ada gak betulnya. Dia tak mau kita ni anggap main Forex ni mcm mkn kacang. Senang2 je nak untung tanpa memikirkan risikonya. Slalunya ckap senang, bila real nya, sakit kita dibuatnya. Jadi tu kenalah berhati2 tahap maksima.. Jangan pandang mudah dan tamak.

4 bulan lepas aku ada invest 10k pada kawan aku, dia ckap boleh tlg mainkan kat Forex. Kwn aku tu tahap Sifu gaklah. Dia kata dalam sehari dia boleh tlg balikkan modal tu. Dan dia boleh buat No Risk dlm Forex. Dari zahiriahnya nampak mmg hebat. Terkasima aku dibuatnya. Sekali tu, sampai lani 1 sen pun dia tak kasik kat aku. Pdhal mula2 ckap bkan main hebat, no risklah, itulah inilah.. Skang ni, tipon pun dia tak angkat, msg pun dia tak reply. Ikut ati aku ni, nak je aku tayangkan no hp Mamat tu kat sni, minta tlg ahli forum ni kasik hentam sama dia secara call @ SMS. Moralnya, mcmana Sifu pun nkorang, kena berhati2 sgt2 dlm forex ni. Jgn ckap besar.

Mcm Sis Ran pun betul gak & ada baiknya. Dia cuma nak membantu kita terutama yang buta Forex ni untuk mencedok sedikit kemewahan dari telaga Forex ni. Apa2 hal pun, Forex tetap ada risikonya walau canggih mana pun kaedah dan indicator yang kita guna pakai.. Dan kita sebgai Muslim kenalah pulangkan semula semuanya pd Allah dgn cara berdoa', bertawakkal dan jgn tamak.. Kena pasang niat membantu sedara sesama Islam.

Jadiiiiiii.. Bg akulah kan ada baiknya Sis Ran murahkan Yuran tu, kalo dpat RM250 ke bawah. USD2 setiap hari tu aku cadangkan x payah lah. Hadiah duit tu x payah ler. Lbh Baik kasik laptop je kalo nak bg sgt. Ini dah lah kasik duit, brgan lain pun nak kasik gak ker? Kesian kat Ran. Ditakdirkan Allah, Ran tak dpt nak sediakan semua yg dijanjikan tu, x terkedu mereka dan keluarga mereka. Silap2 dapat plak sumpahan, tohmahan, kejian dari mereka dan keluarga mereka. Yang penting apa yang kau ajar tu mmg betul2 bermunafaat dan berfaedah utk ank murid kau. Sekurang2nya mereka bleh dpat mcmana yg kau dpat masa ni. Kalo dgn teknik kau tu mereka dapat lg lebih dari kau Ran, pastu diorg infakkan pd jln Allah suku @ separuh keuntungan tu, tak pasal2 kau dapat saham akhirat skali, akibat kesan dari ilmu yg kau berikan tu. Tapi kenalah ikhlas mengajar. Bkan sbb nak duit je. Sebenarnya, x rugi pun bg akulah, jika yuran tu kau murahkan @ sekadar kau ambik ngam2 upah je. Jgn risau, Allah akan bls berlipat kali ganda Ran..

Mcm Pcik aku, dia derma ikhlas RM700 buat simen surau tempat dia kat area blakang sbb jemaah semakin bertambah, tup2 x sampai sebln kerajaan senang2 kasik dia RM10000.00 utk projek buah naga dia di bawah Kementerian Pertanian M'sia. Kasik je tau, bkan byar balik. Lori pun dah ada, hilux ada, kete smpai 3 biji. Tapi pcik aku tu mmg rajin menderma, semayang pun tak tinggal. Kalo dia rasa bleh tlg org tu, dia akan tlg dgn apa cara baik sekalipun.

Sedara Jebatfx pun apa salahnya kita kongsi2 ilmu Forex ni. Agak2 ada yang tak kena, bleh tlg betulkan. Ada dpat teknik / cara yg mudah dan terbaik, x salah kita kongsi bersama.

Anyway, ini just pandangan dan cadangan saya sahaja. Yg baik tu dtg dari Allah, yg buruk tu dtg dari kelemahan diri saya sendiri atas izin-Nya.

Maaf kalau ada yang berasa hati / kecil hati dengan komen / pandangan saya ni. Mane yang buruk tu abaikan je.

Wassalam..

Salam,

Untuk pengetahuan saudara, saya dah berbulan bulan post analisa Elliot Wave secara percuma kepada mereka yg berminat nak belajar. Sebenarnya sekiranya saudara pergi ke Ellliot Wave International, setiap pair yg saudara ingin subscribe untuk lihat analisa EW mereka, saudara akan di kenakan bayaran. Saya terus terang ingin nyatakan di sini, dengan teknik MA (Moving Average) dan BB (Bolinger Band), saudara tidak boleh pergi jauh dalam forex. Iainya tidak lah semudah melihat MA crossing, untuk u masuk market ataupun bila price sentuh bolinger band atas u sell, sentuh bawah u buy. Kerana teknik MA adalah lagging manakala teknik BB (scalping) sgt berisiko tinggi. Begitu juga dgn teknik tenik basic yg sgt banyak terdapat dalam pasaran seminar. Kerana saya yakin dan pasti dgn teknik yg akan di ajarkan, since namapun BASIC, tidak akan dpt bawa u pergi jauh untuk berjaya dalam urusniaga forex nie. Sebab itulah ada orang yg telah bertahun trade forex tetapi tetap gagal walaupun masih tidak putus asa mencuba. Macam kata petaha yg popular dlm forex, "Saya tidak mahu melihat berapa byk u buat untung dalam forex tetapi saya mahu lihat berapa lama u boleh bertahan main forex".

Seperti yg telah saya sarankan, untuk basic..terdapat byk forum dan ebook free yg u boleh baca, cuba dan dptkan pendedahan secara PERCUMA. Dan saya telah dapat merasakan dan menjangka apa akan berlaku kepada semua anak murid beliau. Apatah lagi beliau masih lagi dlm pengajian. Adakah beliau mempunyai masa untuk membimbing semua anak murid nanti. Forex bukan lah satu bidang yg boleh di buat main main seperti main tikam. Tak jatuh naik. Nampak hanya ada 2 pilihan iaitu naik atau jatuh tetapi bila telah mula menceburi bidang nie...barulah sedar betapa apa yg kita baca dan lihat... lebih kepada indah kabar dari rupa. Peratus yg gagal adalah 95% berbanding yg berjaya.

Saya tidak mau melihat bangsa melayu terus menerus di ambil kesempatan , bukan oleh bangsa lain, tetapi oleh bangsa sendiri. Terpulanglah kepada semua. Saya tidak mempunyai perasaan dengki dan sebagainya. Jika you rasa u dah sampai tahap boleh mengajar orang, maka sila lah. Dan janganlah lepas kelas nanti lepas tangan. Sebab itu saya puas menyarankan apalah salahnya untuk u pamerkan dahulu kehebatan you main forex. Gunakan blog yg u dah buat tu untuk tunjukkan analisa you kepada bakal bakal anak murid you. Maka dari situ lah mereka dpt melihat keberkesanan teknik yg akan you ajarkan. Maka sebelum membuta tuli terus pergi ke seminar you, dapatlah mereka melihat dan mengkaji akan ilmu yg u ada dan seterusnya boleh lah menurunkan ilmu tersebut secara lebih terperinci semasa seminar you nanti.

Seperti juga saya, saya hari hari mengeluarkan analisa ttg market Gbp vs Jpy dgn mengunakan pendekatan ilmu elliot wave. Maka, sesiapa saja boleh belajar dan mengkaji secara percuma bagaimana saya menganalisa market dgn mengunakan teknik elliot wave. Dan sekiranya mereka melihat teknik saya bagus dan menyakinkan, maka mereka akan call dan bertanya saya dengan lebih lanjut. Dan sekiranya mereka berminat, then barulah mereka buat keputusan untuk dtg ke seminar saya. Untuk pengetahuan semua, saya tidak pernah mengiklankan atau promote di mana mana tentang seminar forex yg saya buat. Saya hanyalah membantu secara percuma kepada sesiapa yg berminat dan ada ilmu tentang elliot wave untuk melihat cara saya menganalisa market Gbp vs Jpy dgn mengunakan Elliot Wave. Maka dalam masa yg sama saya dpt membantu mereka apakah strategy trading untuk pair Gbp vs Jpy pada tiap tiap hari dari isnin hinggalah jumaat.

Maka saya juga amat berharap you boleh pertimbangkan nanti untuk buat langkah yg sama. Seperti juga saranan saudara Umarz tadi, kongsi sedikit ilmu yg u ada. Iaitu dengan memberikan analisa forex samada dari segi fundamental mahupun technical dgn mengunakan laman blog yg u telah ada. Dengan mengikuti cara dan pendekatan you tiap taip hari, maka bertambah yakinlah orang yg mengikutinya untuk mengikuti seminar yg u jalankan. Dan lama kelamaan, ia juga dpt menaikkan nama u dalam persada urusniga forex di malaysia ini.

QUOTE(ran @ Oct 29 2008, 05:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Xpe.. saya tetap bagi.. sbb tu hajat saya kalau seminar ni berjalan lancar.. so saya kene tunaikan..

semua benda yg u cakap tu, i akan talk jugak kat student2 i nanti.. sbb tu basic forex.. xde la i nak terus masuk bab2 teknikal forex ni aje.. bab2 spiritual pun akan di beri jugak nanti.. bagi peluang saya buat seminar dulu.. apa yg akan saya cakap, saya buat, saya ajar, kita akan tahu nanti.. tolong jangan nilai selagi benda ni belum terlaksana..

update 208 org peserta.

tahniah lah saya ucapkan kerana telah ada peserta seramai 208 orang. Moga u dpt memberikan komitmen yg penuh dan mencurahkan kepakaran you dalam membimbing mereka hingga berjaya.

Sekali lagi, tolong pertimbangkan cadangan saya itu. Dan juga sebaiknya you tulis apakah silibus basic yg you akan ajarkan dan sampaikan nanti. Apakah teknik-teknik yg u akan bekalkan kepada peserta seminar dan sebagainya. Pendapat saya, seminar basic dgn caj bayaran sehingga RM 750 adalah terlalu mahal. Harap you boleh pertimbangkan. Tak perlulah buat tawaran hadiah notebook dan juga usd 2 sehari. erana usd 2 sehari itu tidak akan dpt menampung kerugian yg bakal mereka alami.

wassalam Edited by Jebatfx

A'kum..

Wahh!! Tahniah Ran, aku dah masuk blog kau tadi. Hebat.. Teruskan usaha anda. Harap tak berhenti sekerat jalan sahaja. Aku pun boleh tumpg blajo skit2 dlm blog kau tu. Aku ni akuan demo pun tak berani nak cuba.. Heheheh, punyalah penakut aku ni kat Forex.

Tunjuk2 ler skit u punya income forex tu dlm blog. Bukan nak buat riak tapi sebagai bukti yang Cik Ran kita ni betul2 serius dan berkebolehan dlm urusniaga Forex nih. Jadi org bertambah yakin dgn u Ran. Nak tanya skit... 750 tu tak bleh turun lagi ker? Alah, kwn2 punya pasal, skit2 jadilah.. smile.gif

TQ Bro Jebatfx atas ilmu yg diperturunkan walaupun aku tak faham benda2 tu sume laugh.gif. Harap 1 ari nanti aku faham gak dengan benda2 tu semua.

QUOTE(Umarz @ Nov 1 2008, 04:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
A'kum..

Wahh!! Tahniah Ran, aku dah masuk blog kau tadi. Hebat.. Teruskan usaha anda. Harap tak berhenti sekerat jalan sahaja. Aku pun boleh tumpg blajo skit2 dlm blog kau tu. Aku ni akuan demo pun tak berani nak cuba.. Heheheh, punyalah penakut aku ni kat Forex.

Tunjuk2 ler skit u punya income forex tu dlm blog. Bukan nak buat riak tapi sebagai bukti yang Cik Ran kita ni betul2 serius dan berkebolehan dlm urusniaga Forex nih. Jadi org bertambah yakin dgn u Ran. Nak tanya skit... 750 tu tak bleh turun lagi ker? Alah, kwn2 punya pasal, skit2 jadilah.. smile.gif

TQ Bro Jebatfx atas ilmu yg diperturunkan walaupun aku tak faham benda2 tu sume laugh.gif. Harap 1 ari nanti aku faham gak dengan benda2 tu semua.

blog tu xsiap lg.. xdan sgt nk buat skrg ni exam final minggu dpn.. pasal SS tu dah byk kali try buat tp gambar dia xclear pulak. saya malas nak ganggu post tu. sbb situ nak khas kan basic forex. try letak kat tepi tu tp xclear. takpe.. IT manager i tgh betulkan ape2 yg tak betul tu.. website dahh dan siap. nanti dah siap saya launch, boleh jengah ape yg patut..

tapi blog tu... kira ok la kan.. bagi saye yg baru nak belajar mende2 IT ni.. buat tu pun hentam aje.. hehehe

pada yg sewa tanah saye kat atas tu, bayar bulan2 tau.. hehehe..

QUOTE(ran @ Nov 1 2008, 09:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
blog tu xsiap lg.. xdan sgt nk buat skrg ni exam final minggu dpn.. pasal SS tu dah byk kali try buat tp gambar dia xclear pulak. saya malas nak ganggu post tu. sbb situ nak khas kan basic forex. try letak kat tepi tu tp xclear. takpe.. IT manager i tgh betulkan ape2 yg tak betul tu.. website dahh dan siap. nanti dah siap saya launch, boleh jengah ape yg patut..

tapi blog tu... kira ok la kan.. bagi saye yg baru nak belajar mende2 IT ni.. buat tu pun hentam aje.. hehehe

pada yg sewa tanah saye kat atas tu, bayar bulan2 tau.. hehehe..

Ehh!! Kire Ok apa blog tu. dari aku ni yang langsung x de blog. bkan apa, x reti nak buat. dah tu bz je..

OK.. BERMULA 1/11/08 SAYA TURUNKAN HARGA SEMINAR KEPADA RM350 SAHAJA TETAPI ANDA TIDAK LAYAK MENERIMA USD2 SETIAP HARI.. PADA YANG INGIN MENDAFTAR, SILA LAYARI www.multitradefx.blogspot.com

CEPAT SEBELUM TERLAMBAT!!!!

QUOTE(ran @ Nov 2 2008, 02:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
OK.. BERMULA 1/11/08 SAYA TURUNKAN HARGA SEMINAR KEPADA RM350 SAHAJA TETAPI ANDA TIDAK LAYAK MENERIMA USD2 SETIAP HARI.. PADA YANG INGIN MENDAFTAR, SILA LAYARI www.multitradefx.blogspot.com

CEPAT SEBELUM TERLAMBAT!!!!

Haaaa!! Mcm tulah Ran. Tak dapat USD2 tiap2 hari pun takpelah Cek. happy.gif

QUOTE(Umarz @ Nov 2 2008, 11:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Haaaa!! Mcm tulah Ran. Tak dapat USD2 tiap2 hari pun takpelah Cek. happy.gif

Tapi cuba pandang jauh, utk USD2 sehari walaupun nilainya mungkin sedikit bg kita, mungkinla. kih kih. dalam tempoh dalam masa panjang. Kecik2, kecil2 lama. WOW, dalam hati ( nasib baik aku daftar dulu yg first class punyea )

Cuma pendapat aku je yg tak bernilai mana pun ph34r.gif

Bagus dan tahniah kepada Cik Ran ...ambil langkah pertengahan. Saya pun rasa tak rugi baca dan ikuti thread ni sejak beberapa hari lalu, dari tak tau langsung tntg forex ni sampai la dah reti sikit2..cuma nak tingkatkan lagi kefahaman macam yg disarankan oleh jebatfx sebelum buat keputusan seterusnya.Kepada Cik Ran jangan putus asa.. gandingan idea Cik Ran dan pendapat-pendapat dari saudara jebatfx memang banyak memberi manfaat kepada org baru mcm kami..

QUOTE(SiapaAku @ Nov 2 2008, 11:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tapi cuba pandang jauh, utk USD2 sehari walaupun nilainya mungkin sedikit bg kita, mungkinla. kih kih. dalam tempoh dalam masa panjang. Kecik2, kecil2 lama. WOW, dalam hati ( nasib baik aku daftar dulu yg first class punyea )

Cuma pendapat aku je yg tak bernilai mana pun ph34r.gif

Ehh, SiapaAku kau kan dah kire hebat dlm forex memorex ni? Kau nak blaja gak ker dengan Cik Ran tu...?? Edited by Umarz

QUOTE(adialhadi @ Nov 2 2008, 11:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bagus dan tahniah kepada Cik Ran ...ambil langkah pertengahan. Saya pun rasa tak rugi baca dan ikuti thread ni sejak beberapa hari lalu, dari tak tau langsung tntg forex ni sampai la dah reti sikit2..cuma nak tingkatkan lagi kefahaman macam yg disarankan oleh jebatfx sebelum buat keputusan seterusnya.Kepada Cik Ran jangan putus asa.. gandingan idea Cik Ran dan pendapat-pendapat dari saudara jebatfx memang banyak memberi manfaat kepada org baru mcm kami..

kalau nak belajar forex, boleh ke blog saya.. walaupun belum siap sepenuhnya, tapi sedikit sebanyak boleh membantu..

www.multitradefx.blogspot.com

QUOTE(adialhadi @ Nov 2 2008, 11:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Ramai sebenarnya yg sokong kalau Cik Ran turunkan yuran pendaftran tu. Nak kasik free lagiiiiii baik biggrin.gif . Gurau je Ran. USD2 tu lelama kumpul mmg banyak tapi aku tak mau memberatkan cik Ran nak kasik taip2 ari USD2.

QUOTE(Umarz @ Nov 3 2008, 12:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ramai sebenarnya yg sokong kalau Cik Ran turunkan yuran pendaftran tu. Nak kasik free lagiiiiii baik biggrin.gif . Gurau je Ran. USD2 tu lelama kumpul mmg banyak tapi aku tak mau memberatkan cik Ran nak kasik taip2 ari USD2.

bukan tiap2 ari saya kasi.. kalau dituntut sahaja.. nak ambik seminggu sekali ke, sebulan sekali ke, boleh apply kat saya.. akaun terkumpul la maksudnya tu.. dah start bagi dah 1 nov baru ni.

ada yg tuntut, n ada yg nak kumpul bagi banyak dulu baru nk tuntut.. xkisah la.. kita nak bagi org, jgn rasa terbeban.. kalau ikhlas, kita rasa seronok aje buat semua tu... kan...kan./..kan.. hehehe

QUOTE(Umarz @ Nov 3 2008, 12:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ehh, SiapaAku kau kan dah kire hebat dlm forex memorex ni? Kau nak blaja gak ker dengan Cik Ran tu...??

Adik belajar sendiri je dari sorang guru yg mungkin dia umur dia dah mencecah 50 kot.ekekeke.lol lol lol lol lol. Tak faham ke bang Umarz? kan abang Umarz ckp, tak kisahpun kalau tak dpat usd2 tu, janji yuran kelas FOREX tu dah di turunkan, maksud ADIK kat sini, walau besar mana MODAL untuk belejar kelas FOREX, kalau di ikuti dengan BONUS jangka masa panjang, contoh mcm RAN kasi USD2 tu mmg berbaloi, sebab kalau di kira2 kan, banyak jgk kalau kita congak utk tempoh jangka masa panjang. Itupun kalau kita masih tidak mahir lagi, dalam FOREX walaupun telah belajar dgn so owner yg u belajar tu. tapi, Kalau BOS yg kita ambik ILMU tu mmg betul BIG BOS, tak salah pun yuran kelas FOREX yg di anjurkanya, karena itu HAK dia, ADIK bukan sokong siapa2, cuma pandagan mungkin yg tak bernilai. ekekek.

Kalau dah OWNER berani kasi bonus usd2 mcm tu ? Rasanya dia berfikir panjang, dan tak perlu bimbang dah, tak menbrat pun rasanya. ekekeke.

Tapi ADIK tau, tak semuanya mampu untuk mengerluarkan MODAL sebesar tu, utk STUDY FOREX ni, Maklumla FOREX ni benda yg berisiko tinggi, EMOSI tu memainkan peranan penting. AW.

SO, selamat datang ke dunia FOREX, yg penuh AW, Semoga menempuh segala rintagan dalam FOREX, dari berbagai penjuru. ekekkee

PEACE~ Edited by SiapaAku

salam,

bagus la jika dah turunkan harga dan semoga akan memulakan free preview intraday analysis di blog tu supaya bakal bakal student dpt menilai dulu keberkesanan teknik yang akan mereka belajar. Pilihlah mana mana pair yg u suka untuk mulakan post intraday analysis di bog u.

saya dapati you dah mula promote seminar you di thread lain seperti di wangcyber http://www.wangcyber.com/forum/online-stoc...uk-newbies.html

Komen saya, sebaiknya you jgn lah guna nick yg berlainan dan kekalkan nick yg sama sebagai identiti you.

tahniah dan good luck.

QUOTE(Jebatfx @ Nov 3 2008, 10:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

bagus la jika dah turunkan harga dan semoga akan memulakan free preview intraday analysis di blog tu supaya bakal bakal student dpt menilai dulu keberkesanan teknik yang akan mereka belajar. Pilihlah mana mana pair yg u suka untuk mulakan post intraday analysis di bog u.

saya dapati you dah mula promote seminar you di thread lain seperti di wangcyber http://www.wangcyber.com/forum/online-stoc...uk-newbies.html

Komen saya, sebaiknya you jgn lah guna nick yg berlainan dan kekalkan nick yg sama sebagai identiti you.

tahniah dan good luck.

itu bukan saya tapi pembantu saya.. saya serahkan pada dia dia untuk buat promosi kerana kekangan masa saya.. saya cadangkan saudara jebatfx bertanya dan kaji dulu sebelum buat kenyataan.. btw.. i think blog i, biar lah i yg decide apa yg patut ada..xsemestinya semua blog mengenai forex perlu sama ngan blog u n content mesti sama ngan ngan content u.. u buat kerja u, blog u.. i buat kerja i, blog i k.. i lebih tahu apa yg i nak sampaikan. kalau buat ikut cakap org ni i xrasa feeling lah.. mcm i buat kerja org.. bukan kerja i.. apa pun thanks 4 ur cadangan.. kita semua ada identiti sendiri..

saya dah tgk thread tu kat sana. memang ada pembantu i post kat sana. n i tgk u reply benda ni kat sana

"salam,

aik nie saudari ran di forum putera ka.... Kursus Forex Di Tempat Anda - Tanya@Putera

apasal guna nick lain lain. Elok kekalkan nick yg sama, identiti tu penting.

good luck"

apa yg i dapat kata, cukuplah saudara cuba nak menjatuhkan..

cukuplah memandang serong kat usaha org..

niat u baik nak selamatkan org dari terkena.. tapi nak nk bagitau u.. xsemua org ni suka mengenakan.. suka ambik kesempatan..

terus terang i cakap, i tanggung separuh kos buat seminar tu dgn duit i.. sbb nak turunkan yuran.. nak bagi peluang pada yg memerlukan.. u jgn lah cantas ikut dan aje.. kaji dan periksa dulu sblm publish statement u.. sbb mungkin u x sedar ada antara kenyataan u yang boleh menjatuhkan org dan memberikan persepsi buruk pada org..

better u tarik balik statement u kat sana tu.. tu boleh jejaskan persepsi org pada i..

tu asistan i yg post kat sana.. u jgn cakap ikut dan tanpa usul periksa..atleast tanya dulu.. dapatkan fakta yg sahih.. nanti org akan pandang rendah n hilang respect pada u..

Ish!! Sudah2 la tu. Jgn asyik dok gaduh je... sad.gif . Ini semua salah faham aje.

Jebatfx cuma cakap aje pandangan dia. Dia tak pun tduh yang bukan2 sampai boleh tergadai maruah. Benda kecik je nih.

Bro Jebatfx pun kenalah tapis2 / siasat dulu betul ker Ran buat mcm tu. Baru buat kenyataan. Cik Ran lak, jgn ler trus mcm org naik angin. Aku rasa Jebatfx tak bermaksud nak menjatuhkan maruah Cik Ran. Wallahu a'lam. Dan bgi saya plak, takde sebab nak pandang serong @ buruk pd Cik Ran. Bukan dia buat apa2 dosa pun kat sni.

Baguslah kalau Cik Ran ada pakai duit sendiri utk membantu saudara2 lain belajar Forex. Mudah2an Allah menggandakan rezeki Cik Ran. Yang penting Keikhlasan tu.

Aku ni taklah menyebelahi mana2 pihak. Klu boleh aku nak semua pihak berbaik2 sangka baik di dalam forum @ di luar forum.. Ikut kata Binasa, ikut Hati Mati... Fikir2 kan... happy.gif

QUOTE(Umarz @ Nov 3 2008, 03:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ish!! Sudah2 la tu. Jgn asyik dok gaduh je... sad.gif . Ini semua salah faham aje.

Jebatfx cuma cakap aje pandangan dia. Dia tak pun tduh yang bukan2 sampai boleh tergadai maruah. Benda kecik je nih.

Bro Jebatfx pun kenalah tapis2 / siasat dulu betul ker Ran buat mcm tu. Baru buat kenyataan. Cik Ran lak, jgn ler trus mcm org naik angin. Aku rasa Jebatfx tak bermaksud nak menjatuhkan maruah Cik Ran. Wallahu a'lam. Dan bgi saya plak, takde sebab nak pandang serong @ buruk pd Cik Ran. Bukan dia buat apa2 dosa pun kat sni.

Baguslah kalau Cik Ran ada pakai duit sendiri utk membantu saudara2 lain belajar Forex. Mudah2an Allah menggandakan rezeki Cik Ran. Yang penting Keikhlasan tu.

Aku ni taklah menyebelahi mana2 pihak. Klu boleh aku nak semua pihak berbaik2 sangka baik di dalam forum @ di luar forum.. Ikut kata Binasa, ikut Hati Mati... Fikir2 kan... happy.gif

saudara x berada di tempat saya saudara tak kan tahu.. saya musykil dgn tujuan saudara jebatfx sekarang. sebelum ni dia nasihatkan pembaca supaya elakkan kursus2 mcm ni.. tp sekarang soal nick name pun dia nak bangkitkan.. kalau betul dia nak nasihatkan tentang nick tu, atau nak bagi pandangan kepada saya, saya rasa, PM saya pun boleh.. cakap belakang2 aje banda mcm tu.. lagi pun, yg post kat sana tu bukan saya.. sembang benda tu kat PM pun boleh kan.. kenapa sampai nak publish kat umum.. org yg baca tu, kalau xbanyak, sikit pun mungkin akan rasa kurang keyakinan dgn saya.. sdgkan mereka tak tahu kebenaran yg sebenar..

keduanya, kalau dia yakin yg post kat sana tu adalah saya, juz bagitahu saya dalam PM pun boleh.. tak perlulah sampai bagi link ke sana dalam forum.. sbb, kalau dia yakin itu saya, tentulah saya boleh pergi tgk sendiri. tak perlu bagi link.. itu tak lain adalah nak org lain baca dan tgk.. betapa saya ni tak ada identiti sbenar.. harus dielakkan menghadiri seminar org2 sebegini..

saudara umarz perlu tahu.. tak semua yg baca forum ni akan baca dari awal hingga akhir.. bagi mereka yg baca sebelum sempat saya bagi keterangan sebenar, dah buat mcm2 spekulasi ttg saya.. itu yg saya kata menjejaskan dan membuat org pandang serong pada saya.. mereka dah tak masuk forum selepas saya bagi keterangan.. so mereka tak tahu kebenaran.. saya cakap ada asas, kerana ayat provokasi jebatfx tu lah ramai peserta saya nak tarik diri hari ni.. so, saya bukan nak menuduh ke ape ke.. mereka siap bagi tahu mengapa nak tarik diri adalah, kerana post saudara jebat di sini dan di sana hari ni tentang perkara tu.. so buat saudara jebatfx.. saya ucapkan terimakasih dan tahniah sbb usaha u dah berjaya..

lagi satu, saya baitahu saya tanggung separuh kos tu bukanlah nak menunjuk2 tapi supaya org percaya bahawa saya mmg nak membantu.. bukan jenis org nak mengambil kesempatan terhadap newbies sepertimana yg digembar gembur setengah pihak..

tq assalamualaikum.

Saya faham maksud awk tu Ran.. Saya tak salah kan awak 100%. Tu sebab saya kata dgn saudara Jebatfx agar tapis2 dulu apa yang nak diutarakan takut memberikan kemudaratan pd Saudari Ran.

Saya tak sangka plak kenyataan Jebatfx tu menyebabkan ramai yg tarik diri.. Kalau betullah mcm tu, mmg tak patut lah dia buat mcm tu. Itu dah menganiaya nampaknya.

Bab tanggung separuh tu kita serahkan pd Allah utk menilai. Mudah2an Allah membalasnya.

QUOTE(Jebatfx @ Nov 3 2008, 10:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

tahniah dan good luck.

salam u all....adusss itu saya ma...kenapa ler dengan masta jebat ini...takde masa miss nak yamar2....lain kali klik profil tengok siapa... Edited by shark2008

bagus betul cara masta jebat ini!hilang sabar saya dibuat ye!hilang hormat!habis nak kodem dalam furom itu!apa ke hal ye dengan masta ini ye!ada ke saya buruk2 kan dalam bisnes masta!kalau macam itu semua furom masta bedal lah!ambil ler!hilang mod saya macam ini!yelah rezeki semua tangan masta!masta juga pakai indi2 basic...tukar kepada nama jebatfx.jangan ingat saya diam2 boleh pijak habis kepala!kalau nak sangat!saya boleh off topic dalam wangcyber itu!macam ini ke ha sama2 trader!macam kami dah scam duit orang!

QUOTE(shark2008 @ Nov 4 2008, 03:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagus betul cara masta jebat ini!hilang sabar saya dibuat ye!hilang hormat!habis nak kodem dalam furom itu!apa ke hal ye dengan masta ini ye!ada ke saya buruk2 kan dalam bisnes masta!kalau macam itu semua furom masta bedal lah!ambil ler!hilang mod saya macam ini!yelah rezeki semua tangan masta!masta juga pakai indi2 basic...tukar kepada nama jebatfx.jangan ingat saya diam2 boleh pijak habis kepala!kalau nak sangat!saya boleh off topic dalam wangcyber itu!macam ini ke ha sama2 trader!macam kami dah scam duit orang!

Sabar shark.. Sabar separuh dari Iman. Kita tunggu apa komen masta Jebatfx..