Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

QUOTE(Jebatfx @ Oct 28 2008, 12:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

oh rupanya masih student. Menuntut di universiti mana ya dan dalam jurusan apa. Dah berapa tahun main forex nie ? Masih student tapi main forex guna lot size 2.0, tiada SL... boleh tahan kaya. Tapi demo boleh la...jgn nak tukar topik ada byk akaun... So akaun yg tunjuk tu demo la ya... sebab takde rekod deposit. Withdraw tu leh la kasi alasan nak kasi equity jadi besar ya... Macam-macam. Orang yg tak main forex lagi boleh la u nak tipu, sebab mereka tak pernah tgk statement trading forex nie....tapi bagi yg dah lama trade... tgk je dah tahu.

Dan jangan suka guna nama Allah swt bro. Dalam dunia forex, Ustaz pun sanggup tipu orang. Selidik la sapa dia Ustaz Sobri tu. So tahula apa beliau dah buat. Orang ingat ustaz tu betul nak ikhlas nak ajar forex tapi lain jadinya. Hati hati la... istigfar la byk byk.

salam,

since you belum tahu pahit maung dunia forex, maka u tidak tahu apa yg u cakap. Tidak mengapa. Selepas beberapa bulan u trade live selepas join seminar tu nanti, harap u masih aktif dlm forum nie. Maka boleh la ceritakan pengalaman live trade dlm urusniga forex nie. Saya bukan apa... dalam ekonomi yg semakin mencengkam kehidupan harian terutama bangsa mekayu nie.. tidak mahu la pihak yg berkenaan berada dalam situasi "telah jatuh di timpa tangga".

Kerana majoriti yg komen dlm nie... baru nak mengenal apa itu forex. Saya yg dah pengalaman kerugian berpuluh ribu ringgit semasa baru mengenal dunia forex nie hanya memberikan sedikit nasihat kepada yg ingin mendengar atau terbuka mata. Supaya anda semua tidak alami apa kesusahan yg saya dan majoriti mereka yg baru kenal forex nie telah alami. Kepada yg tidak mau mendengar, boleh abaikan. Nanti tahu la betapa forex nie amat susah dan menyusahkan jika tersilap langkah. Dan masa tu barulah tahu langit tinggi ke rendah.

sekian sahaja komen saya dalam thread ini. Semoga sapa sapa yg berminat untuk sertai seminar budak yg masih blaja nie, saya ucapkan semoga berjaya dan banyakkan bersabar mengharungi detik detik sebagai seorang trader.

wassalam.

tu akaun real la jebat.. aku bagi kat jimmi mmg dari e-mel aku.. ada yg aku bagi dia siap ada frame emel aku lagi.. ko kan tau aku ni buta teknologi.. mana aku nak pandai ubah2 gambar ni.. nak post gambar kat sini pon aku xpandai..

aku belajar kat UUM je.. jurusan ekonomi antarabangsa.. aku pelajar ke, pensyarah ke, xboleh ke aku main forex.. atau yg main forex ni semua tua2 bangka.. setau aku, budak sekolah pon dah pandai main forex.. common la jebat.. open la sikit minda tu.. jangan kuno sangat..

aku xleh nak buat apa kalau ko masih nak kata tu akaun demo la jebat.. but tu membuatkan aku beranggapan ko ni bukan teror sangat pun.. kalau ko teror ko xkan kata tu akaun demo.. sbb tu mmg akaun real..

QUOTE(Dominant Star @ Oct 28 2008, 11:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Alamak... Cik Ran.. cool cik Ran.. cool.

Ko dah lose ko punya cool ni.. jgn cik. Susah nak cari makan nanti. smile.gif

Camnie...

Prinsip aku mudah saja.

Cik Ran nak buat bisnes ke.. nak tolong orang ke.. nak buat apa saja suka hati dia lah. Itu hak dia sebenarnya.

The main concern would be the value.

Based on past experience.. business model cik Ran most of the time.. menguntungkan
kedua belah pihak.

Tgk dia punya 'Perigiduit'.. what did she offers to her downline??

More downline for them.

Good strategy.. and that's not all.. she did delivers her promises. So sebenarnya aku
tak rasa ada masalah dengan apa yang cik Ran buat.

Stay cool everyone. And rilex.

Sekarang ni pulak.. orang ramai agak skeptical dengan cik Ran sebab:

- Harga yang kononnya mahal (orang cakap.. bukan aku).
- Cara cik Ran naik disini. She starts with program like perigiduit..
and suddenly nak sembang pasal Forex on a professional level seems
quite.. strange (pun orang cakap.. jgn pangkah aku plak ekk..)

So sekarang kita kasi clear keadaan betul-betul.

We don't need to care if this is business atau betul-betul dia nak mengajar..
that doesn't matter.

Aku lebih interested nak tahu.. cik Ran.. boleh tak ko inform secara detail disini:

- Janji / matlamat ko terhadap peserta kursus ini. Adakah.. ko janjikan diorang akan earn
money or what ke.

- And jika janji / matlamat gagal di capai.. ada tak ko kasi refund ke apa ke.

and apa-apa details yg boleh menghilangkan syak wasangka.

Aku rasa that will be of a great help to you my friend smile.gif

Oh ya.. cik Ran.. wish ko luck dalam Final Exam ko next week

Maybe kalau ada masa aku suruh adik aku berjumpa ko.. dia di MISC..
boleh tukar-tukar info and ilmu pasal budak tu pun buat quite a handful
amount of money through niche (tak sebanyak aku la..
warghahahahahahahaahahahaha... pasal aku lagi hensem dari dia) smile.gif

Rileks.. aku rasa Jebatfx just concern jer. Benda ni kan banyak berlaku.

Post Jebatfx up to now semua ada point. So in a way kalau nak attack pun
rasa semacam gak. He got his point.

Exactly. A good option.

Everyone stay silent..

Biar Ran jalankan kelas dia..

Kalau ada value.. then everyone akan support..

Kalau tak ada value.. then.. well.. Sweezer dah cakap.

But apa yang Sweezer cakap dalam Post Script tuh betul.. pasal tu aku
tak pernah suka nak buat seminar ke kursus ke apa ke.

Most of the time bila customer tak berjaya diorang datang
carik kita balik.. padahal reason diorang gagal adalah sebab
diorang malas nak buat.

Mmg menyusahkan.

So sekarang aku sentiasa tapis murid aku.. and aku limitkan
to a very few handful jer.

Caranya cukup mudah nak kasi limit and pastikan yang
masuk betul-betul nak belajar.. iaitu.. Overpriced
the course. Taruk harga yang melampaui normal price
dalam pasaran.. but be sure to deliver accordingly. smile.gif

sbb tu aku letakkan harga yg tinggi.. aku nak tapis mcm ko cakap lah..

n aku pulangkan langsung semua duit depa tu.. usd2 dua sehari aku bagi.. lama2 banyak lah.. malah aku xhentikan pemberian aku setakat abis aku pulang duit depa aje.. aku bagi berterusan.. sampaila depa dah xda lagi.....

yang ni merupkan SS cik Ran yang terbaru....aku cuma tolong...xde kena mengena aku dan cik Ran..lagi pun aku dah lama dalam putera ni....aku cuma bagi apa yg cik Ran Bagi...apa yang dia bagi itu la dia...aku xpandai nak edit2 ni....cuma aku pandai dalam bidang percintaa sahaja....hehe

Part ONE

Part TU...

reason kenapa aku bagi link ialah, aku xnak forum ni jadi slow nak bukak...contoh forum slow adalah korang pandai2 la cari....

TAmbahan sbelum aku tido...
sapa2 jer la...kalo kita berada di tempat yang benar kita xperlu takut...kebenaran tu pasti akan menjelma...InsyaAllah....

QUOTE(jimmi @ Oct 28 2008, 01:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yang ni merupkan SS cik Ran yang terbaru....aku cuma tolong...xde kena mengena aku dan cik Ran..lagi pun aku dah lama dalam putera ni....aku cuma bagi apa yg cik Ran Bagi...apa yang dia bagi itu la dia...aku xpandai nak edit2 ni....cuma aku pandai dalam bidang percintaa sahaja....hehe

Part ONE

Part TU...

reason kenapa aku bagi link ialah, aku xnak forum ni jadi slow nak bukak...contoh forum slow adalah korang pandai2 la cari....

TQ.. xpe atleast ko pandai gak dalam percintaan daripada aku.. dah la buta tekno.. cinta2 ni lagi lah buta..

sbb ada part one n part 2 adalah sbb statement tu terlalu panjang.. xcukup nak muat dalam satu page..

ni pakai teknik untuk trade short term..

QUOTE(ran @ Oct 28 2008, 11:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tu akaun real la jebat.. aku bagi kat jimmi mmg dari e-mel aku.. ada yg aku bagi dia siap ada frame emel aku lagi.. ko kan tau aku ni buta teknologi.. mana aku nak pandai ubah2 gambar ni.. nak post gambar kat sini pon aku xpandai..

aku belajar kat UUM je.. jurusan ekonomi antarabangsa.. aku pelajar ke, pensyarah ke, xboleh ke aku main forex.. atau yg main forex ni semua tua2 bangka.. setau aku, budak sekolah pon dah pandai main forex.. common la jebat.. open la sikit minda tu.. jangan kuno sangat..

aku xleh nak buat apa kalau ko masih nak kata tu akaun demo la jebat.. but tu membuatkan aku beranggapan ko ni bukan teror sangat pun.. kalau ko teror ko xkan kata tu akaun demo.. sbb tu mmg akaun real..

Salam,

hmm... camne nak mulakan ya... belajar universiti jurusan ekonomi antarabangsa.. masih buta IT ke.. bukan suruh buat benda yg pelikpun... cuba cuba click sana sini je... yg penting faham bhs english... and try to discover it urself. Kerana student uni nie biasanya IQ bagus.

one more thing, bukan saya cakap budak sekolah tak boleh trade forex tapi jika kail panjang sejengkal, jgn la dah mula tunjuk terror nak ajar orang lain. And dah untung sampai usd 8k pun masih tak mau withdraw ke... masih lagi deposit/withdraw 0.00. Tanyalah pada diri pembaca semua... anda semua pun tak mau ambik untung ke lepas untung usd 8k(lebih kurang RM 28,600). Boleh la ke website saya.. tgk testimonial anak murid saya...tak seberapa untung la.. tapi kira boleh la... lagi satu ya.. setahu saya Belvedere Inc (FXOPEN) atau mana mana broker la.. hanya hantar monthly report pada hari akhir bulan iaitu 30hb... nie 27 hb dah hantar ke email you monthly statement.... hmm....hentam sajalah... ... kepada yg dah main forex.. faham lah maksud saya.. kerana setiap bulan mereka juga terima statement dari broker masing masing...biasanya 30hb baru mereka hantar statement tu... tapi mungkin you special case...sapa sapa yg dah ada live account tu boleh la check email masing masing.. semak.. tul ke apa yg saya cakapkan nie...kalau bohong..beritahu dlm thread ni saya bohong ya....lagipun statement tu tak lengkap... bawah nya ada lagi details yg tidak di tunjukkan.

cakap banyak banyak pun nanti orang kata saya dengki la apa la... so tuhan beri akal... gunakan... tuhan beri mata... memandang...tuhan beri mulut.. bertanya pada yg tahu...tuhan beri telinga... mendengar pada yg memberi nasihat... then tanggung sendiri apa apa keputusan yg di buat...

kalau salah, harap maaf.. tapi jika saya cakap yg benar.. tak perlulah nak minta maaf dgn saya....saya hanya jalankan tanggungjawab sosial saya memberi sepatah dua pendapat dan semoga iainya dpt memberi pedoman kepada mereka yg berminat.

wassalam Edited by Jebatfx

QUOTE(jimmi @ Oct 28 2008, 01:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Part ONE

Part TU...

statement ini maksud saya.
sekian. Edited by Jebatfx

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 03:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
statement ini maksud saya. Perhatikan betul betul. Dan bertanya kepada semua yg dah live trade... monthly report sampai ke email 30hb ke atau 27 hb.

sekian.

ni DAILY REPORT.. dia antar setiap hari.. monthly mmg dia anta hujung bulan.. kalau daily report dia antar setiap ari..

saya belajar ekonomi. bukan IT..

jauh bezanya.. yg ade kene mengena dgn IT pun saya belajar sistem maklumat dalam organisasi aje.. yg lain cuma pakai komputer tuk buat assigment je..

yg saya belajar, perdagangan antarabangsa, kewangan antarabangsa, pelaburan antarabangsa, institusi kewangan antarabangsa, sejarah ekonomi, dan sebagainya yg pakai buku aje.. then analisis keadaan ekonomi semasa.. IT ni xberapa sangat.. jangan xcaya kalau saya kata mcm tu.. xsemua budak U akan belajar semua benda..

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 03:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
statement ini maksud saya. Perhatikan betul betul. Dan bertanya kepada semua yg dah live trade... monthly report sampai ke email 30hb ke atau 27 hb.

sekian.

kalau tgk betul2 atas tu dia tulis DAILY CONFIRMATION.. bukaN MONTHLY CONFIRMATION..

ni duit siapa yg ada dalam tu.. duit saya kan.. ikut suka saya la nak keluar ke tak..

xkan sampai mcm tu sekali nk kontrol org..

ada la akun saya yg lain yg saya keluarkan..

n last sekali, duit ptptn saya masih ada.. boleh lagi buat belanja..

bukan nak kene tanggung sesiapa..

makan sendiri aje..

KALAU YG NI PUN NAK CAMPUR TANGAN JUGAK< TAK TAU NAK KATA LAH...

duit masing2..plan masing2..

salam,

ya, saya silap.. harap maaf. kerana sistem dia tak sama dgn Interbankfx. Student saya baru explain dekat saya.

Cuma nak tanya.. menurut student saya, statement tu acc mikro. so betul ke ? Menurut student saya profit 8439.86 bukan usd 8k tapi usd 84.39 sahaja. Jadi mungkin sebab tu you tak withdraw lagi. Jika betul, harap berikan sedikit penjelasan ttg statement you tu kerana orang akan ingat you untung usd8k. Jadi mudah keliru dan nanti orang over excited tgk statement you.

So harap maaf atas kenyataan saya terdahulu kerana saya tidak biasa dgn sistem fxopen.

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 03:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

ya, saya silap.. harap maaf. kerana sistem dia tak sama dgn Interbankfx. Student saya baru explain dekat saya.

Cuma nak tanya.. menurut student saya, statement tu acc mikro. so betul ke ? Menurut student saya profit 8439.86 bukan usd 8k tapi usd 84.39 sahaja. Jadi mungkin sebab tu you tak withdraw lagi. Jika betul, harap berikan sedikit penjelasan ttg statement you tu kerana orang akan ingat you untung usd8k. Jadi mudah keliru dan nanti orang over excited tgk statement you.

So harap maaf atas kenyataan saya terdahulu kerana saya tidak biasa dgn sistem fxopen.

ye tu akaun mikro sahaja (salah satu akaun saya)... sbb tu saya kata nak tunggu ekuity besar dulu.. jangan salah faham, apa yg saya nak tunjukkan adalah keberkesanan guna teknik saya. bukan kekayaan saya.. (saya xpernah kata saya kaya).. akaun tu saya deposit dgn USD 200 sahaja.. saya nak tunjukkan bahawa org yg ada duit sikit pun boleh generate untung guna teknik saya.. xperlu modal besar.. so kalau modal USD200 boleh dapat USD80++ sehari, apatah lagi akaun standart yg modal USD2000..

keberkesanan teknik saya boleh diguna di mana2 akaun.. kalau akaun MINI (USD1), dia adalah USD843.9.. begitulah seterusnya... apa yang saya nak tekankan adalah KEBERKESANAN TEKNIK SAYA..

akaun real yg standart, saya pernah mintak gygabite post dekat forum saya yg saya jual teknik tu.. tu akaun standart saya.. yg USD1 untuk 1 pips..

saya dah cakap kan saya ada banyak akaun.. u tak percaya..

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 03:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

xpe.. yg lepas tu biar dia lepas..

Assalamualaikum semua..

Selama ni aku dok perati je dari jauh. Aku tak menyebelahi mana2 pihak. Saudara Jebat pun ada gak betulnya. Dia tak mau kita ni anggap main Forex ni mcm mkn kacang. Senang2 je nak untung tanpa memikirkan risikonya. Slalunya ckap senang, bila real nya, sakit kita dibuatnya. Jadi tu kenalah berhati2 tahap maksima.. Jangan pandang mudah dan tamak.

4 bulan lepas aku ada invest 10k pada kawan aku, dia ckap boleh tlg mainkan kat Forex. Kwn aku tu tahap Sifu gaklah. Dia kata dalam sehari dia boleh tlg balikkan modal tu. Dan dia boleh buat No Risk dlm Forex. Dari zahiriahnya nampak mmg hebat. Terkasima aku dibuatnya. Sekali tu, sampai lani 1 sen pun dia tak kasik kat aku. Pdhal mula2 ckap bkan main hebat, no risklah, itulah inilah.. Skang ni, tipon pun dia tak angkat, msg pun dia tak reply. Ikut ati aku ni, nak je aku tayangkan no hp Mamat tu kat sni, minta tlg ahli forum ni kasik hentam sama dia secara call @ SMS. Moralnya, mcmana Sifu pun nkorang, kena berhati2 sgt2 dlm forex ni. Jgn ckap besar.

Mcm Sis Ran pun betul gak & ada baiknya. Dia cuma nak membantu kita terutama yang buta Forex ni untuk mencedok sedikit kemewahan dari telaga Forex ni. Apa2 hal pun, Forex tetap ada risikonya walau canggih mana pun kaedah dan indicator yang kita guna pakai.. Dan kita sebgai Muslim kenalah pulangkan semula semuanya pd Allah dgn cara berdoa', bertawakkal dan jgn tamak.. Kena pasang niat membantu sedara sesama Islam.

Jadiiiiiii.. Bg akulah kan ada baiknya Sis Ran murahkan Yuran tu, kalo dpat RM250 ke bawah. USD2 setiap hari tu aku cadangkan x payah lah. Hadiah duit tu x payah ler. Lbh Baik kasik laptop je kalo nak bg sgt. Ini dah lah kasik duit, brgan lain pun nak kasik gak ker? Kesian kat Ran. Ditakdirkan Allah, Ran tak dpt nak sediakan semua yg dijanjikan tu, x terkedu mereka dan keluarga mereka. Silap2 dapat plak sumpahan, tohmahan, kejian dari mereka dan keluarga mereka. Yang penting apa yang kau ajar tu mmg betul2 bermunafaat dan berfaedah utk ank murid kau. Sekurang2nya mereka bleh dpat mcmana yg kau dpat masa ni. Kalo dgn teknik kau tu mereka dapat lg lebih dari kau Ran, pastu diorg infakkan pd jln Allah suku @ separuh keuntungan tu, tak pasal2 kau dapat saham akhirat skali, akibat kesan dari ilmu yg kau berikan tu. Tapi kenalah ikhlas mengajar. Bkan sbb nak duit je. Sebenarnya, x rugi pun bg akulah, jika yuran tu kau murahkan @ sekadar kau ambik ngam2 upah je. Jgn risau, Allah akan bls berlipat kali ganda Ran..

Mcm Pcik aku, dia derma ikhlas RM700 buat simen surau tempat dia kat area blakang sbb jemaah semakin bertambah, tup2 x sampai sebln kerajaan senang2 kasik dia RM10000.00 utk projek buah naga dia di bawah Kementerian Pertanian M'sia. Kasik je tau, bkan byar balik. Lori pun dah ada, hilux ada, kete smpai 3 biji. Tapi pcik aku tu mmg rajin menderma, semayang pun tak tinggal. Kalo dia rasa bleh tlg org tu, dia akan tlg dgn apa cara baik sekalipun.

Sedara Jebatfx pun apa salahnya kita kongsi2 ilmu Forex ni. Agak2 ada yang tak kena, bleh tlg betulkan. Ada dpat teknik / cara yg mudah dan terbaik, x salah kita kongsi bersama.

Anyway, ini just pandangan dan cadangan saya sahaja. Yg baik tu dtg dari Allah, yg buruk tu dtg dari kelemahan diri saya sendiri atas izin-Nya.

Maaf kalau ada yang berasa hati / kecil hati dengan komen / pandangan saya ni. Mane yang buruk tu abaikan je.

Wassalam..

QUOTE(Umarz @ Oct 29 2008, 05:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum semua..

Selama ni aku dok perati je dari jauh. Aku tak menyebelahi mana2 pihak. Saudara Jebat pun ada gak betulnya. Dia tak mau kita ni anggap main Forex ni mcm mkn kacang. Senang2 je nak untung tanpa memikirkan risikonya. Slalunya ckap senang, bila real nya, sakit kita dibuatnya. Jadi tu kenalah berhati2 tahap maksima.. Jangan pandang mudah dan tamak.

4 bulan lepas aku ada invest 10k pada kawan aku, dia ckap boleh tlg mainkan kat Forex. Kwn aku tu tahap Sifu gaklah. Dia kata dalam sehari dia boleh tlg balikkan modal tu. Dan dia boleh buat No Risk dlm Forex. Dari zahiriahnya nampak mmg hebat. Terkasima aku dibuatnya. Sekali tu, sampai lani 1 sen pun dia tak kasik kat aku. Pdhal mula2 ckap bkan main hebat, no risklah, itulah inilah.. Skang ni, tipon pun dia tak angkat, msg pun dia tak reply. Ikut ati aku ni, nak je aku tayangkan no hp Mamat tu kat sni, minta tlg ahli forum ni kasik hentam sama dia secara call @ SMS. Moralnya, mcmana Sifu pun nkorang, kena berhati2 sgt2 dlm forex ni. Jgn ckap besar.

Mcm Sis Ran pun betul gak & ada baiknya. Dia cuma nak membantu kita terutama yang buta Forex ni untuk mencedok sedikit kemewahan dari telaga Forex ni. Apa2 hal pun, Forex tetap ada risikonya walau canggih mana pun kaedah dan indicator yang kita guna pakai.. Dan kita sebgai Muslim kenalah pulangkan semula semuanya pd Allah dgn cara berdoa', bertawakkal dan jgn tamak.. Kena pasang niat membantu sedara sesama Islam.

Jadiiiiiii.. Bg akulah kan ada baiknya Sis Ran murahkan Yuran tu, kalo dpat RM250 ke bawah. USD2 setiap hari tu aku cadangkan x payah lah. Hadiah duit tu x payah ler. Lbh Baik kasik laptop je kalo nak bg sgt. Ini dah lah kasik duit, brgan lain pun nak kasik gak ker? Kesian kat Ran. Ditakdirkan Allah, Ran tak dpt nak sediakan semua yg dijanjikan tu, x terkedu mereka dan keluarga mereka. Silap2 dapat plak sumpahan, tohmahan, kejian dari mereka dan keluarga mereka. Yang penting apa yang kau ajar tu mmg betul2 bermunafaat dan berfaedah utk ank murid kau. Sekurang2nya mereka bleh dpat mcmana yg kau dpat masa ni. Kalo dgn teknik kau tu mereka dapat lg lebih dari kau Ran, pastu diorg infakkan pd jln Allah suku @ separuh keuntungan tu, tak pasal2 kau dapat saham akhirat skali, akibat kesan dari ilmu yg kau berikan tu. Tapi kenalah ikhlas mengajar. Bkan sbb nak duit je. Sebenarnya, x rugi pun bg akulah, jika yuran tu kau murahkan @ sekadar kau ambik ngam2 upah je. Jgn risau, Allah akan bls berlipat kali ganda Ran..

Mcm Pcik aku, dia derma ikhlas RM700 buat simen surau tempat dia kat area blakang sbb jemaah semakin bertambah, tup2 x sampai sebln kerajaan senang2 kasik dia RM10000.00 utk projek buah naga dia di bawah Kementerian Pertanian M'sia. Kasik je tau, bkan byar balik. Lori pun dah ada, hilux ada, kete smpai 3 biji. Tapi pcik aku tu mmg rajin menderma, semayang pun tak tinggal. Kalo dia rasa bleh tlg org tu, dia akan tlg dgn apa cara baik sekalipun.

Sedara Jebatfx pun apa salahnya kita kongsi2 ilmu Forex ni. Agak2 ada yang tak kena, bleh tlg betulkan. Ada dpat teknik / cara yg mudah dan terbaik, x salah kita kongsi bersama.

Anyway, ini just pandangan dan cadangan saya sahaja. Yg baik tu dtg dari Allah, yg buruk tu dtg dari kelemahan diri saya sendiri atas izin-Nya.

Maaf kalau ada yang berasa hati / kecil hati dengan komen / pandangan saya ni. Mane yang buruk tu abaikan je.

Wassalam..

Xpe.. saya tetap bagi.. sbb tu hajat saya kalau seminar ni berjalan lancar.. so saya kene tunaikan..

semua benda yg u cakap tu, i akan talk jugak kat student2 i nanti.. sbb tu basic forex.. xde la i nak terus masuk bab2 teknikal forex ni aje.. bab2 spiritual pun akan di beri jugak nanti.. bagi peluang saya buat seminar dulu.. apa yg akan saya cakap, saya buat, saya ajar, kita akan tahu nanti.. tolong jangan nilai selagi benda ni belum terlaksana..

update 208 org peserta.

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 02:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

hmm... camne nak mulakan ya... belajar universiti jurusan ekonomi antarabangsa.. masih buta IT ke.. bukan suruh buat benda yg pelikpun... cuba cuba click sana sini je... yg penting faham bhs english... and try to discover it urself. Kerana student uni nie biasanya IQ bagus.

one more thing, bukan saya cakap budak sekolah tak boleh trade forex tapi jika kail panjang sejengkal, jgn la dah mula tunjuk terror nak ajar orang lain. And dah untung sampai usd 8k pun masih tak mau withdraw ke... masih lagi deposit/withdraw 0.00. Tanyalah pada diri pembaca semua... anda semua pun tak mau ambik untung ke lepas untung usd 8k(lebih kurang RM 28,600). Boleh la ke website saya.. tgk testimonial anak murid saya...tak seberapa untung la.. tapi kira boleh la... lagi satu ya.. setahu saya Belvedere Inc (FXOPEN) atau mana mana broker la.. hanya hantar monthly report pada hari akhir bulan iaitu 30hb... nie 27 hb dah hantar ke email you monthly statement.... hmm....hentam sajalah... ... kepada yg dah main forex.. faham lah maksud saya.. kerana setiap bulan mereka juga terima statement dari broker masing masing...biasanya 30hb baru mereka hantar statement tu... tapi mungkin you special case...sapa sapa yg dah ada live account tu boleh la check email masing masing.. semak.. tul ke apa yg saya cakapkan nie...kalau bohong..beritahu dlm thread ni saya bohong ya....lagipun statement tu tak lengkap... bawah nya ada lagi details yg tidak di tunjukkan.

cakap banyak banyak pun nanti orang kata saya dengki la apa la... so tuhan beri akal... gunakan... tuhan beri mata... memandang...tuhan beri mulut.. bertanya pada yg tahu...tuhan beri telinga... mendengar pada yg memberi nasihat... then tanggung sendiri apa apa keputusan yg di buat...

kalau salah, harap maaf.. tapi jika saya cakap yg benar.. tak perlulah nak minta maaf dgn saya....saya hanya jalankan tanggungjawab sosial saya memberi sepatah dua pendapat dan semoga iainya dpt memberi pedoman kepada mereka yg berminat.

wassalam

Selamat Petang..
aku adalah pengguna fxOpen..memang report dia akan bagi daily..betul ni..aku xnak la upload kat sini coz profit pun xseberapa...tapi memang betul la...kadang2 rasa macam malas nak tgk jer...

macma ni la...ada lagi satu keadaan aku nak bagi tau..aku ni keja dalam bidang IT...untuk contoh IT la...IT ni luas xsemua orng yang belajar IT dia tau semua...contohnya aku ni, keja dalam bidang network security tapi aku x mahir dalam web programming...macma tu la yang berlaku kat org lain..kita ni jgn la aspek kt org tu tau semua...macam ko dah berkecimpung dalam bidang forex..forex ni pun part of IT so boleh tak kalo ko, aku suruh ko setup server yang dedicated pastu server tu boleh guna 2 platform satu yg ada lesen(tapi lanun punya) dan satu lagi yg free, pastu server ni boleh tukar2 incase BSA datang cek...Boleh tak buat...?

minta maaf la kalo ada tersinggung dgn kenyataan aku ni...aku tau ko ni dah pangkat abg...tapi kadang2 abg ni lama sgt makan GARAM yang dah expired....maaf sekali lagi....

betul tu wahai saudara umar...
dua2 sbenarnya x salah...

cuma silap faham je...

ok..dah2 la...
jom kite tumpukan camne care terbaik untuk kite tingkatkan ekonomi kita ni..
sama2 lah kite bekerjasama..
xnak bersuku2 atau berkaum...

org kate rzeki allah ade dimana2..
cume kite kene usaha, dan tawakal je..
insyallah kite dapat..

kalau yg ikhlas bg ilmu tu, tuhan akan lipat gandakan lg keuntungan di dunia dan akhirat..
pastu kalau yg nak cari ilmu tu janganlah berkira sgt coz dia adalah ilmu..
kalau x mampu cuba bincang kot2 dpt diselesaikan mslh
so..yg mane baik kite terima n kongsi bersama..

sy pun gtu jugak dulu..byr kursus bnyk kali..
tp duit bukan ade pun..
hutang banyak.

tp sy tau itu adalah ilmu..
ilmu x ternilai harganya..
insyallah ilmu ni x sikit x kurang..ade manfaatnye..
kite cuma merancang dan berusaha..
tuhan yang menentukannya..

skrang ni insyallah sy sudah dpt hasil skit..
walaupun bnyk juga habis...
dan ini baru permulaan..
bnyk lg yang kite kna tempuh..

jd baik kite tumpukan mcm mane care yg buleh menaikkan kite, ekonomi kite dan masyarakat sendiri..
dan insyallah..tuhan tu maha adil dan maha kaya..
kadang-kadang sekejap rezki kite mlimpah ruah
kadang-kadang sekejap je rezki kite ditarik balik..

cume kite slalu kna beringat n slalu tidak melpakan-Nya..

ok..rasenya cam jd ceramah lak...huhu..
ape2 silap harap maafkan..wallahualam... laugh.gif

QUOTE(Zex @ Oct 29 2008, 05:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul tu wahai saudara umar...
dua2 sbenarnya x salah...

cuma silap faham je...

ok..dah2 la...
jom kite tumpukan camne care terbaik untuk kite tingkatkan ekonomi kita ni..
sama2 lah kite bekerjasama..
xnak bersuku2 atau berkaum...

org kate rzeki allah ade dimana2..
cume kite kene usaha, dan tawakal je..
insyallah kite dapat..

kalau yg ikhlas bg ilmu tu, tuhan akan lipat gandakan lg keuntungan di dunia dan akhirat..
pastu kalau yg nak cari ilmu tu janganlah berkira sgt coz dia adalah ilmu..
kalau x mampu cuba bincang kot2 dpt diselesaikan mslh
so..yg mane baik kite terima n kongsi bersama..

sy pun gtu jugak dulu..byr kursus bnyk kali..
tp duit bukan ade pun..
hutang banyak.

tp sy tau itu adalah ilmu..
ilmu x ternilai harganya..
insyallah ilmu ni x sikit x kurang..ade manfaatnye..
kite cuma merancang dan berusaha..
tuhan yang menentukannya..

skrang ni insyallah sy sudah dpt hasil skit..
walaupun bnyk juga habis...
dan ini baru permulaan..
bnyk lg yang kite kna tempuh..

jd baik kite tumpukan mcm mane care yg buleh menaikkan kite, ekonomi kite dan masyarakat sendiri..
dan insyallah..tuhan tu maha adil dan maha kaya..
kadang-kadang sekejap rezki kite mlimpah ruah
kadang-kadang sekejap je rezki kite ditarik balik..

cume kite slalu kna beringat n slalu tidak melpakan-Nya..

ok..rasenya cam jd ceramah lak...huhu..
ape2 silap harap maafkan..wallahualam... laugh.gif

sorry off topic, kalau byk hutang gi belajar main OverDraft(OD). ada kawan kiter ngajar free jer, cara nie manipulasi tools bank... ramai kawan kiter yg dah langsai hutang dan siap dpt duit lagi. cikgu ni ngajar free jer, tp kene register dulu ngan die, ada masa kelas die akan jemput.

p/s: just nak kongsi maklumat ngan kawan2.

Salam,

akhir kata... jika selama ini ada salah dan silap, terkasar bahasa ke.. harap maaf. Sapa sapa yg betul betul berminat nak belajar forex atau mana mana seminar... saya nasihatkan baca dulu beberapa basic tentang forex di

1) www.babypips.com
2) www.forexfactory.com
3) www.forex-tsd.com

Cuba belajar dari 3 web tu teknik teknik yg ada di acc demo (Metatrader4) untuk dapatkan pendedahan awal macam manakah urusniaga forex secara online nie di jalankan dan bagaimana untuk meramal berdasarkan faktor fundamental dan technical samada market sesuatu oair itu akan jatuh (sell/short) atau market akan naik (buy/long). Dan proses ini mungkin memakan masa berminggu atau berbulan.

Then baru decide seminar manakah yang rasa bagus untuk u attend.Dan pastikan sebelum pergi ke sesebuah seminar tu, selidik dahulu latar belakang seminar tersebut seperti tenaga pengajar, jenis teknik dan analisa yg akan di ajar dan after class support yg di tawarkan. Jangan terburu buru pergi ke mana mana seminar berdasarkan iklan sahaja. Selidik dahulu...tak kira lah ada money back guarantee atau pun tidak...kerana menurut dari student student saya yg pernah join seminar yg sebegitu...amat susah untuk mintak duit balik bila u minta...macam macam alasan akan di berikan.

Memang betul forex nie boleh buat duit tapi untuk hilang duit tu lagi senang. Risiko sgt sgt tinggi. Jika keadaan ekonomi tidak kukuh, harus di elakkan main forex nie.

wassalam.

QUOTE(Jebatfx @ Oct 29 2008, 10:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

akhir kata... jika selama ini ada salah dan silap, terkasar bahasa ke.. harap maaf. Sapa sapa yg betul betul berminat nak belajar forex atau mana mana seminar... saya nasihatkan baca dulu beberapa basic tentang forex di

1) www.babypips.com
2) www.forexfactory.com
3) www.forex-tsd.com

Cuba belajar dari 3 web tu teknik teknik yg ada di acc demo (Metatrader4) untuk dapatkan pendedahan awal macam manakah urusniaga forex secara online nie di jalankan dan bagaimana untuk meramal berdasarkan faktor fundamental dan technical samada market sesuatu oair itu akan jatuh (sell/short) atau market akan naik (buy/long). Dan proses ini mungkin memakan masa berminggu atau berbulan.

Then baru decide seminar manakah yang rasa bagus untuk u attend.Dan pastikan sebelum pergi ke sesebuah seminar tu, selidik dahulu latar belakang seminar tersebut seperti tenaga pengajar, jenis teknik dan analisa yg akan di ajar dan after class support yg di tawarkan. Jangan terburu buru pergi ke mana mana seminar berdasarkan iklan sahaja. Selidik dahulu...tak kira lah ada money back guarantee atau pun tidak...kerana menurut dari student student saya yg pernah join seminar yg sebegitu...amat susah untuk mintak duit balik bila u minta...macam macam alasan akan di berikan.

Memang betul forex nie boleh buat duit tapi untuk hilang duit tu lagi senang. Risiko sgt sgt tinggi. Jika keadaan ekonomi tidak kukuh, harus di elakkan main forex nie.

wassalam.

tul kata jebatfx ni.. sesapa yg rasa boleh studi sendiri, try la buka mana2 website yg ada ajar pasal forex.

aku skrg dah ada blog tuk ajar perkara2 basic forex ni

kpd newbie, leh studi kat sana.. tp ni sekadar aku tlg translate aje dari babypips.com manalah tau kot2 boleh membantu korang yg malas nak baca dalam english ni aku terjemah ke bahasa..

blog tu tak sepenuhnya siap lg.

but kalau korang nak tinjau2,

boleh la gi www.multitradefx.blogspot.com

jangan kutuk lak sbb aku bukan nya pandai nak main mende2 IT nih..

Selamat malam...
aku ni bukannya pro sgt dalam forex ni...tapi dari segi pemerhatian aku aku berharap sangat cik Ran dapat buat yang terbaik...nasihat aku la, hang jgn la nak berjanji yang besar2 just cakap hadiah, i think its most suitable....

to brader jebat..aku harap ko dapat mencurah kan Ilmu2 yang bermanfaat untuk kami...kalo xda org macm ko ni xmeriah la....nanti xda la org yang berani nak tipu auta kami....

ok trader, selamat memorex....GU down malam ni...sapa sell okla.....

QUOTE(ran @ Oct 30 2008, 02:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tul kata jebatfx ni.. sesapa yg rasa boleh studi sendiri, try la buka mana2 website yg ada ajar pasal forex.

aku skrg dah ada blog tuk ajar perkara2 basic forex ni

kpd newbie, leh studi kat sana.. tp ni sekadar aku tlg translate aje dari babypips.com manalah tau kot2 boleh membantu korang yg malas nak baca dalam english ni aku terjemah ke bahasa..

blog tu tak sepenuhnya siap lg.

but kalau korang nak tinjau2,

boleh la gi www.multitradefx.blogspot.com

jangan kutuk lak sbb aku bukan nya pandai nak main mende2 IT nih..

Aku mmg sokong pendapat jebatfx nie...dia bukan apa..cuma nak bagi nasihat jer..dia bukan dapat pips pun klu nasihat kat korang..saper yg dah agak lama main forex nie tau ler geruhnya mcm mana..it's not really about news,indi atau "bibik" semata-mata..ianya lebih kepada disiplin diri dan menguji keperibadian diri masing2...forex nie boleh cerminkan diri korang mcm mana sebenarnya..kalau tanya kat org..mesti orang bodek ko..jawab tak ikhlas..klu ko main forex baru ko tahu ko jenis mcm mana..gelabah,gigil,tamak...tak reti bersyukur...dan tak pernah muhasabah diri ataupun ko jenis cool,yakin pada diri,berdisiplin,redha,bekerja secara sistematik dan tak lupa tuhan..korang dah main forex nanti korang tahu ler..

Dalam forex untung rugi perkara biasa.Ada masanya kita kena redha melepaskan duit kita pergi sebab tersalah buat keputusan..ada masa untung sampai boleh jadi rugi semula pasal tak percaya pada rezeki teruja sangat bila dah untung sampai lupa nak stop...main forex nie kena disiplin...dah dapat target elok berenti dulu..esok ada lagi.bawak berehat..tok sah dok beriya sangat..dia mcm citer P.Ramlee yang Ibrahim Pendek baling dadu..3 kali baling saja...ikut disiplin..baling kali ke-empat mesti kantol punya..so,berapa dapat sebat dulu..esok boleh baling dadu lagi...

Masalahnya,klu rugi memorex takpe jugak..kurang2 dapat pengalaman dan dapat feel-nyer...ini,belum2 masuk forex dah nak rugi bayar benda2 yang boleh dapat free...belajar dulu sendiri..tak paham boleh boleh pergi forum atau Google-kan...takder jalan pendek beb main forex nie..klu korang pergi sepuluh kelas pun klu takder disiplin,tak ambik tahu hal ekonomi dunia(news) tak buat practice sendiri pun tak guna jugak...lebih baik aku cadangkan korang yg baru nk mula nie ikut nasihat jebatfx...babypips tue sgt bagus utk beginner..bahasanya mudah dan korang kena ada effort utk dapat ilmu..sediakan kamus dan belajar sendiri...pelan2 kayuh...janji masuk otak dan korang akan ingat sampai bila2..Forex nie ada sgt banyak tekniknya,aku pun tak tahu berapa banyak..klu tgk indi pun dah tak larat..macam2 ada..cuma,ko kena sesuaikan diri dengan teknik mana yg korang senang kuasai..dan paling penting make money..biar sikit dulu..janji ada..tak senang beb nak menyara hidup nie pakai duit Forex...klu buat part time tue ramai dan incomenya pun pada mulanya income part time lah jugak...jgn ingat ada jalan yg mudah sangat nak cepat kaya..buang perasaan tu jauh2 beb.

So,itu nasihat aku pada mereka yg berminat nak join forex nie..
Maaf lah klu terkasar bahasa...sebab aku ikhlas dan tak mahu korang susah dan sesal di kemudian hari...

(nota:komen di atas tidak merujuk langsung kepada kelas yg dianjurkan oleh cik ran atau mana2 kelas forex yg.lain,ianya hanyalah sekadar komen umum serta bersifat pendidikan dan tidak boleh dijadikan tuntutan di mahkamah)

berbaloi aku bc thread ni dr awl smpi post #73 ni..byk input yg dpt..
sape2 ada pgalman manis ke pahit ke psal fx nih share la lg..
yg best blh bt jadi teladan...
yg xbest blh jadi sempadan..
share apa2 je yg blh membina dan membantu sesama kita.

tingkatkan prestasi,kurgkan kontroversi.

nway,aku dah bt keputusan.aku join yg 13hb dis kat kota bharu.
c ya sis!

QUOTE(sweezer @ Oct 29 2008, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sorry off topic, kalau byk hutang gi belajar main OverDraft(OD). ada kawan kiter ngajar free jer, cara nie manipulasi tools bank... ramai kawan kiter yg dah langsai hutang dan siap dpt duit lagi. cikgu ni ngajar free jer, tp kene register dulu ngan die, ada masa kelas die akan jemput.

p/s: just nak kongsi maklumat ngan kawan2.

Sweezer, bleh ajar aku tak? Mcmane ekk nak main OD tu?