Jump to content
Shamil

Kenapa Kerajaan Xnak Melaksanakan Hudud? Sedangkan Perkara Itu Wajib

Recommended Posts

nampaknya tersalah paham,..maksud aku pandang sebelah mata tu hanya tak terima alasan untuk tak sibik-sibuk mengenai hukum hudud
takpe, aku pun bukan nak tuduh-tuduh pun..

Sepatutnya kita memang wajib sibuk pasal hal ni, adakah kerana liputan seluas forum tidah mampu untuk mendapat perhatian pemimpin?

Memang patut kita sibukkan hal ni ,..kerana ini salah satu cara kita..

wasalam

kepada Exception 2008 kiriman 197 & 200

Pemikiran apa macam ini??mana anda belajar??nak tunggu cukup sempurna baru boleh tegur sesama manusia ke??nak pikir lubang kubur sendiri je ke??
habis macam itu sapa nak tegur atau tolong sesama manusia??haiwan yang tiada akal ke perlu tegur??atau nak tunggu malaikat datang turun kebumi??

Ape kau hidup kat dunia ini adalah untuk menjaga ibadat sahaja??ade ke islam tu ajar suruh menyembah Allah je 24 jam??Akidah,akhlak itu kena ada juga..
jangan ambil yang fardu ain tapi fardu kifayah kita abaikan..berjaya ke di akhirat nanti kalau macam itu??jangan ingat bila solat,puasa,zakat,haji dah cukup tapi fardu kifayah diabaikan adalah dijamin masuk syurga??

Bukalah Al-Quran dan hayati betul-2 isi kandungannya... Di dalam Al-Quran terkandung segala jawapan

betul tu dan aku nasihatkan kan ko bukak Al-Quran baca Surah Al-Maidah dan fahami dan cuba selaminya..
Surah itu ade ceritakan pasal hudud..

Rasanya aku tak la kecoh atau menyibuk pasal Hudud dan mencari kesalahan orang lain..aku just memperbetulkan apa yang salah,menjelaskan apa yang kurang jelas/keliru dan minta diperbetulkan jika ade apa yang salah..rasanya post aku takde nak komdem2 pemimpim atau mana-mana parti politik..Bagi aku kuasa melaksanakan itu terletak di tangan pemerintah sebagai rakyat kite hanya boleh mengingatkan,menasihati sesama manusia dan menyokong 100% tindakan untuk melakasanakannya..mengapa sekali lagi kita nak takut kat orang kafir??sedangkan hudud itu langsung tak termaktub untuk mereka??Cuma itu lah kite kena jelaskan kepada mereka..ingat orang yang kena hudud di dunia diakhirat nanti Allah akan beri keadilan dan akan diringankan azabnya..

akhir kata jika ada salah dan silap diharap perbetulakan..sesungguhnya yang baik itu datang dari Allah SWT dan yang buruk itu datang dari kesilapan dan kesalahan saya sendiri..

susah nak laksana hukum hudud kat negara kongsi kuasa macam Malaysia ni.

contoh, sesiapa yang keluar dari Islam wajib dihukum bunuh.

and then, agama lain pon nak jugak camtu. Sape2 yang masuk Islam wajib dihukum bunuh.

and many more factors. Fikir2kan lah. Ini bukan arab saudi, iran atau brunei.

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 10:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
susah nak laksana hukum hudud kat negara kongsi kuasa macam Malaysia ni.

contoh, sesiapa yang keluar dari Islam wajib dihukum bunuh.

and then, agama lain pon nak jugak camtu. Sape2 yang masuk Islam wajib dihukum bunuh.

and many more factors. Fikir2kan lah. Ini bukan arab saudi, iran atau brunei.

tapi kalau hudud dilaksanakan.. xde la org malaysia yg berani murtad.. tgok undang2 sekarang, ramai org melayu yg sudah murtad..kalau dilaksanakan hudud.. mungkin mereka tidak berani sanggup keluar dari islam

ingat murtad je..terus pancung ke?terus bunuh ke?ada prosedur dia..kena pujuk dulu..kena ajak masuk Islam balik dulu..kaunseling dulu..kalo berdegil jgak..baru jatuh hukum hudud..

bagi yg non-muslim, diorang xtermaktub dlm hudud dan hudud hnya dikenakan pada umat Islam je..kalo diorang nk mntk hukum bunuh jgak kalo masuk Islam..diorang xbleh pakai hudud..hudud hny jatuh hukumanya apabila "Org Islam murtad" bukan masuk Islam..

Btolkan kalo ada yang tersilap..

QUOTE (Shamil @ Dec 25 2008, 10:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tapi kalau hudud dilaksanakan.. xde la org malaysia yg berani murtad.. tgok undang2 sekarang, ramai org melayu yg sudah murtad..kalau dilaksanakan hudud.. mungkin mereka tidak berani sanggup keluar dari islam

biar la diorang keluar islam. daripada islam hanya pada nama. lebih baik mualaf yang betul2 dapat hidayah dari Allah. itu baru betul2 beriman.

beriman sebab takut hudud. x betul tu. beriman sebab takutkan Allah. baru betul.

Rasanya thread ini dah close tadi??sapa yang buka balik??TS atau mod yang buka??

Murtad adalah tergolong dalam jenayah..Orang murtad yang perlu dihukum mula -mula meyuruh pesalah itu bertaubat dahulu..masa itu perlu diberi nasihat atau kaunseling secara berulang kali dan sekiranya pesalah itu tidak mahu bertaubat barulah dihukum pancung..apa pun kite lihat konteks kebebasan memilih dan menganuti mana-mana agama..Sebenarnya kebebasan memilih agama ini bukan untuk orang islam begitu juga tiada paksaan dalam islam..itu semua untuk orang-orang kafir sahaja dalam kebebasan memilih agama atau ingin memeluk agama islam..kalau dah islam tetap islam dah tak boleh menukar agama dah sebab dah tertakluk dengan perjanjian dengan Allah SWT..begitu juga bila orang kafir memeluk agama islam, mereka bukan main nak masuk je agama nie..biasanya orang yang memeluk islam ini hatinya dah tertatik dengan islam..mereka pun sudah tahu serba sedikit tentang islam dan bila mereka dah sedia untuk menganuti agama islam mereka akan jumpa ustaz-ustaz atau orang-orang arif dalam hal ehwal agama..yang sedia ada dalam agama islam..bila buat salah wajib dihukum macam orang-orang yang lain.So kalau tak sanggup tak dipaksa pun untuk memeluk agama islam..undang-undang kafir ini beza dengan undang-undang islam setahu saya tiada undang-undang civil ini dijatuhi hukuman bunuh apabila menukar agama kecuali undang-undang islam(hudud)..maknanya penganut agama buddha boleh memeluk agama kristian,hindu dan islam atau sebaliknya kecuali islam..penganut agama islam tak boleh menganuti agama lain selain islam..sebab islam ade maruah dan terikat dengan perjanjian Allah SWT..untuk agama lain ada tak mereka terikat dengan perjanjian dengan tuhan mereka??apa hukuman menukar agama atau keluar agama dalam konteks agama dan ajaran mereka??

susah atau tidak itu bukan masalahnya..masalahnya orang bukan islam dan orang islam sendiri masih keliru..jadi tugas kita semua nak sampaikan yang orang bukan islam ini langsung tiada kaitan dengan mereka..dan seterusnya usahakan..

biar la diorang keluar islam. daripada islam hanya pada nama. lebih baik mualaf yang betul2 dapat hidayah dari Allah. itu baru betul2 beriman.

beriman sebab takut hudud. x betul tu. beriman sebab takutkan Allah. baru betul.

tak boleh macam itu..Islam buakn agama yang boleh dipermainkan..sesuka hati nak masuk nak keluar..jatuh martabat agama islam dan maruah agama islam.. Edited by SiR_FAiZ

Aku sedih betul sekarang sebab hukum hudud nih dipermain-mainkan oleh pemimpin-pemimpin sekarang....harus diingat hudud ialah hukum Allah bukannya hukum buatan manusia....tak boleh suka-suka hati yang nak dipermain-mainkan....Apa pendapat korang tentang pemimpin-pemimpin Melayu yang seolah-olah membelakangi hukum Allah semata-mata "inginkan perpaduan kaum' la katakan....??????......Perkara nih sama lah mereka telah menolak perintah Allah....dan tidka mempercayai Allah... Edited by swasts

QUOTE (NeoLogy @ Dec 25 2008, 05:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ingat murtad je..terus pancung ke?terus bunuh ke?ada prosedur dia..kena pujuk dulu..kena ajak masuk Islam balik dulu..kaunseling dulu..kalo berdegil jgak..baru jatuh hukum hudud..

bagi yg non-muslim, diorang xtermaktub dlm hudud dan hudud hnya dikenakan pada umat Islam je..kalo diorang nk mntk hukum bunuh jgak kalo masuk Islam..diorang xbleh pakai hudud..hudud hny jatuh hukumanya apabila "Org Islam murtad" bukan masuk Islam..

Btolkan kalo ada yang tersilap..

ok. let me clear my opinion. mesti ade satu perbincangan dengan ketua2 agama lain kalau nak laksana hukum hudud di Malaysia. plus ade jugak Suhakam menyibuk sama. NGO2 'hak asasi-la sangat' lagi. Teresa Kok pon aku rase ade nanti ngan Lim Guang Eng. rolleyes.gif

contoh perbualan kalau la hukum hudud dilaksana (maaf kerana kurang unsur profesionalisme dalam perbualan ni):

ulama: "Sesiapa orang Islam yang masuk kristian dan lain2 agama setelah dipujuk bermacam2 cara akan dibunuh kenana melanggar hukum Allah iaitu hukum hudud."

pemimpin2 agama lain: "Mana boleh jadi. Saya mesti defend saya punya penganut. walaupun datang dari agama awak. Kalau awak boleh bunuh penganut saya, sape2 yang masuk Islam pon mesti kene bunuh. baru adil. kalau tak setuju, saya bangkang hudud."

suhakam + ngo2: "Betul2. Kita kene hormat hak seseorang untuk menganut agama apa pon. Kenapa mesti berbunuh2han. Ini menunjukkan Malaysia negara yang tidak demokrasi (demokrasi lagi.... dry.gif )."

Itulah yang akan berlaku kalau kita berfikir balik kalau hudud dijalankan. Bukan sebab ape. Negara kita kongsi kuasa dengan kaum2 lain. Tak sama macam Iran. Lagi2 penyibuk banyak. Bukan aku nak denykan hukum Tuhan tapi pada aku nanti lagi banyak pertumpahan darah berlaku. yes nanti korang cakap biarla demi menegakkan agama Allah. zaman nabi boleh zaman kita tak boleh. Kita hanya mengorek lubang kubur sendiri kalau berbuat camtu. DAhle singapore ngan amerika kuat main cucuk jarum.... ph34r.gif

Banyak lagi selain diatas ni perlu difikirkan sebelum hudud dijalankan.

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 26 2008, 04:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ok. let me clear my opinion. mesti ade satu perbincangan dengan ketua2 agama lain kalau nak laksana hukum hudud di Malaysia. plus ade jugak Suhakam menyibuk sama. NGO2 'hak asasi-la sangat' lagi. Teresa Kok pon aku rase ade nanti ngan Lim Guang Eng. rolleyes.gif

contoh perbualan kalau la hukum hudud dilaksana (maaf kerana kurang unsur profesionalisme dalam perbualan ni):

ulama: "Sesiapa orang Islam yang masuk kristian dan lain2 agama setelah dipujuk bermacam2 cara akan dibunuh kenana melanggar hukum Allah iaitu hukum hudud."

pemimpin2 agama lain: "Mana boleh jadi. Saya mesti defend saya punya penganut. walaupun datang dari agama awak. Kalau awak boleh bunuh penganut saya, sape2 yang masuk Islam pon mesti kene bunuh. baru adil. kalau tak setuju, saya bangkang hudud."

suhakam + ngo2: "Betul2. Kita kene hormat hak seseorang untuk menganut agama apa pon. Kenapa mesti berbunuh2han. Ini menunjukkan Malaysia negara yang tidak demokrasi (demokrasi lagi.... dry.gif )."

Itulah yang akan berlaku kalau kita berfikir balik kalau hudud dijalankan. Bukan sebab ape. Negara kita kongsi kuasa dengan kaum2 lain. Tak sama macam Iran. Lagi2 penyibuk banyak. Bukan aku nak denykan hukum Tuhan tapi pada aku nanti lagi banyak pertumpahan darah berlaku. yes nanti korang cakap biarla demi menegakkan agama Allah. zaman nabi boleh zaman kita tak boleh. Kita hanya mengorek lubang kubur sendiri kalau berbuat camtu. DAhle singapore ngan amerika kuat main cucuk jarum.... ph34r.gif

Banyak lagi selain diatas ni perlu difikirkan sebelum hudud dijalankan.

Tapi Hudud Ni kan Dah Tertulis Di Dalam Al-Quran. Arab Saudi Elok Je laksanakan Hudud, Pada zaman nabi Muhammad S.A.W dulu.... bukan smua org madinah menganut islam. Kbnyakan Dorg trdiri dari bangsa Yahudi, Nasrani(Kristian) , Dan lain2. Mereka menerima dgn baik! Lagi 1 ! Malaysiakan Sebuah Negara Islam, Agama lain xde hak ntuk melawan islam. Pastu Pulak dlm kitab2 agama lain mne ada tulis Siapa yg keluar dari agama dorang.. mereka akan dibunuh ! dan mereka tidak ada undang2 trsndiri. xseperti islam, mempunyai undang2 yg allah jamin undang2 hudud akan membawa masyarakat dlm keadaan aman damai (sorry erk, sye ni xpandai buat ayat! Isi ada , nak huraikan xpndai)

QUOTE(swasts @ Dec 25 2008, 09:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku sedih betul sekarang sebab hukum hudud nih dipermain-mainkan oleh pemimpin-pemimpin sekarang....harus diingat hudud ialah hukum Allah bukannya hukum buatan manusia....tak boleh suka-suka hati yang nak dipermain-mainkan....Apa pendapat korang tentang pemimpin-pemimpin Melayu yang seolah-olah membelakangi hukum Allah semata-mata "inginkan perpaduan kaum' la katakan....??????......Perkara nih sama lah mereka telah menolak perintah Allah....dan tidka mempercayai Allah...

Pemimpin Sekarang SibukMempermain2 hudud, dan mengagung-agungkan Hukuman Sivil Dari Barat ! dgn Alasan Malaysia berbilang kaum.. itulah Malaysia, Kalu xckp sebuah negara islam Marah ! Nak kene ada sebut sebuah negara islam jugak ! Lagi Banyak Kes pembunuhan , mrtad , bencana alam belaku selepas ini

Hanya satu soalan :

Kenapa Kelantan, Perak dan Kedah yang dipimpin oleh PAS tidak boleh menjalankan hukum hudud? Adakah ianya wajib mendapat kata putus kerajaan persekutuan ?

ps: sekadar ingin kepastian

draf undang2 hudud dh diluluskan DUN Kelantan sejak 1993 lagi(x silap la)..tapi K'jaan pusat tak bagi laksanakan..sekarang jadi sdikit lawak apabila menteri2 ni mempersoalkan kenapa kelantan xlaksanakan hudud di kelantan kalo benar la nak laksanakan hudud..selepas memerintah lebih 15 thn..

wallahualam..kalo salah, tlg btol kn..

Kan bagus kalau cuma test laksanakan kat kelantan@negeri mana2 ke , disamping dapat mendidik orang bukan islam dan islam pasal kebaikan hudud ni tapi perbezaan politik nyer pasal , orang islam gak yang rugi :\

tu psal la..tunggu green light je dari k'jaan pusat je..tapi sampai skunk k'jaan pusat xluluskan lagi..pastu dok ungkit2 lak..haduih..lawak pn ada..PAS xkisah pn hudud tu nk pakai yg PAS draft kan..atau k'jaan draft kan..PAS pasti sokong..janji laksanakan hudud.. Edited by NeoLogy

Ok ok paham, makna nya enakmen hudud tu memang dah stuju lama la oleh kerajaan PAS Kelantan.( kalau boleh disertakan fakta- senang nak convince people). Tinggal tunggu kerajaan pusat je. Tapi macam mana pulak PAS lepas ni dlm PR plak. Bukan apa DAP tu mmg totaly tak sokong hudud malah negara Islam pun diorang tak nak . Pening² .. ada seagama bergaduh saja.. apa penmyelesaian kes ni agaknya ..

ps: tergelak tgk Husam & Khairi berdebat

tu la kte kena bg pemahaman kt diorg..tggjwb ni bukan terletak pada PAS sj..malah UMNO skalipun(kalo benar la nk bela islam & laksana hudud)..gunekan media2 k'jaan utk beri kefahaman ttg hudud..bukan utk hentam PR je.. laugh.gif

QUOTE(Shamil @ Dec 26 2008, 09:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tapi Hudud Ni kan Dah Tertulis Di Dalam Al-Quran. Arab Saudi Elok Je laksanakan Hudud, Pada zaman nabi Muhammad S.A.W dulu.... bukan smua org madinah menganut islam. Kbnyakan Dorg trdiri dari bangsa Yahudi, Nasrani(Kristian) , Dan lain2. Mereka menerima dgn baik! Lagi 1 ! Malaysiakan Sebuah Negara Islam, Agama lain xde hak ntuk melawan islam. Pastu Pulak dlm kitab2 agama lain mne ada tulis Siapa yg keluar dari agama dorang.. mereka akan dibunuh ! dan mereka tidak ada undang2 trsndiri. xseperti islam, mempunyai undang2 yg allah jamin undang2 hudud akan membawa masyarakat dlm keadaan aman damai (sorry erk, sye ni xpandai buat ayat! Isi ada , nak huraikan xpndai)

my brother..
kat Malaysia ni Islam minority di kawasan2 besar..
dan....
ada yang Islam pada nama tapi bukan pada agamanya.. cool.gif
dan tak silap aku, waktu di Madinah dahulu, minoriti adalah bukan Islam..
dan waktu itu Islam adalah agama yang paling kuat dalam Madinah..
nk dibandingkan dengan Malaysia..
orang bukan Islam ada yang mencampur tangan dalam pembinaan sebuah tempat..
jadi jika, sesuatu tempat itu penduduknya berbilang kaum..
adakah mudah nk membina tempat yang mempunyai 1 agama?

QUOTE(bestfriend @ Dec 26 2008, 06:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
UMNO sendiri tak nak bagi kefahaman pasal hudud semata2 nak jaga kepentingan politik bangsa...huhu
bangsa lg penting kot...

UMNO tuh dah terang2 ada Melayu..
xkan la nk memperjuangkan bangsa lain sleep.gif

Komen aku :
aku xkisah pon apa Hukuman, Undang2
cuma aku kisah boleh ke seseorang itu nk mengikuti Hukuman,Undang2 yang ditetapkan..
tak kiralah berdasarkan Al-Quran ke, Hadis2 ke..
boleh ke? seseorang manusia mengikuti setiap Hukuman, Undang2 itu?

Sekarang bukan lihat pada majoriti atau minoriti tapi lihat pemerintah dan negara/negeri asal itu milik siapa..rujuk SINI

lagi pula kenapa nak ikut majoriti??orang bukan islam x diwajibkan langsung dikenakan hukum hudud..jadi kata lah 40% islam 60% bukan islam..walaupun 60% mereka tak layak mempersoalkan hudud kerana langsung tidak ade kaitan dengan hukuman hudud..mereka buat salah x wajib pun dilaksankan hudud..
mereka kena hudud kat dunia atau tak sama sahaja..masa di akhirat nanti balasan mereka neraka..tapi bagi orang islam orang yang kena hudud di dunia nanti masa dikakhirat sekurang-kurangya mereka sudah tidak berhutang dengan Allah SWT berbanding orang islam yang tidak dikenakan hudud.

Komen aku :
aku xkisah pon apa Hukuman, Undang2
cuma aku kisah boleh ke seseorang itu nk mengikuti Hukuman,Undang2 yang ditetapkan..
tak kiralah berdasarkan Al-Quran ke, Hadis2 ke..
boleh ke? seseorang manusia mengikuti setiap Hukuman, Undang2 itu?

kurang faham soalan ini..boleh macam mana tu?

Soalan:
Apakah hukumnya saya mengatakan bahawa hukum hudud tidak sesuai dengan masyarakat majmuk?
Mohd. Awaluddin, Kuantan
Jawapan:
Hukum mengatakan hukum hudud tidak sesuai dengan masyarakat majmuk adalah haram. Sebab hukum yang ditetapkan Allah dalam Al Quran itu adalah untuk seluruh alam. Maka perkara amat tercela jika mengatakan Al Quran dan segala ketentuannya tidak sesuai dengan masyarakat majmuk. Jika perkara ini dikeluarkan dari mulut Islam maka segeralah bertaubat, agar tidak sentiasa dalam kesesatan.

Mengenai proses pelaksanaannya di dalam masyarakat yang berbilang kaum ini ada ketentuan yang digariskan oleh Rasulullah SAW. Jadi janganlah umat Islam menafikan hukum-hukum yang telah ditetapkan Allah SWT di dalam Al-Quran. Sebagai masyarakat awam seandainya kita tidak mampu untuk melaksanakannya adalah lebih baik diam dan menyerahkannya kepada Allah agar hukum Islam dapat diterapkan pada masa yang ditentukan-Nya. Itu lebih selamat bagi kita.

Firman Allah SWT dalam Al Quran maksudnya: "Apakah kamu tidak memperhatikan orang-orang yang mengaku dirinya telah beriman kepada apa yang diturunkan kepadamu dan kepada apa yang diturunkan sebelum kamu? Mereka hendak berhakim kepada taghut, padahal mereka telah diperintahkan mengingkari taghut itu. Dan syaitan bermaksud menyesatkan mereka dengan penyesatan yang sejauh-jauhnya". (An Nisaa' 60)

http://www.darulnuman.com/soal/urut3.html Edited by SiR_FAiZ

pertanyaan...

andai sekiranya hukum hudud ni dapat dilaksanakan di malaysia ni...
lain2 kaum yg menetap @ menghuni bumi malaysia ni tertakluk dengan hukum hudud kan?

dan bukannya tertakluk hanya utk mereka yg beragama Islam?

sebabnya hukum ini relevan utk manusia seluruh alam...

ps: akan terjadikah pemberontakkan antara kaum yg selama ini ditakuti oleh kerajaan selama ini?

bila dah terjadi rusuhan baru lah kita tahu bertakpa perit hidup dalam keadaan ni...baru lah sedar ..tak berguna lagi nasi sudah jadi bubur.saya beragama islam saya sokong untuk melaksanakan nya...fikir fikir dan renunglah.

oleh itu.. setkan dlm kepala.. jgn jd bangang seperti perumpamaan di sblum nie.
esok memerintah, esok ble laksanakan hudud..

apa yg di perlukan ialah fikirkan langkah2 awal... spt kata sape sblum nie... jd kan 1 negeri sbg sample dlm melaksanakan hukum hudud. contoh mcm kelantan. dr situ non muslim buka mata.. kalu kita beriya2 nak buat hudud tp pemahaman non muslim dan muslim ( yg masih pikir hudud tu potong tgn ) masih kurang jelas..
walaupn ianya adalah arahan oleh yg esa. oleh kesilapan sjarah malaya pada awal kemerdekaan kerana xnak membentuk perlembagaan dlm melaksanakan hudud, oleh itu generasi hari kena betulkan supaya next generasi ble laksanakan hudud 1 malaysia.. Insyallah, jika berkesan sure negara kita ble di jd rujukan utk negara2 lain..

oleh itu buang perasaan bangang yg saudara2 kat sini miliki.. kikis sifat bangang yg tertanam dlm diri, dan buang sifat2 bodoh sombong dan kepala batu. Sempena lembaran 2009, suntikkan satu semangat dlm membuat anjakan paradigma dlm memulakan kempen2 awal, dan pendedahan2 kepada non muslim dan muslim apa itu hudud.

so kepada yg bangang jgn lak pikir 2009 nak buat hudud.. kita bg pendedahan2 awal dan langkah2 awal spt mana Nabi yg kita sanjungi dlm mengembangkan islam. Jln kan secara peringkat.

"Jgn jd bangang"

Wassalam

Mereka yang bukan muslim tidak tertakluk kepada hudud..Agama mereka membernarkan minum arak,judi,seks sebelum berkahwin dengan kerelaan dan sebagainya..Ada satu kes dimana seorang perempuan islam telah berzina dengan seorang lelaki bukan muslim..Dalam kes ini hanya perempuan itu sahaja wajib dilasanakan hudud keatasnya,yang bukan muslim itu tak diwajibkan tetapi mereka tetap dikenakan hukuman cuma ada pilihan antara hudud dan hukuman lain..

Hukum hudud mmg releven untuk semua umat manusia dan semua zaman tetapi tak semestinya ia wajib keatas manusia kecuali orang-orang beragama islam yang melakukan kesalahan..yang dimaksudkan releven itu hukum ini sesuai juga jika orang kafir menggunakannya..undang-undang manusia vs undang-undang Allah mana lebih sempurna jika dibandingkannya?

saya beragama islam saya sokong untuk melaksanakan nya...fikir fikir dan renunglah.

betul itu..kite yang islam wajib menyokong dan tidak mempertikaikannya mahpun menolaknya..hudud itu telah termaktub dalam Al-Quran dan siapa mempertikaikan maka die telah mempertikaikan Al-Quran,jika mereka mempertikaikan Al-Quran maka dia sudah tidak beriman/percaya kepada Rukun iman,jika mereka telah menolak salah satu rukum iman boleh menyebabkan akidah mereka terbatal!

dah berapa tahun kita merdeka?
kita ni negara Islam ke?
pemikiran kita masih terkongkongkah sebab org2 bukan Islam yg ada kat Malaysia ni?
asyik fikir nanti diorang nak buat tu buat ni le, ikut logik la, kemanusian le...
nak ikut ajaran dan undang2 Islam ke atau ikut logik kemanusiaan dan undang2 manusia?
atau kita ni cuma pandai berdalih logik membenarkan dan menyokong undang2 manusia dengan alasan tertentu tapi tak menyedari secara tak langsung menentang undang2 Islam?
kita org Islam tak kesah menyokong parti mana; cuba tepuk dada tanya iman, tanya persoalan2 ni.

kita sebagai orang Islam, benda mcm ni sebenarnya takyah nak berdiskus panjang penuh dalih putar belit dan sebagainya, jawapan nya cuma satu. kalau takder kuasa nak ubah undang2 Malaysia skrg, paling kurang, dalam cakapan. tak boleh jugak, paling kurang dalam tulisan. tak boleh jugak paling kurang dalam hati. saya bukannya pandai sangat nak ceramah agama ni tapi selalu didengar, amar makruf nahi mungkar yg cuma kat dalam hati tu serendah2 iman. kalau itu pun takder, mcm post kat atas, boleh batal akidah tu. bukan nak kafirkan sesiapa, tak percaya belajar balik sekolah agama kat sekolah rendah korang. rukun islam dan rukun iman termasuk percaya al-quran dan ikut suruhannya.

mintak topik ni ditutup semula sebelum ada yg terlanjur tulis Edited by DRS

QUOTE(diamondclow @ Dec 27 2008, 05:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
pertanyaan...

andai sekiranya hukum hudud ni dapat dilaksanakan di malaysia ni...
lain2 kaum yg menetap @ menghuni bumi malaysia ni tertakluk dengan hukum hudud kan?

dan bukannya tertakluk hanya utk mereka yg beragama Islam?

sebabnya hukum ini relevan utk manusia seluruh alam...

ps: akan terjadikah pemberontakkan antara kaum yg selama ini ditakuti oleh kerajaan selama ini?

yang bukan islam tak kan tertakluk kepada hukum hudud..
so, no point utk dorang nak risau kalau malaysia laksana hudud...
sume undang2 just nak 'pantau' orang MELAYU ISLAM...
alakullihal,kalau melayu islam wat salah confirm kene hukum tak kira pangkat dan darjat...

p/s: aku pun heran sebenarnya, apa point orang bukan islam perlu rasa risau ek?tang mana yang hukum hudud ni 'kacau' kehidupan dorang?pasal murtad ke?