Jump to content
Shamil

Kenapa Kerajaan Xnak Melaksanakan Hudud? Sedangkan Perkara Itu Wajib

Recommended Posts

memang nak kena repair semua.. tapi mana yg lebih utama dan penting...

maksud saya.. yg lebih emergency... rata2 org islam iman lemah.. termasuk saya..

bole kata tak der kekuatan 100% utk amal agama...

iye lah.. bak kata sedara kita kat atas... ada semayang x puasa...

ada yg puasa tapi x semayang.. ada yg puasa tutup aurat.. x solat pulak... 1001 macam la keadaaannya..

ok let say.. hari nih kerajaan digulingkan.. esok naik pemerintahan islam... ada hudud..

may be daily kes kat mahkahmah syariah 1 juta kes sehari... bole handle ker agak2...

isk buntu ler..

"Ya Allah bukak la jalan utk aku dan umat ini selamat dari neraka kau ya Allah..."

" Ya Allah.. dalam kampung ku cuma 10% je yg semayang.. ada diantara mereka adik beradik kawan baik ku... ampunkan lah mereka"

"Ya Allah ada antara mereka.. mencuri.. berzina.. minum arak.. curi sofware.. tengok blue.. buka la jalan utk umat ini bertaubat.."

"wa ma taufiki illa billah"

oklah...nie pendapat aku..kalo salah sesipa boleh betulkan..solat wajib..hudud juga wajib..kalo pemimpin kite x laksanakan undang2 hudud..kite wajib nasihat,suruh pemimpin kite laksanaka...kalo x berdosa..

Dan aku rasa benda wajib x perlu nak repair yang nie dulu atau yang nie dulu..contoh..kalo kite baiki solat kite full sepanjang repair solat kite tapi masih sokong lagi hudud x perlu dilaksanakan dapat jugak dosa mase 2..so aku rasa benda wajib kena selaras bersama..lain la benda sunat..boleh kite tumpukan yang wajib dah ok baru kite boleh buat yang wajib..

may be daily kes kat mahkahmah syariah 1 juta kes sehari... bole handle ker agak2...

Adekah sejuta kes akan berlaku kalo hudud dilaksanakan???

mungkin ade tapi xkan sampai sejuta mungkin dari sejuta kes jadi 1000 tau 100??

undang2 sekular

mencuri paling koman kena denda dan penjara jer

kalo berzina pun paling teruk kena kawin or bayar denda or penjara jer..

ini mungkin dari 100 orang 80% berani buat cam nie..

undang2 hudud

sekali mencuri kena potong tangan sebelah..2 kali sebelah lagi kena potong<--- nie yang jenis kes bukan terpaksa.

berzina bagi lelaki yang dah berkahwin kena rejam sampai mati..

mungkin dari 100 orang hanya 10% jer yang berani..

jadi fikir yang mana lebih baik?

Edited by SiR_FAiZ

Allah dah kata wajib laksanakan, maka wajib la kita sebagai Hamba Allah taat kepada suruhan-Nya. Kenapa masih ada manusia yang buta hati?

Ada plak yang kata kat sini(aku mls nak quote), "Hukum Hudud dilaksanakan kepada Org Islam. Habis tu kalau Org bukan Islam? Adil ke namanya?" Sudah tentulah adil! Nampak sgt jahil dlm agama masih mempertikaikan. Hukum Islam, jadi sudah tentu untuk orang Islam sahaja.

tak payah nak cakap malas quote, aku yg cakap mcm tu.

mcm ni la ... aku cakap, .. aku nak kata ko bodoh. tp nnt ko marah, so aku cakap ko bijak la.

sbb ape aku kata tak adil?

pertama skali, ko cuba cite kat aku (jgn tak cite pulak ok), sapa yg jalankan hukum hudud tu dinegara ni? adakah orang yg jalankan hukum hudud tu memerintah dgn cara islam?? ko jawap woi jgn tak jawab. kata aku jahil konon. cakap berapi2, ilmu lebih kurang jugak.

dalam islam, jika pemerintahan tu ikut cara islam, lunas islam, ikut quraan dan hadis, maka hukum hudud adalah wajib. kalau PAS yg memerintah, wajib ke benda nye weyyy ... dah nama pon parti politik. ikut undang2 sekular, negara malaysia bukan ikut undang2 islam sepenuhnya, pejadahnye nak persoalkan hukum hudud?

hukum hudud ni hukum Allah, tak boleh dipersoalkan. tapi kenapa PAS tukar hukum hudud ni ikut acuan mereka sendiri? demi kepentingan politik ke? ya ALlah .. sesungguhnya PAS merupakan org2 yg berdosa.

Sebagai umat Islam, kita wajib sokong sesebuah pertubuhan yang matlamatnya untuk memperjuangkan Islam dalam negara. Berdosa besar hukumnya kita menyokong sesebuah pertubuhan yang tidak mahu malah mempertikaikan dasar-dasar yg dibawa dalam Islam..

Ini yang dikatakan akhir zaman..

ko cakap tentang perjuangan islam. perjuangan islam tak mengkafirkan orang. haaa ..lagi satu. mana ade dlm perjuangan islam menggalakkan umat hidup berpuak2 ..?? yg salah itu salah la, jgn pulak dah salah ..tp demi kepentingan politik cakap tak salah. ape ke hal nye weyyyyy .....

Aku memang tak boleh terima betul orang Islam sendiri menafikan akan perlaksanaan hukum hudud (undang-undang Allah) disebabkan situasi sekarang. Hukum tetap hukum. Kalau tak setuju, adalah lebih baik senyap. Daripada cakap tu boleh menambahkan dosa serta menjatuhkan akidah..

Aku tau parti, undi, demokrasi tu dari British. Kalau takde parti macamana aku nak suruh kerajaan suruh laksanakan hukum hudud? Nak aku sorang2 pergi jumpa pemimpin negara kita ni suruh dia laksanakan hukum hudud? Sape la aku ni? Lain la aku ni S*if*l B*kh*ri dengan mudah boleh jumpa orang atasan.... <_<

aku setuju,.. menegur dan mendidik org islam. bagus tu, malah ditegaskan mmg tanggungjawab org islam menegur sesama umat yg lain.

sbb tu la aku nak menegur ko, ..sbb ko dah jahil, berani mengata org lain jahil. 2 x 5. orang tak menafikan, malah tak mempersoalkan hukum hudud ni wajib. yg org persoalkan ialah, mengapa negara demokrasi perlu mengamalkan hukum hudud? adakah demokrasi ni ade dlm pemerintahan islam? islam tidak mengharamkan demokrasi, malah menerima pemerintahan demokrasi, tp dalam quraan tak sebut, negara demokrasi mewajibkan hukum hudud, bodoh! hukum hudud tu wajib dlm pemerintahan islam. pemimpin pon kene islam, mengamalkan sistem islam, jika tidak menjalankan hukum hudud ..berdosa. takkan tak reti2 kot. bodoh.

ni la manusia. bercakap pasal agama, hukum hudud je nampak wajib, benda2 lain tak nampak wajib. demokrasi tu sistem org barat, kenapa PAS ikut jugak? ha ..kalau betul nak jalankan hukum hudud, kenapa nak ikut cara PAS? kenapa tak ikut cara islam yg sebenar? ... siap tukar lagi, ..lagi la berdosa ...cehhh ..

koreng, aku yakin topik ini suatu masa akan close juga akhirnya.. Maklumlah, topik yg panas, memang akan close. Kau tunggu je saat2 tu... :blush:

hehehe ...

tak perlu close. sbb nye, biar orang semua tau, hukum hudud itu wajib jika kita memilih pemerintahan islam. masalahnye disini, PAS suka berbicara pasal hukum hudud, untuk melemahkan orang melayu. PAS tau, ada cara yg betul. tp demi kepentingan politik, mereka membelitkan fakta dan ajaran agama islam yg suci. nauzubilah.. tanggung la dosa nik aziz wey ...

akhir kata, salam ramadhan.

bagi yg mengata orang jahil, ko pon jahil jugak. tak perlu jadi hero. sekian.

Kita kan negara islam.. knapa xmelaksanakan hudud... Arab Saudi Pon Laksanakan hudud

Sebab kebanyakan ahli Perlimen tidak menyokong..so tak ada majoriti,kalau boleh kita talbiah ahli parliman dari UMNO(melayu) supaya sokong perlaksanaan hudud oleh parti PAS..

Edited by asusx550

Sebab kebanyakan ahli Perlimen tidak menyokong..so tak ada majoriti,kalau boleh kita talbiah ahli parliman dari UMNO(melayu) supaya sokong perlaksanaan hudud oleh parti PAS..

dorang ni ckp negara kita negara islam, tp perlu la faham celah mana yg islam tu. orang luar iktiraf negara Malaysia sbg negara islam, sbb majority penganutnya islam, mengamalkan ajaran islam, dn sebagainya. mereka iktiraf negara islam contoh, sbb negara kita berbilang bangsa hidup harmoni walaupon majority penduduk malaysia ni berugama islam.

negara islam yg mereka kecoh2 ni nama je negara islam, tapi kita ade pilihanraya, org bukan islam boleh jadi ADUN, boleh masuk parlimen, itu bermakna negara kita nama je negara islam, tp tak ikut pemerintahan cara islam.

pemerintahan cara islam, syarat pertama ialah:

1. kahlifah mestilah dikalangan umat islam.

haih .... org melayu suka cakap berbelit2.. mcm aku jugak ...

cuba tanya sheik arab soalah ni,

"negara islam celah mana tu wahai sheikh?"

mesti dia terpinga2 taktau nak jawab ape ...sbb mereka main caaaaaaaaaakap je ... hahah

Sistem berparlimen, kabinet,sistem demokrasi, politik, sistem majoriti, sistem beparti, sistem mengundi, sistem presiden,naib presiden, timbalan presiden tu semua sistem sekular/liberal diperkenalkan oleh British semasa ketika merdeka ... kenapa ade orang sanggup ikut siap buat parti agama... adakah matlamat menghalalkan cara?

Sudah diperjelaskan jika kita mengikut sistem beparti hehehehe kita juga tidak ubah sama denga parti2 lain.. hehehehe Jika ingin melaksanakan hukum Islam kita perlu berdemokrasi dengan parti lain hehehehe

Itu lah berlaku jika kita ikut sistem beparti hehehehehe

Jika kita hendak menang kita perpaksa bersedongkol dengan parti lain seperti D@9 hehehehehe

Contoh pun sudah ade di depan mata ma...

Parti tidak ada agama, Dalam agama ada cara untuk memerintah negara...

Parti bukan agama.... Agama bukan parti hehehehehe

Agama bukan untuk dipolitikkan hehehehehe

Agama Islam adalah cara hidup.... bukan politik/parti hehehehe

Islam tidak mengajar kita beparti untuk menyampaikan ajaran Islam hehehehe

Please la.... Zaman nabi dahulu mana ada parti Islam.... Islam itu agama.... Nabi menyeru dengan mengajak semua nyer masuk/memeluk secara berdakwah.. bukan beparti hehehehe

Mana ada presiden,naib presiden, timbalan presiden, wakil tu wakil ni ....

Kerana parti le kita bertelagah sesama ISlam.... hehehehehe

So jangan le mempergunakan agama.... untuk dipolitikkan...

Murah sangat ker.... sehingga diperolokkan oleh sistem british kita sebegitu...

Kita mahu ikut...

Lihat le contoh tabligh.....

Datang rumah ke rumah menyeru karaha kebaikan, menyampai, mengingati sesanma Islam, menyeru mengajak kearah memeluk Islam,

Bukan mencaci,mengumpat sesama Islam.. Jika kita mengumpat sesama Islam.. hehehe Umat Islam lah yang menjatuhkan agama nya sendiri, yang membuka pekung di dada umat nya sendiri, bukan begitu... kita kena nasihat menasihati, bukan mengumpat .....

ke masjid untuk melakukan ibadah, bukan tempat berpolitik, tempat mencaci orang Islam yang lain, tempat mengumpat hehehehehe tapi sekarang ni masjid sendiri dah dijadikan tempat sebegitu heheheh

Lepas tu ader plak mesjid tu parti tu yang punya ... mesjid ni parti ni yang punya... berbelah lagi umat Islam disebabkan sistem beparti.... hehehehehe

Contoh... bila bertanding parti yang menggunakan agama ni kalah.. contoh le...

Sapa yang menjatuhkan Islam.. menjatuhkan maruah Islam sehingga di buat parti heheheheh

parti merosakkan agama... mari lah kita mengajak kaum lain.. seperti <!na, !nd!a, !ban, B!daYuh, Me|@nau, S!am dan aper kaum sekalipun masuk Islam... barula apabila semua dah Islam.. secara automatik negara Islam terbentuk, apabila negara Islam terbentuk, Hukum hakam Islam dapat dijalankan... terhapus parti Umn*, MC*, MI*, SAP*, PK*.... yang kita cari kesalahan orang lain.. Lepas tu dah dapat siap masuk dalam surat kahbar, blog, laman web, portal untuk mendedahkan keburukan orang Islam yang lain hehehehehe itu ler namanyer menjatuhkan agama bukan nak nasihat orang tu...

Yahud! kalau nak pecah belahkan umat Islam amat mudah... dibuat nyer sistem parti bagi sesebuah negara... habis ler ... siap pulak ader yang menggunakan agama dalam beparti... hehehe

Akhir kata... ni ler umat Islam yang berpecah disebabkan menuruti sistem pemerintahan sekular/liberal british.. hehehehe

Aper di atas tu cuma pandangan ja....

Edited by ☺■Ç

Alhamdulillah, saya dapati ramai yang berpengetahuan luas dalam politik dan agama di sini. Hujah tuan2 memang sungguh menarik perhatian serta membuka minda.

Saya lebih suka bersifat proaktif daripada berlegar2 dalam perbincangan tanpa jalan penyelesaian. Cuma rasanya belum ada lagi cadangan2 bernas bagaimanakah kita hendak merealisasikan impian perlaksanaan hukum hudud di negara tercinta ini?

Alhamdulillah, saya dapati ramai yang berpengetahuan luas dalam politik dan agama di sini. Hujah tuan2 memang sungguh menarik perhatian serta membuka minda.

Saya lebih suka bersifat proaktif daripada berlegar2 dalam perbincangan tanpa jalan penyelesaian. Cuma rasanya belum ada lagi cadangan2 bernas bagaimanakah kita hendak merealisasikan impian perlaksanaan hukum hudud di negara tercinta ini?

aku rasa selagi bn memerintah,jangan mimpi lah nak laksanakan hudud.usahkan nak laksanakan hudud,parti pas yg nak laksanakan hudud di trg pun kena saman kat pemimpin bn+umno+org islam.kenapa dia orang tak nak hudud,aku rasa org yg salah takut nak terima hukuman Allah....

aku rasa selagi bn memerintah,jangan mimpi lah nak laksanakan hudud.usahkan nak laksanakan hudud,parti pas yg nak laksanakan hudud di trg pun kena saman kat pemimpin bn+umno+org islam.kenapa dia orang tak nak hudud,aku rasa org yg salah takut nak terima hukuman Allah....

pilih ,takut kena saman atau takut kepada tuhan?kalau pas nak buat hudud tapi nak disaman aku rasa ko silap...!

aku rasa ko tak baca kot apa yg orga_laut terangkan...

kalau pun pas nak laksanakan hukum hudud yg penyokong parti ni betul nak terima ke?atau saje nak timbulkan isu ini untuk kepentingan parti?

aku nak citer ini kisah benar. aku ade kawan,gile2 sokong parti PAS marah kalau kawan sokong kerajaan,caci maki pemimpin,ajak member masuk PAS tapi sifat kawan aku ni pegi town main pelacur selalu.alamak ape ni?cakap tak serupa bikin...aku ada ikut sekali sebab kawan aku ajak pg sana sebab saje nak jalan2.tapi dia pg langgan,astaghfirullah ape ni padahal kwn aku ni sokong PAS buat hukum hudud?

P.S sekadar berkongsi...

Standard la tu, bukan semua orang tahu hukum hudud tu apa, main cakap je sokong perlaksanaan, yang kurang agama tu lagi la, pot pet sana sini, tapi sepatah apa itu hudud, qisas, takzir dan sebagainya tak tahu pun sebenarnya. Sepatutnya sebelum dimulakan hukum hudud ni, diperbanyakkan lagi seminar/ceramah/program keagamaan, forum dan sebagainya agar lebih ramai yang faham termasuk kepada yang bukan Islam tentang prosedur, kesan-kesan dan kebaikannya. Ini laju aje .. mari laksanakan hukum hudud .. tapi punya la ramai individu dalam Malaysia ni yang masih kurang pengetahuan pasal perkara ni, kalaupun tahu, secara umum hanya tahu potong tangan kalau mencuri, bukannya secara detail bagaimana sesuatu hukuman itu dijatuhkan selepas dibicarakan, hukuman yang bagaimana, bagi kesalahan mencuri, bahagian belah mana yang dipotong, jumlah saksi, syarat2, dan sebagainya, mana tak memberontak orang bukan Islam dalam Malaysia ni. Lainlah kalau 90% dalam Malaysia ni semuanya orang Islam, automatik dah pemerintah laksanakan hukum ni. Tak de bantahan punyalah ..

pilih ,takut kena saman atau takut kepada tuhan?kalau pas nak buat hudud tapi nak disaman aku rasa ko silap...!

kalau pun pas nak laksanakan hukum hudud yg penyokong parti ni betul nak terima ke?atau saje nak timbulkan isu ini untuk kepentingan parti?

aku nak citer ini kisah benar. aku ade kawan,gile2 sokong parti PAS marah kalau kawan sokong kerajaan,caci maki pemimpin,ajak member masuk PAS tapi sifat kawan aku ni pegi town main pelacur selalu.alamak ape ni?cakap tak serupa bikin...aku ada ikut sekali sebab kawan aku ajak pg sana sebab saje nak jalan2.tapi dia pg langgan,astaghfirullah ape ni padahal kwn aku ni sokong PAS buat hukum hudud?

P.S sekadar berkongsi...

aku rasa kawan kau tu tak tahu apa yg di perjuangkan.sekadar nk ikut2 tp buta kayu.kalau nak di ikutkan benda yg mcm nilah nk di benteraskan,gejala maksiat,dan jenayah lain.aku yakin kalau hudud di laksanakan maslah akan dapat di atasi.aku nk cakap kau lh,hukum hudud bukan senang nak di laksanakan,byk faktor dan kategori yg perlu di ambil kira dalam menjatuhkn sesuatu hukuman,tp aku tetap yakin bahawa,apabila kita berusaha nk melaksanakn hukum Allah,akan ada pertolongan dari Allah yg tak di sangka2.

aku rasa kawan kau tu tak tahu apa yg di perjuangkan.sekadar nk ikut2 tp buta kayu.kalau nak di ikutkan benda yg mcm nilah nk di benteraskan,gejala maksiat,dan jenayah lain.aku yakin kalau hudud di laksanakan maslah akan dapat di atasi.aku nk cakap kau lh,hukum hudud bukan senang nak di laksanakan,byk faktor dan kategori yg perlu di ambil kira dalam menjatuhkn sesuatu hukuman,tp aku tetap yakin bahawa,apabila kita berusaha nk melaksanakn hukum Allah,akan ada pertolongan dari Allah yg tak di sangka2.

kalau kerajaan BN tak nak lakukan HUDUD & QiSAS , kenapa kerajaan di bawah pakatan rakyat tak nak buat? Apa beza mereka dan kerajaan BN? Kenapa negeri yg diperintah oleh PAS tak buat hukum HUDUD ini? mungkin ada yg kata sebab kekangan undang² persekutuan tapi sedarkah kita bahawa bila mana PR itu sendiri menolak kehadiran HUDUD itu lebih dari kerajaan sekarang... hehehehe kalau hang tak caya pi tanya lim kit siang ngan teresa koh pasal isu ni... misti diarang kata 'NO'.. so dimana keadilan yang kita carik dari PR? dan BN yang sememangnya tak berkesan sekarang ini >? Apa pilihan kita? dan masih adakah pilihan itu ?

politician is just politician....

Kita kan negara islam.. knapa xmelaksanakan hudud... Arab Saudi Pon Laksanakan hudud

kita negara umat islam sebenar nye... negara islam mesti melaksanakan hukum islam. skang ni xda timbul masalah berbilang kaum ke , berbilang bangsa ke... hukum hudud hukum manusia ke ??? hukum ALLAH kan... so nape kt nak pikirkan sgt maslah kaum la, bangsa la... kt x pernah terpikir ke kemurkaan ALLAH ??? kt jgn pikir diri kt jer... pikirkan masa dpan anak2 kt... undang2 manusia tu byk kelemahan nyer... tgok gejala sosial arini.zina,rompak,judi,bunuh,hisap dadah... tu sume perkara biasa jer... remaja berzina menjadi perkara biasa.. pelajar perempuan yg ada dara pergi ke sekolah dipandang kebudak-budakan??? bila smbut tahun baru or merdeka, anak2 melayu islam botol arak di tngan..so di mana kt skang.. kt dah la amal x byk sgt tp sekurang nyer biar saham tuk akhirat tuk ada sedikit..tepuk dada tny iman.wasalam..

P.S sekadar berkongsi...

nmpak sgt kan kalo apa yg org pas terus jadikan isu... kalo yg org umno wak lebih dr tu pernah pikir ke?? atau bila umno yg wak x pe coz umno xnak wak hudud... ahli pas atau umno ada betul nyer, ada salah nyer... mmg sy percaya yg awk ckp tu.... tp sekurang nyer kt baiki diri kearah yg lebih baik. kt jgn ukur dgn org yg jahil, nescaya kt akan terasa dah cukup amalan...setiap insan dikurniakan akal. segala yg baik kt jadikan pngajaran dan yg buruk kt jadikan sempadan.... islam itu indah.wasalam.

nmpak sgt kan kalo apa yg org pas terus jadikan isu... kalo yg org umno wak lebih dr tu pernah pikir ke?? atau bila umno yg wak x pe coz umno xnak wak hudud... ahli pas atau umno ada betul nyer, ada salah nyer... mmg sy percaya yg awk ckp tu.... tp sekurang nyer kt baiki diri kearah yg lebih baik. kt jgn ukur dgn org yg jahil, nescaya kt akan terasa dah cukup amalan...setiap insan dikurniakan akal. segala yg baik kt jadikan pngajaran dan yg buruk kt jadikan sempadan.... islam itu indah.wasalam.

aku bukan nak kondem pihak pembangkang sangat,yelah mana yg betul tu elok la,tapi kawan aku ni cakap tak serupa bikin,so sebab tu aku persoalkan apakah rakyat dibawah PR benar2 faham dan mahu hudud dilaksanakan?jangan setuju kerana parti tapi dalam hati bergolak takut hukuman hudud.kena faham bukan tahu,contoh islam semua orang tahu tapi tak semua orang faham...

aku rasa hukum hudud ni takkan manjadi kenyataan,bukan kerana aku tak sokong hudud tapi dgn melihat keadaan politik kita zaman sekarang,so dalam kata lain PAYAH...

HUDUD ni hukum Allah. walau sepayah mana pun sepatutnya dalam diri org islam yg beriman mesti ada kehendak untuk hukum tersebut di jalankan. Memang hukum ni nampak seperti 'kejam' tapi Insya Allah kalau kita faham secara keseluruhannya kita akan nampak kemanisannya. Untuk menjatuhkan hukuman di dalam hukum hudud amatlah sukar, perlu ada pembuktian yang amat teliti sekali.

kesimpulannya yang boleh dikatakan, sepatutnya ada kempen/penerangan/pendidikan yg perlu di jalankan supaya orang ramai faham tentang pelaksanaan hukum hudud ini secara tepat.

Umat akhir zaman nie biasa la..diorng takut nak laksanakan pemerintahan islam terutamanya hudud..cuba bayangkan tibe esok ditukar cara pemrintahan islam dan hudud dilaksanakan..x de lagi kebebasan nak berseronok dgn konsert2 melalaikan..jom heboh lenyap cam 2..nak keluar rumah x leh seksi2..sebab 2 ramai orang islam sendiri tolak undang2 islam sebab takut x dapat kebebasan macam sekarang.. ;)

aku pun rasa malaysia nie akan terus kekal dgn undang2 sekular nie selagi pemimipin2 kite nie sibuk mengejar pangkat,wang,dan pekara duniawi..hanya berdoa jelah harap2 malaysia berubah...

Edited by SiR_FAiZ

Apa pun hukum hudud wajib! Tak payah nak pertikaikan sape yg sokong hukum hudud tu wajib. Kalau pemimpin tu Islam, maka takde sebab beliau taknak melaksanakannya.

Jahil yg dimaksudkan, jahil dalam ilmu agama...

Org parti sana tu suke memperlekehkan.. Dulu penah aku dengar, "Kalau nak makan sup tangan, pergi la Kelantan"... Nampak sgt menghina Islam...

Aku bukan pemerintah, jadi aku terpaksa ikut bawah pimpinan skrg... Cakap mcm Nik Aziz sorg je tanggung dosa? PM kita skrg n sebelum ni jauh lagi teruk. Sorang dgn Islam Hadhari, sorg lg kata "Zaman dulu takde Gillete(pisau cukur)". PM tu pun merujuk kpd Private Message.. Mcm si polan tu kata...

Memang betul la pandangan ko SIR_FAIZ, aku sependapat dgn ko.. Tgk drama, semua pelakon laki2 je, kalau yg pompuannya semua pakai tudung.. Lepas tu bukak tv je, semua saluran berunsurkan dakwah, Islamic. Masyarakat bertambah bosan... Nak pegi main judi pun dah tak boleh.. Nak minum arak tak boleh.. Berlakon pun takde aksi sentuh antara laki pompuan.. Bini2 menteri dah tak boleh free hair... Masyarakat wanita semua pakai tudung labuh... Kalau ada majlis, kena asingkan antara laki dgn pompuan... Lepas tu ada pihak tertentu akan terbayang makin bertambah org Islam takde tangan..Makin byk org kena sebat 100kali setiap hari...

Edited by Superior

wahai saudara islam ku sekalian... marilah kita bertukar pendapat tanpa memaki hamun sesama muslim.

ok , mungkin ramai yg ber-emosi bila perkataan bodoh, jahil, digunakan untuk memperlekehkan pendapat orang lain. aku pon 2x5 jugak pakai perkataan tu. biasa la, kalau kita ni tau sesuatu kebenaran, seboleh2 nya nak paksa org lain ikut. haha!

cuba korang pikir, kalau selama ni asik mengikut je, skali skala kita fikir. hukum hudud itu hukum Allah, tidak boleh ditukar mengikut sesedap rasa. disebabkan inilah, ramai org jahil berkata, "hukum hudud itu zalim!" ya Allah, yg bercakap tu dah la jahil, yg mengutuk org tu pon sama jahil.

perlu ditekankan, dlm islam, dlm pelajaran islam skalipon, dlm rukun islam, syarat masuk islam, hukum hudud bukanlah segala2 nya. korang perlu sedar, jgn kita main pakai je hukum Allah ni, kalau salah perlaksanaannya, dosa besar wey.

perlaksanaan kene betul. sebelum melaksanakan tu, perlu ada persediaan yg rapi. islam tu tak bodoh, yg bodoh tu manusia jahil berlagak bagus, sampai tak boleh tegur. islamkan dulu umat2 nya. tekankan pengajaran islam, "wahai org muslim, penuhkan ibadah dan iman didada, semoga kita tak lakukan kejahatan". mana yg buat silap, tegur, ajar mereka. bukan tiba2 je dah taruk hukum hudud, main hukuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum je org yg buat salah. ape ni? islam ape ni? islam PAS ke?

PAS : korang perlu tahu, walaupon aku jahil dlm agama, tapi aku tak sebodoh org yg mengikut ajaran yg salah. PAS kalau betul2 ikhlas, mereka penuhkan ceramah mereka menyedarkan umat islam membuat amalan kebaikan, bukan berceramah politik. bila dah sebut pasal politik, akan ada perkataan "kepentingan" dlm ceramah, sbb tu la suka jual hukum hudud. sbb dorang tau UMNO-BN mmg takot dgn hukum Allah.

disebabkan inila org2 PAS yg mengundi PAS, mula ikut emosi je. pantang dengar org cite hukum hudud, wah wah ..terus hentam sokmo. sbb ape? sbb dah itu je modal PAS, "jual hukum hudud".

kita seboleh2 nya nak meramaikan umat, bukan nak menghukum umat. sbb tu la pemimpin islam dlm UMNO-BN semuanya takot dgr hukum hudud, sbb dorang nih belum betul2 bersedia. mcm mana nak sedarkan mereka ni? haa ...disinilah tanggungjawab penceramah dan ulama PAS, menyedarkan umat islam, berdakwah la, agar lebih ramai org islam diMalaysia ni. bila ramai umat islam di Malaysia, yg betul2 islam dan faham ajaran islam sebenar2 nya, kerajaan yg penakut ni akan tumbang. bila rakyat sudah bersedia, aku tak terkejut kalau PAS jadi pemerintah malaysia, hukum hudud akan dilaksanakan dgn jayanya insyaAllah.

kesimpulannya, jgn main hukuuuuuuuuuum je. didikla org dulu.

ini tak ... org2 PAS sendiri pon tak amalkan apa yg tok guru dorang ajar dah pandai2 tukar hukum hudud acuan parti mereka. sape tak bengang? aku takmo tanggung dosaaaa....

betul jugak,kalau PAS benar2 ikhlas nape tak tumpukan ceramah tu kepada penerangan apa itu HUDUD,berceramah pun benda yg elok,so org2 lain boleh terima dgn rela hati,bukan terima PAS kerana bencikan org lain.itu dah salah...ini kebanyakkannya menghentam kerajaan saje dalam ceramah,cubalah dalam ceramah2 tu jgn kondem kerajaan tapi tumpukan kepada penyatuan umat dan berikan penerangan yg lebih jelas apa itu hukum HUDUD :unsure:

Edited by Tun loy_azloy

Dulu masa PAS mula2 perintah Kelantan PAS ada minta perlaksanaan hukum hudud di Kelantan tapi ditolah oleh Tun M. Apa kata kalau PAS sekali lagi minta dijalankan perlaksanaan hukum hudud di Kelantan. Sekarang kan Paklah yg berkuasa. Paklah kan cucu ulama dan ada asas agama lebih skit dari Tun M. Dia mesti tau bertanggungjawab kalau x nak kena soal lebih2 kat akhirat nanti.Kalau DSAI betul2 jadi PM pun PAS masih boleh minta yg sama juga. xkan DAP nak bising kot kalau buat kat Kelantan.

Apa kata kalau kita war2kan ttg perlaksanaan hukum hudud di Kelantan terlebih dahulu. Sebagai negeri contoh perlaksanaan hukum hudud :) Kalau xda sampel susahlah nak tunjuk kebaikan hukum Allah.

Dulu masa PAS mula2 perintah Kelantan PAS ada minta perlaksanaan hukum hudud di Kelantan tapi ditolah oleh Tun M. Apa kata kalau PAS sekali lagi minta dijalankan perlaksanaan hukum hudud di Kelantan. Sekarang kan Paklah yg berkuasa. Paklah kan cucu ulama dan ada asas agama lebih skit dari Tun M. Dia mesti tau bertanggungjawab kalau x nak kena soal lebih2 kat akhirat nanti.Kalau DSAI betul2 jadi PM pun PAS masih boleh minta yg sama juga. xkan DAP nak bising kot kalau buat kat Kelantan.

Apa kata kalau kita war2kan ttg perlaksanaan hukum hudud di Kelantan terlebih dahulu. Sebagai negeri contoh perlaksanaan hukum hudud :) Kalau xda sampel susahlah nak tunjuk kebaikan hukum Allah.

Laaa... kesitu pulak..

Pernah dengar TG Haji Hadi kata ape masa dia berkuasa di kedah...?

-------------------------

Sebenarnya.. Nik Aziz minta 'Malaysia' adakan hukum HUDUD.. Sebab tu Tun M xnk buat.. Kelantan bulah je dibuat.. pasal undang2 pentadbiran negeri dibawah Pentadbiran Agama Islam & Adat Istiadat Melayu Kelantan. Kalau SUltan perkenan.. ok je.

Undang2 yang baru dibuat dan dah termaktub dalam Undang2 Kelantan ialah : Cara pemakaian, Jika didapati ada seseorang perempuan memakai pakaian yang menjolok mata atau tidak menutup aurat akan didenda RM 500 jika sabit kesalahan.. (Undang2 ini difokus kepada Perempuan Melayu) non-muslim tu aku xperasan lak..

----------

Kes sedekah pompuan... apa cerita?

Kalau begitu, saya dengar versi yg salah la..

Kalaulah betul cerita awak, PAS x ikhlas nak laksanakan hukum hudud.

Saya x pernah dengar cerita Hj. Hadi dan Nik Aziz kat mana2. Tapi Kedah cerita lain dan Kelantan cerita lain. Populasi dan keperluan x sama. Kalau ada masa awak blh la kasi cerita skit apa kata Hj. Hadi dan kes sedekah pompuan :) nak tau jugak nih..

Edited by AhliNujum

rujuk quran, rujuk sunnah, dapatlah jawapan dia.

kalau kita cuma gunakan otak dan akal maka sesatlah kita dalam beragama

akal kita ada taham kemampuanye tersendiri....

cuma akal yang dipimpin oleh al-quran dan asunnah je mampu wat keputusan wang sempurna.

jalan dah ada, cuma kite je sombong takmo tengok singboard..

jadi sesatlah kite

wallahualam

negara islam yang sebenar adalah negara yg menggunakan 100% undang2 islam...bkn cm tu ke??

betul!

sbnrnye sbg manusia, kita tak boleh lari dari perasaan cemburu. bila negara luar iktiraf negara Malaysia negara islam, ramai manusia cemburu. aku pon termasuk dlm golongan tu. mana mungkin negara islam!

bila difikir dan dikaji, ..barulah aku faham pak sheikh mana la yg iktiraf negara ni islam. rupanya mereka pandang dari segi lain, ..bukanlah dari segi perlaksanaan negara islam tu sendiri. oOoOOo baru la aku faham .. rupanya umat terkeliru dan tak puas hati. itu saja.

dpd ko bertelagah bergaduh sesama muslim untuk memperlekehkan malaysia, kan elok ko pegi terangkan pak sheik2 yg cakap negara kita ni negara islam. bagitau pd dorang, "pak sheikh, negara kami belum islam lagi. jgn la puji terlampau sangat, puji ada makna kaaaa..." ini semua kelemahan manusia.

jadi aku tau, korang pon tau, sbb korang semua ada otak. mmg dah bley tau mengapa kerajaan taknak buat hukum hudud. sbb nye ..belum boleh lagi. org2 yg mengaku diri tu islam belum betul2 islam lagi, mereka masih ikut cara barat, demokrasi, sistem tu sendiri tak betol, tak islam, mana mungkin nak laksanakan hukum hudud yg sesungguhnya benar dan tiada ape yg benar melainkan benar belaka ni? oOoo rupanya umat sekali lagi terkeliru. disebalik hukum hudud, ade yg lebih besar perlu diutamakan. perjuangan islam tu sendiri.

aku penah berdebat ngan membe aku pasal ni, dia ckp "kalau semua nya hukum hudud, makin ramai la org kene potong tangan, kaki, kene rejam dn sebagainya" . mmg betol la tu . mmg la semakin ramai, sbb org yg melaksanakan hukum hudud tu jahil. sebelum ambik keputusan nak jalankan hukum Allah, tanya diri sendiri, "adakah anda sudah bersedia menjalankan hukum Allah ini? cukupkan persediaan itu?" wah wah ..bukan main tercabar soalan tu.

jgn la pakai ikut saja. hukum Allah itu benar. yg tak benar, org yg melaksanakan nya. bila sistem tu dah salah, dipakai pulak hukum Allah dlm sistem yg salah, bley pakai kaa..?

org tak persoalkan hukum Allah. perlu dijelaskan disini. persoalan nya, mengapa kerajaan tanak hukum hudud,.. kan?

haa .. mari kita bincang lagi dan lagi. kalau ade hujah ttg hukum hudud ni lagi best, biar semua tau kebaikan hukum hudud. mana ade keburukan? takde keburukan kalau perlaksanaan nya mengikut islam.. bukan mengikut demokrasi.