Jump to content
Shamil

Kenapa Kerajaan Xnak Melaksanakan Hudud? Sedangkan Perkara Itu Wajib

Recommended Posts

aku pun pelik gak..............

masa bulan pose org suka solat terawih sebab imam org yg hafal quran.banyak masjid membayar imam tahfiz untk solat terawih.tp bila org yg nak pejuangkan isi quran di kondem pulak.mana lebih baik hafal quran ke baik atau perjuangkan isi quran baik.memanglah dua2 nya baik,tp perjuangkan isi quran lagi baik.........

harap maklum..

Edited by jemay

sedangkan Undang2 yang ringan sekarang ni susah sgt manusia nk ikut...

ini kan pula undang2 terbaik yang wujud dalam Islam...

lg 1 la..

ini Malaysia beb..

Islam adalah agama yang minoriti..

itu pendapat saya..

klau tidak setuju jgn maen bom dengan kata2 kasar..

ini negara dari timur...

ada adab sendiri... :D

QUOTE(voluted @ Sep 26 2008, 04:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Of topik jap.
Lamaaaaaa aku perati topik2 dlm serious diskasyen nihh.
Aku adaaa banyaaakkk pendapat pasal topik2 kat
serious diskasyen ni terutamanyaa bab politik.
Tp aku rasa pendapat aku takkan bg apa apa makna
pun dlm perbincangan topik yang nyata dipengaruhi
ketaksuban, zero adabsopan dan kecelaruan
fakta serta tuduhan akibat kebencian. Sedih aku tgk forumer
kat sini yg pung pang pung pang berckp mengenai org
yg mereka benci tu dgn penuh hina nista walaupun org yg
dorang duk hina nista tu org yg lebih tua dari dorg. Mana laaa
pergi nye adab sopan melayu-islam kita ni.

On topik
Akhirnye aku terpanggil jugak nk bg pendapat dlm bentuk
quote yg sedia ada kat thread ni.

Pendapat dan pemikiran aku selari dgn kata2 Orgalaut kat atas ni.
Lega aku .... sebab ada jugak pendapat yg ditulis dlm nada memujuk dan tenang
tanpa sebarang prejudis mcm yg terbaru dr Orgalaut tu.
Sempena dgn post Orgalaut tu aku nk quote balik post nih

Mungkin aku terlepas pandang tapi aku tgk takde sorg pun lg bidas
logik post yg aku quote tu.
Ramai lg kita yg kurang ambik berat pasal halal haram nih. Aku yakin
kalau pakai software pairet pun tu dah haram dikira mcm mencuri.
Kalau kerajaan pilih utk laksanakan hukum hudud, maka aku rasa
ramailah kita yg pukul canang "Oii Kerajaan, ko nak buat hukum hudud
ko buat bebetul weii! Ko jgn pilih kasih lakkk!". Maka dah tentu
ada penguatkuasaan dlm semua aspek TERMASUUKKK la bab IT pun.
Maka ramailahhhh antara kita yg kena tangkap pastu kena kerat tangan
ke jari kelingking ke jari hantu ke....kekekekekeekekeke.
Logik tak ? Hehe. Mungkin aku silap.

Ada sapa2 nk bidas hal yg aku quote tu ? ulas ke apa apa je la.
Sbb aku tgk ramai forumer Islam berasaskan convenience dlm ruangan ni.

Aku tekankan, aku sokong 200% perlaksaan hukum hudud kat negara ni.
Tapi kenapa belum dilaksanakan ? Kebanyakan penerangannya ada
dlm post Orgalaut. BELUM tu boleh diganti dengan BELUM HENDAK bg
disesuaikan dgn tajuk thread ni yg sungguh berbau .....

Apapun hukum hudud yg dicanang PAS cuma hangat-hangat taik ayam ajer...
Diorg x berani nak laksanakan kat tempat sendiri...
Tp diorg suruh BN wat dulu.... Tp skrg dah senyap dah canang hukum hudud ni...

QUOTE(hdroxy @ Sep 29 2008, 02:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
terbaru : sedekah seks oleh exco perak.. hurm. pecat jer. kenyataan pon sokong pecat jer. PAS, harakah plak senyap jer.. x der plak kenyataan codemn gila2 atau nak try pakai hudud dsb...
kui3. bila bn, beria-ria hudud. bila kene geng sendiri, Islam tolak tepi sat. ish3. dry.gif

Biasalah Harakah, bila kena tang parti sendiri, membisu seribu bahasa...

QUOTE(hampeh @ Sep 30 2008, 10:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
so you can see that teresa need to earn respect from the majority malay muslims in malaysia by respecting our place of worship.

Silalah teruskan menyalahkan orang islam lain untuk meng-cover perbuatan/kelakuan orang bukan islam yang dilihat tak hormat masjid/agama kita . Mesti sebab dia pembangkang nih . haha . Dia sebagai ahli politik patut lebih prihatin , rakyat tengok setiap perbuatan/kelakuan bakal pemimpin dorang.

Teresa jelas x menghormati masjid... tetapi perbuatan dia seolah-olah 'di halalkan'...
Siapa yg menghalalkan? AJK masjid laa... Maka korang bersedia la kena soal-siasat...
Bukan kat Balai... tp kat dlm kubur...

ni peristiwa yang di alami sendiri... masa tuh sepupu aku ( perempuan ) nak nikah kat masjid ( JB ).. yang sepupu aku lagik sorg.. perempuan jugak asal dri KL ( bukan pengantin ) sibuk jugak nak ikut g masjid konon2 nak tgk ler... tp dtg x pkai tudung... masa masuk masjid tuh.. AJK masjid xbg masuk psl x pkai tudung.. hehehehe..

nih AJK yang betul melaksanakan tugas.. wlpn hanya sekejap jer nak tgk org nikah... dia ttp x benarkan...

aku rase topic ni pasal hudud..
apsal ade menyimpang jauh neh? dry.gif
aku nk tanye...
boleh berkesan ke nk jalankan hudud dalam Malaysia ni??
adakah semua orang akan patuh pada undang2 ini or melanggarnya mcm undang2 yg ada skrg nie?

Sebelum kita tanya perlaksanaan hudud ni relevan atau tak....
Kita tgk keadaan semasa Malaysia ni...
Kes rogol x mengira siapa...
Cikgu pun sggup rogol pelajar sendiri...
Ustaz pun sanggup merogol dan mencabul...
Pak Haji pun 2 kali 5.... So sdgkan Cikgu yg berpelajaran...
Sdgkan Ustaz yg ada pendidikan agama Islam....
Sdgkan Pak Haji yg boleh dikata kuat imannya...
Boleh runtuh dan roboh iman mereka....
So persoalannya... Adakah perlaksanaan hukum hudud ni dpt mengurangkan jenayah mcm ni?
Jawapan dia, mgkin tidak.... Manusia ada akal.... Takkan x dpt control?? Sdgkan diri sendiri x dpt control diri sendiri inikan pula undang-undang nak control kita?
Sdgkan kita sendiri langgar undang-2....
Korang pun tau merokok tu membahayakan kesihatan, kenapa beli jugak? hisap jugak?
Tiap-2 tahun harga rokok naik, korang x merungut... tetap gak beli... x lak boikot....
Tapi bila harga minyak naik korang melenting... mula boikot....
Inilah kelas minda org Malaysia yg jenis 3rd class....
Dah tau benda tu membahayakan kesihatan, masih nak jugak ambik....
Serupa gak mcm jenayah... X kira la undang-2 apa pun... kalo niat hati manusia yg sentiasa didorong syaitan... jenayah tetap... tetap... tetap akan berlaku.... whatever it is...

aku sokong exception 2008

tul tu...ramai orng sekarang x leh pakai..tmsuk aku ale..haha..

mane le nak cari 4 org saksi yang betul2 nak tegakkan islam n laksanakan hudud...silap saksi tu rasuah pastu yng tertuduh sebenarnya x bersalah x pasal2 tangan die takde.....pastu nak ganti ke...aku myokong hudud ni tapi kena sesuaikn dengan masa dan keadaan sebab ade pkara atau kslahn yang x dpt dalm hukum hudud nak biar cam tu je ke.....

hukum hudud ni bagus sebenarnya kalau kite dapat laksanakan tetapi tgk le msykt kite hari ni...iman pun leh rogol n di tgkp khalwat.....ape nak jadi ek

jagn politikan isu hudud...masa 1999-2004 subuk pasal hudud-2004-2008 pasal pak lah tido kot...2008-2*** pasal ape ek...mane pasal hudud? kalau nak perjuangkan,, biar istiqamah.

pandangan aku le

releven relevan dan sangat2 releven..

sebab ape ianya releven sebab ianya adalah hukum dari Allah SWT..bila hukum ini dari Allah automatik ianya sesuai diguna pakai untuk semua zaman..hudud semua telah termaktub dalam Al-Quran..jadi apabila kita tidak yakin walaupun 1 ayat dalam Al-Quran bermakna kite telah kufur hakikat..sebagai umat islam kite kena yakin 100% apa yang ada dalam Al-Quran dan tak boleh tidak yakin walaupun satu pekara..

Jawapan dia, mgkin tidak.... Manusia ada akal.... Takkan x dpt control?? Sdgkan diri sendiri x dpt control diri sendiri inikan pula undang-undang nak control kita?

yer..manusia ada akal dan nafsu..jadi adakah semua manusia itu dapat mengawal dirinya sendiri??sebab itu perlu adanya undang2/peraturan yang boleh mengawal kita..Jadi Undang2 kalau itu tidak sempurna atau kukuh bagaimana??senang2 je langgarkan dan hukuman itu pula x menjadikan pengajaran..jadi bagaimana dengan undang2 yang kukuh dan tegas??sama2 kita fikirkan kebaikannya..biasa lah kite dah masuk umat akhir zaman dan ade manusia berkata undang2 islam sudah tidak releven bagi zaman mcm ini..

masalah ustaz rogol ank murid,pak haji berzina dengan anak..InsyaAllah kalo die benar2 beriman dgn Allah SWT adekah die nak melakukan pekara keji itu?? Edited by SiR_FAiZ

kenapa agaknya tuhan suruh kita laksanakan undang2 yang DIA cipta ek?...takkan Tuhan tak tau semua tu???? kalau yakin ngan Allah, maka kita kena yakin apa yang dia cipta dan suruh kita laksanakan.kalau tidak..... ph34r.gif

amboi...panjang lebar nkorang bincang2 pasal kerajaan xnak melaksanakan hudud ni...
aku nk tanya satu jerk,kerajaan(umno la kan?)pernah ker mengeluarkan kenyataan rasmi nk melaksanakan hukum hudud ni macam pas buat?tak pernah la kan?perkataan nak buat pun tak pernah diucapkan,camna nk buat?

bincang pasal hudud ni,jgn sentuh pasal hukumannya sbb kite tk arif mengenai bagaimana satu2 hukum hudud itu diputuskan.contoh,pasal perisian cetak rompak ker aper menyebabkan ramai kudung tk payah sebutla.itu diluar pengetahuan kita.yang jelas yg wajib kita terima ialah hudud itu wajib bagi pemerintah melaksanakan.kalau kita mengeluarkan pendapat,utk membela satu2 pihak atau ideologi bukannya utk membela hukum hudud,ketahuilah kita tlh melakukan pengkhianatan besar terhadap agama kita.cukuplah tu.

kpade sume orang, korang jangan le cakap mende2 yang tak baik pasal hudud nie..
sebab undang-undang ni dari Allah...bukan manusia cipta...
kalo silap cakap kang, aku takut bole terjejas akidah...

macam xsan cakap islam agama minoriti kat malaysia...
hurm..bukan islam tu majoriti ke?....
sebab ttue sementara masih majoriti nie...kite kene usaha bagi majoriti tu kekal...

apepun...yang palin penting...jangan le cakap undang islam ni tak sesuai ke...
zaman da berubah ke...
pasal salahsatu sifat alquran tu kan kekal bersesuaian sepanjang zaman...
dan Allah lah yang paling tahu keperluan makhluk yang diciptenye...

QUOTE(hampeh @ Nov 23 2008, 10:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cakap pandai tapi tak buat tak guna gak kan ,kembara kan ?? rolleyes.gif

yap betul tu.. cakap emang pandai/mudah..... laugh.gif

Nak laksana pun patut nyer mudah la jugak kan....
Tapi kenapa sampai sekarang tak terlaksana lagi emmm aku pun tak tahu... sebab hukum tu memang wajib dilaksanakan... Hukum undang-undang yang diturunkan oleh Allah adalah yang terbaik untuk hambanya...
Yang cakap nak melaksana pun dok macamtu jugak... yang tak cakap apa-apa pun dok macam tu jugak...
Takde aper2 perubahan... yang aku tahu mereka sebok jaga negeri/kawasan/dun/ masing-masing.... hehehe
tak kira sapa dari parti mana... bahagian hang hang jaga ... bahagian aku... aku yang jaga.... huhuhuhu....
payah mcm ni.. tepuk dada tanya diri sendiri,....

pepe pun yang cakap nak laksana tu dah pasang niat hehehehe bagus la tu....
Niat dah ader... cuma tunggu perbuatan la pulak..
Macam sembahyang la jugak.. start dengan niat dulu.. pastu dengan perbuatan... kalau niat saja takde perbuatan tak sah juga sembahyang tu... dan dalam sembahyang takde alasan kalau cedera ke, sakit ker,, watever ker memang kene sembahyang samada dalam keadaan duduk.. so dalam kes ni pun cam tu jugak ler... sepatutnyer tak leh kasi alasan kenape tak dapat melaksanakan nyer hehehehe

Peace....

kalau silap minta teguran/nasihat ajar dari korang semua... hehehehe

QUOTE(hampeh @ Nov 23 2008, 11:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cakap pandai tapi tak buat tak guna gak kan ,kembara kan ?? rolleyes.gif

cakap pandai tapi tk buat ok gak lagi.tak ok kalau dah la tk buat,cakap plak tk pandai...
...lupa nk gelak...wwhahaha...sikit dh ler... Edited by kembara

Senang je jawapannya..sebab negara kita bukan negara islam,memang bilangan bancian orang islam lebih ramai.tatapi lihat saja lah,perundangan negara kita ini islam ke barat?? ternyata kita ini negara sekular.

QUOTE(are_zn @ Nov 23 2008, 11:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
macam xsan cakap islam agama minoriti kat malaysia...
hurm..bukan islam tu majoriti ke?....
sebab ttue sementara masih majoriti nie...kite kene usaha bagi majoriti tu kekal...

penduduk Malaysia yg Islam mmg ramai.. IINM 40%++ dari populasi Malaysia..
40%++ to compare dgn agama Kristian , Buddha, Hindu, Punjabi dll..
tapi jika comparing generally
Islam dan bukan Islam( Kristian, Buddha, Hindudan agama lain2 ) mmg Islam minority..

kenapa?
entah ler
mungkin untuk mendapat sokongan penduduk bukan islam
rasa kalau parti gabungan PR ambik alih jadi kerajaan pun tak akan terlaksana jugak hukum hudud, pun dgn sebab sama, untuk raih sokongan DAP dan penduduk bukan islam.

lain le kalau penduduk bukan islam tak dibenarkan mengundi.
dan kalau bukan islam tak layak bertanding pilihan raya dan tak masuk parlimen Edited by DRS

QUOTE(Shamil @ Sep 13 2008, 06:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kita kan negara islam.. knapa xmelaksanakan hudud... Arab Saudi Pon Laksanakan hudud

Makcik nak jawab soklan TS ni.
1. Jawapan makcik takde unsur kepolitikan
2. Jawapan makcik bukan ikut logik - sebab hukum Allah bukan ikut logik tapi dah termaktub lehNYA.
3. Jawapan makcik bukan pandai-memandai dari hati dan otak yg berfikir ni - tapi dari dari sumber yg memberi ilmu kepada makcik.

Hudud tak boleh dilaksanakan di Malaysia kerana tiada sesiapa yg berkuasa MELAKSANAKANNYA. Bukan senang nak melancarkannya. eceh cam nak lancar ke ISS lak ekk.. bukan senang nak kerat2 tgn nak ptg2 kaki, nak rejam2, nak sula2 ni.

kat Malaysia ni je ada ulamak2, kat Arab tu walaupun ilmu agama lg tinggi dari yg hebat2 di Mesia ni takde pun diberikan gelaran ulamak. ALAMAK je lah. Kalau dah ge haji takde pun gelaran haji, tp kat Mesia ni kalau tak panggil haji/hajah mahu x kena marah.

Makcik ni kalau dah ge haji panggil je makcik udah la.. toksah la berhajah2 ye laugh.gif

Org ni mmg senang je nak bercakap, nak tu nak ni, main Order je.. makcik tak cakap le korang, makcik pun cakap makcik gak.. cakap kan sonang huhuu.. bukak mulut pantulkan vokal dah kuar suara. huuuuuuuu

QUOTE(kembara @ Nov 23 2008, 10:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
amboi...panjang lebar nkorang bincang2 pasal kerajaan xnak melaksanakan hudud ni...
aku nk tanya satu jerk,kerajaan(umno la kan?)pernah ker mengeluarkan kenyataan rasmi nk melaksanakan hukum hudud ni macam pas buat?tak pernah la kan?perkataan nak buat pun tak pernah diucapkan,camna nk buat?

bincang pasal hudud ni,jgn sentuh pasal hukumannya sbb kite tk arif mengenai bagaimana satu2 hukum hudud itu diputuskan.contoh,pasal perisian cetak rompak ker aper menyebabkan ramai kudung tk payah sebutla.itu diluar pengetahuan kita.yang jelas yg wajib kita terima ialah hudud itu wajib bagi pemerintah melaksanakan.kalau kita mengeluarkan pendapat,utk membela satu2 pihak atau ideologi bukannya utk membela hukum hudud,ketahuilah kita tlh melakukan pengkhianatan besar terhadap agama kita.cukuplah tu.

betul, sbb ramai salah anggap, mencuri sikit dh kena potong tangan. Prosedur nk menjatuhkan hukuman tu x semudah tu.

"Hudud tertolak dengan sebab terdapat syubhat." (Riwayat Ibn Adi dari Ibn Abbas secara marfu' dan Ibn Sammani dari Umar ibn Abd Aziz secara mursal dan Musaddad dari Ibn Mas'ud secara mauquf.)

" Cubalah sedaya upayamu untuk tidak mengenakan hukuman hudud keatas Muslimin, sekiranya kamu dapati jalan keluarnya maka lepaskanlah ia, sesungguhnya Imam tersilap melepaskan adalah lebih baik dari tersilap dlm menjatuhkan hukuman denda'"

Versi 1

Ahmad dituduh mencuri oleh orang-orang kampung.
Ketua kampung yang memang lama berdendam dengan keluarga Ahmad,
telah merancang untuk menfitnah Ahmad dengan mengatakan pemuda itu mencuri...
Ketua kampung mengupah 5 orang saksi palsu dgn menyatakan mereka melihat Ahmad mencuri barang tersebut. Di dalam perbicaraan, yg diketuai ketua kampung Ahmad didapati bersalah dan dihukum potong tangan...

Versi 2

Ketua kampung membuat laporan polis mengatakan lembunya dicuri oleh Ahmad.
Dia mengupah beberapa pemuda kampung sbg saksi palsu dgn mengatakan nampak Ahmad mencuri lembu tersebut.
Polis mengambil keterangan dgn teliti. Kemudian Ahmad disoal-siasat. Didapati keterangan Ahmad dan ketua kampung bercanggah. Ahmad mengatakan pada hari dia dikatakan mencuri lembu, dia berada di rumah dan tidak ke mana-mana sepanjang malam. Keluarga Ahmad juga disoal-siasat dan mereka mengatakan bahawa Ahmad memang berada di rumah dan tidak ke mana-mana. Polis mengambil keputusan menyoal-siasat pemuda-pemuda yg jadi saksi palsu, setelah disoal-siasat bertubi-tubi oleh polis, barulah mereka membuka cerita sebenar. Ketua kampung dan mereka berpakat untuk menyorokkan lembu di dalam sebuah hutan yang agak jauh dari kampung. Tujuannya adalah untuk menfitnah Ahmad dan keluarga. Akhirnya ketua kampung ditahan atas kesalahan membuat laporan palsu.

aduhai adik kakok kecik besa tuo mudo,mai nk habaq kt hang smuoa aiih....walau berbilang bangsa,tkder yg berkuasa,tk layak,susah,sulit,pandai cakap sajer,kes berbelit,putar belit...hukum hudud tetap wajib dilaksanakan.yg wajib melaksanakannya ialah pemerintah Islam.sekarang fikir siapa pemerintah mesia sekarang?dierla yg dipertanggungjawabkan.selain drpd itu adalah alasan2 rapuh yg dtg dr ketidakpercayaan akan hudud atau kesangsian atau kesamaran fahaman ttg hudud itu wajib umpama wajibnya sembahyang 5 waktu.

sekali lagi aku tekankan, JANGAN MEMBELA SESUATU PIHAK DGN MEMBELAKANGKAN HUDUD KERANA PERBUATAN TERSEBUT BOLEH MEROSAKKAN AKIDAH NKORANG.

HENTIKANLAH HUJAH2 LOGIK AKAL NKORANG.

Kalau nk buat rujukan,sila dapatkan kitab Mustika Hadis keluaran Jabatan Perdana Menteri Malaysia (zaman bekas pm dr mahadhir) dlm kitab tu diperjelaskan bagaimana akidah seseorang boleh terjejas melalui kata2 atau perbuatan.

semoga kita semua menjadi taqwa.

QUOTE (Exception 2008 @ Nov 25 2008, 10:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Versi 1

Ketua kampung mengupah 5 orang saksi palsu dgn menyatakan mereka melihat Ahmad mencuri barang tersebut. ( mana soalan bertubi2 ..? ) Polis mengambil keterangan dgn teliti. Kemudian Ahmad disoal-siasat. Didapati keterangan Ahmad dan ketua kampung bercanggah. Ahmad mengatakan pada hari dia dikatakan mencuri lembu, dia berada di rumah dan tidak ke mana-mana sepanjang malam. Keluarga Ahmad juga disoal-siasat dan mereka mengatakan bahawa Ahmad memang berada di rumah dan tidak ke mana-mana. Polis mengambil keputusan menyoal-siasat pemuda-pemuda yg jadi saksi palsu, setelah disoal-siasat bertubi-tubi oleh polis, barulah mereka membuka cerita sebenar. Ketua kampung dan mereka berpakat untuk menyorokkan lembu di dalam sebuah hutan yang agak jauh dari kampung. Tujuannya adalah untuk menfitnah Ahmad dan keluarga.
Akhirnya ketua kampung ditahan atas kesalahan membuat laporan palsu.. (jd jom pikir apa hukuman hudud yg sesuai pd ketua kg yg memfitnah nie ..?)

Versi 2

Ketua kampung membuat laporan polis mengatakan lembunya dicuri oleh Ahmad.
Dia mengupah beberapa pemuda kampung sbg saksi palsu dgn mengatakan nampak Ahmad mencuri lembu tersebut.
Polis mengambil keterangan dgn teliti. Kemudian Ahmad disoal-siasat. Didapati keterangan Ahmad dan ketua kampung bercanggah. Ahmad mengatakan pada hari dia dikatakan mencuri lembu, dia berada di rumah dan tidak ke mana-mana sepanjang malam. Keluarga Ahmad juga disoal-siasat dan mereka mengatakan bahawa Ahmad memang berada di rumah dan tidak ke mana-mana. Polis mengambil keputusan menyoal-siasat pemuda-pemuda yg jadi saksi palsu, setelah disoal-siasat bertubi-tubi oleh polis, barulah mereka membuka cerita sebenar. Ketua kampung dan mereka berpakat untuk menyorokkan lembu di dalam sebuah hutan yang agak jauh dari kampung. Tujuannya adalah untuk menfitnah Ahmad dan keluarga. Akhirnya ketua kampung ditahan atas kesalahan membuat laporan palsu.. ketua kg. pn kena denda bayar kompaun .. kemudian. dia pn bengang dan try buat lg tuduhan yg lain asalkan ahmad terkena walau cam ne pn.. ( mcm xde kesudahan )

Maaf kpd Exception 2008 sbb aku dah edit bg clear tentang versi² agar seimbang untuk di hayati .. tentang versi² yg ko bg tuh aku tidak berapa setuju.. sbb utk versi 1.. ko huraikan terlalu ringkas.. sbg contoh. potong tgn.. lepas tuh ambil saksi palsu terus potong tgn.. begitu mudah buat judgement berbanding pada versi 2 yg begitu ko perhalusi.. pandai plak dlm kes versi . polis soal bertubi sampai dia buka cerita yg sbanrnya..? dlm versi 1 xde lak soalan bertubi2 yg di tanya pasa saksi ..? ..sbb itu laa aku x berapa setuju.. sbb ada syarat2 sah hudud sblum di laksana kan.. maaf kalu aku kata kan ko mungkin tidak begitu clear mengenai hudud.. syarat sah hudud.. apa itu hudud.. sbb aku percaya ko hanya memikirkan potong tgn.. potong tgn .. potong tgn dan potong tgn.. sbb nak potong tgn bukan perkara mudah di laksana kan.. ianya ada syarat² sah yg perlu di patuhi sblum siasatan di laksana kan dlm perlaksanaan hukum hudud tuh....

jd berbalik pada hukum hudud dlm negara kita.. aku nak salah kan rakyat.. aku sesekali tidak salahkan BN atau UMNO .. sbb secara terang terang kan dia dah declare tentang manifesto masa pilihanraya dulu.. ada dia sebut nak buat hukum hudud ...? abis dah xde asal korang pangkah sampai menang gak.. hehehe... cuba tgk plak pada PAS.. dlm manifesto dia ada sebut pasal nak laksanakan hukum hudud kat malaysia dlm pilihanraya x . ..?
kalu ada .. asal korang xpangkah bg menang.. tp dok sibuk pangkah keadilan.. bila BN dah menang.,, masa tuh korang sibuk nak salah kan BN kenapa x buat hukum hudud even malaysia adalah negara islam.. dlm manifesto dia xbgtau pn nak buat hukum hudud....

Dalam Islam, konsep Amar Ma'ruf Nahi Mungkar tu dipegang dalam pelbagai aspek. Dalam erti kata yang lebih terperinci, setiap satu aspek tu perlu bergerak selari, tak boleh kurang satu. Contohnya, dalam bab menangani masalah jenayah. Jika kita hanya melaksanakan hukuman tapi tidak melaksanakan dakwah dengan betul, matlamat takkan dapat dicapai. Begitu juga jika kita melaksanakan dakwah tapi tidak melaksanakan hukuman dengan betul, matlamat juga takkan dapat dicapai. Kedua-duanya perlu bergerak serentak. Perlu diingat bahawa hukuman dilaksanakan, yang pertama, untuk menghukum. Dah buat salah dan terbukti bersalah, kena ler hukum. Dah bunuh orang kena ler hukum, dah merompak merogol menyamun kena ler hukum. Aku bukan tujukan point ni pada sesiapa, tapi kekadang ada di kalangan kita yang merasakan macam terlalu "berat" pulak hukuman yang dikenakan, padahal kalau sendiri dan keluarga sendiri yang jadi mangsa, tahu pulak marah. Dan yang keduanya, tentulah sebagai peringatan kepada yang belum lagi melakukan jenayah supaya tidak melakukan jenayah, dalam erti kata lain pencegahan. Dan langkah pencegahan ni pulak disusuli pula dengan dakwah supaya hati jadi ikhlas dalam berbuat baik. Peribadinya, aku boleh terima alasan tak melaksanakan hukum Allah SWT disebabkan keadaan dan situasi, tapi aku tak boleh terima jika alasan yang diberi mengatakan kelemahan hukum Allah SWT tu sendiri, lebih-lebih lagi kalau kata-kata ni datang dari seorang Muslim. Adakah Al-Quran mempunyai kelemahan? Tanya diri sendiri.

kalau tak nak buat sebab takut nanti kita ni ramai yg jadi takder tangan so korang mengaku le yg kita ni rakyat malaysia rata2 pencuri eh?

kalau takder pencuri kan bagus. kalau hukum hudud mesti takutnya org nak jadi pencuri.
ke dah ada yg takut kalau hudud terlaksana? apsal takbleh nak buang ke tabiat mencuri korang?

mane le nak cari 4 orang saksi yang leh di percyai zaman sekarang..ntah orang tu dianayai pastu...si jahanam tu upah or rasuah plak saksi...x pasal2 kawan tu hilang tangan..aku bukan persoalkan hukum tuhan. tapi keadaan sekeliling kite sekrg mcm mustahil nak laksanakan.

ade pihak dari parti yang berjuang untuk menegakan islam pun ade yang terkantoi kena tangkap bash ape lah..tapi senyap je.knepa x dialksana kan hudup thdp beliau kalau betul2 nak laksanakan hudud...