Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

Pak Lah Guna Perkhidmatan Tren

Recommended Posts

mlm tadi buletin utama ada menyiarkan pemimpin kita yg mencuba sendiri sistem tren dalam pemeriksaan mengejut petang semalam...pendapat aku,aku cukup terkejut dan hormat pada pemimpin kita yg sanggup berpanas dan berpeluh demi untuk menyelami keluhan rakyat bukan dari mulut rakyat tetapi mengalaminya sendiri...

pendapat korang pulak

pendapat aku?

jap lagi jadi topik politik la ni kot.

biasa la dekat2 nak pilihanraya kecil yang besar :)

oleh itu aku nak nasihat awal2 ini BUKAN TOPIK POLITIK harap maklum

kalau ade atau byk sangat cuba kaitkan dgn politik aku closed terus.

aku nak tau korang punya pendapat peribadi.... -_-

Baru skrg pemimpin kita nak buka mata. aku kalau boleh bukan PM je.. tapi TPM dan menteri yg lain cuba merasai bukan setakat sehari dua. Ini siap driver, minyak free dll. mana nak rasai keperitan hidup seorang rakyat yg penat lelah pergi bekerja..

Baru skrg pemimpin kita nak buka mata. aku kalau boleh bukan PM je.. tapi TPM dan menteri yg lain cuba merasai bukan setakat sehari dua. Ini siap driver, minyak free dll. mana nak rasai keperitan hidup seorang rakyat yg penat lelah pergi bekerja..

yup aku sokong,patut semua menteri kena cuba rasa sendiri...

bagus la dia pergi check.. baru pemimpin berjiwa rakyat

tapi komuter da dekat 11 tahun beroperasi takkan la baru nak tau perkhidmatan hampeh? rasanya banyak orang komen da benda ni

*ada kawan aku dulu abes grad dia jadik setiausaha sulit seorang menteri wanita (nama dirahsiakan)

dapat keta, rumah, driver, cellphone, laptop (pendek kata complete la.. bini je kena carik sendiri :P )

kalo setiausaha sulit pun da camtu menteri lagi la

ni bukan politik tau

tu pun ada bodigad.....klu xdak pakai kena tolak la berimpit dlm train...pemimpin len pn patut wat lawatan ngejut gak...cuba p puduraya plak...biaq tekezut skit tgk keadaan kat sana...time2 musim2 kemuncak...best gak...aku nak nyawa pn xleh...

baik mod close jela topic nih . Dah jadi medan perang baru lak . hehe

kenapa baru nak naik?

pasni paklah buleh try naik motosikal honda cup plak lalu ikut nkve @ kerinchi link plak

baru best

Edited by EvilEngineer

kenapa baru nak naik?

budget duit minyak bulan ni dia dah abes... j/k j/k .. Tak berniat apa2 :)

Edited by hampeh

bagus la dia pergi check.. baru pemimpin berjiwa rakyat

tapi komuter da dekat 11 tahun beroperasi takkan la baru nak tau perkhidmatan hampeh? rasanya banyak orang komen da benda ni

*ada kawan aku dulu abes grad dia jadik setiausaha sulit seorang menteri wanita (nama dirahsiakan)

dapat keta, rumah, driver, cellphone, laptop (pendek kata complete la.. bini je kena carik sendiri :P )

kalo setiausaha sulit pun da camtu menteri lagi la

ni bukan politik tau

menteri wanita?

shahrizat la tu kan?

ke rapidah?

Aku tak sempat tgkla berita utama tuh..naik ape? LRT? Monorail? KTM? By arrangement (dah reserve) / on the spot (live in action)..?

Ade orang temankan ke tak (bodyguard)?

Hmm, my personal comment..Klu niat hati Pak Lah ikhlas, alhamdulillah la sedikit sbyk cuba menyelami kesulitan dan kesusahan rakyat..

Klu ada agenda politik, tak payah la nk memenatkan diri gitu, hipokrit takde gunanya..klu nk bebetul rase susah, time msuk keja / blik keja pi sane naik LRT / KTM / Monorail..no reserve² / bagi laluan, serbu msuk je himpit²..bru btul pemimpin berjiwa rakyat :lol:

p/s: pastu leh cuba gak naik Bas Awam..bru syok :D

Aku nak tgk pak lah naik bas dari KL balik ke kampung dia dgn bas time raya ni nanti. Kalau ada pak lah kat puduraya naik bas ekspress baru aku sokong.. Turun bas, lepas tu naik teksi ke bas awam ke... Sebelum tu, gaji pak lah dlm bank tak leh guna, pendapatan dia plak ikut mcm pendapatan umum rakyat.. Macamana rasa?

mula2 naik lrt...pastu turun harga minyak...

sehari sblm pilihanraya start...

dia naik beskal gi opis kot

Aku nak tgk pak lah naik bas dari KL balik ke kampung dia dgn bas time raya ni nanti. Kalau ada pak lah kat puduraya naik bas ekspress baru aku sokong.. Turun bas, lepas tu naik teksi ke bas awam ke... Sebelum tu, gaji pak lah dlm bank tak leh guna, pendapatan dia plak ikut mcm pendapatan umum rakyat.. Macamana rasa?

kalau kena dera camni.. xda siapa nk jadi PM lepas ni.. hahaha :blush:

Kalau macam tu tak payah jadi PM laaa. Baik jadi kakitangan awam macam awak je. Dulu masa muda-muda dia dah rasa macamana awak rasa. dulu dia kerja gomen gak.

hahaha...

2 pn dah kire ok la dye snggup trun pdang...

klu x mmg x tau la mslh KTM ngan LRT 2....

tak ada beza samada Pak Lah naik tren dulu dgn skrg......

Yang penting, pemimpin tu turun padang mengalami sendiri masalah rakyat dan cari jalan penyelesaian utk menyelesaikan masalah tersebut. Bukan selalu PM boleh buat camtu, beliau sendiri ada protokol kerja yang beliau kena patuhi sebagai PM.....

P/S: patut menteri yang berkenaan yang turun padang, takkan nak tunggu PM turun padang lepas pada hari berikut terhegeh-hegeh nak sedarkan satu kementerian :lol:

Tabik Pak Lah!! (Hachibek!! *Angkat Tangan*)

Edited by Noning

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...