Jump to content
Sign in to follow this  
khorback

Kes Liwat Tidak Benar?

Recommended Posts

Rang Undang-Undang Indentifikasi Asid Deoksiribonukleik (DNA) 2008 yang bakal menjadi peraturan yang digunakan bagi mewajibkan suspek kes jenayah memberikan sampel DNA mereka kepada pihak berkuasa dibentangkan di Dewan Rakyat untuk bacaan kali pertama hari ini.

Rang Undang-Undang Indentifikasi DNA, jika diluluskan, akan menyediakan hukuman yang boleh dikenakan terhadap mereka yang enggan memberi, membenar atau menghalang sampel DNA bukan intim (non-intimate) seperti kuku, calitan daripada bahagian bukan sulit badan dan air liur diambil untuk diuji dalam sesuatu kes jenayah yang disiasat.

Apabila undang-undang itu menjadi akta nanti, Syed Hamid memberitahu, penjenayah yang menjadi suspek kes jenayah akan diwajibkan memberi sampel DNA mereka bagi memudahkan pihak berkuasa mengumpul bahan bukti di peringkat siasatan.

Akta itu nanti akan meliputi pengambilan DNA daripada semua tertuduh atau suspek bagi semua jenis jenayah dalam Kanun Keseksaan.

Yang bole dikata:

# Setiap kes jenayah, DNA no.1. Tak kirala kalo ko curik sebijik dacing plastik berharga 50 posen kat kedai, kena tangkap, ko akan kena pegi hospital dulu. (nasib baik la Kanun keseksaan sahaja)

# Anwar ada harapan dijel bukan kesalahan liwat, tetapi disebabkan keengganan memberi sampel untuk ujian DNA. walaupun yang terdahulu dah dibuat, 'umno tetap dengan kerabunannya'.

# Semua yang ada kat jel, akan kena buat ujian DNA. Tak per la bukan duit dia, murah je bajet satu kepala.

# Umno punya otak pikir memang klass. Amerika patut mencontohi langkah kerajaan pimpinan umno ini.

Kenapalah depa ni dok susah payah gubal akta baru sakng.. pasti ada udang sebalik mee kari punya ni.. sedangkan byk lagik perkara2 lain yg sepatut kerajaan pk iaitu masalah ekonomi, masalah rakyat.. ni dok penin pala pk nak buat akta baru?? nampak sgat ada tujuan jahat dan dah terdesak benor takutkan PR nak ambik alih tampuk pemerintahan.. ingat Malaysia ni Be-End punya ke. cukup2 lah tu kasik peluang kat org lain pulak.. biar 100% rakyat jadi juri yg menentukan siapa jadi pemerintah.. kuasa ditgn rakyat.. jgn tipu dan memperbodohkan rakyat lagi.. rakyat tahu fikir.. rakyat dah marah!!!

Masa buat sumpah yg dibroadcast oleh semua siaran TV/media ritu, nampak mukanya nervous dan control, pastu cakap tersasul2 silap sebut ayat dan tarikh.. dah la guna skrip.. muka cakap melilau2 tak fokus pandangan.. masa press conference pon masih guna skrip.. asyik2 jawab tunggu dimahkamah.. yg nampaknya disini majoriti rakyat rasa curiga dgn sumpah saiful ni.. termasuklah alim2 ulamak.

orang nak kawin pun ada gak muka nervous ni kan pulak nak bersumpah, aku rasa kalau masa dia tenang je sumpah mesti ada lak komen korang kata " mesti dah latih awal2 la " dan sebagainya . Dia cakap tunggu mahkamah ,kita tunggu jela . lol ....

Kenapalah depa ni dok susah payah gubal akta baru sakng.. pasti ada udang sebalik mee kari punya ni.. sedangkan byk lagik perkara2 lain yg sepatut kerajaan pk iaitu masalah ekonomi, masalah rakyat.. ni dok penin pala pk nak buat akta baru?? nampak sgat ada tujuan jahat dan dah terdesak benor takutkan PR nak ambik alih tampuk pemerintahan.. ingat Malaysia ni Be-End punya ke. cukup2 lah tu kasik peluang kat org lain pulak.. biar 100% rakyat jadi juri yg menentukan siapa jadi pemerintah.. kuasa ditgn rakyat.. jgn tipu dan memperbodohkan rakyat lagi.. rakyat tahu fikir.. rakyat dah marah!!!

ni lol lagi satu , kata nak kerajaan yang berpandangan jauh . pada pendapat aku memang bagus ada undang2 camni , baru orang takut nak buat jenayah berulang kali . Apsal PR perlu takut kalau anwar dah kasi contoh dna hari tu .

Dr Asri sendiri tidak berapa setuju dgn cara sumpah laknat saiful memegang Al-Quran(guna tgn kiri lagi).. beliau beranggapan saiful tidak faham 100% berkenaan konsep sumpah tersebut sbbnya amatlah berat mengikut ayatnya hinggakan mendoakn diri,keluarga dan seluruh keturunannya dilaknat oleh Allah SWT sampai kiamat.. apa kaitan keturunannya yg tidak bersalah nak disabitkan sekali.. adus rosak betul.. sebenarnya kesian gak kat si saiful tu yg masih mentah sanggup diperalatkan demi wang ringgit.. camana lah masa depan dia nanti?

Masa buat sumpah yg dibroadcast oleh semua siaran TV/media ritu, nampak mukanya nervous dan control, pastu cakap tersasul2 silap sebut ayat dan tarikh.. dah la guna skrip.. muka cakap melilau2 tak fokus pandangan.. masa press conference pon masih guna skrip.. asyik2 jawab tunggu dimahkamah.. yg nampaknya disini majoriti rakyat rasa curiga dgn sumpah saiful ni.. termasuklah alim2 ulamak.

Masa press conference, saiful kata bersumpah atas kehedak diri dia sendiri dia tidak tahu pon pasal hari pencalonan dan hanya secara betulan.. tp sebelum ni dlm blog peribadi saiful dia pernah menyatakan pasal DSAI hendak bertanding bila2 dan mengucapkan tahniah lah kononnya.. pastu sblm ni kata liwat suka sama suka dh byk kali.. pastu kata dipaksa pulak.. baru 1st time pulak.. camana tu?? asyik silap/tukar fakta jer?? boleh ker percaya org mcm ni??

upacara sumpah yg memalukan seluruh umat islam.dah ler bawak isu liwat dgn cara memalukan tambah dgn sumpah camtu plak.ayat sisaiful sumpah laknat kpd keluarga dan seluruh keturunan tu melambangkan kebodohan dan busuk hati org islam.ditayang kat tv depan mufti,dlm masjid lagi.camni la kalau si jahil memegang kuasa.

orang nak kawin pun ada gak muka nervous ni kan pulak nak bersumpah, aku rasa kalau masa dia tenang je sumpah mesti ada lak komen korang kata " mesti dah latih awal2 la " dan sebagainya . Dia cakap tunggu mahkamah ,kita tunggu jela . lol ....

kalau akad nikah dikira tidak sah kalau tersasul2 mcm ni dan skang majoriti org akad sekali lafaz je.. tp hampeh kamu jgn samakan dgn akad nikah/kawin.. ni amat berlainan.. ni soal maruah diri yg telah diliwat kononya.. secara logiknya pasti dia akan ada rasa ingin meluahkan bukti dan sepatutnya tiada nervous, muka confident dan cakap lancar tiada perlu script pon.

ni lol lagi satu , kata nak kerajaan yang berpandangan jauh . pada pendapat aku memang bagus ada undang2 camni , baru orang takut nak buat jenayah berulang kali . Apsal PR perlu takut kalau anwar dah kasi contoh dna hari tu .

pandangan jauh kebendenya??.. lemau adalah.. ritu pak lah kata nak tubuhkan majlis ekonomi.. kemana piginya majlis tu sekadar cakap saja naj sedapkan hati rakyat.. kamu ni pon hampeh lemau jugak.. main cakap takde fakta langsung.

kamu kata bagus? kamu tak nampak ke undang2 yg dimanipulasi oleh BeEnd.. tgk kes Norita, kes Altantuya, kes VK Lingam.. dan byk lagi.. apa citer?? senyap mcm tu je.. sbb undang2 yg tidak telus.. dipergunakan dikorupsikan.

Sepatutnya kes bunuh Altantuya lebih berat drp kes liwat dan patut dicarik pembunuh itu yg mengunakan letupan C4 kepada rakyat mongolia.. kenapa tak siasat?? dan sepatutnya kes liwat diuruskan oleh mahkamah syariah tp sebaliknya mahkamah syariah tidak dibenarkan menyentuh kes ini.. kamu ni tak nampak2 lagik ke apa?

Dr Asri sendiri tidak berapa setuju dgn cara sumpah laknat saiful memegang Al-Quran(guna tgn kiri lagi).. beliau beranggapan saiful tidak faham 100% berkenaan konsep sumpah tersebut sbbnya amatlah berat mengikut ayatnya hinggakan mendoakn diri,keluarga dan seluruh keturunannya dilaknat oleh Allah SWT sampai kiamat.. apa kaitan keturunannya yg tidak bersalah nak disabitkan sekali.. adus rosak betul.. sebenarnya kesian gak kat si saiful tu yg masih mentah sanggup diperalatkan demi wang ringgit.. camana lah masa depan dia nanti?

Masa press conference, saiful kata bersumpah atas kehedak diri dia sendiri dia tidak tahu pon pasal hari pencalonan dan hanya secara betulan.. tp sebelum ni dlm blog peribadi saiful dia pernah menyatakan pasal DSAI hendak bertanding bila2 dan mengucapkan tahniah lah kononnya.. pastu sblm ni kata liwat suka sama suka dh byk kali.. pastu kata dipaksa pulak.. baru 1st time pulak.. camana tu?? asyik silap/tukar fakta jer?? boleh ker percaya org mcm ni??

aku percaya si saipol ni dah dapat cara nak bersumpah dari JAWI. yang duduk kat JAWI ni pulak bukan la mereka yg bodoh dalam agama. so bila ada pandangan berkenaan sumpah ni .. pada aku yg terpenting ialah niat.

Ada seorang amoi Cina (non-Muslim) kat putera.com ni pernah tanya.. kalau seseorang perempuan itu dirogol & dia gagal membawa 4 orang saksi untuk mendakwa perogolnya.. bagaimana?

Seorang pon xjawab.. termasuklah aku (pasal aku xarif dalam hukum hakam ni).

Jadi..soalan ini aku kemukan balik bagi pihak Amoi tu... ada yang sudi jawab? kot2 amoi tu ada disini nk jengok2..

untuk sementara,bagitau amoi tu,ada cara2 lain utk mensabitkan kesalahan seperti itu.Kalau aku dh dapat jawapan penuh dan sah aku akan post balik.Atau tengokla kalau ader sape2 lapas ni dpt jawab dgn jelas.(tak silap aku termasuk DNA dikira saksi jugak)

ps:kenyataan aku tu belum konfom lagi tuu.

Aku rasa lebih baik kerajaan mewajibkan DNA semua rakyat Malaysia diambil.. Kerajaan kita banyak duit. Lagipun kerajaan suka buat benda membazir macam ni... Buat benda tetiba tanpa kajian... ;)

bab mufti perlis tu ko silap,dia bukan nak cari glamer,aku respect pendirian mufti yg mcm ni,aku pernah dgr punya cara pengolahan,rumusan dan fakta2 yg diberi,aku cukup kagum dgn beliau...mungkin ko cakap mcm ni sbb ko menilai dari luaran...harap maklum...

Yer ker silap...Hahaha,aku kata dia ada "hasrat tersembunyi"...

Malas nak bergaduh, letih dah bergaduh ngan dia dulu...hahaha

Okay, bab masalah "hudud"....Sebenarnya, hukum memerlukan 4 orang saksi adalah lebih kepada 'hukuman zina'. Yakni jika seorang saksi menuduh seseorang mukmin, atau mukminah berzina, maka perlu baginya membawa 4 orang saksi yang adil (yang betul-betul nampak kejadian tersebut) bagi mengelakkan dia (penuduh) dihukum sebat atas sebab menyebarkan fitanah. Jika melibatkan hukum rogol, bunuh, dan merompak, tidak perlu kepada 4 orang saksi tersebut, (kalau ada lagi baik) tetapi perlu kepada penelitian bukti-bukti yang sahih lagi benar. Kerana kesemuanya (rogol, bunuh, dan merompak) adalah jenayah berat, yang hukumannya adalah dipancung sampai mati. (Apa yang tulis ini aku jumpa dari kitab lama pasal hudud, masa aku belajar kecil-kecil dulu, mungkin masih lagi banyak 'khilaf'nya tapi aku berpegang kepadanya , kalau korang rasa tak betul sila rujuk balik kitab....)

Wallahu 'alam.

kalau akad nikah dikira tidak sah kalau tersasul2 mcm ni dan skang majoriti org akad sekali lafaz je.. tp hampeh kamu jgn samakan dgn akad nikah/kawin.. ni amat berlainan.. ni soal maruah diri yg telah diliwat kononya.

abis mana minoritinya ? :lol: Ye ni amat berlainan tapi dia dah habis bersumpah dah pun , di kira sah oleh imam duk sebelah dia tu .

aku percaya si saipol ni dah dapat cara nak bersumpah dari JAWI. yang duduk kat JAWI ni pulak bukan la mereka yg bodoh dalam agama. so bila ada pandangan berkenaan sumpah ni .. pada aku yg terpenting ialah niat.

pandangan jauh kebendenya??.. lemau adalah.. ritu pak lah kata nak tubuhkan majlis ekonomi.. kemana piginya majlis tu sekadar cakap saja naj sedapkan hati rakyat.. kamu ni pon hampeh lemau jugak.. main cakap takde fakta langsung.

nampak sangat lah pandangan anda tak jauh jikalau tak nampak akan kebaikannya di hari esok . Yang majlis ekonomi tu mungkin hanya nak sedapkan hati rakyat tapi yang ni rang undang2 lain cerita pasal ia akan masuk parlimen semua tu untuk di bincang.

kamu kata bagus? kamu tak nampak ke undang2 yg dimanipulasi oleh BeEnd.. tgk kes Norita, kes Altantuya, kes VK Lingam.. dan byk lagi.. apa citer?? senyap mcm tu je.. sbb undang2 yg tidak telus.. dipergunakan dikorupsikan.

undang-undang dah telus(sila beri contoh undang2 yang tak telus , nak baca sikit ) tapi dipergunakan oleh sesetengah pihak demi kepentingan diri tu memang tak boleh dinafikan .

Sepatutnya kes bunuh Altantuya lebih berat drp kes liwat dan patut dicarik pembunuh itu yg mengunakan letupan C4 kepada rakyat mongolia.. kenapa tak siasat??

abes sampai keluar masuk mahkamah tu apa cerita ? Pastu nanti kata mahkamah semua tu hanya sandiwara . bosan tol .

Aku rasa lebih baik kerajaan mewajibkan DNA semua rakyat Malaysia diambil.. Kerajaan kita banyak duit. Lagipun kerajaan suka buat benda membazir macam ni... Buat benda tetiba tanpa kajian..

Baru cadangan, dah ada pandangan negatif pastu tambah komen "lawak" . Tak tau la pulak benda ni membazir kalau dapat membantu polis menangkap penjenayah . : /

Edited by hampeh

Aku rasa lebih baik kerajaan mewajibkan DNA semua rakyat Malaysia diambil.. Kerajaan kita banyak duit. Lagipun kerajaan suka buat benda membazir macam ni... Buat benda tetiba tanpa kajian... ;)

Yaa... Buat2, pastu cancel last minit...,pastu plan wat benda lain plak..pastu cancel lg..pastu wat lain plak... rakyat jelata ni jadi bahan ujikaji.. duit byk, takdehalnyer.. haha..

Baru cadangan, dah ada pandangan negatif pastu tambah komen "lawak" . Tak tau la pulak benda ni membazir kalau dapat membantu polis menangkap penjenayah . : /

Haha, kesian kat org2 bhgn timur tanah air.. Nak wat masjid/madrasah kena mintak derma dari masjid ke masjid kat selangor... Apekata duit2 yg 'akan' dibazirkan tu, kasi settle kan dulu rumah2 ibadat/kebajikan rakyat dulu..pastu semua konfirm dah clear, nak buat tabung dna ke/tabung angkasa lepas ke..

p/s: kalo mcm kes culik yg x settle lg tu, bila nnti dah ada tabung dna nnti, so akan datang, penculik tu boleh di "detect" ke? haha..

Edited by Encik_Trojan_Horses

Yaa... Buat2, pastu cancel last minit...,pastu plan wat benda lain plak..pastu cancel lg..pastu wat lain plak... rakyat jelata ni jadi bahan ujikaji.. duit byk, takdehalnyer.. haha..

cancel last minit , tak jadi la dia rang undang2 yang baru . Taktau la pembaziran tu kat mana . mungkin anda boleh jelaskan :)

Haha, kesian kat org2 bhgn timur tanah air.. Nak wat masjid/madrasah kena mintak derma dari masjid ke masjid kat selangor... Apekata duit2 yg 'akan' dibazirkan tu, kasi settle kan dulu rumah2 ibadat/kebajikan rakyat dulu..pastu semua konfirm dah clear, nak buat tabung dna ke/tabung angkasa lepas ke..

tu semua disebabkan perbezaan parti politik manakala kalau rang undang2 ni lulus boleh membantu semua orang tak kira apa2 parti politik

p/s: kalo mcm kes culik yg x settle lg tu, bila nnti dah ada tabung dna nnti, so akan datang, penculik tu boleh di "detect" ke? haha..

boleh , asalkan ada dna suspek berkaitan dengan bahan bukti kes dan dna suspek telah dimasukkan dalam database . Nak cari/tangkap penjenayah tu tak tentu la dapat . yelah nama pun penjenayah mungkin dia sorok/lari mana2. Sekurang2-nya penjenayah yang ada rekod dia dalam database tu akan fikir 2 kali untuk membuat jenayah lagi .

Edited by hampeh

abis mana minoritinya ? :lol: Ye ni amat berlainan tapi dia dah habis bersumpah dah pun , di kira sah oleh imam duk sebelah dia tu .

minoritinya salah sorg diri kamu lah.. org bukan kira imam org nak seseorg yg diiktiraf oleh masyarakat.. imam semua leh jadik imam termasuklak kamu pon.. dulu masa PRU11 ada imam besar yg ditabur duit.

nampak sangat lah pandangan anda tak jauh jikalau tak nampak akan kebaikannya di hari esok . Yang majlis ekonomi tu mungkin hanya nak sedapkan hati rakyat tapi yang ni rang undang2 lain cerita pasal ia akan masuk parlimen semua tu untuk di bincang.

Mana lebih penting sakng ni soal ekonomi ke?? atau soal gubal undang2 yg belum tentu diguna pakai(sbb tiada kajian teliti, dibuat tergesa2)??? sila jawab bro.

undang-undang dah telus(sila beri contoh undang2 yang tak telus , nak baca sikit ) tapi dipergunakan oleh sesetengah pihak demi kepentingan diri tu memang tak boleh dinafikan .

Kamu sendiri mengakui yg undang2 dipergunakan. masih nak menegakkan benang yg basah ke bro???

abes sampai keluar masuk mahkamah tu apa cerita ? Pastu nanti kata mahkamah semua tu hanya sandiwara . bosan tol .

Rakyat nak tgk keputusan kes yg diadili secara samarata.. masuk mahkamah saja2 tu sekadar membazir kos je.. perabih beras je kalau takat main2 separuh jalan.. pasal mcm tu?? sbb melibatkan VIP.. adakah VIP kebal dgn undang2??? adilkah mcm ni?? jawab bro..

Emm polis?? polis sakg pakai je logo "Saya Anti Rahsuah" tp saya sendiri dah byk kali kena tahan speed trap.. polis tu awal2 tanya nak setel sini atau setel balai?? so paham2lah mintak duit rahsuah la tu.. kesian kat nasib polis2 kita disebablan org atasan yg korupsi anak2 bilis bawah pon ikut terjebak sama.

Teringat kan kes Sharlini sampi hari ni tak jumpa2.. harap polis kita lebih tumpukan pada kes2 yg mcm ni utk beri khidmat terbaik kpd rakyat drp bersenkongkol dgn pihak tertentu menzalimi org.

minoritinya salah sorg diri kamu lah.. org bukan kira imam org nak seseorg yg diiktiraf oleh masyarakat.. imam semua leh jadik imam termasuklak kamu pon.. dulu masa PRU11 ada imam besar yg ditabur duit.

jadi ko pun setuju la ada yang nervous masa akad nikah ? :D Ada beza antara imam jadi sendiri dan imam yang dilantik kerana ilmunya : D .

Mana lebih penting sakng ni soal ekonomi ke?? atau soal gubal undang2 yg belum tentu diguna pakai(sbb tiada kajian teliti, dibuat tergesa2)??? sila jawab bro.

Nak perintah negara bukan pasal ekonomi je tapi memang aku sedar rang undang2 ni dicadangkan pada waktu yang tak sesuai . Tapi kalau lulus kan dapat membantu rakyat malaysia ? Kalau nak lepas parlimen mestila kene ada kajian dulu , sia2 ada pembangkang untuk soal pasal tu kan ?

Kamu sendiri mengakui yg undang2 dipergunakan. masih nak menegakkan benang yg basah ke bro???

bila masa aku menegakkan benang yang basah tu ? Aku sendiri tak setuju undang-undang dipergunakan . :lol:

Rakyat nak tgk keputusan kes yg diadili secara samarata.. masuk mahkamah saja2 tu sekadar membazir kos je.. perabih beras je kalau takat main2 separuh jalan.. pasal mcm tu?? sbb melibatkan VIP.. adakah VIP kebal dgn undang2??? adilkah mcm ni?? jawab bro..

abes ko nak masuk dorang mahkamah mana? kalau sesape salah guna kuasa tak kira VIP atau orang biasa dia nanti dapat la balasan akhirat . tu kita jangan lupa .

Emm polis?? polis sakg pakai je logo "Saya Anti Rahsuah" tp saya sendiri dah byk kali kena tahan speed trap.. polis tu awal2 tanya nak setel sini atau setel balai?? so paham2lah mintak duit rahsuah la tu.. kesian kat nasib polis2 kita disebablan org atasan yg korupsi anak2 bilis bawah pon ikut terjebak sama.

ko hulur ke ? . Ko sendiri pilih jalan senang takmo gi balai , bayar saman je kan ? . Macam mana ko tau polis tu rasuah pasal bos dia rasuah . Rasuah tu jadi pasal individu tu sendiri didorong oleh sifat tamak atau pun family dia memang dah susah sangat . Ada lagi polis yang jujur .

Teringat kan kes Sharlini sampi hari ni tak jumpa2.. harap polis kita lebih tumpukan pada kes2 yg mcm ni utk beri khidmat terbaik kpd rakyat drp bersenkongkol dgn pihak tertentu menzalimi org.

Yup aku setuju .

Edited by hampeh

Nak perintah negara bukan pasal ekonomi je tapi memang aku sedar rang undang2 ni dicadangkan pada waktu yang tak sesuai . Tapi kalau lulus kan dapat membantu rakyat malaysia ? Kalau nak lepas parlimen mestila kene ada kajian dulu , sia2 ada pembangkang untuk soal pasal tu kan ?

Sbb tu sepatutnya krjn kita kena buat ikut priority kalau betul2 ikhlas.. sakng terang2 isu ekonomi perlu diberi perhatian.

bila masa aku menegakkan benang yang basah tu ? Aku sendiri tak setuju undang-undang dipergunakan . :lol:

Kalau kamu tidak setuju jgn menyokong pihak yg salah guna kuasa mempermainkan undang2 utk kepentingan sendiri.

abes ko nak masuk dorang mahkamah mana? kalau sesape salah guna kuasa tak kira VIP atau orang biasa dia nanti dapat la balasan akhirat . tu kita jangan lupa .

Kamu kena ingat segala2 pembalasan diakhirat tu adalah punca segala perbuatan2 didunia... jadi kita sbg rakyat kenalah menyokong kpd pihak yg benar drp yg batil.. kalau dah nampak yg batil tu pigi sokong jugak nanti diakhirat dapat gak sahamnya.. akan dihisab walau sebesar zarah.. kena ingat tu.

ko hulur ke ? . Ko sendiri pilih jalan senang takmo gi balai , bayar saman je kan ? . Macam mana ko tau polis tu rasuah pasal bos dia rasuah . Rasuah tu jadi pasal individu tu sendiri didorong oleh sifat tamak atau pun family dia memang dah susah sangat . Ada lagi polis yang jujur .

Sori lah aku nak hulur kpd polis jenis mcm ni..siap demand2 lagi mintak rm50.. aku sain je saman tu bayor je nanti.. pasti ada diskaunnya...50% megasale.. yer mmg ada polis yg jujur tp ikut pengalaman aku sendiri ramai yg suka mintak duit kopi.

Yup aku setuju .

Alhamdullilah kamu dah sedar.. :)

Sbb tu sepatutnya krjn kita kena buat ikut priority kalau betul2 ikhlas.. sakng terang2 isu ekonomi perlu diberi perhatian.

lebih kepada isu minyak dan harga barangan bukan isu ekonomi negara secara khususnya

Kalau kamu tidak setuju jgn menyokong pihak yg salah guna kuasa mempermainkan undang2 utk kepentingan sendiri.

ada aku sebut aku sokong pihak salah guna kuasa ? tak semestinya kalau aku tak sokong pembangkang ,aku dikira sokong kerajaan . :D

Kamu kena ingat segala2 pembalasan diakhirat tu adalah punca segala perbuatan2 didunia... jadi kita sbg rakyat kenalah menyokong kpd pihak yg benar drp yg batil.. kalau dah nampak yg batil tu pigi sokong jugak nanti diakhirat dapat gak sahamnya.. akan dihisab walau sebesar zarah.. kena ingat tu.

dah tahu tu bertanya lagi , ni quote soalan ko .

Sori lah aku nak hulur kpd polis jenis mcm ni..siap demand2 lagi mintak rm50.. aku sain je saman tu bayor je nanti.. pasti ada diskaunnya...50% megasale.. yer mmg ada polis yg jujur tp ikut pengalaman aku sendiri ramai yg suka mintak duit kopi.

camtu la bagus , nanti ada diskaun juga.

Alhamdullilah kamu dah sedar.. :)

:facepalm:

bila masa lak aku setuju polis menzalimi orang lain nih .... adui la. :o

lebih kepada isu minyak dan harga barangan bukan isu ekonomi negara secara khususnya

kamu kena ingat semua benda ada perkaitan.. isu minyak dan harga brg tu teras kpd isu ekonomi negara sakng.. kamu tahu tak sakng index komposit jatuh merundum hampir nak cecah below 1000.. hari2 merah byk investor foreign dan runcit lari.. tak yakin nak melabur lagi... kadar inflasi naik nak cecah 8%... nilai RM jatuh berbanding USD. .sakng dah rm3.37:usd1.. harga brg naik mendadak spt minyak hitam, tayar, semua naik 40%.. ni semua isu ekonomi yg secara langsung melibatkan diri kita sbg rakyat.. kita kena ambil tahu.. jgn kira nak berdolak berdalih je.

ada aku sebut aku sokong pihak salah guna kuasa ? tak semestinya kalau aku tak sokong pembangkang ,aku dikira sokong kerajaan . :D

abih tu kamu ni jenis takde pendirian.. jenis lalang kejap kiri kejap kanan??

camtu la bagus , nanti ada diskaun juga.

no sense!!

Udah² ler tuh weh..ni dah macam Debat antara "Koh Tsu Kun" VS "Lim Guan Eng" nanti ni..keh keh keh :lol:

Hormat pada topik, kembalilah ke pangkal jalan. :P

DNA diambil bagi setiap rakyat malaysia? Isu dimanipulasi dan memanipulasi akan jadik lebih besar. Bukan hanya untuk golongan Politician jer..haha baik buruk still ade..

Komen aku ttgk kes liwat Anwar nih, politik semakin teruk dan kotor kat Malaysia. Asal nk pilihanraya je, mulala wujud topik hangat camni.. pelik tul. Sorang nak bersumpah dan sudah dilaksanakan, dan sorang tamau kerana takut dimanipulasi. Makin hebat kontroversi mereka nih..Moga Allah perjelaskan secepat mungkin agar perbalahan dan penindasan tidak berlarutan.

Negara luar dok tgk jer pertelingkahan antara pemimpin Malaysia skang nih. Jgn kebanjiran campur tgn luar nnti sudah..tgk jiran sudahlah, tonggang terbalik thailand tuh jadi skarang nih..

kamu kena ingat semua benda ada perkaitan.. isu minyak dan harga brg tu teras kpd isu ekonomi negara sakng.. kamu tahu tak sakng index komposit jatuh merundum hampir nak cecah below 1000.. hari2 merah byk investor foreign dan runcit lari.. tak yakin nak melabur lagi... kadar inflasi naik nak cecah 8%... nilai RM jatuh berbanding USD. .sakng dah rm3.37:usd1.. harga brg naik mendadak spt minyak hitam, tayar, semua naik 40%.. ni semua isu ekonomi yg secara langsung melibatkan diri kita sbg rakyat.. kita kena ambil tahu.. jgn kira nak berdolak berdalih je.

ye saya memang amik tau pun , bukan saya kata kerajaan harus melupakan hal ekonomi terus .

abih tu kamu ni jenis takde pendirian.. jenis lalang kejap kiri kejap kanan??

ko gi baca balik post aku tuh .nah ...

ada aku sebut aku sokong pihak salah guna kuasa ? tak semestinya kalau aku tak sokong pembangkang ,aku dikira sokong kerajaan . biggrin.gif

lalang tengah takde ke ? :lol:

no sense!!

tak paham apa ko nak cuba sampaikan ....

Udah² ler tuh weh..ni dah macam Debat antara "Koh Tsu Kun" VS "Lim Guan Eng" nanti ni..keh keh keh :lol:

Hormat pada topik, kembalilah ke pangkal jalan. :P

hehe sori aku tengah bosan ...:lol:

DNA diambil bagi setiap rakyat malaysia? Isu dimanipulasi dan memanipulasi akan jadik lebih besar. Bukan hanya untuk golongan Politician jer..haha baik buruk still ade..

untuk penjenayah kanun keseksaan je la .

Komen aku ttgk kes liwat Anwar nih, politik semakin teruk dan kotor kat Malaysia. Asal nk pilihanraya je, mulala wujud topik hangat camni.. pelik tul. Sorang nak bersumpah dan sudah dilaksanakan, dan sorang tamau kerana takut dimanipulasi. Makin hebat kontroversi mereka nih..Moga Allah perjelaskan secepat mungkin agar perbalahan dan penindasan tidak berlarutan.

Negara luar dok tgk jer pertelingkahan antara pemimpin Malaysia skang nih. Jgn kebanjiran campur tgn luar nnti sudah..tgk jiran sudahlah, tonggang terbalik thailand tuh jadi skarang nih..

betul tu , pengundi lak boleh terikut2 . patut kita undi orang yang boleh buat kerja bukan orang kuat cakap topik hangat je

Persatuan Ulama Malaysia P.Pinang turut memberi cerita perihal liwat nie, dimana, kata mereka, saipol tidak ada keperluan membuat lafaz sumpah memandangkan beliau adalah di pihak penuduh.

"Dalam Syariat Islam, kes ini diklasifikasikan sebagai kes Hudud (dalam bab zina) dan pendakwa wajar membawa bukti mengikut Syarak bahawa perlakuan liwat berlaku dan perkara ini akan dibicarakan di mahkamah selaras kaedah feqah ‘al bayyinah alal mudda’i wal yaminu ala man ankara’ � pihak pendakwa perlu mengemukakan bukti (empat orang saksi) manakala yang menafikan dikehendaki bersumpah."

"Pada asasnya, Islam meletakkan peraturan yang jelas bagi memungkinkan keadilan dicapai melalui proses kehakiman dan pembuktian terlebih dahulu sebelum sebarang sumpah dilafazkan. Sumpah sebegini tidak wajar dilaksanakan sebelum proses kehakiman diselesaikan.

Perkara yang berlaku ini akan memberi kesan buruk antara lain kepada perlaksanaan sistem kehakiman Syariah di Malaysia apabila pada masa akan datang pelbagai pihak boleh menggunakan ini sebagai ‘precedent’ bagi mendahulukan sumpah terutama dalam kes li’an sebelum proses kehakiman dapat dilakukan.

Proses pembuktian dan pengadilan akan diketepikan dan pihak yang bersalah boleh memilih untuk menggunakan sumpah (yang tidak memerlukan pembuktian) bagi menyelamatkan diri dari penghukuman." - PUM PP.

10 Dalil Penyelewangan besar pendakwaan dalam Kes Dato Seri Anwar

Penyiasatan dan pendakwaan ke atas Anwar Ibrahim telah menimbulkan pelbagai persepsi dan spekulasi. Meskipun Anwar Ibrahim belum di dakwa secara rasmi di mahkamah, terdapat pelbagai kepincangan dalam siasatan dan dalam perjalanan kes ini. Berikut ialah 10 perkara misteri dan luar biasa yang timbul dalam kes Anwar.

1. Laporan Pengadu enggan diserahkan

Ini merupakan satu perkara yang luar biasa. Lazimnya, apabila seseorang yang dituduh dengan sesuatu kesalahan meminta laporan polis yang dibuat oleh pengadu, ianya akan dibekalkan dalam masa seminggu ke dua minggu oleh pihak polis. Tanpa laporan pengadu, orang yang tertuduh sukar membela diri kerana apa yang didakwa pun tentulah tidak jelas. Pengalaman penulis memohon laporan polis bagi membela anak guam membuatkan penulis hairan kerana penulis pernah beberapa kali mendapat laporan pengadu pada pagi yang sama penulis memohon. Kenyataan Hamid Albar bahawa laporan enggan diberi kerana pendakwaan belum dimulakan secara rasmi tidak masuk akal kerana masyarakat maklum Anwar telah ditahan oleh polis, keterangannya telah diambil dan beliau perlu membela diri dan reputasinya. Ini meyakinkan masyarakat bahawa laporan polis belum ada dan perbincangan sedang dibuat berhubung inti laporan tersebut untuk mendapatkan tarikh dakwaan yang paling sesuai.

2. Anwar ditangkap sebelum tempoh

Adalah sesuatu yang cukup memalukan apabila pihak polis memungkiri janji dan menangkap Anwar sebelum tempoh yang diberikan tamat. Tempoh diberi sehingga pukul 2 petang tetapi Anwar ditangkap sekitar pukul 1 petang. Mungkin polis terbawa-bawa sikap Pak Lah yang kerap membuat kenyataan palsu.

3. Anwar disabitkan bersalah sebelum dibicarakan

Apabila Pak lah diminta mengulas berhubung kes Anwar, Pak Lah dengan segera berkata bahawa memanglah penjenayah akan menafikan kesalahannya. Belum pun perbicaraan bermula, Anwar sudah disabitkan sebagai pesalah oleh Pak Lah. Pada masa yang sama, apabila Pak Lah diminta mengulas berhubung dakwaan ke atas najib dan Rosmah, Pak Lah dengan segera menyatakan bahawa Pak Lah berkeyakinan penuh bahawa Najib dan Rosmah tidak bersalah. Jika Mahathir dikaitkan dengan konspirasi perlantikan hakim, pak Lah selangkah ke hadapan dengan melantik dirinya sebagai hakim tidak rasmi.

4. DNA baru Anwar diminta oleh Pak Lah dan Khairi.

DNA Anwar sudah lama dimiliki oleh pihak polis berikutan siasatan kes lamanya. Paten DNA tidak akan berubah. Justeru DNA baru tidak diperlukan melainkan jika hendak digunakan sebagai bukti palsu yang hendak dicalit dibadan pengadu. Tindakan Khairi dan Pak Lah yang berulangkali menuntut Anwar memberi DNA barunya menimbulkan tanda tanya berhubung tujuan mereka. Apabila Anwar mendedahkan perkara ini di dalam muka depan Suara Keadilan, Pak LAh dan Khairi diam membisu. Kalau anak dara yang diam, ini bermakna anak dara tersebut setuju dengan pinangan. Justeru, diamnya Pak LAh dan Khairi seakan mengiyakan persepsi masyarakat bahawa inilah tujuannya.

5. Laporan Pusrawi

Perlu diakui bahawa laporan Pusrawi sebelum ini bukanlah laporan rasmi bagi kes Anwar. Meskipun begitu, fakta bahawa seorang doktor, meskipun bukan doktor pakar kes liwat, telah melihat lubang punggung Saiful dan tiada sebarang kesan koyakan atau apa-apa tanda diliwat adalah relevan. Meminjam istilah yang selalu digunakan di dalam kes-kes berkaitan Puspakom, pemeriksaan yang dibuat adalah pemeriksaan mata kasar. Meskipun begitu, ianya tetap relevan dan keterangan sudah cukup untuk menimbulkan keraguan munasabah. Pejabat Peguam Negara selama ini tidak membuat pendakwaan melainkan yakin dengan tahap 90% bahawa tertuduh memang bersalah dan bukti-bukti yang ada benar-benar kuat.

6. Bukti alibi Anwar memadai

Kepincangan dalam kes ini semakin menjadi-jadi apabila pihak polis berkeras meminta DNA baru Anwar sedangkan bukti alibi Anwar tidak dikaji. Sepatutnya, polis menyerahkan laporan Saiful kepada Anwar supaya Anwar boleh membela diri dengan menjelaskan di mana Anwar berada pada tarikh yang didakwa Saiful berlaku liwat tersebut. Seterusnya, alibi Anwar perlu disiasat. Sebagai contoh, Antihusam (blogger UMNO) mendakwa punggungnya telah saya liwat pada pukul 11 malam , 20 Julai 2008 di Hotel Sunway. Saya akan memaklumkan bukti alibi saya pada waktu itu. Contohnya, saya menyatakan bahawa pada waktu tersebut, saya menghadiri ceramah Ustaz Hadi di markas Pas. Terdapat lebih 20 kawan saya yang boleh membuktikan kehadiran saya. Justeru, mustahil saya meliwat Antihusam. Apabila pihak polis selesai menyoal alibi-alibi saya dan berpuas hati bahawa saya mustahil meliwat Antihusam, siasatan patut ditamatkan. Begitulah juga dalam kes Anwar. Tindakan pihak polis yang beria-ia mahukan DNA baru Anwar kelihatan senada dengan Pak Lah dan Khairi.

7. Pendakwaan oleh Pejabat Peguam Negara

UMNO ke sana ke sini membuat kenyataan bahawa kes Anwar tidak akan diuruskan oleh Pejabat Peguam Negara kerana Peguam Negara sendiri sedang disiasat berhubung dakwaan rasuah dan penyelewengan kuasa yang dibuat oleh Anwar. Pendakwaan, jika jadi, akan dibuat oleh Peguam Cara Negara. Masyarakat sedia maklum bahawa pendakwaan masih akan diteruskan oleh Pejabat Peguam Negara sekalipun diketuai oleh Peguam Cara Negara. Adalah pelik bin ajaib untuk mendakwa Pejabat Peguam Negara tidak akan dipengaruhi oleh Peguam Negara. Nama pun Pejabat Peguam Negara.

8. Laporan HKL

Timbul isu terbaru bahawa laporan rasmi HKL turut bocor dan laporan tersebut menyatakan bahawa Saiful memang tiada tanda-tanda diliwat dan mustahil Saiful diliwat. Ini menunjukkan Saiful tidak ikhlas membantu BN. Sekiranya Saiful komited membantu BN, Saiful sepatutnya pergi ke Lorong Haji Taib dan menyuruh pondan-pondan di situ meliwatnya beberapa kali agar kesan liwat ketara. Ini menunjukkan perancangan lemah BN dan ketidak ikhlasan Saiful dalam membantu BN.

9. Isu motif dan tujuan

Kes ini menimbulkan keraguan yang cukup banyak apabila kepimpinan UMNO seperti Najib mengakui telah berjumpa dengan Saiful sebelum saiful membuat laporan polis. Adalah menjadi pengetahuan umum bahawa Anwar adalah musuh politik UMNO. Justeru, polis sepatutnya menyiasat kebarangkalian berlakunya konspirasi dikalangan UMNO untuk menganiayai Anwar seperti yang pernah dibuat sebelum ini. Sebelum ini, mahkamah telahpun membebaskan Anwar dari tuduhan liway yang dijaja oleh UMNO berdasarkan sekeping surat layang.

10. Terlampau banyak percanggahan fakta kes oleh BN

Pada mulanya, Najib mendakwa tidak pernah berjumpa Saiful. Kemudian, Najib mengaku pula bahawa najib pernah berjumpa Saiful 2 bulan dulu di pejabat untuk membincangkan biasiswa. Kemudian, Najib berkata pula bahawa Najib telah berjumpa Saiful 2 hari sebelum laporan polis dibuat untuk membincangkan biasiswa. Tiba-tiba, Najib mendakwa pula Najib telah memegang tangan Saiful yang kesejukan 2 hari sebelum laporan polis dibuat di rumah Najib sendiri apabila Saiful yang kononnya ketakutan datang mengadu diliwat.

Saiful pula mulanya mendakwa diliwat pada 26 haribulan di sebuah kondo di Malaysia. Apabila Anwar kelihatan mempunyai bukti alibi yang kukuh, saiful menjadi terdesak. Kemudian, Saiful menyatakan pula bahawa dia telah 3 kali menemani rombongan Anwar ke luar negara dengan memberi "hint" bahawa dia kononnya telah diliwat-liwat di luar negara beberapa kali. Ini menimbulkan pelbagai tanda Tanya. Mengapa seorang lelaki yang kelihatan tinggi dan sihat seperti Saiful membiarkan dirinya diliwat-liwat beberapa kali dan terus menemani Anwar ke mana saja. Sebagai contoh, jika saya diliwat oleh sesiapa, saya akan trauma dan akan segera menjauhkan diri dari orang tersebut.

Selain itu, Saiful juga sentiasa kelihatan ceria. Belum pernah ada mangsa rogol atau mangsa liwat yang begitu ceria. Mangsa kes serangan seksual akan trauma, malu dengan masyarakat, rasa rendah diri dan biasanya mengalami kemurungan.

Saiful juga seorang lelaki. Tidak semudah itu hendak menembusi lubang punggung seorang lelaki. Asalkan saiful mengeraskan punggungnya, mustahil Anwar dapat meliwatnya. Sekiranya Saiful benar-benar hendak diliwat, dua atau tiga orang lelaki gagah diperlukan untuk memegang Saiful dan lubang punggung saiful perlu disapu minyak terlebih dahulu sebelum diliwat. Sekiranya ini yang berlaku, mustahil Saiful akan terus mengikut Anwar ke sana sini sehinggalah menemani rombongan Anwar ke luar negara sebanyak 3 kali.

Edited by memito

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...