Jump to content
nilasetitik

Ikhlas Atau Terpaksa?

Recommended Posts

opss sorry memang silap tulis

minta maaf bebanyak dari pada rambut sampai hujung kaki

bab syed hamid albar rasanya ada la sikit2 tapi kadang2 efective(sesetengah sahaja)

muhyiddin kalau dia ganti shahril samad pun ok

seba x nakla ada org emo... shahril samad tu emo

aku pulak rasa shahril samad setakat ni bersih dan berani menyuarakan pendapat,tentang budget kerajaan tentang MRR2 ko tgk bukan main marah dia bila pembaziran wang rakyat habis utk membaiki MRR2 tu,setahu aku dia ni ikhlas,malah dia merajuk dulu sebab pendapat dia tu tak diambil kisah oleh ahli UMNO sedangkan apa yg dia suarakan tu utk kebaikan rakyat,kawan aku yg sokong pembangkang pun setuju shahril samad ni naik...yg penting jangan biarkan kaum Cine memerintah...

sape la agaknyer timbalan najib nnt, hishamudin ker...huhu

Aku suka Najib Jadi PM... lepas ini ada Jet Pejuang Steath, Peluru berpandu anti pesawat dan anti peluru berpandu di setiap lokasi strategik dan juga dipulau-pulau dan sedia dihalakan ke Singapore sebagai langkah menjadi keselamatan negara...Aku sokong. Ini amat penting sekali. Komesyen kena ada...HEHEHEHE

Edited by .mysahabat9

Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi akan menyerahkan jawatan Presiden Umno kepada Datuk Seri najib Razak, pada pertengahan Jun tahun depan.

Adakah betul tindakan ini atau adakah ianya tindakan yang tepat buat masa ini ? Berbagai tanggapan muncul dan mula bermain di fikiran rakyat. Kami mula fikir adakah ini satu keputusan yang ikhlas tanpa desakan individu atau kumpulan mahupun keadaan yang memaksa. Adakah dengan keputusan ini cuaca politik negara akan reda dan tiada lagi berita² hangat akan timbul?

Mungkinkah ianya keputusan yang baik. Mungkin idea kengkawan dapat membantu kerana kita berhak berSUARA.

Boleh caya ker? Tengok-tengok tarik balik pengakuan mcm Bala...HAHAHAHA

sape la agaknyer timbalan najib nnt, hishamudin ker...huhu

Hishamudin muda sangat... Ong Kah Ting laa Timbalan parti komponen dia juga....HEHEHEHE

apa2 hal pun, apa yg aku dengar dari mulut ke mulut, ramai yg tak selesa kalau Najib jadi PM sbb reputasi buruk, nape dlm bnyk2 menteri dia paling banyak dikaitkan ngan kes itu kes ini? kalau dikata sebab dia pegang TPM skrg, nape zmn Pak Lah jd TPM dulu tak penah dgr mcam2 psal Pak Lah? itu persoalan yg rakyat2 persoalkan skrg... Aku tak kisah sapa jadi PM, asal dia bleh memerintah dengan baik dan rakyat boleh hidup aman dan selesa, itu dah cukup, kalau betul pun Najib ada reputasi buruk atau perangan buruk, harap dia berubah bla jadi PM nanti....

Baik ko tarik pengakuan kalau tak ko dan keluarga ko tak selamat... Lepas tu cabut hilang kemana...takutlaa tu...nyawa terancam...HAHAHAHAHA.. Putar belit...

Edited by .mysahabat9

Selagi ada sokongan padu.. selagi tu la akan bertahan, xkira la apa2 pon yang dilakukan.

Najib pula ramai yang kata ada masalah (kononnya), mungkin ada yang menfitnah dia (ntah betul..ntah tidak), tapi..kalau ada sokongan padu padannya.. dia berhak jadi PM.

Calon2 pemampan:

aNuar (PM)

Ling kek siang (TPM)

Hj hadi (Kewangan 1)

Kapal singh (kewangan 2)

Wan azizah (Kementerian Luar)

anak pompuan anuar (Keluarga & masyarakat)

Alak (Kebudayaan & sukan)

:D

Edited by malayNUX

Boleh caya ker? Tengok-tengok tarik balik pengakuan mcm Bala...HAHAHAHA

Hishamudin muda sangat... Ong Kah Ting laa Timbalan parti komponen dia juga....HEHEHEHE

Baik ko tarik pengakuan kalau tak ko dan keluarga ko tak selamat... Lepas tu cabut hilang kemana...takutlaa tu...nyawa terancam...HAHAHAHAHA.. Putar belit...

tu suara ramai la bro, berdasarkan org2 yg aku jumpa, kalo cakap pasal isu Pak Lah serah kuasa kat Najib, itu pandangan kebanyakan rakyat biasa ni, sbb kita tak tau 'kebenaran' yg sebenar, dari apa yg kita dengar, kita baca dan kita lihat dari dlm media massa terkini, itu kesimpulan ringkas yg kita buat...........

P/S: Bala(nama) memang cari Bala(masalah) la tu.......

Edited by rakyatmalaysia

jawatan PM dah jadi macam sistem beraja lak..main pas2 camtu jer.... :lol:

- patutnya rakyat gak la yg tentukan jawatan PM ni....

masa tun mahathir pas kat pak lah boleh plak?

(mungkin sbb ramai percaya pilihan tun mahathir tepat kot)

melencong sama skali,

dlm sejarah pemerintahan negara...

pak lah paling lemah sekali...

najib perdana menteri selepas ini?

pak lah punya keputusan boleh pakai ke?

gud morning!! :rolleyes:

...hmm..ku x sokong r anuar tu jadi PM..xmau8! :angry:

korang x perasan ke..muke die tu macam singa jek..x sejuk mate memandang..

ku tengok video youtube fasal assembly die kat kelana jaya baru-baru nih..wohh..bukan main semangat die hentam kerajaan..macam2 sumpah

seranah keluar dari mulut die..macam tu ker nak jadi pemimpin??macam xde etika jek..paklah dan najib tu bukan nye kafir yang die nak hentam

macam tu..itu ker teguran yang di tuntut islam..

uish3..kesian tau ku tengok anuar nih..hmm.

ello kasik mencelah sket. pada pendapat aku la, pak lah akan terus pegang jawatan walau beraneka sound bergema. boleh pikir sendiri! sumer skrip dah jalan. bala sama petra, untuk najib, liwat untuk nuar. Yg nak lompat, BPR tukang sambut! serah cuma cakap untuk reda keadaan. kecuali memang lawan sungguh sama tokey! Menang, selamat, tak menang, maut! Nuar jadik PM? berat hati la rasanya. Ada jaminan ka sama melayu? Gerenti terancam biz melayu! Umno perlu kepada mahadir baru!

politik... sama semua.. dah di besar cam tu... menteri kita kebanyakkan semua dari mak bapak or sedara mara. macam sistem beraja gak... so pilih yang mana pun sama... begitu juga pengarah or pegawai.. dari kerabat saudara mara gak... takde perubahan pun... dah nama manusia.... kalau korang jadi menteri..sure la anak beranak nak angkat jadi pengawai pastu dah tua leh jadi menteri cam korang gakk.... tiada kesudahannya... nak revolusi ke nak apa ke... time tu je.. dah berabad kemudian sama semula.... kesimpulan gi lah mengundi walau takde makna pun pergi laa dari pada tak pergi... mengundi utk bangsa anda

betul tu ayoi..!aku kalau citer hal main2 blood-cable nih cukup sakit hati!! B)

tapi,xbule komen lebih2 kat cni..nanti lari topic.he.

kalo tengok iklan kat tv gomen, dok asyik kuar iklan web dollah! cam nak sroh bagi clean o.k jerk! promo up balik PM nih!

Pak Lah tak kan nak bagi Muhyiddin Yassin.. Muhyiddin sendiri bangkang pak lah. Sampai pak lah kata kat pakcik aku kalau nak bangkang je letak jawatan sajalah masuk pembangkang.. (aku baca kat harakah)

Aku tak suka najib jadi PM, aku cadangkan pakcik aku jadi PM. Rekod bersih buat masa ni.. Ye ke? Hehehe. walaupun dia dlm UMNO,aku ni PAS.. tapi aku nak tgk camne dia pimpin m'sia ni.. hehehe..

Tapi kalau najib jadi PM.. entah la..

Nape la takde sistem vote for PM. Calonkan dlm 10org dari pihak kerajaan dan dari PR, pastu undi.. Aku taula bila sesebuah parti atau komponen parti, calon dari parti tu yg layak dipilih jadi PM...

kira cam pilihanraya presiden kat usa la kot ? parti republican ngan democrat kasi calon pastu fight undi .

Yang iklas .. yang nak terima jawatan...

Yang terpaksa .. yang nak lepas jawatan..

hehehehe

apapun kesian la plak aku tgk muhidin yasin tu .. orang buat keputusan bila dia tak der kat malaysia. macam tak penting je .. ada tak der sama je .. pada hal dia tu kira senior ..

Yang bising .... ada kes L*****T

hehehehe

Yang bising .... ada kes L*****T

hehehehe

ha3... :lol:

no nyior komen...

Najib? banyak duit cair!

maksudnya...???

p/s: baru je abis debat td... huh...

p/s: baru je abis debat td... huh...

Debat? Nampak sangat kebodohan Menteri Penerangan... tak dapat nak terangkan... tak dapat jawab kemana duit pergi? Tau nak kutuk orang... HAHAHAHA mengelak daripada menjawab... buang masa jer layan budak hingusan ..HAHAHAHA

Debat? Nampak sangat kebodohan Menteri Penerangan... tak dapat nak terangkan... tak dapat jawab kemana duit pergi? Tau nak kutuk orang... HAHAHAHA mengelak daripada menjawab... buang masa jer layan budak hingusan ..HAHAHAHA

Dua-dua pun sama. <_<

Look at the bright side la. At least lepas tu dua-dua bagi conclusion yang sama dan positif. Datuk Sabri kata debat ni membuktikan satu era baru di mana ada keterbukaan untuk berhujah. Datuk Anuar kata kalah menang tak penting, yang penting wujud ruang untuk berbincang. Ok ler tu.

ni kira dah lari tajuk la... sebab tread debat tu dah kena tutup .. sebab macam buat pengumuman je ..

jawapan tu semua orang yang ikuti harga minyak dah tau, ada sekali tu dalam parlimen pun ada cakap sebab dia ehehehhehe .. sebab tu dia kata kat pengaju soklan tu "anda mungkin tak ikut perkembangan semasa".

tapi pada aku semua tu tak penting pada malam tadi .. yang penting nya Apakah kalau hari ini kita menjadi pengimport minyak ( maksudnya dah tak der minyak lagi ) maka masih ada lagi subsidi ?

itu satu yang kedua nya apa peranan kerajaan untuk mengekang inflasi dan bantu rakyat bawahan macam kami ni ?? Jangan asyik cakap kena ubah cara hidup je.. anda dilantik oleh rakyat utk pimpin negara dan kenalah berFIKIR cam ner nak tolong rakyat..

ps ;

economician does't need to be politician

but

when youre politician you must be a good economician ...

fikir²kan lah ....

• Create New...