Jump to content
queenice_effa

Cinta Di Universiti

Recommended Posts

aq nengok pown, skola aq da makin teruk. kapel berleluasa, x taw la cinta yg asli atau main2.

ade betul gak....kalo kena couple yg ok,dorang akan sama2 stdy..buat research untuk dpt keputusan yg cemerlang.

nama pun masuk U,kenalah fokus pd pembelajaran dulu,tu yg paling penting.

nanti dah abis belajar...nak kawin kek,nak ape kek,terpulang....=)

kalau cinta dengan adanya matlamat dan Usaha untuk setia , itu la cinta sejati :)

:rolleyes: Aku suka la kata2 ko yg ni bro. Pendek dan padat. :blush: . Jika kita bersungguh-sungguh menginginkan cinta, maka cintalah pada akhirnya yang sedang menunggu kita. B):D

NI NAK BAGITAU KOrang SATU KISAH CINTA SEJATI. HOHO. ENTAH YEA KE TIDAK. AKU BACA KISAH NI SAMBIL DENGAR LAGU BRYAN ADAMS - PLZ FORGIVE ME. Enjoy

Saya Cintakan Awak!

Satu pasangan kekasih sedang memecut melebihi 100 km/jam di jalanraya.

Gadis : Perlahankanlah sikit moto nie..saya takut la..

Si Lelaki : Tak nak..bawak laju-laju macam nie ler seronok..

Gadis : Tak..tak seronok pun..tolonglah..saya takut sangat nie..

Si Lelaki : Kalau awak nak saya perlahankan motosikal nie..awak kena

Kata awak cintakah saya dlu.

Gadis : Ok. Saya cintakan awak !

Si Lelaki : Ok..sekarang peluk saya kuat-kuat.

* Si Gadis Memeluk Lelaki tadi dengan erat *

Si Lelaki : Awak..boleh awak tolong tanggalkan topi keledar saya tak?? Kemudian pakaikan kat awak..Saya rasa tak selesa lah..

————————————————————

——————–

Dalam surat khabar keesokkan harinya :

Sebuah motosikal telah berlanggar dengan satu bangunan akibat kegagalan fungsi brek.

Dua mangsa yang terlibat dalam kemalangan tersebut, dan hanya satu daripada mereka terselamat.

————————————————————

——————–

Kisah sebenarnya, semasa sedang menuruni jalan tersebut, Si Lelaki telah mendapati yang brek motosikalnya tak

berfungsi, tetapi dia tidak mahu kekasihnya tahu. Sebaliknya, dia meminta kekasihnya tadi mengungkapkan

perkataan †Saya cintakan awak†dan merasakan dakapan terakhir kekasihnya, dia juga memberikan topi keladernya

kepada Si Gadis mengharapkan kekasihnya itu selamat..walaupun itu bereti dia akan terkorban.

Jadi sekiranya anda ada seseorang yang amat anda cintai dan ambil berat, beritahu dia yang anda cintakannya.

Semoga kita masih punya waktu untuk mengucapkannya.

:rolleyes:

Edited by PukulanMaut

TaNYEr JEK NgaN aDeK KaMO....

KAPeL DiEr CAmNEr OraNG NYEr....

KLo KaMu AgAK2 DiEr CAm ORANG BeK2...

KAMU BiaR KaN LArH aDeK Mu KaPeL....

TaPi Klo LELaKi iTu CAM JaHAT2 BaGI KaMo...

SeLidEk DuLu.....

aNd THEN cKap aR Kad aDEk KaMO....

TeNTaNG KEbURuKAN KaPeL DIeR....

KlO DiEr TAk NAk DeNGar NAsiHaT KaMo....

iTo TeRPuLaNg KePadA NYEr....

DiEr DaH BeSAR POn...

Da TaU MAne BuRuk Mane BaeK....

Assalammualaikum,

Bagi aku, cinta di universiti samaada releven atau tidak terpulangla pada diri masing -masing. Ada yang bawa banyak kebaikan dan sebaliknya.Tapi dari pengamatan aku sepanjang belajar di universiti ni pasangan yang bercinta ni memang sehati sejiwa sampaikan buat ape ape tugasan pun bersama kadang-kadang sampai meluat pun ada.Lagila kalau satu kelas banyak peluang boleh disalahgunakan terutama bila buat assignment.

Tapi kelakarla bila orang-orang yang aku pernah tengok pasangan yang hangat bercinta bagai nak rak mase kat universiti akhirnya berkahwin jugak tapi dengan orang lain blush.gif Edited by cak-cak

cinta di universiti? pd aku tu adalah pengalaman.... sbb di uni nila kite kenal ramai org... bile dh keje... nk bersosial pun susah sbb bz.. keje balik umah tido... esok keje lg... wikend dok umah main game... ape cer?

QUOTE(cak-cak @ Nov 17 2008, 11:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalammualaikum,

Bagi aku, cinta di universiti samaada releven atau tidak terpulangla pada diri masing -masing. Ada yang bawa banyak kebaikan dan sebaliknya.Tapi dari pengamatan aku sepanjang belajar di universiti ni pasangan yang bercinta ni memang sehati sejiwa sampaikan buat ape ape tugasan pun bersama kadang-kadang sampai meluat pun ada.Lagila kalau satu kelas banyak peluang boleh disalahgunakan terutama bila buat assignment.

Tapi kelakarla bila orang-orang yang aku pernah tengok pasangan yang hangat bercinta bagai nak rak mase kat universiti akhirnya berkahwin jugak tapi dengan orang lain blush.gif

yup betul tu..macam kisah aku je ko tau2..

kadang ader gak..jenis member aku yang kuat cemburu....
aku nak sembang skit ngan awek dia pun xbleh.....pernah sekali aku sembang dgn awek dia dlm friendster....

pehhh angin semacam jer dia....... Edited by Batista

eh... mcm kenal je type mcm tuh.. mcm x-bf aku yg skang kapel ngn kwn aku.... aku syukur aku dh jd x-gf die sbb x-bf aku tu kuat cemburu.. n aku ni kuat melawan... so takleh lama la hehehhe....

QUOTE(teri-chan @ Nov 18 2008, 07:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
eh... mcm kenal je type mcm tuh.. mcm x-bf aku yg skang kapel ngn kwn aku.... aku syukur aku dh jd x-gf die sbb x-bf aku tu kuat cemburu.. n aku ni kuat melawan... so takleh lama la hehehhe....

huhu...bgs le...aku pn xsk org cemburu lbey2 ni..mcm la kite ni dh jd bini die..hoho

muahahah!!! tp kwn aku ni jenis menurut.. bagus la... tgk diorg hepi jeh.... ironinye x-bf aku ngn kawan aku merangkap gf die keje 1 opis hahahha!!!

cuma nak kongsi sikit je...member2 aku yang berkapel aku tengok la gelagat diorang mase nak sampai peksa..alasan yang sama..katanya pasangan diorang boleh nak bagi semangat sikit.

alih2 mase kuar result, nak dekat sume hancus!! aku yang tak berkapel ni lak yang skor! kuikuikui cool.gif laugh.gif

aku tak menentang bercinta mase kat U ni, be gentle la, kenal mak bapak dulu! smile.gif

yup betul tu..macam kisah aku je ko tau2.
owh sama eh, itu sekadar pengalaman aku mase belajar dulu, kadang-kadang pengalaman macam tu jadikan kita lebih matang dalam sesuatu perkara blush.gif

QUOTE(highlander @ Nov 20 2008, 10:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku tak menentang bercinta mase kat U ni, be gentle la, kenal mak bapak dulu! smile.gif

yaa betul....
kalau ko nak kenal mak bapak aku bg thu ea wub.gif Edited by cak-cak

Hehe hampir 99% aku nampak tak pernah nya nak kenal mak bapak dak2 yang bercinta kat U nih . laugh.gif

heheh mana sempat... nak2 kalu belajar kat perantauan.. hehhe kalu kenal pun kat pudu... bile mak bpk anta ank pompuan kt pudu.. pastu nmpk pulak ada jejaka tngu ank die hehehhe

QUOTE(teri-chan @ Nov 20 2008, 02:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
heheh mana sempat... nak2 kalu belajar kat perantauan.. hehhe kalu kenal pun kat pudu... bile mak bpk anta ank pompuan kt pudu.. pastu nmpk pulak ada jejaka tngu ank die hehehhe

che wahh...mcm ade pengalaman je nie hehehe

member2 aku yang kat U ramai kate senang dapat kapel

siap gurl tu yang ngorat dye sendiri...haha

aku tunggu tahun depan jek masuk U sebab aku tahun ni STPm...

tak sabo nak rase pgalaman kat U...

QUOTE(niaz_284 @ Nov 20 2008, 05:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
che wahh...mcm ade pengalaman je nie hehehe

hahahihihuhu.. no komen hehhehe.. aderlah kisah hehehhe

QUOTE(Fen-D @ Nov 20 2008, 06:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
member2 aku yang kat U ramai kate senang dapat kapel

siap gurl tu yang ngorat dye sendiri...haha

aku tunggu tahun depan jek masuk U sebab aku tahun ni STPm...

tak sabo nak rase pgalaman kat U...

best! ajar ttg idup tuh.. amik la U yg jauh skit... kuar la dr kajang tu hehehe...

hehhe jauh sgt la pulak.. UUM byk awk kelate ngn perlis ngn hehe 1 mesia....

hohoho.. jgn tanye... xperience kan sendiri hehehhe yg penting buang perangai sekolah n be an adult...