Jump to content
Sign in to follow this  
Irma_blurr

Musik Tanah Air Dikeji Oleh Orang Indonesia

Recommended Posts

I just finished tengok video klip Gita & Dafi. terkejut sangat apabila melihat komen2 dr indonesia yang mengkritik industri musik tanah air kita...kata mereka, musik kita tak pernah bagus.

mereka ini seolah2 tidak sedar yang musik mereka turut menumpang di negara kita. jika anda mahu membaca komen mereka, sila cari video klip dafi dan gita gutawa- dua hati jadi satu.

Jangan peduli sangat komen-komen kat Youtube tu, bukan setakat isu artis jer. Seperti yang ramai orang dah tau, Youtube is overwhelmed by retards. :rolleyes:

org indonesia mmg byk xpuas hati dgn org malaysia..maybe malaysia lebih membangun dari dorg kot..

sebab diorang ni kuat,rajin,sesetengah awek lak lebih lawa dari awek kita...tapi diorang masih/tetap ketinggalan dari Malaysia....maunya diorang tak dengki.... :lol:

indonesia kalo nak kira banyak idea yang dia orang terhasil. Kreatif non ori! Yang lebihnya orang kita, pandai trade in untuk bikin duit. realiti original malaysia, indon tak leh lawan.

hehehe...indon nyer muzik byk ciplak lah...

satu jenis lagu ntah berapa ramai penyanyi...

lagunyer sama tapi penyanyi nyer mcm mcm...

so far aku taulah jugak sbb aku keje dj...kalo pasal lagu indon pening kepala nak layan...

cuma muzik malaysia nie dah jadi tak best sebab org kiter pun dah terikut cara indon mcm kump kristal...

hattan...lagu lama dier buat balik naik bosan dah aku...

p/s : lepak nak cari cd bukan lagu lain pun sama jerk...beza tak banyak tapi sbb dah nama buat balik org yang buta seni nie kata yang baru lagi best...huhuhuhu...

ahahah , dorang tu sume nak komplen . hehe Arsene cakap tu betul gak .. :lol:

kalau korang baca komen tu, rasa nak sepuk jer orang2 indon yang tak sedar diri tu... datang sini buat macam negara dia, rompak sana, rompak sini...

kalau kita tak accept musik dia, agak2 dia bley cari makan tak?

bagi aku bnde tu biasa je pon.dh nama nya indon memang sampah pn.kalo aku kutuk indon die plak kutuk malaysia dh biasa.

tpi jgn melampau la.

komen2 user youtube mmg camtu..

artis luar dan dalam negara pon dia kutuk.......

biasalah, manusia berjuta-juta.. nak kawal setiap sorang susah... x payah layan jer. x layan nanti dia pon malas nak kutuk..

bagi aku semua ni cerita lama..............era 90'an pun dah ada mende ni.

tapi yg aku x puas ati pasal penerbit radio kita........x habis2 nak agungkan lagu indon......

ahhhhhhh peninpeninpeninpeninpeninpenin :wacko::wacko:

petikan dari topix

Ahad, 11 Mei 2008 - Nasib penyanyi dangdut Indonesia semakin tercabar jika tidak mengubah penampilan mereka di atas pentas. Goyangan mereka dikatakan lebih menarik daripada lagu yang dinyanyikan. Akibat GOYANG GERGAJI yang erotik oleh DEWI PERSIK dan pengedaran KONDOM bersama album perdana JULIA PEREZ, empat lagi penyanyi dilarang membuat persembahan. Pemerintah Daerah Sumatera Utara baru-baru ini turut "mengharamkan" kumpulan TRIO MACAN, UUT PERMATASARI, ANISA BAHAR dan INUL DARATISTA.

Majlis Ulama Indonesia cawangan sumatera utara menyifatkan GOYANGAN penyanyi tersebut mengudang BERAHI lelaki dan boleh merosakkan akhlak.

Larangan ke atas penyanyi itu menjadi ikutan pihak pemerintah daerah lain setelah ia dipaparkan di media sebagai isu panas.

Teladan bagi artis Malaysia - jangan cuba buat promosi bangang macam artis indon, bagi kondom free...nanti kang tak pasal-pasal kater rompak cara promosi diorang.

Edited by khorback

owh..ye ke..tapi aku tak puas ati lar dia ckp kte plak ciplak lagu dia...betul ke? rasa nak baling je indon2 ni

ciplak tatau la.. tp artis2 kite pon bukan main riang lagi dok nyanyi lagu diorg?

ciplak tatau la.. tp artis2 kite pon bukan main riang lagi dok nyanyi lagu diorg?

btul tu...bg aku lagu kt lg best...

lagu kita lebih baik dari indon tapi mungkin skang nie pencipta lagu kat malaysia nie dah kehabisan idea nak buat lagu...

stesen radio yg top2 skrg ni salah satu punca besar lagu indon yg tak berapa sedap boleh top...suara penyanyi indon bukan sedap mana pun,malaysia lagi ramai,malah ade trademark sendiri,indon lebeh kurang sama muzik,suara dll.lagu gita gutawa nyanyi sorang2 tu pun ade band yg bawak lagu tu,tak silap aku lagu tu dia cedok dari Band US tapi aku lupa ape nama band tu...

serius aku cakap, sampai skrg aku tak minat lagu dr indonesia..

pada aku lagu malaysia lagi mantap,

terutama irama rock malaysia..

ada ke diaorg yg leh beat Search,Wings???

setakat yg aku dgr, takde laa

so biasalaaa klu diorg nak kutuk2..

yg penting,hakikatnya muzik malaysia lagi best,

pandangan peribadi aku..

anyway,aku mmg kaki rock..

hkohkohkohokhohko :lol:

sebab diorang ni kuat,rajin,sesetengah awek lak lebih lawa dari awek kita...tapi diorang masih/tetap ketinggalan dari Malaysia....maunya diorang tak dengki.... :lol:

mmg diorang kuat, rajin dan awek diorang lagi cun dari awek kita.. awek kita sume mcm xleh pakai je.. sebab tu kuar paper dulu ramai lelaki malaysia cari calon isteri indon.. dan wanita indon lebih suke lelaki malaysia sebab lelaki malaysia penyayang.. hehehe (bukan aku yang kata tapi paper yang kat)

awek indon (murah hantaran, barang berkualiti...)hahaha

awek malaysia, (mahal hantaran, tapi ramai secondhand...)hahahah

jgn marah, tapi ni lah real nye..

Edited by mosabiro_dari_Jepun

walau kuat mana kita kutuk indon,diorang akan makin bertambah kat Malaysia....PATI saja ada dalam 1 juta....tu belum kira yang dah jadi permaustautin tetap,yang dah dapat IC Malaysia secara haram,yang bekerja menggunakan permit....mungkin jumlah diorang dah mencapai 3 juta kat Malaysia ni...so,tak heran la kalau Radio dan TV banyak keluar lagu dan drama2 dari Indonesia ni......tengok saja chow kit Road...dulu tempat rakyat Malaysia berpusu2 mencari rezeki...sekarang ni penuh dengan indon je...aper ke hair....nak salahkan sapa?