Jump to content
Sign in to follow this  
Irma_blurr

Musik Tanah Air Dikeji Oleh Orang Indonesia

Recommended Posts

mmg diorang kuat, rajin dan awek diorang lagi cun dari awek kita.. awek kita sume mcm xleh pakai je.. sebab tu kuar paper dulu ramai lelaki malaysia cari calon isteri indon.. dan wanita indon lebih suke lelaki malaysia sebab lelaki malaysia penyayang.. hehehe (bukan aku yang kata tapi paper yang kat)

awek indon (murah hantaran, barang berkualiti...)hahaha

awek malaysia, (mahal hantaran, tapi ramai secondhand...)hahahah

jgn marah, tapi ni lah real nye..

awek indon punya volume, ngak ada sama ngan awek melayu! Mereka lebih mengancam jiwa nurani jantan melayu!!! :lol: Coba bayangkan, setiap pagi bila siap mau keluar pegi kerja, sedang mandi, dia dah siap susun baju apa, seluar apa, stokin apa, kasut apa, hinggakan underware pun tak miss!!! Maknanya kreatif dia orang , jauh beza...apatah lagi dalam hal jual suara! Rock? indon tak reti!!!

awek indon punya volume, ngak ada sama ngan awek melayu! Mereka lebih mengancam jiwa nurani jantan melayu!!! :lol: Coba bayangkan, setiap pagi bila siap mau keluar pegi kerja, sedang mandi, dia dah siap susun baju apa, seluar apa, stokin apa, kasut apa, hinggakan underware pun tak miss!!! Maknanya kreatif dia orang , jauh beza...apatah lagi dalam hal jual suara! Rock? indon tak reti!!!

weii..weii..ni bibik..mana ada bibik yg cun..ko ni....

weii..weii..ni bibik..mana ada bibik yg cun..ko ni....

kalo ko asyik nengok yang berkarat, mana nak nampak!!!!

Indo,dia semua nak tak puas,mereka ni sensitif,ada ke kita ni curi budaya diorang,bukan setakat lagu je.macam2 diorang kutuk lagi,ada yang ok.tak semua macam itu..

Indo,dia semua nak tak puas,mereka ni sensitif,ada ke kita ni curi budaya diorang,bukan setakat lagu je.macam2 diorang kutuk lagi,ada yang ok.tak semua macam itu..

indon sejak berzaman lagi dia ngan negara kita, dia rasa dia tu lebih besar! besar segala2! 'Dasar Tak leh tengok Melayu maju'

indon ni aku leh kategorikan sbagai b***h

aku pun xphm ngan dorang..

mane2 aku tgk video indon kat utube..mesti kite jadi mangse..ahha..

smpai mawi pun jadik mangse..

aku rase dorang x puas hati sbb bangse dorang sndrik hina..dtg malaysia wat hal..

tgk la pemimpin dorang pun mcm mne..

Masih ingat lagi sukrano nak rampas semenanjung malaya.

cobaan kuno yang teramat gagal. Malaya tak yah perang, dapat dua bijik pulau! itu pasal la jika ada pluang, indon akan bantai pakai mulut, nak tiru kehebatan mulut orang kita berbunyi....

tolonglah...jangan lah trima orang indon keja kat malaysia nih... yang graduan2 baru yang menganggur tu elok di bagi kerja...sian dorang...

bkn indon jer bangla,india,myanmar,Nepal....diaorg nie smua bwk culture tak baik dlm masyarakat kita...ntah ape2 ntah....aku pun tak phm :wacko:

sorry larr double posting but, dekat u tube, diaorang skang ni bukan stakat hina musik kita malah negara kita...kata mereka, kita menagih pulau dari indon...kalo dulu sukarno kata ganyang malaysia, ni yang nak GANYANG INDONESIA lak nih...geram...geram...

aku ngk org2 indon pon aku dh benci..ni nk dengar lagu indon..meleleh taik telinga aku

baik aku lyn nasyid,lagu jiwang zaman 90an n omputih lg syok

Edited by zookambing

korang sume nei.

x elok la gaduh cam nei.

aku x sokong mane2.

ambek yang baek je.

malaysia pon ade gak ciplak lagu indonesia.contoh lagu rasa sayang, bahasa indonesia pon banyak malaysia tiru.

indonesia pon ade ciplak lagu.

kedua-dua nya saling kait rapat.

ape salahnyer kalau baek2.

:lol:

bkn indon jer bangla,india,myanmar,Nepal....diaorg nie smua bwk culture tak baik dlm masyarakat kita...ntah ape2 ntah....aku pun tak phm :wacko:

ko ingat orang malaysia suma baik2 ke ??

sume bangse ada baek, ade jahat .

Bukan hanya dari muzik sahaja kita dijajah oleh band-band dari Indonesia ini tapi sektor pembinaan kia turut dijajah..Tapi kita kena fikir jugak sebab apa majikan kat Malaysia nie lbh cenderung untuk ambil buruh asing sedangkan banyak peluang pekerjaan ni boleh diisi oleh rakyat kita sendiri tapi sebab apa kadar pengangguran di Malaysia tetap tinggi??

Satu faktor yang kita boleh tengok tenaga buruh dari Malaysia terlalu memilih kerja..Kalo kerja nak kerja yang setaraf dengan kelulusan yang ada..Jadi, kita x boleh salahkan jugak kenapa buruh asing daripada indonesia ni menjadi pilihan majikan kat Malaysia ni..diibaratkan kalo tiada mereka sektor pembinaan tak boleh maju...Fikirkanlah...

Apabila masuk pula muzik indon kat Malaysia nie, mereka dilayan sebagai raja..Karya mereka dilambakkan di pasaran Malaysia,band-band Indon yang ada tunggu giliran nak msuk industri Malaysia..sedangkan Malaysia bukan nya kekurangan bakat-bakat seni nie..Kalo muzik kita pla cukup payah nak tembusi pasaran diorang..Sbb pe? Mungkin semangat cintakan negara diorang lebih tinggi berbanding kita yang hanya memikirkan keuntungan sementara dengan melupakan di mana bumi yang kita pijak..

P/s ini hanya pendapat peribadi aku sahaja..kalo ada yang x setuju itu terpulang kepada penilaian masing2..TQ

yg saya kesian tu sampai ada band baru nak form dari malaysia tapi nak amik seorang je indon, tu pun utk vokal semata2 nak bagi bunyi mcm org indon nyanyi sebab ramai org malaysia ni lagi suka suara sengau indon tu. heh memalukan betul.

Malaysia akhirnya menjadikan pasaran lambakan penggiat seni dari Indonesia untuk mengaut keuntungan.. Malaysia menjadi lubuk emas kepada mereka dan sebalik penggiat seni tempatan hanya menikmati serpihan sisa peluang yang ada daripada mereka...Cukup sukar filem ataupun lagu kita untuk diterima di sana..Namun cukup mudah kita membuka pintu menjadikan mereka RAJA dalam industr kita..Bukan negara kita tidak mempunyai bakat tapi tak pernah diberi ruang untuk menonjolkan bakat...Jangan la kera di hutan di susu anak di rumah mati kelaparan..

dah rakyat indon ramai kt malaysia nak wat macam mana...kalu album diorang atau filem diorang laku kt sini aku rasa berapa kerat jer rakyat malaysia yg beli...malaysian standard laaa..donlod jer.. :lol:

- cuba tgk konsert diorang kt sini...kaum kerabat diorang jer yg penuh siap bawak bendera lagi tu...org malaysia nak g tgk pun takut...

Aku rasa caj levi untuk pekerja asing nie naikkan la ckit ...baru majikan susah ckit nak amik pekerja asing kat cni...gov pun akan tambah gak income...