Jump to content
slaughters

Fungsi Carian

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Fungsi carian, sampai bile baru kitorang boleh gune ?

Cadangan...

enablekan fungsi carian..

dan

disablekan fungsi editing and moderating. fungsi ini akan boleh membantu untuk mengelakkan hantu2 yang berkeliaran tu suka2 hati nak post, edit, save, edit, save, then edit lagi, save, edit blablablablabla.. ( tak perlu edit, just reply post tu kata salah info etc.. ) kalau nak close, PM pada moderator yang 'hidup' untuk tutup topic tu...

Jangan jurangkan sangat moderator dengan ahli biase nie.. menyebabkan 'kami' ni rasa lain macam je kat sini..

series aku cakap, takde fungsi carian ni menyebabkan aku rasa sedikit malas nak login putera.com nie..

anyway tahniah to admin putera. Putera.com dah semakin lancar untuk 'browse'..

TAHNIAH kepada ADMIN PUTERA.com, Mr, Shanai.

Terima Kasih

terima kasih atas cadangan yang baik dari slaughters

saya juga mengharapkan admin dapat buat sesuatu yang dapat membantu user forum agar dapat menggunakan fungsi forum dgn lebih baik lagi..

dah ramai user yang tanya benda ni pada saya..

:blush:

fungsi carian mmg patut di enable kan .

tapi fungsi moderator, tak perlu , sbb skrg byk forumer2 yg tak pandai berforum , ckp dua tiga kali tak dengar , lari camtuh je , so terpaksa la mod buat keje , and tu lah keje mod, kalau disable function mod , sapa yg nak elakkan Spaming flooding thread budak2 yg luar hanya register untuk buat promosial murahan terhadap sesuatu yg menguntungkan diorg dan menjahanamkan forumer kita? lepas bukak thread pastu lari :) .

dia pon nak edit / closed to jgn harap .

dan sbnarnye , mod dengan ahli biasa takder jurang ape2 , kitaorg pon ahli biasa yg ada sedikit tanggunjawab untuk menjaga forum ini . jadi tiada kelebihan ape2 kat kami just kami berkerja tanpa gaji . :)

so tu gunanya moderator :)

Edited by Navigator®

mana ada jurang,biasa aje kan..aku rasa ckp navigator 2 betul..kalau mod nyer function dah disable,apa guna kami jd mod..baek jd ahli biasa :) gerenti xder jurang antara semua dah.

Sekadar gurauan je..

ha3... :lol: tergelak aku...

kreatifnyer ko qusyairi... tp kantoi gak skit... nampak skit bahasa inggeris tu kt tepi...

setuju ngan Navigator® :)

tanpa serach function, rase cam xbest ckit cuz malas nak cari secara manual topik yg dikehendaki.

moderating & editing function perlu dikekalkan bg mengelakkan lebih byk spamming jika xdapat edit post.

PS: tengok, aku dah salah taip so edit on the spot. kalau xde function editing bermakna aku dah spam 1 lg post :lol:

Edited by hafislife

Aku pun berharap Fungsi Search ni enable kan balik, bila ada soalan yang sama ditanya, susah nak korek balik bagi link. Nak bagi jawapan semula, terasa malas sikit menyebabkan topik tu tak direply.. kerja pun bertimbun2 kat ofis ni, nak cut down time.. harap boleh enablekan semula fungsi search...

Terima kasih

hermm.. rasa macam ade kekeliruan kat sini...

ada masalah ke dengan statement nie ?

disablekan fungsi editing and moderating. fungsi ini akan boleh membantu untuk mengelakkan hantu2 yang berkeliaran tu suka2 hati nak post, edit, save, edit, save, then edit lagi, save, edit blablablablabla.. ( tak perlu edit, just reply post tu kata salah info etc.. ) kalau nak close, PM pada moderator yang 'hidup' untuk tutup topic tu...

apa yang aku maksudkan ialah moderation option pada setiap thread yang thread starter buat. bukan matikan fungsi moderator.. dalam forum mesti ade moderator yang 'hidup' untuk kawal selia forum nie..

and bukan masalah berbayar ataupun tidak.

jadi maksud aku, jangan jarangkan sangat jurang antara moderator dan user biasa ialah dengan 'hanya' memberikan fungsi carian kepada moderator.. so user biasa tak boleh nak 'cari' apa yang hendak dicari.

so harap dapat memperbetulkan kekeliruan kat sini..

nengok, crypto.md5 insan yang banyak berjasa dalam ni pun dah mula merasakan 'malas', jangan sampai orang macam crypto ni dah takde.. baru la.....

ok ?

statement yang paling mudah, kembalikan putera.com yang asal...

Edited by slaughters

Sampai sekarang masih belum ada tindak balas dari admin? aku memang jarang kritik putera.com, tapi kali ni aku nak bersuara jugak, biasanya..setiap kali junior aku atau student yang tengah practical , aku suruh rujuk putera terlebih dahulu supaya mereka berusaha, search mana2 thread, betapa pentingnya berforum untuk cari ilmu tapi sungguh memalukan feedback dari diaorang, " Bos nak kami mati-matian cari jawapan kat putera?" aku tanya kenapa? "belek satu persatu thread buang masa lah bang, buka new topik nanti kena suruh google & jawapan yang menghampakan dan menyakitkan hati, lebih baik kami berforum kat ITforum lagi satu tu..Pro sikit, ada suasana macam kerja"

aku tak tahu apa nak cakap dah... ada di antaranya komplen, dah register tapi masih belum validate, buat aduan still tidak ada respon, seriously aku cakap... jika management putera terus begini, aku tak nak jadikan putera sebagai rujukan IT walaupun namanya Pusat Teknologi Rakyat, kalau nak sembang pasal politik, cinta, gaduh2 etc.. puteralah no.1, apa dah jadi dengan putera.com , ahli professional dulu banyak yang dah hilang... putera dah hilang kualitinya...

maaf kalau terkasar bahasa, kalau saya bersalah..silalah banned saya atau delete...

yang benar,

crypto.md5

Sampai sekarang masih belum ada tindak balas dari admin? aku memang jarang kritik putera.com, tapi kali ni aku nak bersuara jugak, biasanya..setiap kali junior aku atau student yang tengah practical , aku suruh rujuk putera terlebih dahulu supaya mereka berusaha, search mana2 thread, betapa pentingnya berforum untuk cari ilmu tapi sungguh memalukan feedback dari diaorang, " Bos nak kami mati-matian cari jawapan kat putera?" aku tanya kenapa? "belek satu persatu thread buang masa lah bang, buka new topik nanti kena suruh google & jawapan yang menghampakan dan menyakitkan hati, lebih baik kami berforum kat ITforum lagi satu tu..Pro sikit, ada suasana macam kerja"

aku tak tahu apa nak cakap dah... ada di antaranya komplen, dah register tapi masih belum validate, buat aduan still tidak ada respon, seriously aku cakap... jika management putera terus begini, aku tak nak jadikan putera sebagai rujukan IT walaupun namanya Pusat Teknologi Rakyat, kalau nak sembang pasal politik, cinta, gaduh2 etc.. puteralah no.1, apa dah jadi dengan putera.com , ahli professional dulu banyak yang dah hilang... putera dah hilang kualitinya...

maaf kalau terkasar bahasa, kalau saya bersalah..silalah banned saya atau delete...

yang benar,

crypto.md5

I don't think they're gonna ban you on this.. I'm agree with you.. search function is damn important..

Entahla... kenape masalah ni harus berlaku pada Pusat rujukan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi... malu seh..

Oleh kerana ini ruangan Tanya@Putera... aku nak tanya bagaimana nak aktifkan fungsi carian dalam laman web kita macam laman2 forum yang lain??

Ada apa2 masalah tak kalo kita aktifkan fungsi carian ni? Aku dah tanya kat putera.com tapi diorang ade masalah yang sama jugak... :blush: Otai-otai harap dapat membantu.. tq :rolleyes:

assalamualaikum

aku setuju dengan slaught

aku pun sekarang dah jarang masuk putera

dah tak larat nak manual

lebam tgn

nak tgk seketul2

nak belik2 yg kecik2

tmbah plak pecahanyee

fuhhh

harap pihak admin dapat enable balik ngan secepat mungkin.

sesuatu kebaikkan mmg ada pro n contra

so saya mintak kaji balik secara dengan lebih teliti,

enable kan balik fungsi carian..

letih lorh selak satu2 nak cr topik lame2 -_-

Admin kena appreciate member2 yang banyak memberi ilmu kat putera ni, letih2 mereka bagi ilmu akhirnya topik mereka tenggelam, takkan nak pinkan semua topik? ni lah salah satu sebabnya kenapa ramai member2 pro putera hilang...dan berpindah/Aktif ke IT Forum yang lain.

Admin kena appreciate member2 yang banyak memberi ilmu kat putera ni, letih2 mereka bagi ilmu akhirnya topik mereka tenggelam, takkan nak pinkan semua topik? ni lah salah satu sebabnya kenapa ramai member2 pro putera hilang...dan berpindah/Aktif ke IT Forum yang lain.

Betul tu, banyak pro dah hilang,..aku pun dah tak boleh nak tulis tip/post bernas coz..bila nak rujuk balik susah sangat..terutamanya search members post/topic..function ni totally disable..dan termat sukar untuk gunakan common keyword,..specify keyword pun takleh nak cari members post.

lagi satu..

Admin kita memang sentiasa appreciate setiap contributor yang ada..tolong jgn tuju kat dia jer. Aku yakin dia pemilik forum ni, tentu dia nak yang terbaik untuk forum nih. Tapi terhalang ngan sebab-sebab tertentu,..

Hal cadangan seperti ini ata seangkatan dengan cadangan ini,..sebenarnya sudah diutarakan oleh ramai users,..include aku..

BTW,..sekurang-kurangnya bagi la serespon dua,..sebagai penjelasan semasa..

lagi satu..

Admin kita memang sentiasa appreciate setiap contributor yang ada..tolong jgn tuju kat dia jer. Aku yakin dia pemilik forum ni, tentu dia nak yang terbaik untuk forum nih. Tapi terhalang ngan sebab-sebab tertentu,..

Hal cadangan seperti ini ata seangkatan dengan cadangan ini,..sebenarnya sudah diutarakan oleh ramai users,..include aku..

BTW,..sekurang-kurangnya bagi la serespon dua,..sebagai penjelasan semasa..

Ya, aku faham admin memang nak yang terbaik untuk forum, tapi takkan nak tunggu beri penjelasan sampai sebulan?dua bulan? & settle problem sehingga tahun depan? bukan setakat topik ni saja, topik lain aku perhatikan..seperti cadangan derma kat putera..dan sebagainya pun tidak ada jawapan and respon yang lambat..

"ini mungkin login aku yang terakhir kat Putera.com jika masalah ini belum settle2 lagi"

cam cadangam derma tu memang yang terbaik setakay nih, pasal boleh tingkatkan prestasi forum ni habis-habisan include semua function......

aku pun hairan gak kenapa cadangan tu masih tak diaply,..admin hanya perlu kata yes or no..then dia bagi no. acc. dan terima duit pastu upgrade forum..

jgn la last login,.dah ramai sangat orang ilang bro,..kat sini tentu ramai yang nak gunapakai buah fikiran ko...

nisbah post aku antara putera.com dan forum2 lain ialah 13:1, syok semacam jer aku kat sini...ko tak syok ke stay sini..hehe

Ya, aku faham admin memang nak yang terbaik untuk forum, tapi takkan nak tunggu beri penjelasan sampai sebulan?dua bulan? & settle problem sehingga tahun depan? bukan setakat topik ni saja, topik lain aku perhatikan..seperti cadangan derma kat putera..dan sebagainya pun tidak ada jawapan and respon yang lambat..

"ini mungkin login aku yang terakhir kat Putera.com jika masalah ini belum settle2 lagi"

adoi.. aku pun mengaku dah jarang sangat da nak login kat sini.. tapi sometimes tu, nak jugak aku masuk kat sini.. tapi tiap2 kali jadik camnie.. rasa malas plak.. eheh. sabar aje la..

takde ape2 kata semangat, or perangsang anything dari admin.

sape2 yang rapat dengan admin dan dekat dengan admin, harap2 boleh la pi melawat admin tu, tanya khabar.. takkan nak biarkan putera.com jadi bahan sejarah nanti ?

crypto.. hermm.. tak tau nak cakap ape..

adoi.. aku pun mengaku dah jarang sangat da nak login kat sini.. tapi sometimes tu, nak jugak aku masuk kat sini.. tapi tiap2 kali jadik camnie.. rasa malas plak.. eheh. sabar aje la..

takde ape2 kata semangat, or perangsang anything dari admin.

sape2 yang rapat dengan admin dan dekat dengan admin, harap2 boleh la pi melawat admin tu, tanya khabar.. takkan nak biarkan putera.com jadi bahan sejarah nanti ?

crypto.. hermm.. tak tau nak cakap ape..

ilmu da byk la tuh :lol:

ade gak tanda tanya, nape mesalah ni masih tidak dapat diselesaikan. masalah ni disebabkan oleh penggodam x silap kan? :mellow:

lol mesalah ni rasenye dah dkat 6 bulan lebey. same la ngan kete livina aq. order blan november 07 sampai skrang x dapek agi ni :lol:

Ade IT forum lain ke kat Msia ni selain LYN dan Putera?.. aku dulu memang sangat aktif kat LYN tp skang tumpukan tugas kat forum luar.. lg byk info leh dapat.. saje nak melepak kat Putera tgk ape org Melayu nih wat..

Ade IT forum lain ke kat Msia ni selain LYN dan Putera?.. aku dulu memang sangat aktif kat LYN tp skang tumpukan tugas kat forum luar.. lg byk info leh dapat.. saje nak melepak kat Putera tgk ape org Melayu nih wat..

forum IT ke, berlonggok, cuma antara ramai user aktif bersoal-jawab atau tidak.

kalau termasuk forum IT berbasa Inggeris, lagilah banyak.

biasanya user ni ada minat tersendiri, kadang2 bila dia singgah satu2 forum, n hati dia terpikat dan terus setia pada forum tu, dan maybe sampai satu masa di terpikat pada forum lain. kadang2 user ada byk forum yg dia kekal aktif, walau sertai forum2 baru, forum2 lama yg dia sayang, ttp kekal aktif/menyumbang.

masalah utama PUTERA.COM adalah TIADA admin utama yg punya kuasa utk enabled/disabled satu2 fungsi utama dalam forum. Cth fungsi carian yg dh lama disabled. maybe admin kena lantik somebody yg dia amat2 percaya utk handle task begini. kalau dulu fungsi carian ditutup kerana dikesan menjadi punca server load terlalu tinggi, selain kehadiran ratusan guest user yg tidak diundang yg sebabkan akses ke laman web putera.com jadi lembab + keluar error.

tp kini masalah kebanjiran guest user InsyaAllah dapat sudah diatasi, dan mungkin tiba masa utk testing buka semula fungsi carian, di samping kena selalu monitor server load. kalau betul fungsi carian memberikan impak yg besar, maybe kena buat tweaking pada script atau mana2 function dlm forum bg mengatasi masalah.

dan utk itu pasti kena ada admin yg punya byk masa terluang.