Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Apa Cite Saga Baru Skang..?

Recommended Posts

hehe..biarkanla...bkn sume org minat proton...kite juz btaw jela kelebihan n kelemahan proton tue..yg penting,stiap kelemahan,sure leh btolkan...bagikan mase...tidak sume company dilahirkan perfect..lalalaa...

PS.pagi td adeinfo keta BMW kena tarik dekat 60.000 unit pasal problem airbag,so apeciter?padahal BMW dah terkenal dgn mutu dia,ade jugak problem... So...? :lol:

berapa banyak manufacture ada maslaah kat rod tayar belakang dia selain proton? :lol: ......

On April 1, 2008, Proton Edar ordered the recall of all 34,000 Savvys on Malaysian roads (of which their production dates are before December 17, 2007) for an inspection and (possible) replacement of the rear wheel bearing, based on part defect found during random checks. The announcement was a precautionary measure over possibilities potential water entry into the Savvy's rear wheel bearing set might causes malfunction to its components

Apa la nak jadi...haih.............

kalau same problem like BMW airbag only aku paham le.....

ahad lepas member aku ajak g genting ngan SAGA dia...

sepanjang mendaki sampai ke atas 2 nampak OK jerk... xde pape yg problem....

SAGA kawan aku tu jenis manual... kalau yg auto tak taw la....

P/S : xsabo2 rasanyer nak dapat SAGA sendirik....

aku paling tak suka bila orang mula cakap pasal patriotik.kalo tak pakai barangan malaysia tak patriotik la kan.tak cukop patriotik kah aku setiap 31 ogos seawal 7 pagi tercongok dekat stadium sultan muhammad ke IV tengok perbarisan kemerdekaan sebagai penonton. yang rata-rata waktu tu hanya peserta perbarisan jek yang sampai.tak patriotik lah aku sebab tak pakai kasut gombak.okla, aku tak patriotik sebab tak pakai kereta proton tak beli kasut gombak dan tyak pakai barangan cap malaysia. dahla tak beli, kutuk-kutuk pulak.dok diam diam dah la kalo taknak pakai..

so who cares patriotik ke tidak, i just want buy affordable car with my money,sebagai customer aku mesti nak yang terbaik dengan nilai yang aku bayar,alah membeli menang memakai taper jangan alah membeli alah memakai.tak sungguh orang tak kata, masakan pokok bergoyang kalo tak da benda yang menggoyangkannya.aku taknak ambil risiko menjadi 'tikus makmal'. i paid 27k for 2 years sekenhand car and im i still satisfied with that.boleh jek main dengan saga blm kawan aku yang baru kuar 2 bulan dari perlis ke kl dengan average 140kmj.oh one thing, im using 1000 cc standard car.dulu sebelum persona keluar, aku hampir angkat gen2 atau waja. tapi abang aku tak bagi.abang aku yang 10 tahun jadi mekanik proton pon halang, aku nak kata apa.he is more experience than me.dia tau apa yang aku tak tau

tak beli tak bermakna tak suka. tak suka tak bermakna tak sayang. bak kata pepatah sayang anak tangan tangan kan.aku taknak sebab nak sangat orang cakap aku 'patriotik', aku jadi ibarat kambing menanduk gunung, gunung tak runtuh tanduk yang patah.

kalo sejarah proton pernah bekerjasama dengan sapa-sapa pon tak tau, apatah lagi nak bercakap pasal enjin..ibarat la.

jadi sebagai akhir kata, hati-hati memandu, pandu cermat jiwa selamat tak kira apa jua kereta yang anda bawak dan selamat bercuti,..ye yeye balik kampung

-sapa ingat kisah proton jual saham mv agusta dengan harga 1 euro...alahai proton

-guba bahasa sms tu cukup 'sayang negara' sangat la kan.aku memang tak sayang negara, sebab tu aku tulis campur-campur

Edited by spirit

ahad lepas member aku ajak g genting ngan SAGA dia...

sepanjang mendaki sampai ke atas 2 nampak OK jerk... xde pape yg problem....

SAGA kawan aku tu jenis manual... kalau yg auto tak taw la....

P/S : xsabo2 rasanyer nak dapat SAGA sendirik....

sebenarnya kalau pakai auto lagi bagus ini aku dgr daripada ceramah JPJ,diaorg cakap punca sebab auto kuat makan minyak sebab diaorg suka guna gear D,gear yg 1 dgn 2 diaorg malas nak guna,dan org pikir D1 dgn D2 just untuk naik bukit,inilah punca kuat makan minyak sebenarnya tidak...

tapi kalau komplen yang membina aku rasa tak ader masalah...

cuma kebanyakan komplen nak menjatuhkan aderlah

aku sukong ko... :lol:

coz stakat ni kete protong2 yg penah ku pakai xpnh ade prob besa2 pon...

aku sukong ko... :lol:

coz stakat ni kete protong2 yg penah ku pakai xpnh ade prob besa2 pon...

cube ko tanya umat2 yg kutuk proton ni majoriti pakai proton ke?aku rasa separuh tak pakai proton...

diorang ni ego, cite besar dan poyo bile dapat pakai keta luar negara..ahakzzz.

cuba kalau korang beli keta mahal tapi rosak,korang nak hebohkan pada kawan korang?mau kena perli ade la"beli keta mahal tapi problem,baik pakai kancil...!!!"(contoh)

lagi satu aku pelik kenapa tak ade buka topik tentang keta2 lain?keburukan atau kelebihan?baru la adil...ini asik nak cari keburukan kereta kita.

ayat cantik... ^_^

Asalamualaikum wbt..

Pelik..

Nape byk problem kuar psl Proton nie?

Takat nie,

Aku ngan mmber aku,pakai Gen2,Saga,Waja dan Satria..

Xde pape problem pn..

Dari standard,sampailah ke fully modified..Ok je..

Cmner korang leh ada problem smp cmtu?

Nk citer psl Savvy yg kene tarik?

Byk lg brand2 luar negara yg tarik balik kete diorang...

X caye?

google kan aje.

Rumusannye,sume kete dlm dunia nie x perfect.

Ada je problem..

Nape?

Sbb yg pasang sume adalah manusia+mesin..

Mesin bleh wat error..

Apatah lagi manusia..

Jangan asyik nk kata brand2 luar negara bagus..

Aku cukup bangga sbb kita mampu keluarkan kereta nasional sendiri.

Itu sume alasan bila korang ckp psl kroni2 kerajaan la,korporat la..

Saham la..

Itu sume permainan dan percaturan diorang..

Kalau korang rasa terer sgt,

Nape x on-board aje kat proton tlg diorang improve-kan lagi produk diorang?

Kalau sesape yang asyik nak bising2 psl kualiti,

Cbe ar try wat kete korang sendiri.

Sekian..

tahun depan proton nak keluarkan mpv...kena tunggu nih.

bln depan perodua akan lancarkan kreta baru yg harga dia cecah 90000....aku tgk gmbr dlm majalah kreta nmpk lebih kurang mcm kembara jah...tp kena tgu dlu betul2...

tahun depan proton nak keluarkan mpv...kena tunggu nih.

bln depan perodua akan lancarkan kreta baru yg harga dia cecah 90000....aku tgk gmbr dlm majalah kreta nmpk lebih kurang mcm kembara jah...tp kena tgu dlu betul2...

diaorg akan kuarkan mpv serta saga 1.6 kalau tak salah sebab pegawai aku citer.

aku paling berminat dengan ulasan bro Hmir....

manusia paling tak perfect...mesin pun bleh error sebab yang kendalikan mesin dah namanyer manusia...

antara saga ngan persona aku amik persona bro...

sbb aku skang termimpi mimpi keter persona tue cuma tak mampu nak beli jerk...

cube ko tanya umat2 yg kutuk proton ni majoriti pakai proton ke?aku rasa separuh tak pakai proton...

hehe..no komen...ade gak yg dgr kabar angin,then trus lepaskan...mcm die gune..

xda gmbar ke keta perodua tu?show la kat sini..nk tgk gak..lolz..

Edited by zareight

aku paling berminat dengan ulasan bro Hmir....

manusia paling tak perfect...mesin pun bleh error sebab yang kendalikan mesin dah namanyer manusia...

hehehe..tq2.

saga 1.6 bentuk macam mana?

booking saga blm skrng waiting list panjang lagi ke?

antara saga vs persona ko nak pilih ayng mana?

abaikan harga. sekian

saga 1.6?

aku rasa same je chasis..

engine aje..sbbnya,engine kat dlm blm tuh kosong..memacam leh letak...

hehe..no komen...ade gak yg dgr kabar angin,then trus lepaskan...mcm die gune..

xda gmbar ke keta perodua tu?show la kat sini..nk tgk gak..lolz..

Nieh...

Diambil kat forum laen:

Kete Nie kan?Urm...

rumah aku ada 5 kereta

bapak aku Volvo 240GL(betul ke langgar tiang telefon tiang tuh yg bengkok? :huh: )

mak aku SAGA 1985

kakak aku SAVVy

aku plak Myvi

kereta ke 5 Proton Wira

yg kereta mak aku tuh aku paham la kereta lama.....lepas satu2 satu........rosaknya....dah tua......pun tahun 1985 1st generation........

yg kereta savvy tuh aku x berapa paham sangat.....kereta baru tapi kena racall balik ......

dan soalan aku ini 1st time ke Proton panggil kereta dia balik?...... :huh: .......

P:S kereta aku hanya ada satu masalah power window x leh naik tuh je

mybe aku rasa keta malaysia ni lum leh kata bekualiti lagi

kat umah aku ada toyota lama ngn wira

wira 6 tahun

toyota 25 tahun

tapi toyota aku still lagi ulang alik kl jb

tapi wira dah berkali kali masuk workshop

hehe semua keta ayah aku ar

aku pakai honda accord edisi 1986, enjin 2.0 (asal 1.8), membe aku kata lagi best dari wira dia, entah lah..

aku pakai honda accord edisi 1986, enjin 2.0 (asal 1.8), membe aku kata lagi best dari wira dia, entah lah..

sebelum ada 5 kereta tuh bapak aku ada beli kereta toyota corrola...1973 bapak aku beli kreta tuh harga rm 1k

problem dia cuma bocor pastu meter dia MPH :lol: mmg slow giler......minyak jimat isi rm 20 dah penuh.......naik 9 orang mcam tin sardin

sempat jugak la pakai kereta tuh 2 tahun..........sampai tertanggal2 kulit pintu tuh.....800px-1976_Toyota_Corolla.jpg

bapak aku kata ada kedai beli kereta tuh rm 800.......ntah nak buat apa yek ngan kereta lama gitu? :ph34r: