Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Apa Cite Saga Baru Skang..?

Recommended Posts

kira ok la tu at least dia mengaku kesilapan dan kira beretika la tu.

kalau dia [proton] tak umumkan benda tu agak2 org ramai akan tahu ke.

padahal diorang boleh wat diam je..pada pendapat aku je...

kalau ko lepas tuh ko akan membeli produk dia lagi ke?......kaalu aku jawapanya X....aku ulang lagi sekali X.........x dengar? jawapan aku say no kat proton.......

kalau kereta 2nd ok lagi ler nak rosak memacam lantak la....nih kereta baru....

***sekarang kereta merupakan satu keperluan nak pergi kerja nak bawak anak .........nak balik kampung ada hal kena pakai kereta.....***kalau kereta tuh sendiri dah ada masalah yg `dicipta` atas faktor bisnes (untung?) apa rsa ko? sebenanrnya yg kita beli tuh bertahun2 nak bayar tuh kita membeli apa?......

oh yea aku pakai Myvi....kakak aku pakai SAvvy sekrang nih aku tgh ketawa kaw kaw punya pasal kes kena tarik balik tuh..........aku beli mmg serentak ngan dia.... :lol:

ulang lagi sekali xde masalah......? ingat bro Savvy di panggil balik lepas 2 tahun ianya dalam market .......dia panggil semua sekali x kira auto manual warna hijau warna merah semua dia pnaggil balik 32000 unit......giler x giler..........aku cukup2 percaya BLM tuh dia akan TERJADI perkara yg sama lepas few years later (sama macam SAvvY) ........

yg aku x boleh blah dia panggil semua 32000 unit.......korang masih membeli proton lagi ke? perasaan x ngan harga sedikit tambah leh dapat kereta lain macam Perodua ke yg ternyata kualiti dia mmg ok.....paling kuat pun pwr window x leh naik........

apa daa masalah aapa rod air masuk ikut tayar belakang? standby semua owner proton......

haha~tu cume kesimpulan ko jer.....

aku nak beli persona la sebgai first car aku ok tak?

banyak sangat ke beza midline dengan high line aa?

tolongla aku nak beli kereta duit dah ade

midline air bag dia satu jer..kat pemandu...kalo high line dua2 ade...pemandu ngan tempat duduk penumpang sebelah pemandu.....beli ar...aku conform ko mesti puas hati nya...bila siang bawa keta proton bila malam bawa keta BMW...haha~ lagi satu persona mmg sporty...

P/S: Keta persona bapak aku 5 kali langgar anjing liar.......skru skirt depan tercabut dan nak tertanggal...melayang RM800...haha~nway keta persona tahan lasak..kih3

Edited by ROBOTs!

<off topic...>

aku nak mencelah skit...

aku tak pasti la mentality manusia...asal brg sendiri jek...kutuk...kene tarik tuk free checking pun kutuk...copy itu copy ini jadi satu barang pun kutuk...bangga ngan brand lain...padahal isu kat tempat dorang pun sama...

bg aku....drpd p2, naza, inokom @ konon ketta m'sia ngan p1...aku prefer p1 lagi...sbb design by anak m'sia walaupun copy sana copy sini...

aku ternanti2 brand kebanggaan org m'sia p2 tuk cube kluarkan design sendiri...walaupun p2 bawah company jepun...cube le dorg propose kat company jepun design drpd anak m'sia...asik2 tukar logo jek pastu touch up2 skit...

</off topic..>

<on topic...>

aku dah test drive blm sejak dilancarkan lagi...tp ada ura2 mengatakan blm akan kluarkan enjin 1.6 campro tahun depan lak...sama launch ngan proton mpv nanti...sbb tu aku hold booking aku dlu...nak wat sbg 2nd car aku...lagipun aku nak complete kan project ketta tiara aku tahun nie...

</on topic...>

<off topic...>

aku nak mencelah skit...

aku tak pasti la mentality manusia...asal brg sendiri jek...kutuk...kene tarik tuk free checking pun kutuk...copy itu copy ini jadi satu barang pun kutuk...bangga ngan brand lain...padahal isu kat tempat dorang pun sama...

bg aku....drpd p2, naza, inokom @ konon ketta m'sia ngan p1...aku prefer p1 lagi...sbb design by anak m'sia

kereta orang beli nak pakai 7 tahun lebih tau.....mana ada orang pakai kereta malaysia 3 tahuun pastu senang2 nak tukar amik kereta lain?..............pastu bank bukan kira bro.......rosak ke hapa ke gerak x gerak bukan dia punya pasal janji BAYAR bulanan seperti dalam agerement...........

bende dah rosak korang nak bayar ke? ......bertahun2? fikir le pasal tuh.......

Myvi aku ada malsah power window x leh naik.....tapi xpe pasal keretra ada 4 power window bukak 3 cukup ler :lol:

kereta orang beli nak pakai 7 tahun lebih tau.....mana ada orang pakai kereta malaysia 3 tahuun pastu senang2 nak tukar amik kereta lain?..............pastu bank bukan kira bro.......rosak ke hapa ke gerak x gerak bukan dia punya pasal janji BAYAR bulanan seperti dalam agerement...........

Myvi aku ada malsah power window x leh naik.....tapi xpe pasal keretra ada 4 power window bukak 3 cukup ler

bro bukan semua kereta proton camtu...setiap manusia lakukan kesalahan...standard lah kualiti proton camtu..tgk lah harga nya..kalo nak kualiti ala bugati g2..bek simpan duit sampai puluh2 juta pi beli bugati sebiji..gerenti ko bankrup.. ^_^

aku dah test drive blm sejak dilancarkan lagi...tp ada ura2 mengatakan blm akan kluarkan enjin 1.6 campro tahun depan lak...sama launch ngan proton mpv nanti...sbb tu aku hold booking aku dlu...nak wat sbg 2nd car aku...lagipun aku nak complete kan project ketta tiara aku tahun nie...

1.6??harga dia up brape ribu bro??same persona ke??

<off topic>

ada 2 jenis manusia...

1. org pakai ketta sampai abih bayar loan...

2. ada jugak org tukar ketta pas 3 tahun...sbb dier taknak value ketta jatuh teruk...kebiasaan nye bile value ketta jatuh hampir separuh mesti tukar ketta lain...aku harap korang paham sapa yg slalu wat...

sudah tentu bank tak kire ketta gerak atau tidak....janji bayar loan...tu mmg tak nafikan...

kalo ketta rosak...apa gune nye service center aka woksop..???

aku pakai tiara dekat 11 tahun...ramai yg kutuk2 ketta aku...walaupun aku mampu beli ketta lain...sbb drpd aku bayar loan bulan2...aku leh wat macam2 kat ketta aku...aku wat sbg hobby car...n dah tentu aku akan beli ketta lain sbg family car...

</off topic>

<on topic>

robots...tu aku dgr2 dr tukang jual proton gak...time road tour gen2 waja cps hari tu....time tu aku tegerak nak tanye pasal cps tuk blm nye...dier nak kluarkan atau idak...tu jek...

</on topic>

Diorang nie suke sangat bandingkan keta tempatan ngan keta mahal..sebab tu pandangan diorang still negatif lagi.

robots...tu aku dgr2 dr tukang jual proton gak...time road tour gen2 waja cps hari tu....time tu aku tegerak nak tanye pasal cps tuk blm nye...dier nak kluarkan atau idak...tu jek...

1.6??laju tu..body BLM dah lah kecik..kalo men 5 kilo takat petik jari jer..ahakzz..ape cps yer bro??ape perbezaannya cps atau bukan cps??kelajuan??

keta mahal? keta apa yg mahal? tax mengarut yg wat keta tu jadik mahal

in fact, keta tempatan yg ko bangga2kan tu la yg sebenar2nya mahal

harga tak sepadan ngan kualiti

keta mahal? keta apa yg mahal? tax mengarut yg wat keta tu jadik mahal

in fact, keta tempatan yg ko bangga2kan tu la yg sebenar2nya mahal

harga tak sepadan ngan kualiti

bro keta tu kira mahallah sebab tax..barang tempatan kalau dihantar ke luar pun kualiti akan jadi bagus dari dalam negara. Macam honda, toyota, off course diorangnya kualiti bagus bila sampai malaysia, sebab diorang tahu kereta diorang akan jadi mahal selepas tax kerajaan kita dan kerajaan mereka.Mestilah nak jaga hati pelanggan.. Kalo proton pun menjadi pengeksport kereta, kualiti proton di luar negara sana pun akan jadi sama hebat seperti toyota, honda yg ada di malaysia ni, tak percaya?apa kata bro tinggal di jakarta, lepastu order kereta BLM, dah tentu BLM akan berharga dalam lingkungan RM50000 dan kualiti mmg kaw punya..

Proton waja yang dieksport ke indonesia dan dijadikan teksi di lapangan kapal terbang antarabangsa berharga RM70000-RM80000 setiap biji, dan komen yang diberi oleh para pemandu teksi, kualitas proton amat memberansangkan dan boleh dibanggakan..

kereta kelisa di "nyek" oleh pemberat dan hancur berkecai...ape cite ek??

source: rancangan realiti top gear

P/S: tak taw ape aku ckp nie...tp aku ckp berdasarkan berita yang disiarkan oleh berita tv3 pada pukul 8 malam... ^_^

Edited by ROBOTs!

bro keta tu kira mahallah sebab tax..barang tempatan kalau dihantar ke luar pun kualiti akan jadi bagus dari dalam negara.

meh jadi warga jakarta..dapat beli protong yang high kelas..reger pon murah..dok malaysia pon dok makan 'sisa' jek :rolleyes:

meh jadi warga jakarta..dapat beli protong yang high kelas..reger pon murah..dok malaysia pon dok makan 'sisa' jek

haha~x semua bro...kira nasiblah kalau dapat proton yg senang tercabut atau hancur... ^_^

aku bercakap gini sebab keluarga aku dah terkene lah.. gen2 hancur..langgar anjing sekor dah skirt depan kemik...persona tahan lasak pergi balik utara-selatan pun x de ape yg berlaku..langgar 5 ekor anjing liar..skru tercabut jer dan sedikit kerosakan bhg skirt....kelisa plak..cermin kelisa belah pemandu bergegar gegar selepas 3 taun gune....bunyi mcm pinggan nak pecah...storm berlanggar dengan waja...infront storm hancur...waja tu ok jer...mercedes langgar bontot wira, bontot wira "kendur"..mercedes punya depan terjongket...motor cagiva langgo keta honda city...x taw sape teruk.. ^_^

Edited by ROBOTs!

keter malaysia memang lah tak kuat...

sebab kiter belajar buat keter tapi tak pandai2

ko kata org yg buat keta tu tak pandai ye?abis tu kalau x pandai mane boleh siap keta tu dik oi,lain kali nak kutuk agak2 la,cakap mcm bagus...ko tau tak engineer2 proton dulu masa ngan mitsubishi pun bukan senang nak belajar buat keta tau,engineer kat mitsubishi ni cukup lokek nak ajar org m'sia tau?tu yg proton lari ke lotus.

ko kata org yg buat keta tu tak pandai ye?abis tu kalau x pandai mane boleh siap keta tu dik oi,lain kali nak kutuk agak2 la,cakap mcm bagus...ko tau tak engineer2 proton dulu masa ngan mitsubishi pun bukan senang nak belajar buat keta tau,engineer kat mitsubishi ni cukup lokek nak ajar org m'sia tau?tu yg proton lari ke lotus.

wow..nice info..dulu proton ngan mitsubshi??x taw plak aku...lotus??nie aku suka nie...puas hati lah ngan BLM.. ^_^

sebab belum dikategorikan pandailah kiter buat keter tak ader kualiti....

kalo mcm budak kecik reti kire 1 2 3 sampai sepuluh kiter kata dier pandai kire sampai 10...

tapi dier tak pandai lagi kire sampai 100...

mcm gak kiter buat kete...kiter pandai buat kete kualiti mcm proton saga...

kiter tak reti lagi buat lebih baik dari tue...

robot ko ade share dengan proton ke?

hehe JK

kita sebagai rakyat malaysia semestinya kena sokong produk keluaran negara sendiri.

harap2 proton betul2 belajar melalui kesilapan dan tidak memsia2kan sokongan yang diberikan oleh rakyat dalam keadaan yang mungkin terpaksarela.

sebab belum dikategorikan pandailah kiter buat keter tak ader kualiti....

kalo mcm budak kecik reti kire 1 2 3 sampai sepuluh kiter kata dier pandai kire sampai 10...

tapi dier tak pandai lagi kire sampai 100...

mcm gak kiter buat kete...kiter pandai buat kete kualiti mcm proton saga...

kiter tak reti lagi buat lebih baik dari tue...

keta kita bukan takde kualiti tapi kita sering dimomokkan dgn org bahwa proton x bagus.kat top gear diaorg puji gen2 dgn savvy ape?tapi bukanlah puji melambung setidak2nya setaraf dgn keta2 lain.

huhuhuhuhu...

aku cakap mcm tue sbb ramai sangat yang suka memperlekehkan hasil negara sendiri...

tak reti nak berbangga...sekurang kurangnyer negara kiter ader hasilkan kereta...

takkan nak pakai keta luar jer...

kalau tak ader kualiti takkan kiter mampu eksport keter...kalo negara lain taknak takkanlah kiter eksport...

ayat aku bagi tue untuk org yang berpikir

robot ko ade share dengan proton ke?

hehe JK

kita sebagai rakyat malaysia semestinya kena sokong produk keluaran negara sendiri.

harap2 proton betul2 belajar melalui kesilapan dan tidak memsia2kan sokongan yang diberikan oleh rakyat dalam keadaan yang mungkin terpaksarela.

share tu ade lah dalam 50%..haha~xde lah..cume aku berpuas hati ngan keta yg proton buat nie, murah dan berkualiti, tak tahu kenapa diorang nie ckp proton tak berkualiti..pelik tol..maybe nasib keluarga aku selalu baik sebab dapat kereta proton yang x bermasalah dan mempunya body yg kuat... ^_^

pegi korea semua orang korea pakai kereta korea

haha~jepun sama ma....lagipun keta buatan negara lebih murah, mudah, jimat , senang, dan mampu dipakai oleh rakyat....kalo eksiden 2,3 hari leh siap xperlu order sampai 1 bulan 2 bulan... ^_^

keta kita bukan takde kualiti tapi kita sering dimomokkan dgn org bahwa proton x bagus.kat top gear diaorg puji gen2 dgn savvy ape?tapi bukanlah puji melambung setidak2nya setaraf dgn keta2 lain.

ko layan top gear gak ke???hehe~

cube korang tgk cite mr bean..ade keta proton saga lama warna emas...tgk ar..lupe episod brape...

Pasal proton body x kuat, enjin x bgslah itu bukan hakikatnya tetapi propaganda orang yang tertentu yang ingin provok dan suka dengki dengan apa yang dihasilkan orang tempatan. Diorang ni senang kata "berlagak" lah..."aku pakai keta honda city..ko pakai saga BLM jer....akunye harga keta lagi mahal dari keta kau..akunye barang import taw"... ^_^

Edited by ROBOTs!

pegi korea semua orang korea pakai kereta korea

aku sokong...kalo tgk cita korea,korg akn nmpk,die gune hp samsung,keta sume brand korea..dowg utamakan brg dowg...

ok ape ade proton...baru le duit kite flow kat negare sniri...kalo beli kat orang luar je...duit tue keluar nanti kan?....

btol ke pendapat aku?...

ok ape ade proton...baru le duit kite flow kat negare sniri...kalo beli kat orang luar je...duit tue keluar nanti kan?....

btol ke pendapat aku?...

kalau kita sama2 bantu dgn membeli kereta proton,so proton akan pulang modal dan diaorg boleh improved mutu keta proton,korang tgk sejarah toyota amik masa 80 tahun nak hasilkan kereta.

lagi satu mentaliti org kita ni,suka dgr cakap org pastu buat fakta sendiri,padahal dia x pernah naik proton tapi sbb keta proton kwn dia problem sikit maka dgn bangganya dia mewar-warkan pada org lain.

cuba kalau korang beli keta mahal tapi rosak,korang nak hebohkan pada kawan korang?mau kena perli ade la"beli keta mahal tapi problem,baik pakai kancil...!!!"(contoh)

lagi satu aku pelik kenapa tak ade buka topik tentang keta2 lain?keburukan atau kelebihan?baru la adil...ini asik nak cari keburukan kereta kita.

PS.pagi td adeinfo keta BMW kena tarik dekat 60.000 unit pasal problem airbag,so apeciter?padahal BMW dah terkenal dgn mutu dia,ade jugak problem... So...? :lol:

kalau kita sama2 bantu dgn membeli kereta proton,so proton akan pulang modal dan diaorg boleh improved mutu keta proton,korang tgk sejarah toyota amik masa 80 tahun nak hasilkan kereta.

lagi satu mentaliti org kita ni,suka dgr cakap org pastu buat fakta sendiri,padahal dia x pernah naik proton tapi sbb keta proton kwn dia problem sikit maka dgn bangganya dia mewar-warkan pada org lain.

cuba kalau korang beli keta mahal tapi rosak,korang nak hebohkan pada kawan korang?mau kena perli ade la"beli keta mahal tapi problem,baik pakai kancil...!!!"(contoh)

lagi satu aku pelik kenapa tak ade buka topik tentang keta2 lain?keburukan atau kelebihan?baru la adil...ini asik nak cari keburukan kereta kita.

PS.pagi td adeinfo keta BMW kena tarik dekat 60.000 unit pasal problem airbag,so apeciter?padahal BMW dah terkenal dgn mutu dia,ade jugak problem... So...?

tgk link ako...kat sini banyak budak2 yg anti-proton...agaknya diorang nie warganegara zimbabwe kot?? ^_^

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=52528&st

Edited by ROBOTs!

dan yang pasti kehebatan kereta proton yang orang kiter tak sedar ialah sparepart lebih murah daripada keter2 import...

keter import ader ker yang takkan rosak kalo berlaku eksiden...????