Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Apa Cite Saga Baru Skang..?

Recommended Posts

sebelum ada 5 kereta tuh bapak aku ada beli kereta toyota corrola...1973 bapak aku beli kreta tuh harga rm 1k

problem dia cuma bocor pastu meter dia MPH :lol: mmg slow giler......minyak jimat isi rm 20 dah penuh.......naik 9 orang mcam tin sardin

sempat jugak la pakai kereta tuh 2 tahun..........sampai tertanggal2 kulit pintu tuh.....800px-1976_Toyota_Corolla.jpg

bapak aku kata ada kedai beli kereta tuh rm 800.......ntah nak buat apa yek ngan kereta lama gitu? :ph34r:

Nak buat tukun tiruan kat laut kot...

OFF Topic

Corolla...

Skrang nie,ape jenis corolla pn orang nk carik...

Sumenye sbb drift pny psl...

Harga corolla yg selama nie dah jatuh kaw2..

Tetiba naek mendadak...

mamat maner la kate bagus sangat proton ni.............kesian kesian kesian

even orang luar pon pandai compare la ..........mulut dalam negeri je yang berbuih2 :P

http://www.youtube.com/watch?v=2tGsN3Sx9xs...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WEnJK_Exfgc

http://www.youtube.com/watch?v=W7JITRVRDPE

and many more la pandai2 la cari sendiri....

tahun depan proton nak keluarkan mpv...kena tunggu nih.

bln depan perodua akan lancarkan kreta baru yg harga dia cecah 90000....aku tgk gmbr dlm majalah kreta nmpk lebih kurang mcm kembara jah...tp kena tgu dlu betul2...

Perodua Nautica Peninsular RM 89,900.00

Peninsular Malaysia

Grand Livina 1.6L (M)

Grand Livina 1.6L (A)

Grand Livina 1.8L (A)

OTR

OTR

OTR

RM84,800

RM88,600

RM97,300

dari ko angkat MPV protong tuh

more reliable ko beli latio impul

harge latio impul tuh around 98k

best jugak kondem barang sendiri nih :lol:^_^:P

mamat maner la kate bagus sangat proton ni.............kesian kesian kesian

even orang luar pon pandai compare la ..........mulut dalam negeri je yang berbuih2 :P

http://www.youtube.com/watch?v=2tGsN3Sx9xs...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WEnJK_Exfgc

http://www.youtube.com/watch?v=W7JITRVRDPE

and many more la pandai2 la cari sendiri....

hmm... but kalau ko tgk top gear keta buatan korea byk yg dihancurkan malah keta yg lebih mahal dari proton...tgk youtube kalau nak tau...

aku tak kata proton bagus tapi ada peningkatan,tumpang tanya ko pakai keta ape eh? <_<

hmm... but kalau ko tgk top gear keta buatan korea byk yg dihancurkan malah keta yg lebih mahal dari proton...tgk youtube kalau nak tau...

aku tak kata proton bagus tapi ada peningkatan,tumpang tanya ko pakai keta ape eh? <_<

aku pakai kete bukan buatan malaysia.dan tak perlu la tau ape yang aku pakai orait brossss :P

yeeee dah banyak tengok pon....salah satu dalam tuh aku dah post

peningkatan mendenyer bro..........ko tengok price yang aku bagi tuh

quality still the same

Edited by wrecked

aku pakai kete bukan buatan malaysia.dan tak perlu la tau ape yang aku pakai orait brossss :P

so ko tak boleh kata keta proton saja yg teruk,hyundai,dll pun teruk jugak what?

so ko tak boleh kata keta proton saja yg teruk,hyundai,dll pun teruk jugak what?

hyundai mmg la..sape2 citer kete tuh mmg terok pon.nak jual balik pon tak de value same la ngan proton.nak jual balik pon 10 kali tak de value.silap2 kene tambah duit lagi tuh........hyundai and proton same jek bro....

nak tukar vigo atau triton la...hehehe...mcm org kaya la pula...

tp aku nk guna utk agkt getah mak aku, nak angkat bahan2 kebun utk jual kat pasar minggu...

thun dpn nk apply pindah kt tpt sendiri

peningkatan mendenyer bro..........ko tengok price yang aku bagi tuh

quality still the same

ye..semoga keta yang hang pakai tu tak kemek, tak rosak hingga akhir hayat hang,pastu boleh pass kat anak2 cucu lagi tanpa rosak dan tanpa kemek...sampai kiamat..

guna akal la bro..semua manusia ni gaji sama dgn hang ke?ada bergaji rendah, ada bergaji tinggi...yang bergaji rendah tu, beli keta setakat dia mampu la.takkan nak ikat perut anak bini semata2 nak pakai Toyota Vios??..at least anak bini dia tak kena hujan panas.biar keta murah pun..bersyukur la..

sekurang2nya skg ni aku tak nampak sangat dah sebijik motor naik 3-4 org..(ayah+mak+anak+anak)

dan YA..aku pakai keta buatan malaysia..walaupun aku mampu pakai toyota, honda, nissan..

fikir2kanlah..ingat keta mahal tak kemek tak rosak ke?

ye..semoga keta yang hang pakai tu tak kemek, tak rosak hingga akhir hayat hang,pastu boleh pass kat anak2 cucu lagi tanpa rosak dan tanpa kemek...sampai kiamat..

guna akal la bro..semua manusia ni gaji sama dgn hang ke?ada bergaji rendah, ada bergaji tinggi...yang bergaji rendah tu, beli keta setakat dia mampu la.takkan nak ikat perut anak bini semata2 nak pakai Toyota Vios??..at least anak bini dia tak kena hujan panas.biar keta murah pun..bersyukur la..

sekurang2nya skg ni aku tak nampak sangat dah sebijik motor naik 3-4 org..(ayah+mak+anak+anak)

dan YA..aku pakai keta buatan malaysia..walaupun aku mampu pakai toyota, honda, nissan..

itu saya sokong...

P.S saya mesti pilih...!!! :lol:

i wonder whether there is any girl gonna marry you after this...

apa cerita saga blm sekarang?

what do you expect? any point to bash that car?people got bored with proton already, even some don't even bother about it anymore.

Perodua Nautica Peninsular RM 89,900.00

Peninsular Malaysia

Grand Livina 1.6L (M)

Grand Livina 1.6L (A)

Grand Livina 1.8L (A)

OTR

OTR

OTR

RM84,800

RM88,600

RM97,300

dari ko angkat MPV protong tuh

more reliable ko beli latio impul

harge latio impul tuh around 98k

dari beli Perodua Nautica ni,baik beli Toyota Hilux 3.0,baru dalam RM93 000.00++ bagi manual dan RM97 000.00++ bagi auto manakala Nissan Frontier baru dalam RM87 000.00++ kalau x silap.

lantak hang la nak pakai ape pong.nak pakai kete sorong pon bleh

for me.....quality,safety,reliable,less coss come first dude ...all about money

pakai kete nih bukan bleh buat mcm tukar baju..........so pikir2kan ler

dari beli Perodua Nautica ni,baik beli Toyota Hilux 3.0,baru dalam RM93 000.00++ bagi manual dan RM97 000.00++ bagi auto manakala Nissan Frontier baru dalam RM87 000.00++ kalau x silap.

that's right dude....... :P

Edited by wrecked

for me.....quality,safety,reliable,less coss come first dude ...all about money

pakai kete nih bukan bleh buat mcm tukar baju..........so pikir2kan ler

quality,safety,reliable,less coss come first dude ...all about money

hang sebut ni mesti ni bersebabkan/ada fakta?jadi keta apa yang ada semua ciri2 tu?

all about money?? kami org miskin...hang org berada...mana boleh sama.... :ph34r:

aku pakai kete bukan buatan malaysia.dan tak perlu la tau ape yang aku pakai orait brossss

sembang macam dah pakai keta berpuluh2 tahun, keta hang tu dah abih bayar ke?? atau bayar cash je??

takkan nak sembang kosong kot? ketuk gendang sana sini...org tanya taknak jawab...orang lain nak tau jugak apa keta yang so-called-perfect tuh...yela...beli keta bukan macam tukar baju kan?

apsal?malu nak bagitau? :lol:

hang sebut ni mesti ni bersebabkan/ada fakta?jadi keta apa yang ada semua ciri2 tu?

all about money?? kami org miskin...hang org berada...mana boleh sama.... :ph34r:

sembang macam dah pakai keta berpuluh2 tahun, keta hang tu dah abih bayar ke?? atau bayar cash je??

takkan nak sembang kosong kot? ketuk gendang sana sini...org tanya taknak jawab...orang lain nak tau jugak apa keta yang so-called-perfect tuh...yela...beli keta bukan macam tukar baju kan?

apsal?malu nak bagitau? :lol:

mmg la......semua berhutang.nak beli rumah pon berhutang.aku kawin dulu pon buat loan.aku bukannyer bill gates nak bayor cash semenyer,lain la hang yang sponser kan.

mmg la aku pakai tak lame..tak perpuloh2 lagi pong.....tapi bagi aku nak beli skali tuh utk pakai lame maybee sampai jadi second car.........aku pon tak kaye maner mkn gaji bute jugak.....duit luar tuh sikit2 ade la..bini support sket......habeh citer

.........orang miskin pon dah bleh mampu beli kete skang ni...

so nak ape lagi............

fakta?cari sendiri la brader internet nih luas.................member2 luar pon ramai kan brader...cari la.....

berdebat cam maner pon still the same dude................

biase la mcm dalam parlimen la katekan

last msg proton/perodua worst than ever................................

gudbye.....................

:P

,lain la hang yang sponser kan.

aku sendiri pun pakai keta malaysia...nak sponsor hang??yang pakai so-called-perfect-car??mati la aku....

orang miskin pon dah bleh mampu beli kete skang ni

yang ini benar..ikut kemampuan dorg lah..proton pun proton lah..asal anak bini tak kena hujan panas cukup...

so nak ape lagi............

fakta?cari sendiri la brader internet nih luas.................member2 luar pon ramai kan brader...cari la.....

ya..benar..internet ini luas..mungkin sampai mati pun aku takkan jumpa fakta2 tu..pasal internet ini luas..dan inilah gunanya forum..(tau tak apa itu forum??)

lagi satu, pasal apa nak tanya member2 aku pulak..hang yang bagi ayat2 tuh..nak tanya dorg pulak..iskx3..

berdebat cam maner pon still the same dude................

biase la mcm dalam parlimen la katekan

betul tu..kalau ko still kata A dan aku still kata B

last msg proton/perodua worst than ever.....

so keta apa yang best than ever...?? adakah keta hang?? oh tidak oh tidak... (solan tadi tak jawab lagi....hang beli keta apa?apsal taknak jawab??takut kami tiru?...) :lol:

gudbye.....

babai :lol:

btw, aku still tunggu BLM aku..yang di booking bulan january dulu..hampeh...lambat sungguh.....

Edited by dtheatre

last msg proton/perodua worst than ever................................

gudbye.....................

:P

perodua aku dengar tingkap je x leh naik...xpe lagi.......kalau proton dah melarat rod belakang masuk air :wacko: ......

ada aku terbaca dalam suratkhabar utussan tempoh hari ada seorang user tuh komen kereta Perdana V6 dia air hujan masuk.......lagi ada bla bla.......

note::aku hilang keyakinan ngan PROTON!!!!xde kereta lagi bagus dari ada kereta bernama Proton!!!

dah banyak aku tgk blm atas jalan..semuanya x der modded lagi :)

mmg kecik nampak saiz dia..model sedan eh?

satu jer aku x puas hati tgk..body bahagian belakang, kalau tengok dari sisi mmg x kena jer...

pastu agaknya tayar 15'' boley muat ke?

thats all. :)

perodua aku dengar tingkap je x leh naik...xpe lagi.......kalau proton dah melarat rod belakang masuk air :wacko: ......

ada aku terbaca dalam suratkhabar utussan tempoh hari ada seorang user tuh komen kereta Perdana V6 dia air hujan masuk.......lagi ada bla bla.......

note::aku hilang keyakinan ngan PROTON!!!!xde kereta lagi bagus dari ada kereta bernama Proton!!!

pada aku lagi bersyukur ade proton dari takde keta langsung...

sebenarnya klo berforum,, biarlah kena pada tajuk topik...

thread bukan untuk perbandingan.. kritikan dan komen biarlah stick pada topik sahaja..

ni semua jenis keta nak bagi komen.. pe kes... :lol:

jadi lah forumer yang bijak berforum..

lain lah klo tajuk topik tu... local vs foreign car... baru leh buat perbandingan...

tajuk topik... Apa Cite Saga Baru Skang..?

so reply2 sepatutnya tentang saga... komen, pujian.. atau kritikan terhadap kereta ini sahaja..

barulah dianggap celik dan Bijak IT :)

Edited by zer0Nehza

baiklah encik zero...rclxs0.gif

oleh itu..marilah kawan2 kita kembali ke topik semula....

baru petang tadi aku pi test drive.. antara BLM dgn Persona..

nampaknya BLM memang kena dgn reganya..

Hanya pendapat aku:

enjin tak berapa pikap..(mungkin aku selama ini bawak 1.6 kot)

central lock tak praktikal....(bentuk dia lurus saja..kalau tangan berminyak, susah mau tarik ooo..)

signal di sebelah kiri, wiper di sebelah kanan...(agak tidak selesa bagi aku yang bawak wira versi lama..)

tayar kecik... (macam tak kena dgn body yang besar)

bagi aku:

kualiti 5/10

permanduan 8/10

enjin 5/10

keselesaan 5/10

ergonomik 5/10

bentuk 7/10

kesimpulannya:

harga BLM ni memang kena/tepat dgn kualiti yang diberi..so jgn over-expected.

langkah yang aku ambil:

aku tukar booking BLM aku tu ke Persona..rclxm9.gif

babai BLM....bye.gif

!dedah kerera

Spoiler :
so reply2 sepatutnya tentang saga... komen, pujian.. atau kritikan terhadap kerera ini sahaja..

barulah dianggap celik dan Bijak IT :)

Edited by dtheatre