Jump to content
Sign in to follow this  
jebatfx

Gbp/jpy Technical Analysis

Recommended Posts

QUOTE(Gigabyte @ Dec 30 2008, 12:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagus sebenarnya EW ni, nti kalau ada rezki lebih aku pun nak g kelas ko la jebat. btw kalau utk forumer putera.com ni x de diskaun ke....

salam.....sorry takde discount.... maybe u can go belajar dgn ran dulu, sebab sya tgk u juga mengikuti perkembangan thread tersebut.... RM1000 ..ada hadiah dan usd2 setiap hari seumur hidup..... teknik SMA...since saya tgk u still mancari teknik...selamat tahun baru....

I believed market in progress to complete wave 5 (yellow or white) and I'm looking forward for a possibility towards the bullish reversal trend to perform corrective a, b and c. But please be careful for any breakout to the major bearish continuation critical line which would favour to the alt count in magenta. Good luck and I would like to wish to all a Happy New Year - 2009.

At this moment, I'm looking forward for a further upside trend to bolster the bullish reversal trend scenario either to complete corrective subwave a in yellow or white. But please be careful for either a bearish retracement trend to perform subwave 2 in a or major wave 5 in magenta. Good luck and Happy New Year.

At this moment, price already made a breakout to the upper green diagonal triangle trendline but is it a true or only a false breakout ? A further breakout to the bullish continuation critical line 1 would bolster the bullish reversal trend scenario (yellow or white). Otherwise please be careful for any breakout to the major bearish continuation critical line (magenta). Good luck.

At this moment, favourably either I'm expecting a bearish retracement to perform corrective subwave b in yellow or we shall see a further bullish continuation to perform corrective subwave b in white. A breakout to the bullish continuation critical line 1 would bolster towards the alt count in white. Otherwise, please be careful for any bearish continuation trend referring to the alt count in magenta. Good luck and happy weekends.

QUOTE(Jebatfx @ Dec 31 2008, 11:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam.....sorry takde discount.... maybe u can go belajar dgn ran dulu, sebab sya tgk u juga mengikuti perkembangan thread tersebut.... RM1000 ..ada hadiah dan usd2 setiap hari seumur hidup..... teknik SMA...since saya tgk u still mancari teknik...selamat tahun baru....

Bro Jebat, mcm merajuk jer bunyinya.. wink.gif

QUOTE(ROBOTs! @ Jan 2 2009, 11:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ni bukan advance, ni dipanggil kelam kabutt....ekekekeke

kalau tahu nak menipu orang je..... memang la cakap kelam kabut....

QUOTE(Umarz @ Jan 2 2009, 12:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bro Jebat, mcm merajuk jer bunyinya.. ;)

ni la melayu sejati... sindir dgn merajuk pun tak faham....amacam umarz... ok tak teknik SMA....kaya dah....11 bulan jutawan tu...bulan 11 2009 nie...ada ramai jutawan la....

At this moment, I believed market in progress either to complete corrective subwave b in yellow or white before expecting for another bullish continuation trend to complete corrective subwave c in a as long the white/yellow critical line is remain intact. But, please be careful for any breakout to the major bearish continuation critical line (magenta). Good luck. Edited by Jebatfx

QUOTE(Jebatfx @ Jan 3 2009, 12:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ni la melayu sejati... sindir dgn merajuk pun tak faham....amacam umarz... ok tak teknik SMA....kaya dah....11 bulan jutawan tu...bulan 11 2009 nie...ada ramai jutawan la.... Good luck.

Hehehe!! Ape kebendanya jutawan dlm masa 11 bulan. Boleh ker?? Tau sebenarnya tu sindiran utk Gigabyte, saje je. Skang ni masih meneruskan usaha2 menuju kejayaan. Skit2 adala Bro.. Tapi nak kaya dlm masa terdekat ni takdelah kalo ikut logik. Masih terus belajar lagik.. TQ ats nasihat n tunjuk ajar tu hari kat YM.. rolleyes.gif

QUOTE(Umarz @ Jan 3 2009, 01:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Hehehe!! Ape kebendanya jutawan dlm masa 11 bulan. Boleh ker?? Tau sebenarnya tu sindiran utk Gigabyte, saje je. Skang ni masih meneruskan usaha2 menuju kejayaan. Skit2 adala Bro.. Tapi nak kaya dlm masa terdekat ni takdelah kalo ikut logik. Masih terus belajar lagik.. TQ ats nasihat n tunjuk ajar tu hari kat YM.. rolleyes.gif

salam,

bagus la..... belajar rajin rajin..... anyway u takkan tak cuba teknik SMA ran.... so apa feedback.... berbaloi tak rm 1000 ........ betul ke boleh jadi jutawan dlm masa 11 bulan dgn teknik tu.... ? since ran pun baru main live MIKRO acc di fxopen.... cam mana la dia begitu mudah multiply terus boleh dpt RM 5000 tiap bulan dan 11 bulan berikutnya jadi jutawan....

sebagai seorang muslim dan melayu yg di ajar adab dan sopan.... jika u rasa betul caranya... maka betullah dgn apa yg u buat sekarang.... tetapi jika u rasa ada yg tak betul... maka nasihatkan..... jika tak mahu dengar nasihat... maka terpulang samada ada rasa tanggungjawab untuk sedarkan mereka yg berkenaan dari terjebak dan terpengaruh dgn unsur unsur yg kurang baik yg mereka rancangkan (itu yg cuba saya lakukan).

berhujahlah berdasarkan pengalaman dan fakta dan bukannya ikut perasaan.

sekian.

QUOTE(Jebatfx @ Jan 3 2009, 10:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

bagus la..... belajar rajin rajin..... anyway u takkan tak cuba teknik SMA ran.... so apa feedback.... berbaloi tak rm 1000 ........ betul ke boleh jadi jutawan dlm masa 11 bulan dgn teknik tu.... ? since ran pun baru main live MIKRO acc di fxopen.... cam mana la dia begitu mudah multiply terus boleh dpt RM 5000 tiap bulan dan 11 bulan berikutnya jadi jutawan....

sebagai seorang muslim dan melayu yg di ajar adab dan sopan.... jika u rasa betul caranya... maka betullah dgn apa yg u buat sekarang.... tetapi jika u rasa ada yg tak betul... maka nasihatkan..... jika tak mahu dengar nasihat... maka terpulang samada ada rasa tanggungjawab untuk sedarkan mereka yg berkenaan dari terjebak dan terpengaruh dgn unsur unsur yg kurang baik yg mereka rancangkan (itu yg cuba saya lakukan).

berhujahlah berdasarkan pengalaman dan fakta dan bukannya ikut perasaan.

sekian.

Actually saya tak pernah pun pegi mana2 seminar Sis Ran tu.. So saya pun tak tau dia pakai teknik dan strategi ape. Wallahu 'alam lah kalau dia boleh jadi jutawan dlm masa yg singkat ni. HAti tak terbuka lagi nak sertai seminar Sis Ran..

QUOTE(Umarz @ Jan 4 2009, 02:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Actually saya tak pernah pun pegi mana2 seminar Sis Ran tu.. So saya pun tak tau dia pakai teknik dan strategi ape. Wallahu 'alam lah kalau dia boleh jadi jutawan dlm masa yg singkat ni. HAti tak terbuka lagi nak sertai seminar Sis Ran..

salam,

kan ada orang beri link untuk download teknik dan nota ran di Carigold tu..... pegilah cuba.... tgk berkesan tak.... mungkin tiap bulan leh dpt hasil rm 5000 dan lepas 11 bulan jadi jutawan ke.... seperti yg beliau tulis di web la...tapi rasanya si IT manager dah remove banner iklan tu.... hahaha...

QUOTE(fadli1982 @ Jan 4 2009, 11:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
terer la bro jebat... mellow.gif

saya tak terror dah masih lagi belajar. Tapi takdelah saya claim leh jadi jutawan dlm 11 bulan macam sahabat u ran tu. So dah cuba ke teknik SMA 11 bulan jutawan tu bro ?....

ni link download di CG

http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=63478

selamat jadi jutawan 2009.

I believed market in progress to perform a bullish reversal trend either referring to the alt count in yellow or white. But please be careful for any breakout towards the white critical line which would favour to the alt count in magenta. Advisable to look for any bullish reversal entry signal from BSTS later. Good luck.

QUOTE(Jebatfx @ Jan 5 2009, 11:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

kan ada orang beri link untuk download teknik dan nota ran di Carigold tu..... pegilah cuba.... tgk berkesan tak.... mungkin tiap bulan leh dpt hasil rm 5000 dan lepas 11 bulan jadi jutawan ke.... seperti yg beliau tulis di web la...tapi rasanya si IT manager dah remove banner iklan tu.... hahaha...

saya tak terror dah masih lagi belajar. Tapi takdelah saya claim leh jadi jutawan dlm 11 bulan macam sahabat u ran tu. So dah cuba ke teknik SMA 11 bulan jutawan tu bro ?....

ni link download di CG

http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=63478

SMA?best ker teknik tu bro?dah lama ke bro guna SMA tu??mesti suatu hari nanti saudara akan jadi billionaire sebab pakai SMA ...coz saya langsung x taw pasal teknik tu......saya pun x MINAT pun nak ambik taw pasal teknik tu........lagipun kalu nak teknik ada byk lg kat tenet yg FREE lagi...10 kali BAGuS pada teknik tu..saya harap jgn taksub sgt dgn apa2 teknik pun..coz tiada satu teknik pun 100% tepat...teknik hanya membantu... laugh.gif Edited by fadli1982

QUOTE(Jebatfx @ Jan 5 2009, 11:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

Ran tu sahabat Bro Jebat gak kan? Heheheh.. laugh.gif biggrin.gif Sama2 lah kita bersahabat dgn Sis Ran.

QUOTE(fadli1982 @ Jan 5 2009, 05:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
SMA?best ker teknik tu bro?dah lama ke bro guna SMA tu??mesti suatu hari nanti saudara akan jadi billionaire sebab pakai SMA ...coz saya langsung x taw pasal teknik tu......saya pun x MINAT pun nak ambik taw pasal teknik tu........lagipun kalu nak teknik ada byk lg kat tenet yg FREE lagi...10 kali BAGuS pada teknik tu..saya harap jgn taksub sgt dgn apa2 teknik pun..coz tiada satu teknik pun 100% tepat...teknik hanya membantu... laugh.gif

Wah!! Kau dah mantap skang yer. Bleh jadi sifu aku la.. wink.gif

QUOTE(fadli1982 @ Jan 5 2009, 05:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
SMA?best ker teknik tu bro?dah lama ke bro guna SMA tu??mesti suatu hari nanti saudara akan jadi billionaire sebab pakai SMA ...coz saya langsung x taw pasal teknik tu......saya pun x MINAT pun nak ambik taw pasal teknik tu........lagipun kalu nak teknik ada byk lg kat tenet yg FREE lagi...10 kali BAGuS pada teknik tu..saya harap jgn taksub sgt dgn apa2 teknik pun..coz tiada satu teknik pun 100% tepat...teknik hanya membantu... laugh.gif

pening-pening... u kan dari thread si ran tu....yg dok sokong dia tu..... itu la saya tanya.. dah cuba ke teknik si ran tu.. teknik SMA...... macam mana lah dok boleh pusing cakap saya pulak yg guna...haiz... u dah kena sampuk belit geng ran la nie....

QUOTE(Umarz @ Jan 5 2009, 05:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ran tu sahabat Bro Jebat gak kan? Heheheh.. laugh.gif biggrin.gif Sama2 lah kita bersahabat dgn Sis Ran.

Wah!! Kau dah mantap skang yer. Bleh jadi sifu aku la.. wink.gif

ini lagi sorang.... suka sgt cakap merapu..... tu pergi la cuba teknik 11 bulan jutawan si ran tu.... free je download....test la.. jika betul boleh.. jgn lupa la pergi kelas dia... ataupun komen la sikit teknik tu....berbaloi ke bayar rm1000.... ini dok pusing pusing belit macam si ran dan robot gak.... Edited by Jebatfx

QUOTE(Jebatfx @ Jan 5 2009, 07:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ini lagi sorang.... suka sgt cakap merapu..... tu pergi la cuba teknik 11 bulan jutawan si ran tu.... free je download....test la.. jika betul boleh.. jgn lupa la pergi kelas dia... ataupun komen la sikit teknik tu....berbaloi ke bayar rm1000.... ini dok pusing pusing belit macam si ran dan robot gak....

Heheheh!! Bunyi ayat mcm marah je. Napa bro? Ada apa2 masalah ke? Jgn bawak masuk forum bro. Sekali2 merapu utk suke2 tak pe Bro, tak elok asyik serius memanjg. Nabi pun ada senda gurau dgn sahabat2nya.. Kalo cikgunya serius memanjg nanti muridnya cepat boring, kena ada unsur kecindan. Kot iye pun tak puih ati dgn Ran jgn ler member lain kena tempiasnya.. Heheheh!! smile.gif

Saper plak yg dok belit2 mcm Ran dan Robot? Saya takde kena mengena langsung dgn diorg. Kenal pun tak kecuali dlm forum nilah. Hehehe! Takdenya nak pi kelas Sis Ran tu. Byk keje lain la Bro. Nak komen teknik dia, tak boleh sbb mmg tak penah pi kelas Sis Ran tu.. Kalo betul 11 bln dah jadi jutawan, al-hamdulillah. Ada gak org Melayu kite jadi jutawan. Kalau tak jadi pun tak pe. Blom sampai masa lagi.. cool.gif

Hidup ni kena ceria2 selalu.. Jgn dok serius memanjg. Nanti stress plak. Tak pasal2 kena mcm2 penyakit akibat stress. ph34r.gif

QUOTE(Jebatfx @ Jan 5 2009, 07:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pening-pening... u kan dari thread si ran tu....yg dok sokong dia tu..... itu la saya tanya.. dah cuba ke teknik si ran tu.. teknik SMA...... macam mana lah dok boleh pusing cakap saya pulak yg guna...haiz... u dah kena sampuk belit geng ran la nie....

ini lagi sorang.... suka sgt cakap merapu..... tu pergi la cuba teknik 11 bulan jutawan si ran tu.... free je download....test la.. jika betul boleh.. jgn lupa la pergi kelas dia... ataupun komen la sikit teknik tu....berbaloi ke bayar rm1000.... ini dok pusing pusing belit macam si ran dan robot gak....

Sokong??saya tak da kata sokong dia pun..JGNLAH saudara anggap SEMUA org yg buat POSTING kat thread Ran tu MENYOKONG dia.....saudara boleh lihat kenyataan saya di carigold...disana saya menceritakan bermulanya forex dlm hidup saya hasil belajar sendiri jer...LANGSUNG takda mengena dgn kursus RAN..malah saya juga ada menyatakan saya kurang bersetuju bg newbie mcm kami membuta tuli terus masuk kelas2 forex...seharusnya belajar sendiri dahulu..kemudian terpulang lah...JADI..DIMANA KENYATAAN SAYA YG SAUDARA jebat nampak SAYA seolah2 MENYOKONG beliau????saya PUSING balik ayat tu bukan sebab SAYA pening...tapi sebab saya sendiri rasa kurang berpuas hati saudara anggap saya BEGITU...tq

OK DISINI SAYA BUAT KENYATAAN ...HARAP SAUDARA/saudari ran PAHAM...Awal bulan lepas..masa saya ZERO forex..saya terjumpa thread RAN..saya berminat sgt nak join kelas dia(sampai arini saya x pernah masuk mana2 klas)..masa tu PERASAAN(perasaan je...x de ayat pun tulis i S.O.K.O.N.G) saya AMAT MENYOKONG CIK RAN(baru nak kenal dunia forex)..dan TIDAK bersetuju dgn saudara jebat...selepas beberapa minggu...saya buat research sendiri pasal forex...belajar sendiri...dan dah mula celik...dah taw apa itu dunia forex..ada satu malam saya YM ngan ran..disana saya ada membincangkan sesuatu iaitu pasal Teknik..lepas itu saya dah mula rasa kurang bersetuju dgn cara Ran(cik Ran taw la perkara nie...aritu saya dah direct bgtaw masa saya dan ran Ym...maaf ye..saya cuma jujur terhadap pendirian saya)..so skrng saya ATAS PAGAR saje...tapi pagar nyer beso sgt..dgn kenyataan saudara td terhadap saya..pagar saya nie makin melebar laks... : )saya susah nak melompat...sebab tu saya tgk jer... Edited by fadli1982

QUOTE(Umarz @ Jan 6 2009, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Heheheh!! Bunyi ayat mcm marah je. Napa bro? Ada apa2 masalah ke? Jgn bawak masuk forum bro. Sekali2 merapu utk suke2 tak pe Bro, tak elok asyik serius memanjg. Nabi pun ada senda gurau dgn sahabat2nya.. Kalo cikgunya serius memanjg nanti muridnya cepat boring, kena ada unsur kecindan. Kot iye pun tak puih ati dgn Ran jgn ler member lain kena tempiasnya.. Heheheh!! smile.gif

Saper plak yg dok belit2 mcm Ran dan Robot? Saya takde kena mengena langsung dgn diorg. Kenal pun tak kecuali dlm forum nilah. Hehehe! Takdenya nak pi kelas Sis Ran tu. Byk keje lain la Bro. Nak komen teknik dia, tak boleh sbb mmg tak penah pi kelas Sis Ran tu.. Kalo betul 11 bln dah jadi jutawan, al-hamdulillah. Ada gak org Melayu kite jadi jutawan. Kalau tak jadi pun tak pe. Blom sampai masa lagi.. cool.gif

Hidup ni kena ceria2 selalu.. Jgn dok serius memanjg. Nanti stress plak. Tak pasal2 kena mcm2 penyakit akibat stress. ph34r.gif

salam...betul juga apa yg u kata tapi di sebalik kita dok ceria..ada ramai anak bangsa yg berduka... dok tertipu dgn iklan forex yg menceritakan kekayaan forex tanpa beritahu betapa sgt susahnya forex. Sebagai seorang yg bertanggungjawab..kenapa saudara tidak boleh menjalankan kajian ttg sesuatu iklan termasuk la kes si ran dan robot tu. Daripada dok membiarkannya bertambah berleluasa dan ramai lagi terpengaruh. Tetapi sekiranya saudara rasa apa yg beliau buat tu betul nak tolong melayu... maka support la si ran tu. Ada masa kita bersuka, ada masa kena serius. Saya bukan kata u dah pergi kelas dia... saya cakap tu dlm CG dah ada teknik yg si ran ajar masa kelas... RM 1000.... u cuba la....since saya tahu u pun baru belajar forex... so kenapa u tak cuba... itu la saya tanya...dah cuba ke... betul ke boleh buat jadi jutawan dlm 11 bulan... yg dok merapu sana sini buat apa....

QUOTE(fadli1982 @ Jan 6 2009, 02:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sokong??saya tak da kata sokong dia pun..JGNLAH saudara anggap SEMUA org yg buat POSTING kat thread Ran tu MENYOKONG dia.....saudara boleh lihat kenyataan saya di carigold...disana saya menceritakan bermulanya forex dlm hidup saya hasil belajar sendiri jer...LANGSUNG takda mengena dgn kursus RAN..malah saya juga ada menyatakan saya kurang bersetuju bg newbie mcm kami membuta tuli terus masuk kelas2 forex...seharusnya belajar sendiri dahulu..kemudian terpulang lah...JADI..DIMANA KENYATAAN SAYA YG SAUDARA jebat nampak SAYA seolah2 MENYOKONG beliau????saya PUSING balik ayat tu bukan sebab SAYA pening...tapi sebab saya sendiri rasa kurang berpuas hati saudara anggap saya BEGITU...tq

OK DISINI SAYA BUAT KENYATAAN ...HARAP SAUDARA/saudari ran PAHAM...Awal bulan lepas..masa saya ZERO forex..saya terjumpa thread RAN..saya berminat sgt nak join kelas dia(sampai arini saya x pernah masuk mana2 klas)..masa tu PERASAAN(perasaan je...x de ayat pun tulis i S.O.K.O.N.G) saya AMAT MENYOKONG CIK RAN(baru nak kenal dunia forex)..dan TIDAK bersetuju dgn saudara jebat...selepas beberapa minggu...saya buat research sendiri pasal forex...belajar sendiri...dan dah mula celik...dah taw apa itu dunia forex..ada satu malam saya YM ngan ran..disana saya ada membincangkan sesuatu iaitu pasal Teknik..lepas itu saya dah mula rasa kurang bersetuju dgn cara Ran(cik Ran taw la perkara nie...aritu saya dah direct bgtaw masa saya dan ran Ym...maaf ye..saya cuma jujur terhadap pendirian saya)..so skrng saya ATAS PAGAR saje...tapi pagar nyer beso sgt..dgn kenyataan saudara td terhadap saya..pagar saya nie makin melebar laks... : )saya susah nak melompat...sebab tu saya tgk jer...

salam...

since u baru belajar bulan lepas...so sebab tu la saya suruh u cuba teknik ran tu.... tak perlu bayar RM 1000 pun... leh download free je... di CG tu... jika dlm nie u boleh kata u kurang setuju dgn cara beliau... then kenapa tak tulis dlm thread seminar beliau...daripada u tulis dlm nie..nak buat apa... u suka ke melayu kena tipu rm 1000 sebab nak usd 2 setiap hari sampai mati dan berangan nak jadi jutawan dlm 11 bulan atau nak dpt rm 5000 tiap bulan.....

p/s sebenarnya ramai yg dok pm saya di putera nie kasi report pasal si ran dan robot tu.... tapi ramai yg takut nak dedahkan.... saya hormati keputusan mereka la... tapi saya mengharap orang orang macam u dan saudara umar yg nampak macam di atas pagar untuk jalankan kajian dan beri pendapat yg bernas...... daripada dok merapu sana sini... Inilah antara kenapa Bangsa kita sampai hari nie di tindas... yg sedihnya... bangsa sendiri yg buat...

At this moment, the magenta critical line still intact and favourably, I'm looking forward for any retracement trend to perform a corrective wave b referring to the alt count in yellow. A further bullish continuation trend would bolster towards the alt count in white. But, please be careful for any bearish continuation trend referring to the alt count in magenta. Good luck.

QUOTE(Jebatfx @ Jan 6 2009, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam...betul juga apa yg u kata tapi di sebalik kita dok ceria..ada ramai anak bangsa yg berduka... dok tertipu dgn iklan forex yg menceritakan kekayaan forex tanpa beritahu betapa sgt susahnya forex. Sebagai seorang yg bertanggungjawab..kenapa saudara tidak boleh menjalankan kajian ttg sesuatu iklan termasuk la kes si ran dan robot tu. Daripada dok membiarkannya bertambah berleluasa dan ramai lagi terpengaruh. Tetapi sekiranya saudara rasa apa yg beliau buat tu betul nak tolong melayu... maka support la si ran tu. Ada masa kita bersuka, ada masa kena serius. Saya bukan kata u dah pergi kelas dia... saya cakap tu dlm CG dah ada teknik yg si ran ajar masa kelas... RM 1000.... u cuba la....since saya tahu u pun baru belajar forex... so kenapa u tak cuba... itu la saya tanya...dah cuba ke... betul ke boleh buat jadi jutawan dlm 11 bulan... yg dok merapu sana sini buat apa....

salam...

since u baru belajar bulan lepas...so sebab tu la saya suruh u cuba teknik ran tu.... tak perlu bayar RM 1000 pun... leh download free je... di CG tu... jika dlm nie u boleh kata u kurang setuju dgn cara beliau... then kenapa tak tulis dlm thread seminar beliau...daripada u tulis dlm nie..nak buat apa... u suka ke melayu kena tipu rm 1000 sebab nak usd 2 setiap hari sampai mati dan berangan nak jadi jutawan dlm 11 bulan atau nak dpt rm 5000 tiap bulan.....

p/s sebenarnya ramai yg dok pm saya di putera nie kasi report pasal si ran dan robot tu.... tapi ramai yg takut nak dedahkan.... saya hormati keputusan mereka la... tapi saya mengharap orang orang macam u dan saudara umar yg nampak macam di atas pagar untuk jalankan kajian dan beri pendapat yg bernas...... daripada dok merapu sana sini... Inilah antara kenapa Bangsa kita sampai hari nie di tindas... yg sedihnya... bangsa sendiri yg buat...

At this moment, the magenta critical line still intact and favourably, I'm looking forward for any retracement trend to perform a corrective wave b referring to the alt count in yellow. A further bullish continuation trend would bolster towards the alt count in white. But, please be careful for any bearish continuation trend referring to the alt count in magenta. Good luck.

OK !

At this moment, I believed market in progress to complete corrective wave a (yellow or white) before expecting a bearish retracement to perform corrective wave b. But please be careful since the magenta critical line still intact and any breakout to the lower red trendline. Good luck.

QUOTE(Jebatfx @ Jan 6 2009, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>

Alaaa Bro, buat ape lah saya nak jalankan kajian kat teknik Ran tu, baik ler saya buat kajian kat teknik saya sendiri yg saya rasakan dah boleh buat untung. I-Allah kalo ada masa free saya akan cuba gak nanti, tapi tak janjilah. Yg penting dlm forum ni dah ramai yg bg nasihat tentang forex, saya nak kasik nasihat lbih2 pun tak berani, almaklumlah newbie lagik mcm fadli tu. Setiap manusia tu kan ada otak utk pikir sesuatu perkara. Pandai2 lah diorg tu.. Yg penting kita dah lepas sbb dah bg nasihat dsbgnya.

QUOTE(fadli1982 @ Jan 6 2009, 02:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>

OK DISINI SAYA BUAT KENYATAAN ...HARAP SAUDARA/saudari ran PAHAM...Awal bulan lepas..masa saya ZERO forex..saya terjumpa thread RAN..saya berminat sgt nak join kelas dia(sampai arini saya x pernah masuk mana2 klas)..masa tu PERASAAN(perasaan je...x de ayat pun tulis i S.O.K.O.N.G) saya AMAT MENYOKONG CIK RAN(baru nak kenal dunia forex)..dan TIDAK bersetuju dgn saudara jebat...selepas beberapa minggu...saya buat research sendiri pasal forex...belajar sendiri...dan dah mula celik...dah taw apa itu dunia forex..ada satu malam saya YM ngan ran..disana saya ada membincangkan sesuatu iaitu pasal Teknik..lepas itu saya dah mula rasa kurang bersetuju dgn cara Ran(cik Ran taw la perkara nie...aritu saya dah direct bgtaw masa saya dan ran Ym...maaf ye..saya cuma jujur terhadap pendirian saya)..so skrng saya ATAS PAGAR saje...tapi pagar nyer beso sgt..dgn kenyataan saudara td terhadap saya..pagar saya nie makin melebar laks... : )saya susah nak melompat...sebab tu saya tgk jer...

Aku rasa kau makin mantaplah Fadli.. tongue.gif

At this moment, I believed market in progress to perform the corrective wave b (white or yellow) before expecting for another bullish continuation to complete corrective wave c. This scenario would still valid as long the bearish continuation critical line 1 is remain intact. But please be careful for any breakout to the white/yellow critical line. Good luck and happy weekends.

At this moment, I'm looking forward for an opportunity for a bullish continuation trend to perform a corrective wave c with condition corrective wave b is already completed (yellow). Unless there is any true breakout to the yellow critical line, then probably market in progress to perform a double bottom corrective wave b in white. Otherwise, please be careful for any bearish continuation referring to the alt count in magenta. Good luck.