Jump to content
wadud

Studiotraffic

Recommended Posts

tumpang tanya aku nih baru je masuk semalam....

so pendapat korang2 yg otai nih....

ape yg patut aku buat dulu?...

aku surf terus ke upgrade dulu?....

ekau surf dulu ke upgrade dulu ke sama je. utk memberi kefahaman den sarankan try surf dulu dan tengok apo yg berlaku. pastu tanya kalu ado yg x paham.

bab upgrade, kalu ekau join awal bulan tapi upgrade d ujung bulan, ekau tetap akan dapat earning pada nilai upgrade ekau ni dari awal bulan. contoh: katakan ekau join st pada awal bulan ni (1/11/2005). ekau dah surf sampai ke hujung bulan (30/11/2005). sepatutnya ekau hanya dapat $3 je utk bulan tu ($0.10 x 30 hari = $3). tapi katakan ekau upgrade $90 di hari terakhir bulan tu (30/11/2005), ekau bukan saja akan $1 pada ari ekau upgrade tu je ($90 + $10 free = $100 x 1% = $1 sehari) tapi dikira dari awal ekau surf dulu. maknanya ekau akan dapek $30 utk bulan tu. sbb tu, kalu kita berniat utk upgrade d ujung bulan, jgn abaikan surf sepanjang bulan tu sbb nilai upgrade akan dikira utk satu bulan tu. x kira upgrade di awal, di tengah atau di akhir bulan.

Edited by wadud

owh mcm tu ek..bru aku tau..hehe lagi satu misalnye dah setahun..kire dlm tahun 2005 level aku USD100. so kalo masuk tahun 2006 mcm mane ngan level aku tu?adakah ia akan burn atau still USD100??? rolleyes.gif

upgrade yg dilakukan dalam thn 2005 still akan valid hingga 12 bulan (setahun). so, kalu ekau upgrade $100 dalam tahun 2005 (katakan dalam bulan 11), maka pada bulan 11 2006 baru ekau nya upgrade tu akan xpired..sebelum tu ekau akan terus dapek earning dari upgrade tu.

cth:

1. register 11/2005 dapek free $10 - akan jd akaun level ekau sbg free member

2. $10 tu akan xpired (ditolak dari akaun level) pd 11/2006

3. katakan 11/2005 ekau upgrade guna duit sendiri sebanyak $90 (dalam rm300 lebih duit kita). akaun level ekau akan jd $100 ($90 + $10 free)

4. $100 tu akan xpired pd 11/2006

so, kesimpulannya, setiap upgrade akan tamat tempoh selama 12 bulan sekiranya ekau upgrade dalam tahun 2005. dan hanya valid 10 bulan sekiranya upgrade dalam tahun 2006.

Edited by wadud

hehe..memang banyak hyip yg scam..tp pada pandangan den rasanya mesti ado yg betul nya..cam autosurf gak..bila st berjaya..banyak autosurf lain tumbuh bak cendawan..tp banyak di antaranya scam..just nak cari untung dgn tipu org lain..tapi tetap ado autosurf yg betul-betul beroperasi secara sihat..cam st..so, x mustahil hyip pun ado gak yg betul..walaupun x dinafikan memang banyak antaranya adalah scam yg merosakkan kepercayaan dan menyusahkan org. hehe.. tongue.gif

* sbb tu kena hati-hati, wat kajian dulu dan tgk paying record dia..kalu dah beroperasi agak lama..mabe dah lebih 6 bulan, pastu xde masalah pembayaran, admin lak mesra ahli dan site sentiasa update plus ado lak forum khas utknya..maka kita boleh pertimbangkan..mabe cam hyip yg dah lama beroperasi cam yg den senaraikan kek thread hyip tu hehe.. laugh.gif

Edited by wadud

HOHOHO ...wadud yg hebat !!!!

betul tu DarkWan ..ramai yg skeptikal ..dengan program online sbb ...main terjah je ...main main main ..tgk tgk lingkup ......mmg x dinafikan ..banyak..scam kat luar sana ..tapi ade gak program yg betul betul ikhlas nak berniaga ....so sebelum ape ape ..pastikan ...anda tahu dulu ..program tersebut dgn mendalam ....HOHOHOO

nak tau lebih banyak ..Wadud ade jawapanya..!!

Edited by umai21

hyip ni aku tgk memang agak ragu2...mana2 yg biasa aku nampak just pelan

income dier, bagaimana aliran duit tu sehingga dpt diorg bayar kita x nampak pulak...musykil2....tak macam autosurf, memang nampak sebhagianya dr pengiklanan, dan itu yg kita tgk hari2...

ape kata kita buat satu kajian kes...Fast Market ke?

hehe..tul tu owner_ze..

selalunya hyip ni wat pelaburan kek forex xchange, perdagangan emas dan lain-lain..dan ado gak yg memang x tau kek mano dio laburkan duit kita tu..kek kodai emas kut hehe..wat cagaran nak kawin hehe laugh.gif

so, kalu ado sesapo yg nak kaji baguih la..pastu leh bg tau kek den nya thread hyip tu..ni thread studiotraffic..kang marah lak si admin tu hehe tongue.gif

ni den nya pendapat ttg perkara yg perlu dinilai sebelum join sesuatu program autosurf.

1. tarikh program dijalankan (launched date)

2. statistik pembayaran (payment track record) - on time or not and pay or not

3. member voting (penilaian oleh ahli di forum-forum)

4. kelancaran perjalanan program (smooth)

5. ada forum sendiri

6. admin mesra ahli

7. program stability (sumber kewangan, bilangan ahli, maintenance dll)

8. info berkaitan program (logic dan menguntungkan semua pihak)

- singup bonus

- % daily

- site to surf

- timer per site

- payout date

- upgrade date

- other bonuses (referral, ptc, pts dll)

- allow free member upgrade from earning? and then get paid?

- expired date

- surf ratio

- and other usefull information

so, tu je yg den rasa perlu diambil tau. kalu ekau org rasa ado laie yg perlu dititikberatkan, utarakan la pandangan ekau tu hehe biggrin.gif

hehehhe

saya baru je register, lepas tu nak buat macam mana,

bab orang putih niee lemah skit,

rasanya dah banyak kali diterangkan..cuba ekau belek-belek kek belakang2 tu..rasanya ado kut..kalu xdo gak ikut la step ni:

1. lepas register tgu acc activation

2. bila dah diaktifkan, login

3. dah login, cari link surf stv kek sebelah kiri

4. klik je link tu..

5. ekau poie la mano ekau nak..nak makan..nak tido..nak basuh baju, nak tgk tv dan lain-lain keje yg ekau rasa nak buek p la buek sbb mende tu akan surf dgn sendirinya. xyah susah-susah nak klik-klik..cukup 200 site dah dapek earning harian ekau (as free member).

* kalu ekau nak aktifkan terus akaun ekau, p chat ngan st nya staf. mintak diorang aktifkan terus akaun ekau tu. xyah tgu-tgu laie..

Edited by wadud

wuyooo... nampeknye sume org dah sibuk nak business online.. jgn telebih iklan udahle... tp korang memang betul.. ST memang sesuaile utk yg nak tambah duit poket... ngko nie wadud marketing kira ok gak.......