Jump to content
wan_kuzai

Pasal Awekkkk....

Recommended Posts

MD Luffy

Maaf kalo teguran mula2 aku tu agak kasar sdikit tp secara jujurnya aku mmg tk suka lelaki yg pandang remeh temeh terhadap hal2 macam ni sbb adik perempuan kawan aku penah laluinya dan ianya bukan sesuatu pengalaman yg indah.

Sbenarnya pegang2 tangan tk bole tp memang ramai yg berbuat begitu di musim percintaan termasukla aku tp cuma beberapa kali jela sbb si Dia bukanla sorang yg suka pegang2 tangan @ manja2 gan aku. Walaupun dari segi usia bole dikatakan dia tk berapa matang tp dia tahu bezakan mana baik & buruk dan tahu jaga diri. Itu yg buat aku bertambah suka terhadap dia dan ingin membuat ikatan rasmi tp kenala tunggu dia abis study. :lol:

Sedap ooo kawen..

kesedapan kawen disebabkan oleh faktor2 berikut :

(1) Ada aweks yang dicintai dan dia sepenuh hati mencintai & ingin hidup bersama2 kita selamanya, samada susah atau senang (susah senang dikongsi bersama).

(2) Kita ada kija tetap & bergaji tetap. Jika suami isteri kija.. lagi elok.. menambah eko keluarga.

(3) Selang umor yang jauh.. eg. bini umo 20, laki umo 28.. alahaiiii..

(4) bini yang 'menyelerakan' kita.. uiksss

Pada pendapat korang semua..

Bagus tak kalau bercinta dengan awek yang sebaya umur ?

Apa kebaikan dan keburukannya ?

Sape dah ada pengalaman ?

Pada pendapat korang semua..

Bagus tak kalau bercinta dengan awek yang sebaya umur ?

Apa kebaikan dan keburukannya ?

Sape dah ada pengalaman ?

bagi pendapatan aku, tak digalakkan bercinta ngan yg sebaya umur.. at least lelaki kena tua 2 tahun dr pempuan. salah satu sebab, pempuan cepat matang dr lelaki. lgpun, lelaki lebih tua, akan lebih dihormati oleh perempuan tersebut.. apa pun bergantung kpd masing2. kalu dah suka, pempuan tua 10 tahun pun takpe..

*pendapat aku jer..* -_-

Umur sebaya takde masalah sgt sbb laki & pompuan msh bole bertolak ansur antara satu sama lain tanpa rasa rasa janggal tapi tgk pada permintaan diri masing2.

Aku pun ada tp time tu err darjah 6~form 5 pastu break :lol:

ehehehehe......aku ari tu dah deal ngn adik kwn aku....mem 1 opis........adik die skunk ni form 3........mase mem aku bw adik die kat opis.....perghhhhhhh...........walllaaweiiiiiiii............

.mcm maria ozawa sehhhh.gerek gileeeeeeeeee.............dah akak pon superb kan........ehehehe

ni skng ni tgh dok ngejast.......wakakakakaka.........ntah dpt ke tidak aku pon x tahu.......ahahah.......beze byk tahun gak.....xpe best2..... :lol:

off topic jap.....

Edited by khuzaimi83

hhaha..

hurm..kalo sebaya agaknye matang kot...

tp awek aku mude staun..hehe...

tarikh lahir aku beza satu hari je ngn dy..

bg aku x kesah umor sebaya or tua setahun...

kal0 cun dan rezeki amik jer hehe...

lagi bagus kalo sebaya umur....

aku dah ade pengalaman mengurat...

huhu...:P

kita jangan pandang ringan & ambik mudah dalam hal2 kawen ni..

kalau umo dekat (sebaya atau tua dari kita atau muda setahun atau dua tahun), pompuan ni cepat monopaus (nafsu hilang awal) sedangkan lelaki dia xda 'mati pucuk' walaupon dah tua (kecuali masalah kesihatan).

Bab2 camni jangan ambil mudah ek.. pasal kita nk hidup seumur hidup dengannya..

Sebab tu ada sesetengah lelaki dia ada 'cawangan' baru.. Kebanyakan kes 'cawangan' ni sebab 'nafsu' dan 'kehendak' yang amat sukar dipenuhi oleh isteri pertama (sebab dah ilang nafsu).

Note : Lelaki yang berumor 45tahun ke atas lah yang banyak 'cawangan'.

Jangan terlalu obses sangat pasal perempuan/awek nie.

Aku akui...aku pun sunyi gak sebab takde awek.

Tapi elok isi kekosongan atau kerunsingan tu dengan Cintakan Allah SWT.

Bukan apa, takut2 kalau cinta pada-Nya tak cukup...susah hidup kita nanti.

kita jangan pandang ringan & ambik mudah dalam hal2 kawen ni..

kalau umo dekat (sebaya atau tua dari kita atau muda setahun atau dua tahun), pompuan ni cepat monopaus (nafsu hilang awal) sedangkan lelaki dia xda 'mati pucuk' walaupon dah tua (kecuali masalah kesihatan).

Bab2 camni jangan ambil mudah ek.. pasal kita nk hidup seumur hidup dengannya..

Sebab tu ada sesetengah lelaki dia ada 'cawangan' baru.. Kebanyakan kes 'cawangan' ni sebab 'nafsu' dan 'kehendak' yang amat sukar dipenuhi oleh isteri pertama (sebab dah ilang nafsu).

Note : Lelaki yang berumor 45tahun ke atas lah yang banyak 'cawangan'.

yang ni betul untuk laki yang nafsu tinggi..

mana ada laki xnak darah muda kan..

tapi kalau dah jodoh tua dr kita tu dah takdir..

contoh adalah nabi kita..

even kita xsehebat spt nabi..

Rupe macam salah seorang ex-girlfriend aku suatu masa dulu.. ghehehehe. :lol:

kalau rupa dsan fizikal ex-awek kau kira mantaff lah,cuma harap2 perangai jgnlah mcm Maria Ozawa ni yek..nauzubillah..

pergh... td terjumpe aweks yg tetiba jln ngn member dier terus lalu dpn aku... awek cun dan sexy beb rase2 same umor dgn aku...

dres up mcm maria ozawa gak kot... tp nmpk longkng skit,,,, tp kulit dier putih....

aku dgn member cina aku set lepas nih aku pth balik kal0 jumpe lg awek nih aku nk try test mengayat tp hampa...... :(

dah ilang dah....

pergh... td terjumpe aweks yg tetiba jln ngn member dier terus lalu dpn aku... awek cun dan sexy beb rase2 same umor dgn aku...

dres up mcm maria ozawa gak kot... tp nmpk longkng skit,,,, tp kulit dier putih....

aku dgn member cina aku set lepas nih aku pth balik kal0 jumpe lg awek nih aku nk try test mengayat tp hampa...... :(

dah ilang dah....

ni apa maria ozawa-maria oazawa ni? dia tu aku punya tau tak.. kehkehkeh..

apsal tiba2 je maria ozawa ni jadi top hah? ada fan club ke putera.com ni? kalau takde,marilah bukak "Maria Ozawa fan Club".

on topik: nak ayat? boleh..bawak pen dah kertas tak? tau kan guna untuk apa?

hairul fadly:

pegang tangan? dah 'halal' ke belum? kalau belum.."LU PIKIR LE SENDIRI...." hehehehe

Hahaha hubungan selama bertahun-tahun bole musnah dlm sehari aje. Baru putus tapi aku tk rasa pape pun cuma terasa susah nak bernafas gan nak mati aje.

Rasa tak sabar nk menunggu esok kan? ("Lambatnya nk tahun depan".. sebab masa adalah pengubat luka)