Jump to content
Jedi

Belajar Bahasa Jepun

Recommended Posts

Hajimemashite..

O namae wa hairul desu

O genki desuka?

Anatawa benkyou Nihongo desu..

Ganbatte kudasai...

mata ne..

Edited by hairulfadly

yap pnah.....why?

blajar private, berkesan la......as long as org jepun bleh paham, and diorg paham apa yg aku ckpkan, and bleh tgk anime/jdrama xde subtitle, okla.....

bahasa jepun+Korea+Cina(han) seakan2 sama.......tulisan diorang berasaskan ideogram......aku jepun aku x tau....kalau bahasa cina aku dah tau ^_^ ........tulisan diorang pun aku dah leh baca......tapi berbelit2

mana berkesan belajar melalui tusyen atau main tembak je cakap?

xie xie...... :lol:

yap pnah.....why?

blajar private, berkesan la......as long as org jepun bleh paham, and diorg paham apa yg aku ckpkan, and bleh tgk anime/jdrama xde subtitle, okla.....

Beli kat mana bahan2 dia?

Confirm ke sebutan tu betul? :P

bahasa jepun+Korea+Cina(han) seakan2 sama.......tulisan diorang berasaskan ideogram......aku jepun aku x tau....kalau bahasa cina aku dah tau ^_^ ........tulisan diorang pun aku dah leh baca......tapi berbelit2

mana berkesan belajar melalui tusyen atau main tembak je cakap?

xie xie...... :lol:

Cayalah.

Tapi aku lebih minat bahasa kantonis.

Beli kat mana bahan2 dia?

Confirm ke sebutan tu betul? :P

aku dh pergi jepun, no problem dengan sebutan aku. diorg pakai monoton, sama mcm bm. kalau mandarin tu apa polytone. lgpun, aku blajar bukan untuk academic or industrial purposes. hanya untuk communication whenever aku kt sana....bhn2 dia private, aku pakai tape/software cousin aku bg. aku dah take test level communication, markah lulus. aku dah jumpa kwn2 aku yg amik jepun kt uni sampai level 3, ironically jepun aku lg bagus dari diorg. bukan nk brag ke apa, dosa kalau brag aku tau...just nk kasitau je, pembelajaran even kt uni tu x cukup, kene study sendiri gak.

ni test online...most kwn2 aku (foreigner, american) dh amik test ni and markah diorg around 50-60%. aku score 55%

http://www.transparent.com/tlquiz/proftest...e/tljpntest.htm

so kalau dapat score dalam 50% tu, kira ok la...

aku dh pergi jepun, no problem dengan sebutan aku. diorg pakai monoton, sama mcm bm. kalau mandarin tu apa polytone. lgpun, aku blajar bukan untuk academic or industrial purposes. hanya untuk communication whenever aku kt sana....bhn2 dia private, aku pakai tape/software cousin aku bg. aku dah take test level communication, markah lulus. aku dah jumpa kwn2 aku yg amik jepun kt uni sampai level 3, ironically jepun aku lg bagus dari diorg. bukan nk brag ke apa, dosa kalau brag aku tau...just nk kasitau je, pembelajaran even kt uni tu x cukup, kene study sendiri gak.

ni test online...most kwn2 aku (foreigner, american) dh amik test ni and markah diorg around 50-60%. aku score 55%

http://www.transparent.com/tlquiz/proftest...e/tljpntest.htm

so kalau dapat score dalam 50% tu, kira ok la...

Cousin kau beli ke atau dia amik kursus dan dapat bahan2 tu sume?

Kalau beli...kat mana beli?

Bahan2 tu aku dapat dari supplementary learning, not for sale version....

cousin aku kerja kt jepun

aku tingin gak nak blajar bhs jepun, susah tak? bape lama ambik masa utk fasih bahasa jepun nih?

Impian aku (kalau ada duit la .. :P) , bila nak sambung belajar nanti, nak gi university kat Jepun .. anyway, sebelum pergi sana kena wajib belajar bahasa Jepun 6 bulan dulu ke? atau boleh sambung bila2 je asalkan dapat score dalam IELTS atau TOEFL?

Saje-saje tanya .. :ph34r:

kalu ko ada duit, boleh terus apply terus U sana. kalu takdak duit, kena masuk U sini dulu la.. kalu kat UM ada program RPKJ utk budak2 nak p blajar jepun. tu kena apply melalui UPU. UiTM pun tak silap aku ada program tu.. U2 lain tatau..

Best la belajar bahasa Jepun ni..

Bahasa diorang lembut je ..

Penuh sopan-santun..

Macam budaya orang Jepun...

Ano..Sumimasen ..

Kyou wa atsui desu (hari ini cuaca sangat panas)

Sou desuka ?

Honto ne..

Mata ne..

Ano..Sumimasen ..

Sou desuka ?

Honto ne..

Mata ne..

nih dalam Pingyin.....dalam Pingyin senang.......`Shou Ai Ni` mean shall be i love U?.........semua boleh baca kalau dalam tulisan asal dia semua hampeh.....pasal ada cina2 kat sini ngaku baca tulisan cina x reti.....korang plak macam mana? jnagn katakan cina korea ke jepun ke reti baca kalau bukan dalam pingyin?........ :ph34r:

Tadi tengok Astro 303...channel Korea pasal perkahwinan campur.

Awek Arab kahwin ngan mamat Korea.

Fasih siot awek Arab tu cakap Korea.

Jadi, kalau betul2 serius nak belajar bahasa apa2...elok la belajar.

Kat Malaysia pun ok...leh kerja company Jepun.

Agensi Pekerjaan Jac banyak nak calon leh cakap Jepun.

Inshalllah.

Aku pernah interview sekali agensi pekerjaan Jepun...lama dah.

Dia cakap inggeris tapi tak bape jelas...lidah Jepun kan...hehe

Tapi dia faham bahasa inggeris 100%...cuma dia nak bertutur tu payah sket.

Impian aku (kalau ada duit la .. :P) , bila nak sambung belajar nanti, nak gi university kat Jepun .. anyway, sebelum pergi sana kena wajib belajar bahasa Jepun 6 bulan dulu ke? atau boleh sambung bila2 je asalkan dapat score dalam IELTS atau TOEFL?

Saje-saje tanya .. :ph34r:

Cousin aku pernah abis je SPM...kursus bahasa Jepun...study kat Kobe, Jepun.

Dia dapat gred 1 SPM...tahun 1992...lama dah :P

Pandai kot...jadi dapat tawaran gi sana.

Kat sana keje part time simpan duit...orang susah.

Ada sekali tu dia balik Malaysia bercuti...selamba jer dia baca tulisan Jepun kat tv...time tu citer Doraemon :P

Kagum aku.

Best la belajar bahasa Jepun ni..

Bahasa diorang lembut je ..

Penuh sopan-santun..

Macam budaya orang Jepun...

Ano..Sumimasen ..

Sou desuka ?

Honto ne..

Mata ne..

Setuju.

Selalu kat Malaysia ni...bahasa cina, india etc.

Sekali dapat dengar bahasa Jepun ke Korea ke...syok gak.

Bila cakap manja2 yang tak tahan tue.

Biasa tengok citer Jepun...awek Jepun amat mempersonakan.

Nak private teacher? Dia ni bleh cakap jepun and malay hehe

http://profiles.friendster.com/user.php?uid=31857949

good luck

Serius?

Ke frenster kau tue? hehe....

Aku nak kawen awek jepon la kalau ada rezeki hehehe pastu aku boleh belajar ngan die lebih cepat dari apa2 method yang korang bagi..tol tak?

awek jepun susah nk dapat wooo,(utk wat gf la) seriously especially org2 south asia cam malaysia ni. diorg lagi suka mat2 salleh......tp good luck la, all the best....

personal opinion akula, bebudak jepun ni sombong sket (byk) hehe. No offence japanese (if any) moushiwake arimasen deshita!! lol

Takde ler..aku joke jer,..pasal kat singapore ramai tol jepon,..kekadang cam nak culik jer heheh, aku ada gak usha dah bual banyak kali pun..sampai aku pernah mintak derang tolong translate lagu hitomi, lagu kiroro...ramah nak mampus seh orang jepon tapi..derang nyer lidah takleh sebut L ngan betul..

kalau kat malaysia ni pengalaman aku nampak jepon paling ramai...kat pulau langkawi jer la, kat pantai (lupa laks nama kampung tu...memang ada satu port jepon siap sapa nak ngetest cakap jepon pon leh gak..memang ramah tahap gaban..aku heran camner derang nyer ramah leh camtu sekali..

kalau kene lelaki jahat...dah lama ajak ke bilik kot dek keramahan awek jpon ni..

hehe adios :blush:

Eh...korang pernah tak jumpa Mualaf Jepun?

Terfikir lak aku...hehe.

Tah la...manja semacam awek Jepun ni.

Peramah habis.

Kawaii lak tu.

Aku suka tul.

Tu pasal la ramai lelaki suka.

Tapi sian sebab kat Jepun, ramai yang kena eksploit...diorang rela lak tu <_<

Aku nak kawen awek jepon la kalau ada rezeki hehehe pastu aku boleh belajar ngan die lebih cepat dari apa2 method yang korang bagi..tol tak?

hehe...

Sebelum nak kahwin ngan dia kena ngorat dulu.

Nak ngorat dalam BI payah sket...kalau ngorat dalam bahasa Jepun maybe peluang nak dapat tu lebih tinggi...hehe

awek jepun susah nk dapat wooo,(utk wat gf la) seriously especially org2 south asia cam malaysia ni. diorg lagi suka mat2 salleh......tp good luck la, all the best....

personal opinion akula, bebudak jepun ni sombong sket (byk) hehe. No offence japanese (if any) moushiwake arimasen deshita!! lol

South Asian tu cam Asia Tenggara ke?

Tapi ada anggota band Hong Kong, Beyond.

Steve Wong...dia kawin orang Jepun.

Nak lak Jepun tu kat mamat cina...hehe

Maybe kot...memang ada yang sombong.

Tapi cari je la yang country girl...tak sombong.

City girl je yang sombong kot.

Takde ler..aku joke jer,..pasal kat singapore ramai tol jepon,..kekadang cam nak culik jer heheh, aku ada gak usha dah bual banyak kali pun..sampai aku pernah mintak derang tolong translate lagu hitomi, lagu kiroro...ramah nak mampus seh orang jepon tapi..derang nyer lidah takleh sebut L ngan betul..

kalau kat malaysia ni pengalaman aku nampak jepon paling ramai...kat pulau langkawi jer la, kat pantai (lupa laks nama kampung tu...memang ada satu port jepon siap sapa nak ngetest cakap jepon pon leh gak..memang ramah tahap gaban..aku heran camner derang nyer ramah leh camtu sekali..

kalau kene lelaki jahat...dah lama ajak ke bilik kot dek keramahan awek jpon ni..

hehe adios :blush:

Jepun ngan Korea ni memang suka sangat kalau orang belajar budaya dan bahasa diorang.

Tengok la punya ramai 'angau' gara2 'Winter Sonata'.

Aku rasa payah nak jumpa orang Jepun kat K.L.

Kena jenjalan kot.

Aku niat nak buat bini jer.

Nak buat jahat...takuttttttt....:P

Edited by yusri