Jump to content
Sign in to follow this  
gila_game25

Internet Problem Again!

Recommended Posts

ok. baru 2 bulan internet aku ok lps panggil TM tengok. die kate prob wayering kene air. so die check2 and die pulang amik tool. pastu internet and tepon umah aku trus ok. tu mmg pelik la tpi dpt full speed, phone ok, tenet pon ok. dulu prob die tenet slow, tetibe disconnect, tepon lak ade bunyi krek2 krek2 krek2 kalo x gune tepon tu, nanti xde bunyi la memacam la.

and then, smalam, problem kembali. tpi yg peleknye, phone ok. no problem tenet je yg sakit barah ape tah ni. tpi kali ni dpt lak full speed tenet ni cume die slalu disconnect je(lampu DSL x abis berkelipan :blink: ). nk kene panggil TM smule ke? ke ade worg ade prob cam aku ato TM sedang naik taraf? :unsure:

problem ko sama cam aku jer nih.... tenet aku pun selalu putus2 gak... aku pernah email kt TMNet... tp jawapan dorang x mencerminkan masalah kita yg sebenar.. cam nk mengelak ajer... tension aku... ade ker tgh syok customer aku isi borang, pastu bila submit line putus.. abis smua maklumat yg dia isi td... aku yg jd segan plak.. nk tak nak aku kena kasi diskaun kt dia...

kekadang aku menyampah tul dgn TMNet ni... tanya lain jawap lain... pegi TM point pun camtu gak... tanya jer dorang jwb "mungkin".. "mungkin".. "mungkiin"..... tu jer yg tahu.. dorang x gi kursus ker.... x tau ape benda plak tuh... company besau nk mampus tp kakitangan hampeh... baik kasi kt aku urus ade maknanya jugak... nanti aku kasi turun itu harga utk enterprise bg peniaga kecil.... hehehehe

Edited by xtahu

kadang faktor modem boleh diambil kira

kadang faktor modem boleh diambil kira

modem? ade gak rasenye problem die. kekadang lampu LAN die berkelip2. plus, bile aku nk disconnect time internet putus, die kuar: Error 676: the phone line is busy

xtahu, aku rase dieworg ni keje x ikhlas. nk amik gaaaaaajeeeee je. so, marilah kite namakan dieworg pekeje 25 :lol:

aku tu 2 hari lepas time tgh2 surf tiba putus nak connect lik xleh ni yg wat aku skit ati.aku call TM.. TM ckp aku punye line ok esokkan nya bru leh connect ni kali ketiga aku kena dlm bulan ni... :angry:

aku tu 2 hari lepas time tgh2 surf tiba putus nak connect lik xleh ni yg wat aku skit ati.aku call TM.. TM ckp aku punye line ok esokkan nya bru leh connect ni kali ketiga aku kena dlm bulan ni... :angry:

what? <_< shitty TM(maaf ye :wacko: )

well, aku x phm la keje dieworg ni. aku da wat aduan kedua. tpi x datang2 pown. dulu kalo wat aduan, die call. kali ni, dah dua kali x balas pown. dah wat yg ketiga and still waitin. kalo x, aku wat ceramah pasal TM la plak :lol:

well, faktor2 ni mungkin sbab politik? dat paklah is BN(Barang Naik) again? :angry: well, not a chance man!

uma aku kena gak..

susah tol aku nak monitor pc aku ngan ip camera aku dari opis..

time aku blk cuti raye cina tu..aku dah dpat kesan kul bape tenet aku ptus..

kul 11 smpai 7ptg..takleh connect..asyik waiting for respons je..

lepas ke kul 7ptg smpai 11-12pg..leh lak connect...

dah sebulan sengah lagi mende nih cmni..cuma aku tak dpt nak follow coz keje kl..uma melaka..

ari tu diorang ade call aku ari ahad..pejabat tm kl..ckp nnt diorang betulkan line sabtu nih..takpe2..aku tunggu..kalo ckp x serupa bikin..siapla dio..

what? <_< shitty TM(maaf ye :wacko: )

well, aku x phm la keje dieworg ni. aku da wat aduan kedua. tpi x datang2 pown. dulu kalo wat aduan, die call. kali ni, dah dua kali x balas pown. dah wat yg ketiga and still waitin. kalo x, aku wat ceramah pasal TM la plak :lol:

well, faktor2 ni mungkin sbab politik? dat paklah is BN(Barang Naik) again? :angry: well, not a chance man!

klu ko jd ketua cawangan gerenti dorang siasat abis sampai akar umbi.... hehehehe

senang2 ko pegi jumpa TM pastu ko ckp sy perlukan perkhidmatan tenet yg sgt laju utk memastikan kemenangan BARANG NAIK (BN) pd pilihan raya ni.... jd boleh tak tolong settle kan masalah tenet sy dgn seberapa segera... klu encik tak nak buat sy akan report kt UMNO bahagian.... nanti dorang akan upkan masalah keje encik ke pihak atasan... pastu pihak atasan akan ambil tindakan terhadap encik... sbb sy ni penyokong kuat BARANG NAIK... pastikan encik buat keje yer.... :ph34r:

Korang pn hadapi masalah yang same jugak ke,aku kat sni tgk nasib le...seminggu tu adalah 3 4 ari tenet problem,aku slalu on pc dr kul 7pm -12am,dalam masa 5 jam tu adalah paling koman pun 3 kali DC,ape cite ni...bulan2 aku bayau tp line still problm.Aku nak report pn malas da...jawapan yang same MUNGKIN 3x.MUNGKIN nak tunggu SP baru muncul agaknya,baru TM nak selesaikan masalah ni kot.Lagi 1 yang memalukan ialah dikawasan industri pelancongan di melaka @ A FAMOSA RESORT simpang empat,service streamyx langsung tak de kat area sana...maksud aku kawasan perumahan italy di dalam A FAMOSA tu.nak gune tenet kene la pakai CC resort tuh.TM..harap selesaikan masalah ni.

Korang pn hadapi masalah yang same jugak ke,aku kat sni tgk nasib le...seminggu tu adalah 3 4 ari tenet problem,aku slalu on pc dr kul 7pm -12am,dalam masa 5 jam tu adalah paling koman pun 3 kali DC,ape cite ni...bulan2 aku bayau tp line still problm.Aku nak report pn malas da...jawapan yang same MUNGKIN 3x.MUNGKIN nak tunggu SP baru muncul agaknya,baru TM nak selesaikan masalah ni kot.Lagi 1 yang memalukan ialah dikawasan industri pelancongan di melaka @ A FAMOSA RESORT simpang empat,service streamyx langsung tak de kat area sana...maksud aku kawasan perumahan italy di dalam A FAMOSA tu.nak gune tenet kene la pakai CC resort tuh.TM..harap selesaikan masalah ni.

bro, cc tu kroni TM (taik minyak) tu... klu TAIK MINYAK tu kasi streamyx kt area tu, alamak lingkuplah kroni dia tu....hihihihihihi

awal bulan januari ari tu aku ade upgrade streamyx dr 512kb ke 1m.b.... speed mengancam la kejap, pastu hampas je..... cam janji pilihnaraya jer.... hangin tul aku... dh la bulan ni kena bayau lebih sbb upgrade pakej, ,line ntah ape2....

aku doakan semoga TM(taik minyak) tu lingkup...... padan muka... bukan aku xsayang company milik melayu, tp aku bangan cara dorang buat bisnes.... asyik gimik jer lbh... pastu cekik darah........

klu ko jd ketua cawangan gerenti dorang siasat abis sampai akar umbi.... hehehehe

senang2 ko pegi jumpa TM pastu ko ckp sy perlukan perkhidmatan tenet yg sgt laju utk memastikan kemenangan BARANG NAIK (BN) pd pilihan raya ni.... jd boleh tak tolong settle kan masalah tenet sy dgn seberapa segera... klu encik tak nak buat sy akan report kt UMNO bahagian.... nanti dorang akan upkan masalah keje encik ke pihak atasan... pastu pihak atasan akan ambil tindakan terhadap encik... sbb sy ni penyokong kuat BARANG NAIK... pastikan encik buat keje yer.... :ph34r:

lor. wat pe nk repot UMNO? pastu mula lah janji2 angin dieworg :lol: . abis, nk wat camne. dieworg sume ni krajaan. kite pon keje ngan krajaan kan?

hui. ingatkan aku sorg je ade prob ni. ramai lagi rupenye. btul kate XTAHU. kul 5 - 7 ptg slalu disconnect.

lingkupkan TM? jgn camtu. kang camne dak2 putera nk berbincang :lol:

pergh. tdi kul 3ptg - 8mlm ok je. ingat mesalah da slesai pastu problem tu datang smule. berkelip2, berputus2, shitty2 tm2.

Kasi lingkup?hoho janganlah nanti payah lak aku nak tgk topik yang dibincangkan kat PUTERA ni.Spatutnya TM kene ada kesedaran mengenai masalah penggunanya.Nak kutuk TM pun syarikat milik bangsa kita jugak,aku harap ada pihak yang dapat menyedarkan TM ni.Da 2 malam line aku ok,alhamdulillah la..

Kasi lingkup?hoho janganlah nanti payah lak aku nak tgk topik yang dibincangkan kat PUTERA ni.Spatutnya TM kene ada kesedaran mengenai masalah penggunanya.Nak kutuk TM pun syarikat milik bangsa kita jugak,aku harap ada pihak yang dapat menyedarkan TM ni.Da 2 malam line aku ok,alhamdulillah la..

btul tuh. kalo xde TM. sape lagi yg nk bagi perkidmatan tenet? :unsure:

so, arini ari sabtu. LINE TETAP SAMA. PUTUS2. mane janji dieworg. aku dah muak dah ni. nk layar tenet x sdap

dah brape kali aku tendang modem aku ni. nk bakar je blom :lol:

selagi dorang dapat untung atas angin hasil dr titik peluh kita yg bayau bill, dan perkhidmatan dorang yg ntah ape2... selagi tulah dorang akan besar kepala sbb xdak pesaing... nk harapkan jaring pun dorang kena lalui TM dulu gak....

cuba tgk syarikat telco, bila ade pesaing masaing2 akan pakat turunkan harga dan baguskan servis.... selagi dorang x hadapi masalah selagi tulah dorang xkan sedar... kasi lingkup sekali pastu barulah dorang akan bukak mata dan pastu tertanya2 kenapa jd begini... jwb jer perkhidmatan yg korang twarkan langsung tak efisian... gimik jer lebih....

TM gah namanya kerana menaja temasya bertaraf dunia... tetapi perkhidmatan sekadar jaguh kampung.... nama dorang naik sbb pelanggannya... mana nk dapat hasil klu bukan rakyat malaysia yg bayau servis hampeh tu... KERAJAAN!!... dorang pun mengemis ngn petronas... hahaha

lawak tul la malaysia ni...mcm2 hal yg pelik berlaku.....

selagi dorang dapat untung atas angin hasil dr titik peluh kita yg bayau bill, dan perkhidmatan dorang yg ntah ape2... selagi tulah dorang akan besar kepala sbb xdak pesaing... nk harapkan jaring pun dorang kena lalui TM dulu gak....

cuba tgk syarikat telco, bila ade pesaing masaing2 akan pakat turunkan harga dan baguskan servis.... selagi dorang x hadapi masalah selagi tulah dorang xkan sedar... kasi lingkup sekali pastu barulah dorang akan bukak mata dan pastu tertanya2 kenapa jd begini... jwb jer perkhidmatan yg korang twarkan langsung tak efisian... gimik jer lebih....

TM gah namanya kerana menaja temasya bertaraf dunia... tetapi perkhidmatan sekadar jaguh kampung.... nama dorang naik sbb pelanggannya... mana nk dapat hasil klu bukan rakyat malaysia yg bayau servis hampeh tu... KERAJAAN!!... dorang pun mengemis ngn petronas... hahaha

lawak tul la malaysia ni...mcm2 hal yg pelik berlaku.....

huhu. sama je cam proton dulu tpi skrang ni, kualiti kete proton smakin bertambah. murah pulak tuh

TM? x mau jadik cam proton gak ke? arap2 ade pesaing la utk TM bagi sedarkan die siket. kalo x, kalo x repot, slagi tu la rosak

now, pukul 5.30ptg. problem sama. kalo esk x ok lagi, mmg nk kene complaint betul2 ni. mane taw lps 8hb 3 08 baru pulih :lol: , in malaysia, anything can happen.

ganazzzzz laa signature ko tu... hihihihi... geli ketiak aku membacanya... hahahaha

p/s:Dato' Sri Altantuya x marah ke ko tulis camtu... hehehe.. nanti x pasal2 ko masuk ISA...

Edited by xtahu

ganazzzzz laa signature ko tu... hihihihi... geli ketiak aku membacanya... hahahaha

p/s:Dato' Sri Altantuya x marah ke ko tulis camtu... hehehe.. nanti x pasal2 ko masuk ISA...

signature aku tu saje2 jew :lol: . cam budak junior dipaksa gusuk baju senior. budak jr. tu pon terpaksa la ikut. wakakaka

skrang kul 11mlm. esk xde gak, ABIS LA TM!!!!!! :angry::angry::angry:

Aku cadangkan GILA GAMEs naik ke pejabat besau TM tok memberi ceramah kesedaran pada ketua TM dan juga pengikutnya.Amacam?ada bran?? line aku ok plak arini,da 3 ari... Erkk.. korang tak rasa ke cam lari title ke?cam bukak kedai kopi lak hehe..OPss maaf malaYsia.

aku pon penah kene dulu..

berpuluh kali g tm tp xdtg2 gk technician dia.

last2 pas aku ngamok kat tm tuh,bru la dtg org dia.seb baek brader yg dtg tuh mmg jnis bertnggungjwb.dia cek sume skali.

last2 dia g kat tpt line tepon yg box tm yg kite slalu npk tepi2 jaln tuh.(aku pon xtaw name pe box tuh)

rupenye line tepon aku bertindih ngan line tepon org laen.

kire gune satu line tapi laen2 no.dia pon xtaw cane bly jdk gitu.

dia pon pisahkan line tuh.trus ok je tenet ngan tepon aku.

Aku pon dah kena semalam. Mula kul 10mlm tu..Intenet aku asyik waiting response je. 10 kali aku try macam tu gak, tak boleh masuk. Dalam pukul 1 pg baru ok. Dah lama aku tak komplen ni. Cakap servis bagus. Apa la TM Net ni. Ni la sebab monopli. Kalo ade broadband lain selain TM Net ni dekat rumah aku, gerenti aku apply. Servis TM ni cam hampeh.

Aku cadangkan GILA GAMEs naik ke pejabat besau TM tok memberi ceramah kesedaran pada ketua TM dan juga pengikutnya.Amacam?ada bran?? line aku ok plak arini,da 3 ari... Erkk.. korang tak rasa ke cam lari title ke?cam bukak kedai kopi lak hehe..OPss maaf malaYsia.

ceramah kite pade hari ini ialah "ejaan TM spatutnye adalah SHITM". tpi sy maw pgi kencing dan ceramah sudah pon tamat :lol:

camne lak line ko boley ok? why not me? dah terseksa gune tenet terbatuk2 ni. nk aku dtg kt TM ape? kite dah bayo berbulan2, dieworg lak wat hal. jahanam tul la.

skrang, xde lagi penyelesaian. what should i said now? 1. tm is good or 2. tm is a bullshitter? :angry: