Jump to content
Sign in to follow this  
gila_game25

Internet Problem Again!

Recommended Posts

tempat korang ade wakil rakyat kan... musim ngundi ni la korang p report kt bakal calon kt tempat korang tu... gerenti dorang akan selesaikan... mana tahu dapat sekupang dua "rasuah" pilihnaraya... hahaha

Tak de maknyanya nak report kat wakil rakyat,dieorang mane tahu sangat pasal tenet ni...tak heren deh.Yang jadi wakil rakyat pun pok cik pok cik...bukannya abang2.Lebeh baik selesaikan hal setempat.Ntah le aku pun tak tahu cam ne leh okey,may b ada kne mengena dengan tuneup utility kot yang baru aku pasang.Hehe andaian aku la...hurm pape pun masalah ni kene selesaikan jugak.

Tak de maknyanya nak report kat wakil rakyat,dieorang mane tahu sangat pasal tenet ni...tak heren deh.Yang jadi wakil rakyat pun pok cik pok cik...bukannya abang2.Lebeh baik selesaikan hal setempat.Ntah le aku pun tak tahu cam ne leh okey,may b ada kne mengena dengan tuneup utility kot yang baru aku pasang.Hehe andaian aku la...hurm pape pun masalah ni kene selesaikan jugak.

wakil rakyat? pergh. tu lagi lama mesalah nk selesai. ntah2 pengarah TM yg datang bukan wakil dieworg :lol: .

pepehal, ari ni ari ahad. doomsday utk TM! :wacko:

korg dah wat aduan x? aku dah wat 5 aduan and still waitin 4 da result.

huhu. da call tm melalui TM. ari ni die check wayering rumah. die gantikan modem ngan wayar yg baru utk wayering (esok pasang). kalo dah ok ni, aku tarek balek la kata2 hitam aku ni. hehe

ari ni internet kat sek aku lak xleh nk connect..asalnya pykit tu ari jumaat pagi 2 ok time nak t/hari tiba2 putus..aku try connect xmhu jgk last2 ttp modem ngn router aku pastu dlm pkl2.30ptg aku try lag skli ok lak..dlm 1jam tiba2 putus2..connect2 xleh aku hangin aku biarkn la..ari ni pagi2 try lag sekali pn xleh aku dah hangin aku call center..ade dia ckp nak reset kena lebih kurang 9jam lebih.dia igt aku bodoh ke..benda tu reset kat center kejap je..coz dia ckp line aku ok xde masalah mgkin ade hang kat talian :blink: pelik2 dia ckp mcm tu,aku bengang aku ckp tiba2 dah ok je...pastu aku p kat center area tmpt aku bhagian teknikal aku ckp tlg reset leh xcoz ade problem xconnect..dia pn dtg kat kat sek aku cek2 pun xleh jgk myudah dia suruh center kat kL reset dlm 2 ke 3 minit tu dah ok dah....smpi la skrg..ape mcm korang ade kena mcm aku x ari ni paling myakitkan ati aku pasal streamyx... :angry:

huhu. technician TM datang umah aku, ganti modem + wayer yg rosak(kt bahagian mane tah). and still, prob ni sama gak. pastu TM kate die nk kol dulu nk bagi konpom dulu pe mesalah die. plus, die kate, area aku skrang ni ade mesalah line la. dieworg pon x taw pape

tu la akibat xde pesaing untuk bersaing.

huhu. technician TM datang umah aku, ganti modem + wayer yg rosak(kt bahagian mane tah). and still, prob ni sama gak. pastu TM kate die nk kol dulu nk bagi konpom dulu pe mesalah die. plus, die kate, area aku skrang ni ade mesalah line la. dieworg pon x taw pape

tu la akibat xde pesaing untuk bersaing.

aku dh agak ape Tm ckp kat ko..ape la nasib kita sbg rakyat ye...Coz aku pn dah trkena mcm ko jgk

Edited by izam_vespa

Huhu malam ni terjadi lagi perkara yang aku tak suka sangat,DC......sejam da 2x DC.

you're very lucky..

aku punyer selang 10-30 minit mesti dc..paling kerap kalu 'heavy' online (gaming)

nak connect semula kena tunggu sekurang2 seminit (minimum)

**buang karan jer komplen.. nak x nak terpaksa pakai..

setengah area servis tip top..

certain area plak servis tok tek..berjanggut tunggu.. hahaha

you're very lucky..

aku punyer selang 10-30 minit mesti dc..paling kerap kalu 'heavy' online (gaming)

nak connect semula kena tunggu sekurang2 seminit (minimum)

**buang karan jer komplen.. nak x nak terpaksa pakai..

setengah area servis tip top..

certain area plak servis tok tek..berjanggut tunggu.. hahaha

lebig kurang jer problem ko ngn aku...!! heheheh

huhu. internet aku da ok siket tpi ade satu bende iaitu TELEFON! ari die datang, check wayering (skali lagi) pastu tukar lagi satu modem. modem yg die tukar tuh dah la ssah nk bace die nye DSL, PWR, PPP

btw, try la x pkai tepon umah. wait for 1 day pastu esk tenet ko ok. tpi ingat, xde tepon.

lagi satu, TM rekomen pkai Celcom Broadband wireless.

Yeke patutlah aritu tepon umah aku lupa nak sambung balik,line ok je.. semalam aku sambung balik,da problm.Malam ni tak tahu lagi problem ke tidak,td kul 7 da DC skali...Apsal jadi cam tu?kalu masih dalam kontrak lg macam ne?tp broadband cam tak selaju streamyx je..

lor. wat pe nk repot UMNO? pastu mula lah janji2 angin dieworg :lol: . abis, nk wat camne. dieworg sume ni krajaan. kite pon keje ngan krajaan kan?

apa la....sampai politik pun ko bawa kat sini????Aku tau la sekarang pilihanraya....janganla sampai sini pun nak men politik...apa la...JGN Tanya aku nie Umno ker,Pas ker,keadilan ker...atau etc....sbb aku nie muda lg...hahha...tp leceh la...kitaorang nak berforum pun susah...Sana la nak berforum campur ngan politik...

Sori yer brader....Aku bukan Org Politik mcm ko.....

Aku xda masalah internet pun....ok jer...Maybe tengok tempat ler....Keja TM nie bukannyer senang....Kita kena paham gak...

apa la....sampai politik pun ko bawa kat sini????Aku tau la sekarang pilihanraya....janganla sampai sini pun nak men politik...apa la...JGN Tanya aku nie Umno ker,Pas ker,keadilan ker...atau etc....sbb aku nie muda lg...hahha...tp leceh la...kitaorang nak berforum pun susah...Sana la nak berforum campur ngan politik...

Sori yer brader....Aku bukan Org Politik mcm ko.....

Aku xda masalah internet pun....ok jer...Maybe tengok tempat ler....Keja TM nie bukannyer senang....Kita kena paham gak...

woop! sori bang! :lol:

kebanyakan nye mesalah telepon umah kot. atau wayer x psang dengan betul mengakibatkan konflik diantara tenet and tepon. just me guess :huh:

woop! sori bang! :lol:

kebanyakan nye mesalah telepon umah kot. atau wayer x psang dengan betul mengakibatkan konflik diantara tenet and tepon. just me guess :huh:

yer aku rasa yang ko ckp sebelum nie betul gak....TM xda saingan jadi susah sikit...kira bersaing sorang2...mungkin sbb tu servis pun kureng sikit...kalu mcm celcom,digi dan maxis tu lain la...promosi pun bersaing2 jadi perkhidmatan pun ada la meningkat...

dats rite e_peace! skrang digi, maxis and celcom hangat ngan promosi dieworg mesej free la, kadar berbual lama la. TM? ade satu je pastu pelanggan die dah la berlambak. nk layan dalam satu masa susah gak

now, mesalah aku still not solved. x gune tepon itu pown tenet slow. bunguks tul la

Tadi lepas aku balik keje terus aku call TM tanya pasal masalah aku,borak punya borak cakap pasal masalah last2 die kata nak reset kat server die.Ni aku ngah test....n result die?sebelum aku call TM aku test speedometr dan paling tinggi aku dapat 120kbps,lepas reset speed yang terbaru aku dapat lebih drpada 400>kbps.Line aku tak pasti lagi putus ke tidak..aku nak test.Rasa ada peningkatan la...Tentang layanan?baik...walaupun aku basuh orang TM dengan ayat panas dan tajam.Tulah keputusannya...

p/s : Korang gune cfospeed...gerenti ber+ laju tenet korang :)

Laju la puulook.....

Edited by ogGY

salam, saya ni minat gak main game. leh bagi tak laman web ape yg boleh saya masuk untuk download game2 online ni. harap awk dpt membantu k

Edited by imma

salam, saya ni minat gak main game. leh bagi tak laman web ape yg boleh saya masuk untuk download game2 online ni. harap awk dpt membantu k

bleh pergi dekat sni main la sampai puas...

fuhh..td ade kontraktor TM datang kedai baru aku utk pasang kabel telefon... aku tanya dia nape tenet kedai lama aku selalu sgt putus2..ade kaitan ke ngn kabel telefon tu... dia ckp memang ade kaitan... pastu aku suruh dia dtg cek nanti... aku nk tgk ape hasilnya... ehehhe