Jump to content
cermin

mana hd lagi bagus??

Recommended Posts

aku beli maxtor la...

kawan aku beli 2-3 bulan dulu sebelum aku harga sama tapi dapat 2MB punya...

kat parit raja...ada satu spot aje kedai pc masa tu, skang dah tambah lagi kot...mmg dia stock maxtor aje, takde box pun, tak tau la skarang dia jual brand apa pulak...aku pun buat2 kamceng dgn tokei dia, beborak pjg skit...tu 6 bulan lepas la, tak penah aku usha lagi...nanti nak angkat sistem baru, maybe aku pegi sana balik...

aku update lagi pengalaman aku...

mulai hari ni, akuk sumpah xkan beli lagi HD maxtor. hard disk paling teruk penah aku jumpa.

dulu dah kene skali, 80GB maxtor xbleh detect, wlupun baru beli. aku sabar je...

dan malam tadi, ntah apa sebab pun aku xtau, tgh menaip assignment, HD bunyi 'tik' sekali. senyap je. pastu komp aku hang. aku restart balik. smbil reboot tu pun, bunyi jugak 'tik'. patu ada kuar bnyk 'tanda soal' blinking kt screen. xbleh logon windows. aku off computer. on balik, buat scandisk. sangkut lagi.

aku habis bengang, aku try format balik HD, nk reinstall balik windows. tup-tup, hard disk damaged! sial!

dgn aku xtau apa punca, HD maxtor 80GB 7200 RPM terus berakhir riwayatnya. sesapa yg tau masalahnye, tolong la bgtau.

dah, aku xkan beli lagi maxtor. skg aku pakai balik HD seagate 10GB comp lama aku, yg dah berusia lebih 8 tahun. masih ok dan laju, wlupun 5400 RPM. aku nk ngurat Seagate pulak lpas ni, dan xkan sekali-kali kembali kpd maxtor... maxtor suckxxx!!!

hello lanun...

aku pun penah kene cam ko gak...

maxtor 40g aku dulu pun takleh detect mase aku tgh main game...

tengah main game pc aku hang... aku boot.... pastu dia tulis kat bios no primary detected...

dah lama aku tau yg maxtor ni suckss...

apepun2 buatla bersabar ok... tapi kesian lak kat ko yg tgh menaip assignment ni... isk isk

malang tul la korang..

aku setakat ni takde masalah dengan HDD maxtor..dari aku beli taun 2001 sampai aku tolak taun lepas(2 taun ade la) masih lagi sehat HDD tu..

tak kira la brand ape pun HDD ni sangat sensitif..kalau pandai jaga insyaAllah panjang la umur dia..

tapi kalau baru yg dpt..pasang2 kat umah tak jln tu mmg malang la..

mungkin ade slack mase proses penghantaran..ataupun mase pejalanan balik dari kedai tu sendiri..cara handling masa kita nak masukkan kat PC..cara kita pegang(ESD)..dll.

Ha'ah aku pon takda problem pakai Maxtor ni. Aku ada 3 bijik: 20GB & 40GB(dua bijik). Semua OK ja... yg lagi satu 40GB tu aku bikin external HDD. Tapi problem cam lanun tu terjadi kat HDD WD aku... masa tu aku tgk movie suddenly PC restart pastu keluar error msg then restart, error msg then again restart. Last² aku format langsung OK.

aik lagik satuh 40gb ko bikin external..huh asalnya internal ker.. atau ko mod jadik ext..? huhuh..bior betul..klo ko main letak kt luar jerk konon² ext tuh mmg lorr...jadik hang... x derk protection lgsung....

Isk bukan ler... HDD tu asal dia mmg internal tapi aku dah letak dia dlm HDD casing buat dia jadi USB 2. So jadi lah external hehehe. Apa maksud ko 'x derk protection lgsung'?

mungkin maxtor korang dapat tu mmg jenis tak elok...aku rasa dia tak check quality abis masa kuar dari kilang...

mmg kalau bunyik 'tik' tu tanda2 nak jahanam...tapi mungkin jugak sebab power failure (pow ke hdd aje yg fail, yg lain still OK)...ataupun dah ada fizikal damage kat disk surface...cepat2 la backup pastu mintak tukar...

tapi 3 bijik + 2 bijik member aku punya cap maxtor takde pun problem...dah bertahun-tahun aku buat main cabut2 still OK lagi...problem2 macam korang bukan korang aje kena...aku dah banyak kali jugak kena, bukan hd maxtor aje, wd pun banyak prob, seagate lama pun sama (seagate baru aku tak penah test)...paling critical cuma kena kat hdd fujitsu aku (pin dlm jatuh-> disk rosak abis), yg lain still boleh survive...hd hitachi aku dari tahun 98 1.9GB pun still boleh jalan cuma dah melampau sangat bad sector dia (byk sangat benda haram kot)...

paling banyak prob mmg aku jumpa kat maxtor sbb suma org yg aku jumpa banyak pakai maxtor...tapi percent kerosakan utk suma jenis hd aku rasa sama aje...

maybe aku beli brand lain pulak lepas ni utk sistem baru aku, sape tau sata hd mana yang OK...kalau maxtor lagi murah, terpaksa aku beli maxtor jugak (aku carik yg murah aje)...

tapi 3 bijik + 2 bijik member aku punya cap maxtor takde pun problem...dah bertahun-tahun aku buat main cabut2 still OK lagi...problem2 macam korang bukan korang aje kena...aku dah banyak kali jugak kena, bukan hd maxtor aje, wd pun banyak prob, seagate lama pun sama (seagate baru aku tak penah test)...paling critical cuma kena kat hdd fujitsu aku (pin dlm jatuh-> disk rosak abis), yg lain still boleh survive...hd hitachi aku dari tahun 98 1.9GB pun still boleh jalan cuma dah melampau sangat bad sector dia (byk sangat benda haram kot)...

paling banyak prob mmg aku jumpa kat maxtor sbb suma org yg aku jumpa banyak pakai maxtor...tapi percent kerosakan utk suma jenis hd aku rasa sama aje...

hahaha... banyak sangat benda haram pun bleh rosak ker?

tapi nak betul pun leh gak... sume hd aku yg rosak sebelum ni mesti ade benda haram tu

kat perut dia...

aku rasela ni balasan tuhan la sad.gif

jadi sekarang... aku patut mereject hd maxtor la ni...

sekarang tinggal antara 2 competitors... mana satu la yg menawan kalbu...

ade cadangan lain tak?

Ni pendapat peribadi aku jer, aku nengok kat rak buku aku ada 3 hard disk yang dah kong sumernye brand Maxtor. Ape rosaknye? ape lagi kalau bukan bad sector. Ramai jugak yang cadangkan soh beli Maxtor (kononnya bagus) tapi macam aku kate tadi la, skang tiga-tiga buat perhiasan (kengkadang buat lapik buku). Serik dah aku ngan Maxtor ni.

Apa apa pun Seagate Medalist aku gak yang tahan lame.. hehehe biggrin.gif

cermin

xpayah tunggu2 dan pikir lagi, ko dh tgk bnyk pengalaman org, pengalaman aku jugak. so xpayah pikir pasal maxtor lagi dah. ambik je Seagate Baracuda. aku lepas ni logo maxtor pun aku xnak tgk. aku nk usha Seagate plak...

dhla Seagate lgi murah bbnding dgn maxtor, lagi tahan lasak. so, jgn buang duit beli maxtor. maxtor suckxxx!!! <--- nih geram xabih lagi ni dgn HD maxtor aku yg rosak tu...

barang perhiasan terbaru aku...fujitsu limited 20GB...

baru pagi tadi apply...

nampaknye setakat ni takde lagi hd yg betul2 boleh dipercayaikan...

ermmm kepala bingung nak pilih..

asal kat malaysia ade 3 brand tu je ha... aku tengok kt amerika ade banyak brand lain

ade kangaruu la...ntah ape tah cool.gif

huishh..raptor?? bukan la..mampus aku nak angkat raptor 250g....mau nye makan semut aku pas nih..SATA biasa ler..

hahha biggrin.gif makan semut....

pasni lipas pun ko makan gak kot

Bagi aku semua hdd adalah bagus . yang penting bkn pada hdd tapi pada user tu sendiri . kalau user tu dah anggap hdd ni mcm cd-burner , mmg le dia akan di burn .... biggrin.gif semua manufacturer ade keunikan tersendiri utk promote dia nyer product .

Maxtor mmg senyap bile run , tapi less protection especially kat hdd tu sendiri .. terdedah ...Kalau Seagate plak memang full protection , cuma agak noisy bile running . WD lebey kurang seagate . Tapi skrang ni aku byk ngk org guna WD tak tau kenapa ... PETA !!! ape yg besh guna WD ???

setuju 100%

kalau taknak hard disk cepat rosak kurengkan la bermain game.

----------

cermin, rajinnye aku nengok ko mengePOST. bawak bawak ler berehat biggrin.gif

salam.. elop...

ui.. main game sokmo leh wat hdd kong ke?? aku nak berenti laa main game... hehehe

berbalik kpd topik nih, aku penah pakai seagate, maxtor ngan wd..

seagate aku tu, 13gb [dkt 5 taun] skrg nih elok lagi.. tapi dah kat member aku laa...

maxtor 20gb [3 taun lebih] baru last month memberi tanda tanda cam nak kong... kekadang board aku + board lelain detect SMART error.. tapi nih elok balik... tapi ntah aaa.. aku tak berapa nak yakin skrg nih.. siap aritu takleh masuk window... siap berbunyi bunyi.. tapi nih elok lak leh access..

wd plak.. yang 20gb tu okeh lagik kot... member aku pakai skrg nih tadak bising apa pon... tapi wd aku yang 80gb aku baru pakai tak sampai 4 bulan... kong... tapi ntah aa.. maybe isolated case kot... tapi untung laa sbb leh one to one tukar... kalu kene rma 2-3 minggu senak gak takleh on pc..

bagi aku laa... apa apa brand pon jadik... kalau kedai tu kasik hdd yang leh one to one exchange tapi kene tambah dlm rm10, aku prefer yang gitu... bak kata satu budak kat kedai mana ntah di lowyat..."rm10 mcm amik insuran laa.. kalau rusak leh tukar trus... kalau tak rusak syukurlaa"

... okelah... tu pendapat aku