Jump to content
shah_irb

Visa Atau Mastercard?

Recommended Posts

Salam..

Aku plan nak apply credit card.

Nak tanya la kepada yang pakar, yang mana satu patut aku pilih Visa atau Mastercard untuk guna di Malaysia sahaja...

Ye di bahagian arcade ni kita ade permainan mastercard dan visa, baru je release game ni. Ko boleh pilih game arcade mane yang ko nak sama ada visa atau mastercard. Dua2 game ni leh pakai kat Mesia

giler la lu

saya ingat ini topik ada orang pakai visa atau mastercard buat bayar main arcade

sya tak kisah visa/marstercard.. yg penting sya suke supliment card.. :lol: . ade sape2 yg sudi offer..? :lol:

Dua2 baik,takut sipemakai je tak boleh kontrol ..nampak N73 sambar,nampak laptop sambar dan akhir sekali menanggung hutang yang diluar kemampuan..OK,yang pandai berjimat applay kedua2 sekali. :lol:

Edited by znnet05

kalau di malaysia dua-dua widely accepted...

but benda yang kita kena tahu mana bank yang issue card tu...apa benefit sebagai cardholder......bila dan berapa interest dikenakan...berapa point diorang kasi kalau kita guna (benda ni diffrent dari bank ke bank)... benda ni yang kita kena ambil perhatian....

cth certain bank (normally foreign bank) cawangan dia tak banyak so bila nak bayar kena guna check...wang pos..etc....So cadangan aku kalau nak guna cc guna bank tempatan cth kalau ada Hong Leong bank account apply cc Hong leong bank sebab kita boleh bayar online macam tu juga kalau ada maybank apply cc maybank sebab boleh bayar via maybank2u..why aku cakap macam ni..dulu aku ada pakai card bank foreign ...statement lambat sampai..bila sampai lagi dua hari nak due..so aku guna check bayar memalui pos...then next month,,aku tengok ada interest sebab lambat bayar sebab surat lambat sampai dan check ambil masa untuk clear...

dari segi penggunaan...bergantung pada pengguna...first time user mamang seronok guna CC ni...:) BTW guna cara berhemah kalau tak parah...aku guna bila perlu sahaja itu pun aku pastikan ada duit secukupnya untuk buat full payment..Satu lagi seboleh-bolehnya elakkan guna card credit untuk buat CASH ADVANCE.....perggg interest dia memang tinggi......cuba cari sumber lain untuk cash...kalau nak buat cash advance jika tiada pilihan dan betul-betul perlu......dari segi bayaran...sebolehnya-boleh bayar full dalam tempoh 14 hari...kalau nak bayar secara sikit-sikit elakkan bayar minimum 5% sebab nanti hutang tak habis-habis....kalau tak bayar full buat 50% ke supaya cepat habis....

lawakk giler soklan ni

tak penah plak aku terfikir ada org tanya soklan mcm ni pastu post kat ruangan Arcade :P

VISA vs MasterCard?.. bunyi mcm besh, klau aku pkai, sure tak leh control

nak nyer nampak GC latest2, confirm kena bismillah slalu.. :lol::lol:

tengkiu la everybody, mmg aku tgh isi borang apply kredit card pun... tinggal part plg atas tu je tak isi lagi, either mastercard or visa. cam tau2 je korang aku nak apply kredit card baru...heheee...

aku pun pakai kredit kad.. 3 ade.. visa, master and amex.. tapi selepas di adivice oleh member, aku stick pada mastercard aje..

Hehe..

memang kene kontrol perbelanjaan.. kalo tak.. parah2.. and elakkan bayar minimum payment..bayar sebanyak yang boleh..

p/s: bagus untuk monthly installment beli laptop and so on..

lagi satu, hati hati kalau nak guna credit card tu kat internet

pastikan ko pakai komputer sendiri dan pastikan takder spyware ke apa ke. firewall jugak mana le tau ada org pandai menggodam. paling selamat disable cookies le. dan jangan bagi remember password

aku ada baca iklan kat public bank psal debit card . support visa

walaupon public bank, dia support utk bli barang atleast online.

tak kisah malaysian @ global items. aku tak sure plak camne using dia

tp yg aku tau dia tade installement monthly, meaning kene bayar tiap2 bulan

sbb debit card ni umpama prepaid card. tak perlu fikir psal interest yg kene bayar kepada bank

minimum amount plak Rm25 shj.

even public bank plak ada kasi interest dpd setiap nilai yg kita bli barang pada kadar 0.5% utk setiap kali

pembelian.

aku pon tak brani ckp panjang sbb takut aku salah info. so aku rase lebey baik ko try view nih

http://www.pbebank.com.my/en/en_content/pe...s/content6.html

:) yg membantu :)

Edited by xdeafzx

Salam.. :rolleyes:

OK..pd kebiasaannya pihak bank akn bagi keduanya (Master N Visa)..depend pd ko nk pakai yg mane1..@ ko boleh terminate salah satu bile2..Atau ko blh pakai keduanya.Aku skang ni pn pakai kdt kad jgk..semua bank pn aku ade..Hahahah..ps aku dlm byk2 kdt kad..better ko pakai HSBC Visa coz dia 'World local bank' tul x?lg 1 sbb dia punyer servis mmg besh. Cthnya bile ko purchase brg yg lbh dr rm500, dia akn call ko da spot untuk kompomkan bhwasanya kad2 mmg ko yg pakai..means for security reason laa..kalau bank lain Xde pn...!!! aku tau sbb aku pakai berbelas kad..dan ko jgk kne hati2 dgn T&C coz ade yg kate 'Free For Life' tp dgn syarat ko kne pakai certain amount setiap bulan selama setahun barula ko blh dapat Free 4 life2..kalau yg ade annual fee plak maksudnya ko pakai ke,xpakai ke..dia tetap ade FEE tuh..depend atas benk nk caj brape rm.. :blush:

Kalau debit kad pulak function dia same je mcm bankcard..bape byk yg kite boleh guna terpulang pd ko nak masukkan bape rm..kalu ko ade topup rm500, rm500 jerla yg ko blh guna..kalu rm100, rm100 jela...

kalu AMEX a.k.a American express ni biasenye org yg kaye je yg pakai coz ko byr semua yg ko pakai sekaligus sepanjang bulan yg ko pakai..kalu bln tu ko pakai rm5000, ko kene byar rm5000 jgk ms wat payment..huhu..begitula seterusnya.. :lol:

Sape2 yg nak tanye ape2 psl kdt kad/ apply kad blh PM/YM aku [email protected] :rolleyes:

Visa atau Mastercard takde beza, kedua-duanya cuma network. Macam tasek cakap, widely accepted.

Yang buat bezanya adalah bank mana yang keluarkan card tu.

Saat paling mencabar iman bila tangan asyik menggigil untuk dapatkan cash, so elakkan la cash advance.

P/S: Jangan binasakan hidup anda dengan hutang. :lol:

yup kat retail... org bank ni pn pandai jgk..dah byk x aku potong kad..tup2 hujung bulan tetibe smpai plak kad baru..ampeh..kalau dh ade kt tgn mstilah gatal je tgn nk swipe tul x??? :ph34r: