Jump to content
Sign in to follow this  
Meister. Example010

Betulkah Video Ini

Recommended Posts

mana nak d/load ek entiti Indon nih masih tercari2 nak d/load kat mana xpenah lagi aku tgk padahal dah ramai tgk..hurmmm

Ya .. akhirnya dapat jugak aku video entiti 2 nih kat YouTube ... so betul ke tidak ek? Bukti-bukti yang mengatakan betul dan juga tidak?

Part 1 : http://www.youtube.com/watch?v=SljLN5ZlYnQ...ted&search=

Part 2 : http://www.youtube.com/watch?v=gN_hfKMXFI0...ted&search=

Part 3 : http://www.youtube.com/watch?v=FYbl4CK12dE...ted&search= Menarik nih .. hehehe

Part 4 : http://www.youtube.com/watch?v=Uw1vG9zfPeA...ted&search=

Gambar pompuan tu Teressa .... hihihih...

yang ni pun takut juga ...

misteri kereta hilang di kabus ..

siot tol.. terkena aku... aku ingt antu betul..

korang tengok video nih... lagi seram giler

lagi la lwak.. tengah berkempen semangat2.. gigi tercabut.. hakhak..kuikui.. lawak..

Ya .. akhirnya dapat jugak aku video entiti 2 nih kat YouTube ... so betul ke tidak ek? Bukti-bukti yang mengatakan betul dan juga tidak?

Part 1 : http://www.youtube.com/watch?v=SljLN5ZlYnQ...ted&search=

Part 2 : http://www.youtube.com/watch?v=gN_hfKMXFI0...ted&search=

Part 3 : http://www.youtube.com/watch?v=FYbl4CK12dE...ted&search= Menarik nih .. hehehe

Part 4 : http://www.youtube.com/watch?v=Uw1vG9zfPeA...ted&search=

betul ke pocong tu.. berani die zoom antu tu..

Edited by Meister. Example010

yang ni pun takut juga ...

misteri kereta hilang di kabus ..

nasib baik aku tgk siang.... perut tgh lapar pulak, rasa hantu tu aku nak makan jer

korang tengok video nih... lagi seram giler

lawak la hehehe gelak aku :lol: ( sambil perut ku berbunyi)

sapa tau translate, cuba translate menda ni apa dia tulis

warghhahahahahahaha... lawok tul....

nasib tak ketawa sampai luruh gigi

Erk .. ape yang ditulis dalam tuh .. tidak kufaham bahasa itu .. translation please ..

betul ke pocong tu.. berani die zoom antu tu..

Ya ya ... tu yang jadi pertanyaan .. betul ke? Siap ade pendinding tu .. leh datang dekat ..

betul ke dia gi tgk pocong tuh dekat2 huhuhu mcm tipooo je...

pastu ada lak antu pokok part masa bomoh dok bakar colok kat tepi pokok tuh..antu bole lak tetiba dtg sebelah bomoh tuh pastu ntah mcm mana ramai lak yg pengsan tapi cameraman tuh haram x pengsan..

ntah mcm mana ramai lak yg pengsan tapi cameraman tuh haram x pengsan..

cameraman paling power. haha

antu pn x prsn kt cameraman kot..tu pasal die x kaco cameraman

Assalamualaikum..

Saya melihat2 video2 di youtube dan telah menonton satu video rakaman tentang kisah di mana tiga remaja telah mengalami kemalangan di mana setelah mengambil seorang wanita di tepi jalan. Rakaman tersebut dibuat oleh salah seorang dari mangsa kemalangan yang duduk di seat belakang.. dan wanita yang mereka kutip tepi jalan itu adalah Teresa Fidalgo yg mati di tempat mereka kemalangan pada tahun 1983.. adakah benar video ini..

http://www.youtube.com/watch?v=bh7xBFKwanU

Oh, akhirnya sampai ke sini juga video tersebut ya. :lol:

Video ini telah dihasilkan oleh seorang pengarah bernama David Rebordao sebagai 'trailer' untuk filem seramnya. Ya, klip tersebut adalah lakonan semata-mata. Ia disebarkan ke internet dan David Rebordao sendiri sengaja membiarkan video tersebut berlegar-legar dan didebatkan oleh komuniti internet. Beliau sendiri memilih untuk mendiamkan diri tanpa memberi apa-apa penjelasan. Tujuannya adalah untuk menghasilkan satu bentuk 'hype' sekaligus memberi promosi terhadap hasil kerja rakamnya. Kini, segalanya telah dijelaskan dalam websitenya (dalam bahasa Portugis), filem tersebut berjudul A Curva dan dijual dalam bentuk DVD :lol:

Sedikit terjemahan dalam website tersebut:

Welcome!

My name is David Rebordão and I am the author and producer of the short film “A Curvaâ€. After months of speculation, stuffed of fantastic theories about the film, the moment of the revelation arrives.

This website was created for you to know all the truth about the facts that gave rise to the most watched Portuguese short film of all time. Despite of several versions of the film that exist of for free download by available to all cybernauts, in this website you can acquire the complete version with twelve minutes of duration in DVD.

The DVD brings also an interview where I am going to relate all the trial of creation, my reactions about the spread of the film all around the world, the several forums that were created to talk about of the film, and to all the stories that were created from the imagination of the cybernauts. I also reveal the strategy that was behind the creation of the film, always with the objective of calling attention of the public for the others projects that are being developed.

I am going make movies for people; movies that can amuse

Berikut adalah dialog pelakon semasa babak mereka bertemu dengan 'hantu' di tepi jalan itu (dialog ini mengandungi kata-kata kesat):

Tiago: Look. What if you turn off the camera and pay more attention to the road.

David: F*ck! Isn't it nice!? Isn't it nice, later to see this sh*t!? * Is someone there?

Tiago: It's my neighbor

David: Neighbor!?

Tiago: I'm joking, I'm joking.

Tânia Don't joke.

Tiago: I'm going to stop. She is alone.

Tânia Are you stupid or what!? Move on Tiago.

Tiago: She is alone. I's kind of strange, or what!?

Tânia And what do I have to do with that? Listen!

David: Let her come, let her come. She can be nice.

Tiago: Good evening!

David: Hi!

Teresa: Can I get a lift?

David: Where to?

Teresa: There ahead.

David: Ok. Come in. Tiago, it's you car. ... So? Are you ok? So, are you ok?

Tiago: Going to Sintra?

Teresa: I'm going there, ahead.

David: Ok. So what are you doing here so late? ... What are you doing here so late?

Tiago: She can be upset with the camera, David. Turn it off.

David: It's better to turn that sh*t off.

Tiago: But did it happened anything? What's your name, we don't know your name.

Teresa: Teresa.

Tiago: Did it happened anything... back there? You have that sh*t on again, don't you!? Turn it off!

Tânia Ei, David! Are you sure that you are ok? Do you want to drink anything? We have water. We have water, do you want to drink anything?

Tiago: ...

Tânia I'm trying to understand what is happening!

David: Say what happened... what is so...

Teresa: Can you see that spot there?

David: Yes.

Teresa: See that spot there? That's where I had the accident ... and died.

Dialog penuh : http://coelho.homeip.net/articles/sintra_mith.htm

Wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/White_Lady_%28ghost%29

Maaf kerana keterlanjuran 'spoiler' ini ya :lol:

Sebenarnya video sama macam konsep cerita Blair witch project

so diorang try create cerita tu macam real...cth guna kamera video biasa....dialog bersahaja.....sama macam cerita blair with project....

Aku tak suka kate ni,..tapi baik jangan layan video2 hatu ni..semua tu merosakkan akidah jer..tak kira lah hantu indon malaysia..omputih..tu semua benda tak betul..masakan benda ghaib ni patut divideokan..apa tujuan?..ingat boleh insafkan orang ker....

aku percaya hantu..gak..tapi takla minat cam korank..pelik seh..

entiti indon..tak lebih daripada cerita sesat jer bagi aku...

Aku tak suka kate ni,..tapi baik jangan layan video2 hatu ni..semua tu merosakkan akidah jer..tak kira lah hantu indon malaysia..omputih..tu semua benda tak betul..masakan benda ghaib ni patut divideokan..apa tujuan?..ingat boleh insafkan orang ker....

aku percaya hantu..gak..tapi takla minat cam korank..pelik seh..

entiti indon..tak lebih daripada cerita sesat jer bagi aku...

adusss.. kitorang nak sronok2 la.. bukan serius sgt.. bentu antu ni mmg wujud.. tapi, ikut pendapat aku antu ni jelmaan jin.. aku tak setuju indon tu cakap antu tu arwah sebab tiap org mati tengah mngadap munkar nankir kat alam barzagh.. mane sempat nak layan tok-tok bomoh tu..

cameraman paling power. haha

antu pn x prsn kt cameraman kot..tu pasal die x kaco cameraman

Tu aku pelik gak tuh .. cameraman paling power .. yang orang utama dia sume dah habis terkulai .. pandai pulak tok bomoh bermain kamera yah .. :P . Anyway, last sekali video tuh .. die cakap "Jangan bermain dengan setan" lebih kurang le .. x ingat aku) .. kan kan? Muehehehhehe ...

Edited by Mr Ijan

Tu aku pelik gak tuh .. cameraman paling power .. yang orang utama dia sume dah habis terkulai .. pandai pulak tok bomoh bermain kamera yah .. :P . Anyway, last sekali video tuh .. die cakap "Jangan bermain dengan setan" lebih kurang le .. x ingat aku) .. kan kan? Muehehehhehe ...

a'ah.. die cakap camtu.. jangan maen ngan setan.. kameraman tu dah seal.. hantu takleh nampak die n kamera.. sebab tu die tak nampak kameraman.. aku rase kameraman tu mmg power sebab die yg tarik harta tu dari tanah..

a'ah.. die cakap camtu.. jangan maen ngan setan.. kameraman tu dah seal.. hantu takleh nampak die n kamera.. sebab tu die tak nampak kameraman.. aku rase kameraman tu mmg power sebab die yg tarik harta tu dari tanah..

hahaha aku rasa antu2 dlm video tuh semua kawtim baik ngan cameraman tuh,tuh pasal dia bole amik dekat baik punya hahahaha...pocong paling tipo adake bole amik dekat2 gle la tip0000...mcm muka dibuat oleh make-up artist je..

man_eisya video ko tuh betul ke mcm tip0 je...pastu ada la dak2 dlm video ko kasituh mcm dak2 skola aku je...rasa yg amik gambar tuh nama dia HADI..

Erk .. yang tarik harta tu bukan yang rambut panjang ke? Yang last sekali kena dan terkulai? Cameraman the pawwwaaa ...

man_eisya video ko tuh betul ke mcm tip0 je...pastu ada la dak2 dlm video ko kasituh mcm dak2 skola aku je...rasa yg amik gambar tuh nama dia HADI..

hahahaha,mana la aku tau tu senior aku punya keja tak kenal pun saper diaorang.... :mellow:

hahahaha,mana la aku tau tu senior aku punya keja tak kenal pun saper diaorang.... :mellow:

ye ker...bukan senior2 ko dlm video tuh semua kena buang ker hehehehe.. :lol:

Citer pasal pocong, teringat lak aku kat video clip adik aku masa join main gitar kat umah kawan dia di malam hari .. tengah sedap2 main tu tetiba dengar bunyi "Tuk tuk .. tuk tuk" cam bunyi pintu kena ketuk.. pastu kawan dia (tuan rumah) yang tengah main gitar tetiba terpegun lama x berbunyi sambil pandang ke arah dapur .. sekali lepas adik aku alih je handphone kat arah dapur ... ternampak lembaga pocong tu terhantuk2 kepala kat pintu bilik gaya macam nak masuk bilik (badan berbungkus terikat) tapi x leh... dan kendian pe lagi .. berlari anjing le dorang ke luar rumah sambil sumpah seranah (lucah lucah) .. gile seram beb masa tu .. tapi malangnya, lepas hp adik aku kena curi kat rumah sewa dia .. takde lagi video tuh dikesan .. isk isk ..

Citer pasal pocong, teringat lak aku kat video clip adik aku masa join main gitar kat umah kawan dia di malam hari .. tengah sedap2 main tu tetiba dengar bunyi "Tuk tuk .. tuk tuk" cam bunyi pintu kena ketuk.. pastu kawan dia (tuan rumah) yang tengah main gitar tetiba terpegun lama x berbunyi sambil pandang ke arah dapur .. sekali lepas adik aku alih je handphone kat arah dapur ... ternampak lembaga pocong tu terhantuk2 kepala kat pintu bilik gaya macam nak masuk bilik (badan berbungkus terikat) tapi x leh... dan kendian pe lagi .. berlari anjing le dorang ke luar rumah sambil sumpah seranah (lucah lucah) .. gile seram beb masa tu .. tapi malangnya, lepas hp adik aku kena curi kat rumah sewa dia .. takde lagi video tuh dikesan .. isk isk ..

huh!! betul ke.. pocong ni pon jelmaan jin gak kan.. jin kan leh bertukar rupe cam ape yg die nak.. jadi die tukar rupe jadi org berkain kapan la kan... fuh.. takut gak kalau jumpe cam adik ko... ntah2 yg curi hanset adik ko tuh pocong tu kot sebab taknak gamba die dirakam..

huh!! betul ke.. pocong ni pon jelmaan jin gak kan.. jin kan leh bertukar rupe cam ape yg die nak.. jadi die tukar rupe jadi org berkain kapan la kan... fuh.. takut gak kalau jumpe cam adik ko... ntah2 yg curi hanset adik ko tuh pocong tu kot sebab taknak gamba die dirakam..

Takde la .. HP tu kena curik kat rumah sewa dia .. kes polis, tapi x dapat kesan sape sebab kes pukau .. lagipun semua HP budak dalam rumah tu kena curik .. hehehhe .. kan bagus kalu pencuri tu leh uploadkan video tuh ... sekurang-kurangnya ada gak kenangan tuk lihat real versi Malaysia nye ...