Jump to content
Hackezkk

Camne Nak Hapuskan Lipas?

Recommended Posts

tu satu je..ak igt nak tangkap sume gambar lipas yg berjaya aku bunuh..hahahah....

pagi tadi ade dua eko lg..sial tol..tiap2 ari nk kne siram lipas ni

Bygon memang kuat effect dia, dulu tak silap aku kat market benda ni racun kelas 2, tak tau plak kenapa skang ni buleh jadik kelas 4, cam racun lain yang buat sembur2 nyamuk tu, kalau kena kat lipas memang lambat mati. Aku kalau bab lipas, aku memang cadang Bygon sebab menatang ni liat sket. Atau pun cam aku skang guna ada satu produk multi level (dah aku ahli, aku guna lah :D) tapi effect dia memang kuat. Cam Bygon jugak, sembur sket kejap je dah tak bergerak. Actually konsep racun serangga yang ada kat market ni menggunakan ketoksidan racun untuk membunuh serangga tu. Racun yang aku pakai, dia ada guna bahan cengkih camgitu le, benda ni dia sekat liang pernafasan serangga ni, so lipas kalau kena dia jadik lemas, dia tak lari masuk dalam celah2 atau lubang, so dia mati kat tempat terbuka (aku dah test, memang betul). Sebab tu jugak le, racun ni tak leh sembur kat udara utk bunuh nyamuk, yang tu kena guna benda lain. Lagi satu ikut pengalaman aku, bila dah sembur kat area tertentu, jarang ada lipas kat tempat sama paling kurang pun sebulan, sebab dia ada tah macam bagi kesan ketahanan kat area tu so lipas takleh idup.

hahaha...puak lipas hantar ahli diplomatik dia masuk cni..mintak si hackerzkk menghentikan massacre keatas lipas hahaha..

kesian..

umah mak aku pun byk lipas. nak kata umah kotor, mak aku tu pembersih tahap cipan... sampai ader bau lipas kat dapur.. maybe da sampai masa nak kena renovate umah kot... sebab da lebih 15 tahun dok situ.

raya ari tu, masa open ous, adik aku yg no 3 ni tak takut lipas.. aku ngan yg no 2 memang ler geli ngan lipas.. pastu ader la sekor sesat nak beraya kat umah aku tu.. adik aku yg no 3 tu tangkap la, pegang kat sesungut dia tu.. patu dok hayun2 nak takutkan kitaorang... tetiba sesungut tu putus.. melayang la lipas tu kat kepala adik aku no 2 tu.. aku plak kat belakang dia... orang tgh penuh kat hall... aku ngan adik aku aper lagi.. menjerit sampai nak giler... pastu aku lari kat adik aku no 3 tu tarik rambut dia.. hahah saper suh rambut panjang... kamiorang belasah dia cukup2.. memang kecoh giler hanya kerana seekor lipas... sekian....

spam la plak.. hehehe

selepas kemas rumah time raya hari tu

family aku berhasrat mengekalkan satu lot 'kondominium' dan satu 'theme park'

utuk masyarakat lipas

sebijik rak barang stor dalam bilik aku, dah la besar, tinggi sampai syiling lak tu

lepas tu belakang bilik aku (belakang rumah) tu jadi macam kawasan bencana, semua barang stor humban kat belakang tu

ikut hati macam nak buang je semua barang tak guna

jadi tempat pembiakan

ak pnah gak kne gigit ngn lipas mase tido..sial tol..lipan pon pnah gak...bangun2 pagi esok..tgk betis aku da blubang dua....igtkn pontianak mane gigit

assalamualaikum...

lipan pon aku kena gak 3 kali...yg tak tahan lipan bara..aduila..kena tunggu 24 jam baru reda...sementara tu azab la...

hahahaha camtu eh rasa seronok dapat laptop baru... sirap, belikan aku perangkap lipas gak ar...

Lipas tu elok ko tangkap banyak-banyak pastu goreng dengan kunyit,

macam udang goreng kunyit.

Pastu makan dengan nasi.

Nyum nyum nyum..

Best wo...

lipas bleh gigit org tak?

tataw r..boleh kot. aku penah masa tido kt bilik aku umah kat pahang, aku mimpi lawan ngan lipas besar. pastu aku terjaga. korang taw x ape aku gigit mase tu? lipas r! abis busuk mulut aku . lipas tu berkecai, abis itam baju aku kena kotor. giler ah. aku gosok gigi tataw bape kali. da r aku ni jenis geli ngan lipas. bau die x tahan maaa...

Lipas tu elok ko tangkap banyak-banyak pastu goreng dengan kunyit,

macam udang goreng kunyit.

Pastu makan dengan nasi.

Nyum nyum nyum..

Best wo...

Dari ko tangkap lipas tu pastu goreng kunyit buat penat aje,baik terus tangkap belalang kunyit..siap ada kunyit lagi tinggal nak goreng aje... :lol:

Dari ko tangkap lipas tu pastu goreng kunyit buat penat aje,baik terus tangkap belalang kunyit..siap ada kunyit lagi tinggal nak goreng aje... :lol:

garam x bubuh ke..eh, lari topic plk dah :lol:

tataw r..boleh kot. aku penah masa tido kt bilik aku umah kat pahang, aku mimpi lawan ngan lipas besar. pastu aku terjaga. korang taw x ape aku gigit mase tu? lipas r! abis busuk mulut aku . lipas tu berkecai, abis itam baju aku kena kotor. giler ah. aku gosok gigi tataw bape kali. da r aku ni jenis geli ngan lipas. bau die x tahan maaa...

Aku suka buru lipas,pastu kalau jumpa memang aku tak bagi can la sebat pakai penyapu lidi....bersepai perut...nangis la anak2 lipas tu tengok mak bapak diorang kena bunuh masa carik rezeki.. :P

thread ni aku bace lame2 leh senak perut~ :lol:

lipas ni suka tempat kotor...

dimana rumah dier.. tu lah tmpt yg kotor...

ko ader kate source dier dari tandas kan??

bersihkan selalu even nmpk bersih bersinar mcm mana pon...

lakukan semburan bygon selalu...

sumbat mana2 lubang yg x perlu (lubang lantai, diniding, atau lubang skodeng)

pasang kelambu kalo ko fed up sgt...

ps: umah aku pon byk lipas gak..

woit macam2 idea bernas la korang ni.. sakit perut aku... siap ader termakan lipas lagi... huhuhuh

pe kata ko tangkap lipas tu, pastu letak dalam balang... kumpul byk2, pastu nanti tanam derang idup2....

waaa kejam tak?? nak lagi kejam.. dah cukup satu balang, ko simpan dalam freezer ko... kasik beku.... pastu tanam.. hahahahaha egegege