Jump to content
Hackezkk

Camne Nak Hapuskan Lipas?

Recommended Posts

Abis lipas2 tu kuar keje,overtime lak tu...susah la skit TS nak bersihkan bilik dia....la ni baru dapat menamatkan riwayat lipas2 tu bersama2 zuriat mereka sekali....ahahahahaha..

hahaha ko ingat mcm tuh senang ke nak hapuskan makhluk bernama lipas..huhuhu rasanye tak..

tunggu la di panggil 2nd wave n 3rd wave..dimana ada makanan utk sang lipas disitu la dia akan bertapa...

Kalau ko nak amik kira keturunan encik lipas tu sekali,memang tak terhapus la.Kira untuk first round ni,segelintir mereka2 itu dah terhapus la...kalau diorang nak bawak batalion yang lagi besar standby Rikses 2-3 tin.. :P

aku kekadang malas nak sembur lipas nih sebab bile kite sembur dia..nanti dia dah pening2 lalat mula la berak bersepah2

kalu pijak lagi la..geli seih kuar lendir2 eeeeee...biorkan aja..kalo bengang baru sembur

Kalau biar kang dia naik atas katil merayap2 kat mulut lak nanti kang... :lol:

Kalau aku,memang aku akan carik abis-abisan la.Guna penyapu lidi,jumpe aku tibai jumpa aku tibai...tak selamat waris2 diaorang ahahaha..

tula pasal..ade skali anak lipas masuk idung aku..ssial btol..smlm aku tido sgaje x bkak kipas...pastu..tibe2 terdgr natang tu gerak2..ak bkak lampu..amik baygon.trus spray..mampos..ade 3-4 kali gak aku bangun smlm..LOL...7 eko mampos

assalamualaikum...

peh lipas masuk idung :blink: kuang hajo sungguh..patut la mata ko kelip2 ye? :D tahan marah agaknya..

ko ckp legasi tu dtg dari bilik air kan? ko tgk la punca dia...mungkin lubang buang air kat lantai tu kot..

itula pasal.....tensen btoll...dah dkat 20 eko kot??

smlm mase aku kemas2 gile banyak telur dier...siot jek...ade dlm 6 telur kot..aku vacum sume sedut..hokhokhok...smlm aku tgh tgk cite..tutup lampu..tibe2 ade satu bapak lipas terbang hinggap kat kaki aku..siot je..seb bek da prepare bygon kat tepi katil aku..kiok tros..hokhokhok....

dahler lantai aku jenis parque kayu...xnmpk sgt...nmpk mcm kaler lipas :P

smlm aku siap tutup pintu aku kat bwh tu dgn dua kain buruk..xnk kasi lubang ade..nanti makin ramai lipas dari bilik air dtg berhijrah masuk ke blik aku yg best ini...hahaha

malam ni aku akan terus memburu lipas..hokhokhok...

lipas dlm blik aku byk tol..sial tol..dkat ngn toilet...natang tu datang dari lubang toilet...huhuhuhu

camne nk hapuskan??aku ltak ubat gegat tak mampos2 natang nie

ish..topik nih pon ader eh..aku geli+takut tahap karma giler2 ngan lipas nih..bilik hang nih bersepah sgt ker?meh aku kongsi pengalaman aku lah..dulu bilik air kat umah aku tuh melambak giler lipas..pas kol 10 mlm jer mmg aku xkan msk bilik air lah..peh...

cmner aku settle kan?ko kena renovate bilik air ko tuh..bilik air kat umah aku tuh kitaorg tukar kepada tandas duduk lah..pas2 baru xder lipas..sekor pon xjmpa dah..x tau lah klu lipas kat umah ko byk giler thp karma lah kan..

p/s: untuk pengetahuan ko lah kan..sekali jer lipas nih dah ader kat c2, dia akan ader smpi bila2..cuma mgkn bolh kurgkan kuantiti dia jer.. :lol:

hahaha tuh la aku ckp sang lipas xkan mengalah dia akan bertapa kat situ..

weih hackerzkk ko cari la sarang dia kalo dari lubang jamban ko..xleh den nak ckp pape..buek la renovation mcm baby_garl ckp tuh... kalo lubang saluran air..apa lagi ko tutup la ngan baldi penuh air bile malam..kasi dia x kuar dari situ..

Guna tandas duduk memang melenyapkan peluang encik lipas tu nak keluar la...aku pun tak tau kenapa.Kalau guna tandas cangkung ni memang la bergembira sakan dia...takpun kat mangkuk tandas tu boh Harpic ke atau Toilet Duck...

aku selalu kene, sebab depan pintu bilik aku bebetul pintu tandas... so makhlok2 tu selalu melawat bilik aku la

sekarang, aku amik getah tebal (0.5cm ok la)

pastu pakukan bawah pintu, dan tutup pintu... tak masuk punya

kalau tandas cangkung aku selalu wat camni

aku amik satu botol ridset

sembur dalam lubang tandas secukup rasa..... sampai kabus tu melimpah keluar

amik papan letak atas lubang tandas tu, letak baldi berisi air atas papan tu

dan pam... kabus tu akan dihantar ke planet lipas yang ada kat lubang pembentungan belakang rumah

aku takleh sembur dari lubang pembentung sebab nanti lipas keluar ikut mangkuk tandas beramai2, lagi sadis :ph34r:

aku buat 2 hari sekali selaam 2 minggu... kurang sikit

tapi mak aku bising la, sebab aku habiskan berbotol2 ridset :P

Edited by neko

Petua Mengelakkan Lipas

Ambil beberapa helai daun pandan dan letakkan di tempat kegemaran lipas seperti almari pakaian dan ceruk-ceruk dapur.

Apabila daun pandan itu sudah layu, gantikannya dengan daun-daun baru.

Sumber : http://alhelmi.tripod.com/petua/petua.htm

Petua Mengelakkan Lipas

Ambil beberapa helai daun pandan dan letakkan di tempat kegemaran lipas seperti almari pakaian dan ceruk-ceruk dapur.

Apabila daun pandan itu sudah layu, gantikannya dengan daun-daun baru.

Sumber : http://alhelmi.tripod.com/petua/petua.htm

aku dah pnh cuba petua ni...tp x berapa mnjadi...kdg2 msyrakat lipas ni g bersantai kat celah-celah pandan tu lg ader..

Huh.. Lipas tu degil dan gangster la macam lipas dalam cite oggy tu.. :)

mang pun..lipas pun dah pndai belagak skrg

tp dulu kan ada sejenis racun lipas,

bila sekor lipas mkn racun tu,

dia balik ke sarang,

bila dia mati, lipas lain mkn bgkai dia,

lipas yg mkn bgkai tu plak akan mati, dan proses tu berulang-ulang..

aku pun raser lipas tue sedare lipas lam citer oggy tue.. so ko kene jage jage arr pasni.. tatau aper plan dorg pasni tau... mane tau kot kot lipas tue nak kidnap ko ker wat tebusan.. muahaha.. erkk.. hakezz.. ko takut lipas ekk.. dr skoloh menengah lagi hang takut lipas no.. muahaha ^_^

hahahaha

5 saat selepas disembur bygon..tulah..kecik2 tanak mampos...selepas lipas itu melalui red line blik aku..aku pon menyemburnya dgn bygon..yeahhhh

p/s:skoloh menengoh aku takot bewoks..sbb uma lame aku kat trganu tu byk gile bewoks..saiz2 dier ala2 anak boya siot......

Edited by Hackezkk

Hackezkk = pemburu lipas!!

apakata ko cipta satu suit..pasti time ko beraksi..ko pakai suit tu...pastu laungkan ngan kuat "SAY NO TU LIPAS!!!"...ini leh meningkatkan spirit ngan power ko sebanyak 50%...kalo selalunye ko bunuh 6...mungkin jadi smilan...

hohohoh...aku gurau je..

Hackezkk = pemburu lipas!!

apakata ko cipta satu suit..pasti time ko beraksi..ko pakai suit tu...pastu laungkan ngan kuat "SAY NO TU LIPAS!!!"...ini leh meningkatkan spirit ngan power ko sebanyak 50%...kalo selalunye ko bunuh 6...mungkin jadi smilan...

hohohoh...aku gurau je..

Dah jadi cam Gaban lak nanti... :lol: