Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Lesen Kereta Aku Dah Dapat.................but

Recommended Posts

Macam ni masa aku test tuh hari tetiba lalu jalan 1........seklai ada trafic light plak (kantoi :ph34r: ) aku berhenti la macam biasa ikut arahan ......Neutrall Gear tarik Hanbrake...........sekali ntah macam mana ntah dah lampu hijau.........sekali terklial2 nak tekan handbrake tuh lampu merah berhenti sekali lagi.........xpe sabar ......hijau ok aku nak jalan lagi sekali terkial2 nak tekan handbrake tetiba lagi sekali merah :lol: (muka JPJ tuh dah semacam)........kereta belakang dah hon aku dah dengar maki hamun dah dari orang belakang.........kali ketiga aku rempuh je lampu kuning ........JPJ tuh soh jalan :lol: ..........aku mmg spoil masa trafic light....kalo dah berhenti nak jalan terkial2 nak tekan handbrake...pastu lampu merah :ph34r: ...............dah la muka JPJ tuh ganaz...........

P:S.....yg ada sekali tuh aku tengok ada budak perempuan mendaki bukit........x berhenti terus ke depan :lol: .......dan turun.......kelakar giler dah la tunggu giliran nak 1 jam.....sekali spoil x berhenti plak.............kedengaran suara EN JPJ tuh Awak nak pergi mana tuh ?

baik nyer pegawai JPJ tu..... ko miss lampu hijau tak dimarah nyer ker???? yg kete belakang ko tu pon satu..dia tak tau ker ko tgh amik test kete..nk hon2 lak.. kecoh

aku dah 2 thun dapat lesen kete...bulan 5 hr tu,berakhirla lesen P aku and aku skrg da xpyh lekat P kt kete..aku amik pas SPM,mule2 amik failed dua2,kat bukit ngan jalan raya..huhu..mase kt bukit tu aku failed pas2 aku merayu kat JPJ tu and aku nk nangis dah mase tu...JPJ tu cakap kalo saya bg peluang kat kamu,orang lain mesti nak jugak,so xfair la..huhu..memg aku nk nangis..pas2 aku feedup nk amik lesen...aku masuk uitm,mase sem 1 aku smbung balik JPJ tu,brula lepas...maklumla dapat pegawai JPJ lelaki yang muda..ahaksss...mak aku cakap kalo guna duit sendri memg lepas pon..haha..mase aku amik tu aku pakai duit aku sndiri.yg mule2 tu duit mak aku..tu la pengalaman aku amik lesen..

pnah mase tu aku dlm P lagi,then bawak kete kt penang,ngan membe2 aku...aku xcekap bawak kt penang..so mse kat sane asik dok kne f**k je la and kne hon ngn driver sne pasal lembap.hahah...:blush:

.............kedengaran suara EN JPJ tuh Awak nak pergi mana tuh ?

:lol: adeii...penat gelak...kalau aku ada kat situ, mesti dah sakit perut tahan gelak... :lol:

aku pun amik test 2kali. first time fail bukit.nangis aku kat celah2 lori yg ada parking kat situ...

aku penah nmpak sorang gurl training bukit..

smpai je line dia x tarik handbrake and trus je undur ke belakang..

cuak sume orang dan keta tu langgar divider and tersangkut kat divider 2...hehehe

aku dah 2 thun dapat lesen kete...bulan 5 hr tu,berakhirla lesen P aku and aku skrg da xpyh lekat P kt kete..aku amik pas SPM,mule2 amik failed dua2,kat bukit ngan jalan raya..huhu..mase kt bukit tu aku failed pas2 aku merayu kat JPJ tu and aku nk nangis dah mase tu...JPJ tu cakap kalo saya bg peluang kat kamu,orang lain mesti nak jugak,so xfair la..huhu..memg aku nk nangis..pas2 aku feedup nk amik lesen...aku masuk uitm,mase sem 1 aku smbung balik JPJ tu,brula lepas...maklumla dapat pegawai JPJ lelaki yang muda..ahaksss...mak aku cakap kalo guna duit sendri memg lepas pon..haha..mase aku amik tu aku pakai duit aku sndiri.yg mule2 tu duit mak aku..tu la pengalaman aku amik lesen..

pnah mase tu aku dlm P lagi,then bawak kete kt penang,ngan membe2 aku...aku xcekap bawak kt penang..so mse kat sane asik dok kne f**k je la and kne hon ngn driver sne pasal lembap.hahah...:blush:

aku tak tahu betul keidak...........tapi aku dengar orang yg ngajar tuh kata la.......aku x payah tampal sticker P kat kereta pasal aku dah ada lesen Penuh moto...........mean orag tak tahu aku P :ph34r:

Ni..pengalaman ana plaksss!!!.....

Ana dulu masa tengah test ambil lesen keta kat PJ ...bawa keta dengan tester JPJ tuh, bila sampai satu simpang (takde traffic light),

tunggu la tak jalan sebab keta banyak...memang LAMA tunggu ...sampai tester JPJ tu cakap kat ana "Bila nak jalan...nak tunggu keta kosong tunggu tengah malam la..katanya"..ana pun terus tunggu la...memang keta banyak giler maklumlah PJ...tester JPJ pun asyik cakap..." bila la.. nak jalan oooi.."ana buat tak tau la...kalau jalan tentu kantoi, maklumlah tengah test nih...bila dah terlampau la menunggu dan jem makin panjang kat belakang ana tuh... last2 ana pun jalan la jugak..dalam keadaan simpang yang masih banyak keta...bila ana jalan jugak, tester JPJ pun jcakap " Apasal awak jalan kan keta masih banyak tuh"...ana pun jawab..."nak tunggu keta kosong sampai tengah malam kita kat sini"..marah betul tester JPJ tuh (merah muko dia) ...tadi dia suruh jalan, bila ana jalan dia marah pulak....MACAM2..last result...LULUS jugak he..hee..entah la...

Edited by electron

aku tak tahu betul keidak...........tapi aku dengar orang yg ngajar tuh kata la.......aku x payah tampal sticker P kat kereta pasal aku dah ada lesen Penuh moto...........mean orag tak tahu aku P :ph34r:

kalau dah ada lesen penuh motor...dah xpayah tampal stiker P kat kereta!!

sama macam aku dulu jugak... :lol:

sekian,terima kasih

btol tu.ko xpyh lesen P pasal ko ade lesen moto,kalo mcm aku kne lekat P kt kete, pasal aku xde lesen moto.bgitula al kisahnye..hehe

btol tu.ko xpyh lesen P pasal ko ade lesen moto,kalo mcm aku kne lekat P kt kete, pasal aku xde lesen moto.bgitula al kisahnye..hehe

tapi aku x pernah memandu kereta sebelum nih.......paling teruk pun masuk start enjin pastu pegang stereng

P:S ada aku tengok mamat tuh naik bukit ntah dia buat apa tayar depan dia pusing macam nak buat drift macam mana dia buak yek?......... :ph34r:

tapi aku x pernah memandu kereta sebelum nih.......paling teruk pun masuk start enjin pastu pegang stereng

P:S ada aku tengok mamat tuh naik bukit ntah dia buat apa tayar depan dia pusing macam nak buat drift macam mana dia buak yek?......... :ph34r:

Ko practice kat Daytona dulu,baru wat kat jalanraya hehehe.. ^_^

kena pandai main clutch dgn minyak kot...

Edited by fai_wawa

eh memang la mcm tu. aku pn baru ja tahun lps dpt lesen kreta tapi lesen moto dan penuh. cuba tgk kat lesen memandu ko skrg, ada tak di tulis P? mesti takda

mm...aku ambil ujian kreta skali ja lulus, tp masa ambil lesen moto kat cheras dua kali baru lulus. masa test tu guna moto kriss, aku tak biasa moto kriss. nasib baik tak masuk lopak...

eh memang la mcm tu. aku pn baru ja tahun lps dpt lesen kreta tapi lesen moto dan penuh. cuba tgk kat lesen memandu ko skrg, ada tak di tulis P? mesti takda

mm...aku ambil ujian kreta skali ja lulus, tp masa ambil lesen moto kat cheras dua kali baru lulus. masa test tu guna moto kriss, aku tak biasa moto kriss. nasib baik tak masuk lopak...

aku jangka aku fail la......pasal masa belajar tuh hari mmg asyik2 silap jerk cth

ada kereta kat depan tutor tu kata ok Din tekan clutch habis dan tekan brake slow2 korang tau apa aku buat? :lol: aku terus tekan brake terus tanpa menekan clutch terlebih dahulu...terus mati kereta tuh....yg mengajar tu siap mengucap lagi :lol: depan belakang kereta yg aku bawa ada kereta lain gak :ph34r: rapat2

wakakakaaa... tak tau nk ckp pe.. asik gelak je.... :lol:

Lawak siot..hahaha..

tahniah dapat lesen..hahaha

sekali lagi..hahaha...

--------------------------

Jpj ni tengok mod dia..kadang2 kalau dapat yang ok..kesalahan kecil dia wat xnampak..

angel..berapa RM abis wat lesen keta??

angel..berapa RM abis wat lesen keta??

rm 500 aku guna duit jual PC aku jerk........

kereta MYVI aku dapat esok tengahari :lol:Vroom Vroom eeeiiiiitttt mati enjin pasal salah tekan clutch :ph34r:

Selamat Memandu

Berhati-hati dijln Raya

jadi lah pengguna jalan raya yg bijak

pesanan dari kementerian pembangunan jalan raya, alam sekitar dan masyarakat huhuhu :lol:

waaaaa... selamat2.. aku ader lesen keto. dh full dh pun.. tapi ketonyo takdo.. huhuuu sian kat aku... T_T

Aku amik test jpj untuk kereta & moto 2x. dah lama gak dpt lesen full.. Kenangan dapatkan lesen kereta, tak pass masa naik bukit la..berenti sebelum line kuning.. moto pulak, time titi.. naik titi je terus terkeluar dari titi...

Aku pakai moto je.. kereta pakai kdg2 guna keta bapak.

aku pass semua test~

tapi aku amik 16jam training~

aku nak amik 8 jam, tp sbb aku x konfiden, aku maik 16 jam....

sbb sblom ni x penah bwk kete pon~

pengajar aku train aku kat kaw bukit, so aku naik bukit syok je~

hehe~

ps: aku pki duit sendiri, so aku rasa rugi la kalo repeat~

tu dier citekan nape dier fail la~

patut berenti atas line kuning atas bukit tuh~

ps: masa aku amik lesen moto (aku amik moto mase 16, 17 plak amik kete) ader minah ni tekan brek blakang moto je masa emergency brek~

nasib baik x tersungkur....

moto baru tu~

dier wat drift panjang jugak la~

abis owner dier jatuhkan sumpah seranah sbb kasi haus tayar dier...

wahahah~

Wah .. sume citer pasal pengalaman ke .. aku pun dulu hampir failed .. masa kat jambatan tu, tepat je tayar kete atas line, enjin kete plak mati .. sebaik la masa tu ada 2 lane, dan tetiba ada plak kete masuk belah kiri aku, .. so, encik JPJ tu x perasan yang enjin kete dah mati sebab pondok dier ada kat sebelah kiri .....

Conclusion? Aku dengan selambernya hidupkan enjin (sekali je) .. angkat tangan, senyum dan terus jalan .. alalalalla .. nasib baik .. hehehhe ...