Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Lesen Kereta Aku Dah Dapat.................but

Recommended Posts

Conclusion? Aku dengan selambernya hidupkan enjin (sekali je) .. angkat tangan, senyum dan terus jalan .. alalalalla .. nasib baik .. hehehhe ...

otainyer ko Ijan...hehe...

emm...aku tak berani bwk moto. takde niat pun nk amik lesen moto...aku rasa mcm susah sgt je bwk moto. tayar 2 je, susah nak balance...

masa test kete, pgawai JPJ tu sibuk ajak aku bbual. yg aku ni, nk concentrate, takut fail. last2 jpj tu senyap, pasal aku tak layan dia. huhu...rasa kesian lak...

kereta MYVI aku dapat esok tengahari :lol:Vroom Vroom eeeiiiiitttt mati enjin pasal salah tekan clutch :ph34r:

haha...tahniah..tahniah...teringat masa mula2 ambil kreta dlu, rasa mcm tak caya ja. bangun pagi2 ada kreta dpn rumah...hati2 memandu

Wah .. sume citer pasal pengalaman ke .. aku pun dulu hampir failed .. masa kat jambatan tu, tepat je tayar kete atas line, enjin kete plak mati .. sebaik la masa tu ada 2 lane, dan tetiba ada plak kete masuk belah kiri aku, .. so, encik JPJ tu x perasan yang enjin kete dah mati sebab pondok dier ada kat sebelah kiri .....

Conclusion? Aku dengan selambernya hidupkan enjin (sekali je) .. angkat tangan, senyum dan terus jalan .. alalalalla .. nasib baik .. hehehhe ...

peh,memg selmba..nsb baik JPJ xperasan.hehe..

baru2 ni aku laggar ayam,xpasl2.mati r ayam tu.ksian lak aku tgk.aku xsengaja kawan2 jgn salah paham lak...tgh cosentrate bawak kete,tiba2 je ayam tu mengelupor depan kete .aku xsempat break...tamatla riwayat ayam tu... :mellow:

baru2 ni aku laggar ayam,xpasl2.mati r ayam tu.ksian lak aku tgk.aku xsengaja kawan2 jgn salah paham lak...tgh cosentrate bawak kete,tiba2 je ayam tu mengelupor depan kete .aku xsempat break...tamatla riwayat ayam tu... :mellow:

Cerita langgar ayam pun ada ka...kat sini..OOOO gitu yeee...?

Ana dulu pernah langgar tenggiling...kat Sg Merab...ana bukan sengaja nak langgar dia...tetiba je dia melintas.

Ada ke tenggiling melintas tak tengok kiri kanan...selamba je melintas...ana pun dah rabun tak nampak...apa lagi

terus langgar je..lah...bergegar satu keta.Alahai kesiannya tenggiling..mati la dia...kut.

Ingat betul2 dia mati...last2 ana tengok selamba je...dia masuk dalam semak...macam takde apa2 pun.

Senyum lagi ada la kut...tenggiling tu... umur panjang

Cerita langgar ayam pun ada ka...kat sini..OOOO gitu yeee...?

Ana dulu pernah langgar tenggiling...kat Sg Merab...ana bukan sengaja nak langgar dia...tetiba je dia melintas.

Ada ke tenggiling melintas tak tengok kiri kanan...selamba je melintas...ana pun dah rabun tak nampak...apa lagi

terus langgar je..lah...bergegar satu keta.Alahai kesiannya tenggiling..mati la dia...kut.

Ingat betul2 dia mati...last2 ana tengok selamba je...dia masuk dalam semak...macam takde apa2 pun.

Senyum lagi ada la kut...tenggiling tu... umur panjang

laa...apsal tak tangkap tenggiling tu sebelum? tenggiling mahal oo...

aku pagi nak test ngan JPJ tuh depan mata aku ada dog kena langgar kat highway................dog tu nak lintas tapi ntah kreta masa tuh laju giler langgar jerk pastu langgar sekali hidup lagi leh lari kena langgar kali ke2 dah lumpuh mengesot kali ke 3 aku x tengok ntah kena kepala atau kena badan :ph34r: gulp

salam sekalian...aku user baru,tringin nak join putera ni.

maaf off topic jap.nak tanya,area selangor kalo ambik lesen kete minimum brp?moto aku dah ade.

ko dah dpt lesen err..apalagiii jom angkut awek keliling town la.

bila mau beli keta? prelude ke hape yg ko minat ari tu kan??

ko dah dpt lesen err..apalagiii jom angkut awek keliling town la.

bila mau beli keta? prelude ke hape yg ko minat ari tu kan??

dah beli dah......MYVi.... <_< prelude kemudian hari baru beli...............tapi aku bawa Myvi penuh ngan perasaan takut dan cuak :ph34r:

he he...aku amik lesen dh lama....brthday aku awal tahun...ngam2 bairthday aku je, bapa aku bw balik borang untuk aku sign....kekawan aku yang amik lesen lpas spm kena pakai 'p'....aku sorang je tak yah dlm batch aku.....kerek le sket....aku masa test ok je.....tapi aku ada tgk sorang budak pompuan ni...ms test bukit....sblum sampai line....3 kali dia berhenti tarik handbrake....JPJ tu siap jerit....blum lagi la dik oi!!!!skali sampai garisan....dia terus je turun.....garu kepala pakcik jpj tu...ada satu lagi, ms test undang2..ada mamat kat sebelah aku ni tiru jawapaan aku....aku biar je lah....keluar result, aku pass, dia fail....Hehe he set soalan kan laian2, pastu dia ni siap gi complain kat tester...siap ngaku tiru aku lagi tu.....macam2...

he he...aku amik lesen dh lama....brthday aku awal tahun...ngam2 bairthday aku je, bapa aku bw balik borang untuk aku sign....kekawan aku yang amik lesen lpas spm kena pakai 'p'....aku sorang je tak yah dlm batch aku.....kerek le sket....aku masa test ok je.....tapi aku ada tgk sorang budak pompuan ni...ms test bukit....sblum sampai line....3 kali dia berhenti tarik handbrake....JPJ tu siap jerit....blum lagi la dik oi!!!!skali sampai garisan....dia terus je turun.....garu kepala pakcik jpj tu...ada satu lagi, ms test undang2..ada mamat kat sebelah aku ni tiru jawapaan aku....aku biar je lah....keluar result, aku pass, dia fail....Hehe he set soalan kan laian2, pastu dia ni siap gi complain kat tester...siap ngaku tiru aku lagi tu.....macam2...

wakakaka... kelako.. :lol: aku pun nk cite gak.. tapi panjang sgt..

takot jadi kayangan lak eh karangan... silap...

bio le aku pendam je...

mmg byk y kelako time amek lesen nie..

sume org ader pgalaman nie...

even kite pun mgelakokan diri tok dikelakokan oleh org len..

wakakakakaka... :lol: