Jump to content
slaughters

Penjelasan Gambar Siswi Muslim Memegang Babi & Anjing

Recommended Posts

whuahaha.. aku pun ada tgk gambar budak engineer wat praktikal macam duk minum kopi kat kedai je.. macam manusia gak la, datang hospital terus dia inject ke? mana ada. hewan tu tak tau bercakap, kalo kita blaja animal behaviour, approach paling senang bila nak rawat hewan biar kita mesra dgn binatang tu, dah biasa baru dia bagi dekat bole pegang2. salah satu concept humane restraint of animal.

bagus btol budak tu.. kecik2 dah tau concept najis dan penyuciannya. tak sia2 hantar pegi skolah. siap bagitau ayah tu, sejuk perut mak dia mengandungkan dia. ayah dia mesti malu ni..

kalau kau tengok memang kau kata...animal behavior...concept humane restraint of animal....orang lain?...tak tau pulak kena mesra macamtu sekali kalau nak uruskan babi...pandai betul babi tu ambik kesempatan...

JM:memang ler boleh cuci...babi najis yang paling berat...agak2 ler..nanti dah jadi kebiasaan..ah takda apa lah babi jer...apa nak kisah...

org ckp fikiran ni mmg xde batsan...

topic aku mmg lari sket...

aku nk tnye lak...

kn dlu...kes pasal hotdog(sosej)

di buat menggunakan babi...(kes da lme da)

cm ne nk cuci...klo da terbeli...termakn...

sbb xtaw pn...biar je kew...?

any idea..? :ph34r:

Edited by charMine~^^

knape slamatkan babi kalo sakit? mereka bukan nak slamatkan babi la.. biasanya babi yg sakit akan diasingkan dan dibunuh. kos rawatan mahal sgt. abih tu knape sibuk sgt? sbb kawalan penyakit.. sesetengah penyakit zoonotik bermaksud ia boleh transmit dari binatang to human. bygkan kalo takde org islam yg pantau benda ni, nescya berleluasa la benda ni, itu la guna mereka blaja benda2 ni supaya kita yang lain tak perlu bimbang.

Jadi diorang ni adalah mulia dan penyelamat la sebab orang lain x mampu buat?

Binatang tu tak salah pegang..kalo kita amik ayam plak sbgai contoh..ko bawak gi tido ke?

Eh .. jangan guna ayam je .. nape x guna kucing? Buleh je bawak gi tido .. apatah lagi anjing, ramai yang bawak tido sekali sebab ia sangat manja .. "main" pun ada .. :) . So x salah kan pegang? Buleh samak lepas bangun nanti .. :)

org ckp fikiran ni mmg xde batsan...

topic aku mmg lari sket...

aku nk tnye lak...

kn dlu...kes pasal hotdog(sosej)

di buat menggunakan babi...(kes da lme da)

cm ne nk cuci...klo da terbeli...termakn...

sbb xtaw pn...biar je kew...?

any idea..? :ph34r:

kalu baru makan dan tersedar....boleh cuba muntah balik....dalam anggota badan tak perlu samak...kalu kat luar tuh contohnyer tangan, kenalah samak kalu kita yakin mmg kita dah pegang najis....

tapi kalu dah lama dan kita pon tak sedar....dah sebati ngan darah daging...

bertaubat dan mintaklah keampunan Allah SWT....sesungguhnyer Dia Maha Pengampun....

jangan plak nko tungang air tanah plak sebab nak samak....nanti kang lain plak yg. jadi...

Rujukan: Ceramah dan kuliah dari uztaz2....kalu ikut akal biasa kita pon....apa yg kita boleh buat kalu benda tuh dah jadi darah daging...kang samak ngan air tanah tu plak, takut memudaratkan diri...so...bertaubat dan mintak keampunan dari-Nya. (Kalu ader yg salah...tlg perbetulkan...kita sama2 belajar)