Jump to content
Sign in to follow this  
Hackezkk

Awek Bab*?

Recommended Posts

aku dpt dari blog...huhuuhh

ape nak jadi...ade org ckap dri upm

ntahla..ada kandang bab* ke kat situ??

gambo kat blog aku

http://hackezkk.blogspot.com/

aku dapat dari email,entahlah aku pun pelik,tp pd aku gambar tu mmg asli dan tiada super impose,pakai tudung tapi dukung anak babi.anak sapelah tu...

sape jd pakwe dia mmg malang... :angry:

ntahla

mcm gumbira plak dier peluk babie tus...isk2

ape nk jadi ni,...nk glemer cpat mcm namawee ker?

ahahah

hohoho..pastu pakwe dier pgg tgn dier plak

yucks...

hohooh..awekx ni mereng kots

geli aku tgk..

thnks airbatucampur..hehe ^_^

tgk bab* tu pon aku geli,lgkn pulak nk pegang2..

dulu ade kuar tv kot pasal ada 1 ipt di dkt kandang bab*,pas2 stud2 komplen bau busuk,nk studi la ape la..tgk2 siap pegng lg,aku rase ni ipt yg kuar tv tu la.aku agak je...tmpat dia mcm nak same....

tu la pasal..muke dah cun,skali pegang bab*..adehh..ape nk jadik

geli aku tgk..

thnks airbatucampur..hehe ^_^

tgk bab* tu pon aku geli,lgkn pulak nk pegang2..

dulu ade kuar tv kot pasal ada 1 ipt di dkt kandang bab*,pas2 stud2 komplen bau busuk,nk studi la ape la..tgk2 siap pegng lg,aku rase ni ipt yg kuar tv tu la.aku agak je...tmpat dia mcm nak same....

tu la pasal..muke dah cun,skali pegang bab*..adehh..ape nk jadik

hai cik daisy ada d sini jugak..hmmmmm..

korang ce selidik2 bdk mane p'puan nie..

err..awek tu dr perubatan veterinar ke?x per kan kalau tujuan untuk merawat haiwan seperti itu?

besa la doktor haiwan... tengah rawat kinzir tu! karang dia samak la..heh

muke pun cun..hoho no fon dia ada x?

Ha,ape tu?seekor ttuuutttt.....rilek je dia pegang anak babis tu.Babis tu pun nampak macam gumbira dipegang oleh wanita cun...hahahaaha

loh... aku ingat awek hazkekkz.. wakakakaka :ph34r:

huhu... lam byk byk haiwan... bab* dipilih?...

aku rase budak pompuan tu nak kaji bab* kot..pasal tu dia pegang..may b kaji penyakit2 yg dibawa oleh bab*..pas2 kuman2 yg ade kat bab*..tu yg dia pegang..nnti samak la balik...

xkn budak tu saje2 nk pegang..

salam..

ala korang ni.. jangan la cepat buruk sangka..tu dah tugas seorang veterinar.. sebelum nak jadi dr.veterinar, kena la jadi pelajar veterinar dulu..macam diorang ni, diorang ni blaja pegang n uruskan haiwan itu sebelum jadi dr.veterinar... tak semua orang sanggup pegang binatang tu.. kiranya ni keja yang mulia jugak.. bendaalah tu pun ciptaan allah jugak.. asalkan dia tak makan binatang tersebut.. pegang takpe, nanti boleh samak balik.. amik gambar ngan binatang tu pun tak salah.. hehehehe takkan pulak gambar tu nak disamak juga.. pikir2 la korang semua dah besar.. semua penah blaja pendidikan islam kat sekolah dulu..

bagi aku tak haram pun diorang pegang binatang tu.. asalkan samak selepas tu.. dalam gambar tu pun takde pape yang salah.. normal je.. takde pulak menunjukkan diorang makan babi tu.. hehehehe :lol:

sorilah kalau post aku ni akan menimbulkan kontroversi.. hehehhe aku sokong awek tu.. awek tu pun lawa jgk.. :lol:

p/s: member aku pnah bertanya pada aku dulu.. kalau kat dalam tv umah kita kuar gambar babi, nak kena samak ke tv tu??? hahahahahhahaa :lol:

Berkenaan dengan isu menyentuh, memegang, merawat anjing dan

babi yang dikategorikan sebagai najis EURO '³mughollazoh EURO '´

iaitu najis berat dalam feqah, ianya bukanlah haram seperti

mana yang dikatakan oleh sesetengah masyarakat melayu. Ramai

yang bertanya kepada saya bagaimana saya sebagai seorang muslim

boleh menyentuh anjing dan babi yang haram disentuh?. Berdasarkan

pelajaran feqah yang saya pelajari sejak sekolah rendah agama

hinggalah sekolah menengah, menyentuh najis EURO '³mughollazaoh EURO '´

tidak haram. Apa yang dinyatakan oleh hukum feqah ialah apabila

kita menyentuh najis EURO '³mughollazoh EURO '´ kita dikehendaki

menyucikannya dengan bersamak iaitu membasuh dengan air yang

telah dicampurkan dengan tanah sekali dan membilasnya dengan

air EURO '³musta EURO '²mal EURO '´ (air yang bersih dan suci) sebanyak 6x.

Yang haram berkaitan dengan anjing dan babi ialah memakannya

bukan menyentuhnya.

lau ntuk pembelajaran.. no komen... huhu :ph34r:

Apa? Najis kategori EURO? Mana dia link artikel tu? Ada standardize ke dalam kategori najis mengikut EURO specification?

BABI dan ANJING nih dalam islam memang diharam pegang. Makan telah lagi laaa

Alahai......budak nie member pada member aku, budak vet upm.aku dh alert dier pun ttg mass email nie....camnie, diorg memang kene pegang mende tue dengan tangan kasar,dalam istilah lain BARE HANDS. Memang xboleh pakai glove, aderla sebab ilmiahnyer yg aku sure mostly org yg x amik vet xtau.....so memang kene pakai tangan gak.Kalau korg nk tau, kwn2 aku budak vet pun smua kene pegang mende nie, yg cun ker, comel ker, cute smua kene pegang,nak wat camner, dh nk study.....lgpn kerja nnti kene wat camnie gak.lgpun dalam tandas diorg mmg dh ader berbaldi2 air tanah.Kawan aku yg dh kerja jadi vet pun ckp dh slalu sgt masukkn tgn dlm lubang anjing....

Gambar nie dalam koleksi private diorg, ntah saper2 plak yg memandai2 curi gambo nie then wat mass mailing plak...adehai

Knapa guna babi?Kerana utk wat amali, diorg kene pakai haiwan berbadan besar. Haiwan berbadan besar yg paling murah adalah babi.Kalau xnk guna babi, suruhla goverment kasi duit lebih untuk beli kambing/lembu/kuda...

muke pun cun..hoho no fon dia ada x?

Budak nie dh ader bf, bf dier dh faham......nk no fon dier?Bleh, aku kasi friendster dier then pandai2la ko mintak :P

Edited by versanner

Ala, korang berkenalan je la dengan dia. Tembak kat forum memang senang.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...friendid=870121

who am i??? im a vet student from UPM, serdang....a Shah Alam girl with a dream to help those suffered animal,to be respected,to skim the cream in this field and to love these kind of cute creatures....i dont want to bring sumone to book ( those senders) but i love to clear the things out and to tell people out there (especially to those who lack in knowledge about halal and haram) what vet is and how we especially Muslim handle any case that involved the "Najis Mughalazah" thing. i dont blame them because this is not their profession....ya, for human being, we just learn deeper about any kind of stuff if only we have to...well, anything that is good came from Allah and anything bad came from ourselves...so people outhere, if you want to judge other people, please full up your mind with knowledge first,k. willy-nilly, im the one who face all this adventures,not you!!! people call me e-ma coz my full name is too long(Salehatul Khuzaimah bt.Mohamad Ali).I'm a shy person(i guess) but sometimes I'm not(depends on situation).I'm a happy go lucky person..I love to befriends with anyone that could accept me the way I am..coz I like to be what i wanna be..sometimes i talk too much,but sometimes I just silence..I can be a loyal listener..hmm..I don't know what to say..if you are my friends, you know me(^_^)

sebab tu bila terima berita tanpa tahu siapa pembawa berita, takleh terus buat andaian, apalagi syakwasangka buruk dan kata2 buruk... dosa tu kena kat diri sendiri...

kalau forward dan forward, kutuk2 sedap2...then berita tu tak seperti yg digambarkan... haaa kalau ikutkan hukumnya sapa2 yg dah kutuk2 tu kena mintak maaf kat orang tu.. :-)

nak study, study je la.. yg siap pegi berpossing dengan makhluk tu wat apa.. salah satu etika dlm study jgk ka? kan dah wat orang lain buruk sangka..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...