Jump to content
Helghast

Kenape Korang Minat Kat Putera.com Ni?

Recommended Posts

kenape aku dan korang suma nak jadi ahli PUTERA.COM ni?

ape yg best?

ape yg menarik?

ape yg menolak?

sebab die beshhh...?

ape sebab die beshhh...?

di kerisnya kah?

di tubuhnya kah?

atau di namanya kah?

mari kita lihat komen2 adik2 kita dibawah nie....

jom layan....zas

Edited by loy_azloy

assalamualaikum...

sebab ada benda aku tak paham aku bleh paham kt sini

sebab ada thread game

sebab ada orang pandai2

sebab ahli2 ramai

sebab site yg ringkas, laju je aku surf

sebab ni forum pertama aku join

sebab apa lagi??

sebab dia beshhh :lol:

sebabab kang!! :lol:

putera besh sbb dpt selesaikan byk probs laptop ak B)

Ntah la sebab apa aku minat aku pun tatau. Mungkin sebab aku hensem kot :D

kenapa saya minat kat putera.com?

sebab dia beshhhhh

naper dia besh?

sebab aku leh dpt ilmu kat sini,pastu share ilmu2 kat sini kat kengkawan..pastu kengkawan kagum..

lepas kagum dia tanya mana ko tau nie...aku cakap msk putera lar....

pastu elh dpt ramai kawan..share itu ini,ini itu,

forum ni bagus .. pelbagai ilmu leh d belajar kat sini .. Macam-macam ada! :lol::lol:

ape bezenyer sculkz and putera?

aku rase sculkz lagi heaven kot byk lagi info .....warne warni.....besepah aweks..info pon byk....siap ade gambo2 yang brutal2 kat sane .......bezenyer founder die bdk lagi.........ni opinion aku jek ^_^

Bagi aku putera.com adalah lubuk ilmu,terkandung didalamnya segala ilmuwan2 yang hebat2 dan handal untuk berkongsi bahan ilmiah kepada semua.

Topik2 yang diutarakan pun banyak yang baik dan membina..

Tabik hormat untuk putera.com..

PUTERA?

emm...firat time aku masuk sini pasal nak solve problem virus {flash is not detected in registry}.aku donlot tool dari someone punya thread,setel problem(aku dah lupa siapa pembuat jasa tu,mana thread nya pon dah lupa)

aku tengok cara pakar2 bantu orang,peh!terus tegerak hati nak register jadik member.tak rugi woo......nasib baik aku lekat kat sini,kalau tak bodoh lagi agaknya aku ni...

paperpon,besla website nih.segala mcm pakar&ilmu ada,(kalau tak ada,bukan putera namanya ek?)

p/s=tool yang aku donlot tu,mcafee kata ada virus la,kaspersky tak kata camtu pun.tapi,tq atas tool tu ,sbb banyak bejasa kat kom skola aku...

@razi--> tool tu nama dia Portable AntiVirus kot?? Saudara Mr Alternator kita yang buat. PAV ni pun dah banyak menolong pc aku dan pc kawan2 aku... :D

n bagi aku, PUTERA.COM ni memang rujukan aku NO 1 dalam bab2 pengkomputeran ni (pasal dalam bahasa melayu..hehehehehe).....

salute tu PUTERA.. :)

@razi--> tool tu nama dia Portable AntiVirus kot?? Saudara Mr Alternator kita yang buat. PAV ni pun dah banyak menolong pc aku dan pc kawan2 aku... :D

n bagi aku, PUTERA.COM ni memang rujukan aku NO 1 dalam bab2 pengkomputeran ni (pasal dalam bahasa melayu..hehehehehe).....

salute tu PUTERA.. :)

pav tu mmg ade bantu aku gak,tp yang aku donlot masa tu tu namenye anti.exe gerek woo...

aku simpan bebaik sampai sekarang.mmg beguna di saat tak terduga.dah tu handy lak tuh!kecik jer sizenye.

aku mmg respek abih kat penulis tool tu ngan pnyedia linknye.tq arr....

setakat nie berapa ramai yg dah face to face dgn ahli putera nie?ade sesiape pernah?citer lah sikit...

P.S ade yg jumpa couple kat putera.com ni tak? :ph34r:

kenapa saya minat putera.com??

sebab ini forum pertama aku...

sebab kat sini boleh release tension..

sebab kat sini aku leh cerita masalah aku,samaada yg berkaitan komputer atau masalah lain...

sebab boleh jumpe org yang sekepala..

sebab..saya suka lah..(iklan petronas)

kenapa awak suka tnya saya soalan macam nih??

errkk..alhamdulillah..(da mula merapu da...)

anyway..putera.com mmg BESH!!!

setakat nie berapa ramai yg dah face to face dgn ahli putera nie?ade sesiape pernah?citer lah sikit...

well aku da jumpe secara face 2 face 2 org budak putera..hrm..sekarang nih kire cam da lama kenal la,ok..satu kepala..BESH..

Edited by fai_wawa

boring gila topik cam gini..cuba buat kelainan sikit..'Kenapa korang nyampah kat Putera.com ni' ke atau 'apa korang tak puas hati ngan forum ni' ke.. 21.gif

Edited by aMer

boring gila topik cam gini..cuba buat kelainan sikit..'Kenapa korang nyampah kat Putera.com ni' ke atau 'apa korang tak puas hati ngan forum ni' ke.. 21.gif

haha..ganaz tol..kalo open topik cenggitu...hehe!!

aku suke sbb mcm2 aku blaja dari sini..mcm2 user tlg if ade prob..xda lokek ilmu...skill aku byk berkembang pas masuk forum ni...

aku masuk dulu sbb tertarik ngan satu thread ni....

pasal islam vs mubaligh kristian

x silap aku ahmades salah satu dr pembahas...

wahaha~

aku bace dr mule smpi akhir....

macam2 aku dpt...

aku join ni sbb tertarik ngan ilmu didalamnya....

dan satu2 nye forum bahasa melayu yg paling bertahan yg pernah aku join....

ps: mcm2 aku balaja kat sini... :lol: thanx otai2 putera.com :lol:

aku lak ske pasal 1st dulu aku ade terbace satu topik kat putera oleh cikgu reza..topik psl graduan melayu bile d interview..beshh...terus aku berkenan masuk putera ni...uhuhuhuh.. :lol: ...then terus menerus aku dapat info..blaja sume bende.... :wub:

huhu.. ade gak topik macamni

kenapa saya suka putera.com?

..mmm.... ntah, susah nak terangkan dengan menulis, sebab aku taip speed kura2 :D

first post aku hantar dalam ni pasal menjaga cd (tak silap aku)

dalam tu ade orang cakap letak ubat gigi atas cd yang bercalar, aku try ok terus, sampai sekarang aku guna cd audio tu...

aku ingat lagi hari tu la hari pertama aku masuk forum, memekak dalam forum sampai 3 pagi, besoknya kantol ngan mak aku sebab tido lambat.. tu la hari pertama yang mengubah hidup aku yang suram selama 3 tahun tanpa hala tuju. otai2 dan ahli dalam ni la yang come back kan hala tuju aku... kalau bukan putera aku takkan tau segala dunia it dan kehidupan sebenar, dan mungkin aku takkan sambung cita2 pilot aku yang terpadam sejak 2 taun dulu....

panjangnya aku dok cakap

-----------

face to face... stakat ni aku belum pernah jumpa sorang pun wat masa ni... kecuali sorang (tu pun suara hp).. aku tak tau sape, orang tu beli GC aku pakai pos, tu pon tak tau la member putera ke tak sebab terlupa tanya

ape sebab die beshhh...?

sebab ada C-fu akobesh yang menghuru-harakan alam sekitar :ph34r:

huhu.. ade gak topik macamni

kenapa saya suka putera.com?

..mmm.... ntah, susah nak terangkan dengan menulis, sebab aku taip speed kura2 :D

first post aku hantar dalam ni pasal menjaga cd (tak silap aku)

dalam tu ade orang cakap letak ubat gigi atas cd yang bercalar, aku try ok terus, sampai sekarang aku guna cd audio tu...

aku ingat lagi hari tu la hari pertama aku masuk forum, memekak dalam forum sampai 3 pagi, besoknya kantol ngan mak aku sebab tido lambat.. tu la hari pertama yang mengubah hidup aku yang suram selama 3 tahun tanpa hala tuju. otai2 dan ahli dalam ni la yang come back kan hala tuju aku... kalau bukan putera aku takkan tau segala dunia it dan kehidupan sebenar, dan mungkin aku takkan sambung cita2 pilot aku yang terpadam sejak 2 taun dulu....

panjangnya aku dok cakap

-----------

face to face... stakat ni aku belum pernah jumpa sorang pun wat masa ni... kecuali sorang (tu pun suara hp).. aku tak tau sape, orang tu beli GC aku pakai pos, tu pon tak tau la member putera ke tak sebab terlupa tanya

sebab ada C-fu akobesh yang menghuru-harakan alam sekitar :ph34r:

samala macam aku,dapat hidup baru lepas masuk putera...best jugak rupanya idup kat dunia nih!

kalaula aku masih tak masuk putera,hidup aku memang masih dalam alam mimpi,huhu...

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

samala macam aku,dapat hidup baru lepas masuk putera...best jugak rupanya idup kat dunia nih!

kalaula aku masih tak masuk putera,hidup aku memang masih dalam alam mimpi,huhu...

so sekarang ape yg korang sume harap putera.com ni satu hari nanti?

lebih maju?

lebih baik?

lebih ramai ahli?

lebih lebih?

lebih kurang? :rolleyes: