Jump to content
frannez

Pengalamanku Berniaga Dalam Unit Trust

Recommended Posts

frannez........

mana dia borang untuk letak nama waris tu....... dia tak pos sekali ker....

mawario..borang pewaris mm die x pos unless utk Mutual Gold Member (invest rm100k above)..tapi jgn risau seandainya ada kematian..pewaris bole pergi ke Amanah Raya Berhad dan bawa bersam dokumen2 seperti sijil kematian..nnti mereka akn transfer akaun pelabur yg meninggal dunia ke akaun pewaris yang sah.

kalau dah buat research, one will find out mmg public mutual is the best... unit trust companies yg lain spt AmMutual,CIMB wealth advisors (SBB), RHB unit trust, MAAKL Mutual, OSK, Hwang DBS dan lain pun bagus, bkn kata x bagus, untung jugak unit trust lain pun... tapi Uni trust companies lain stakat ni takleh nak compete lagi dgn public mutual...

public mutual is the BIGGEST AWARD winner utk 4 tahun berturut2 di malaysia... awarded by LIPPER dan STANDARD & POORS...award ni diberi kan kepada fund2 unit trust berdasarkan kepada consistent return,preservation dan total return.. meaning public mutual gondol majority anugerah best funds performance utk pelbagai kategori...

they also awarded as the BEST fund manager in ASIA 2006 by FAILAKA ADVISORS yg berpusat di Dubai (cuba check post saya sebelum ni)... anugerah ni diberikan pada 20 may baru2 ni....

need to say more?

Hmmm.... Best fund..

Okay, saya nak minta untuk melakukan perbandingan.

Katakanlah saya ada RM10k untuk investment dan other 10k dalam 6 bulan kemudian, repeat the 6 month 10k investment up to 3 years. Saya quite conservative investor.. Akan stay dalam unit trust for 3 years and after that move to other investment platform.

So boleh as detail as possible list up for me please, the process of investing in PM with the condition mention above. Jangan lupa untuk letak charging Service charge, Annual Management Fee, Trustee Fee.

Result saya nak compare dengan my current investment platform

Thanks

Hmmm.... Best fund..

Okay, saya nak minta untuk melakukan perbandingan.

Katakanlah saya ada RM10k untuk investment dan other 10k dalam 6 bulan kemudian, repeat the 6 month 10k investment up to 3 years. Saya quite conservative investor.. Akan stay dalam unit trust for 3 years and after that move to other investment platform.

So boleh as detail as possible list up for me please, the process of investing in PM with the condition mention above. Jangan lupa untuk letak charging Service charge, Annual Management Fee, Trustee Fee.

Result saya nak compare dengan my current investment platform

Thanks

ok bro..i will do the analysis for u..now agak bz skit..since u are a conservative investor.i suggest u choose Public Islamic Balanced Fund (PIBF) or if u stil can consider moderate risk u may try Public Islamic Dividend Fund (PIDF)..later saya akan tunjukkan fund comparison return.. :)

ok bro..i will do the analysis for u..now agak bz skit..since u are a conservative investor.i suggest u choose Public Islamic Balanced Fund (PIBF) or if u stil can consider moderate risk u may try Public Islamic Dividend Fund (PIDF)..later saya akan tunjukkan fund comparison return.. :)

Thanks Bro,

Will patiently wait for your fund comparison.

Salamz..aku just nk share serba sedkit pengalaman aku dalam berniaga..bisnes pertama aku adalah menjual burger.masa tu aku masih blaja di slah sebuah IPT di malaysia ni.Malam2 jer trus bukak gerai depan pintu masuk kampus,mmg market aku student pada masa tu..Pada hari pertama mniaga aku bjaya jual hampir 50 biji burger...gembira btul aku masa tu.walaupun seronok tp penat tak usah citer la..yer la siang2 gi klas mlm lak meniaga.tp bila pk kan dgn pendpatan yg aku dpat,,aku nekad utk truskan jugak.Burger aku makin ari makin laku.ini terbukti bila aku mampu jual hampir 80 biji burger setiap mlm selepas sebulan meniaga....Namun bisnes ni aku ni x lama bila satu malam penguatkuasa buat rush dan trus saman dan angkut gerai aku dengan alasan meniaga tanpa lesen.tduduk aku mase tu..tp aku redha..

Aku blur jap x tau nk wat pe lepas kejadian tu.down gak la 2-3 minggu..last2 ade satu membe aku ajak aku join buat satu MLM yg bole dikatakan top jugak la pada mase tu.modal starting pun agk besar.dgn duit simpanan yg aku ada,aku gunakanla untuk join MLM ni.mula2 aku rase seronok buat mnde ni,ye la jumpe ramai org,travel sana,travel sini.tp semenye x lama.,bila company MLM aku ni tpaksa ditutp coz xde lesen AJL.mase tu aku btul2 rase kecewa. yer la baru je nk pulih semangat dr kegagalan bisnes burger aku.aku rase suku je modal aku dapat balik.mmg kecewa btul aku..Sejak hari aku aku tekad takkan join lagi mana2 MLM pun

Kemudian aku mula bjinak2 dgn dgan skim internet yg pernah gempar melanda negara kita satu masa dlu.mula2 join mmg seronok. mmg byk duit yg aku dpat..at least aku dapat cover balik lost aku mase buat MLM ngan jual burger dlu..aku mula rase seronok..da berangn2 nk pakai kete baru.dgn skim2 internet yg tumbuh bgai cendawan pada msa tu aku pun mula join satu demi satu program..nk diversify la kononye.tp bile kerajaan da mula bising pasal skim ni..kehidupan aku mula berubah,.aku dah xde income coz satu demi satu program tutup,upline ntah lari kemana,.dowline pulak dok cari2 aku.aku pressure giler..ape aku nk buat pasni?akhirnya aku gagal utk kali ke 3 berturut2 dlm mencari duit.,bila pk2 balik duit aku pun byk abis,ape pun ade hikmah di sebalik seme ni.keberkatan itu penting..aku tekad nk cari peluang2 bisnes yg btul2 secure n bg pulangan yg berbaloi dgn usaha aku.

Satu hari,aku ade terbaca dalam suratkhabar tentang sorang wanita yg pendpatannya hampir mencecah rm100,000 sebulan.!!kagum aku..muda lagi plak tuh.aku teruja nk tau ape bisnes die buat..lpas baca seluruh artikel tu baru la aku tau rupe2nye die buat duit dgn unit trust!!terbakar semangat aku bgaimana sorang wanita yg masih muda bole dapat income camtuh.aku tekad nk jd cam dier.,tapi ape itu unit trust?aku langsung zero pasal mende ni mase tu..akhirnya aku bjumpa dgn seseorang (upline aku dlm unit trust skang) yg bertangungjawab bawak aku ke Public Mutual (salah sebuah company unit trust terbesar di Malaysia) dan seterusnya bg tunjuk ajar kat aku camne nk dapat pendapatan seperti wanita tu.Dengan tunjk ajar dari beliau dan rakan2 dari group aku,aku pun memulakn langkah pertama aku sebgai unit trust consultant!mula2 aku igt mesti susah nk cari n convince org melabur dalam unit trust nih.tp rupe2 nye aku silap.1st client yg aku jumpe invest rm30,000 even aku bru je knal die.komisyen yg aku dpat dr situ rm855.itu baru 1st client!!Bg aku ni satu pencapaian yg baik bg newbies cam aku ni.ramai gak client aku jumpe dlm minggu pertama tu.boleh dikatakn 70% dr mereka mmg bminat pasal unit trust dan ingin melabur.. Dsini aku da nmpak betapa besarnye peluang utk buat duit dlm industri unit trust nih.Aku da mula rase puas dan seronok coz dapt income 4 angka sebulan.aku berazam utuk capai 5 angka sebulan dlm mase terdekat,,aku yakin inilah perniagaan yg sesuai untuk aku!

So pada kawan2 seme unit trust ni btul2 menjanjikan pulangan yg lumayan pada kita selagi kita usaha sungguh2 dan ada keazaman yang tinggi untk berjaya..pada mereka yg berminat nk tau lebey lanjut pasal unit trust n ingin bebas dr belenggu kewangan boleh la call/sms aku di no:

012-6720978.

Insyallah aku akn bantu korang.. B)

Salam bro,

Aku pun berminat gak dgn unit trust ni. Dah lama dah dgr. Tp skang ni aku xde duit RM1000 utk start. Boleh ke kalau bayar secara ansuran?

Atau ada cara lain?

Please advise.

TQ.

Salam bro,

Aku pun berminat gak dgn unit trust ni. Dah lama dah dgr. Tp skang ni aku xde duit RM1000 utk start. Boleh ke kalau bayar secara ansuran?

Atau ada cara lain?

Please advise.

TQ.

Hmm... Kalau tak de RM1000.00 dan berjinak-jinak untuk invest, saya cadangkan masuk dalam ASB. RM1 pun diterima... Bila dah cukup duit boleh diversified ke Unit trust lain lak...

Thanks

Salam bro,

Atau ada cara lain?

Please advise.

TQ.

hamzila..modal minima utk utk melabur dalam unit trust public mutual adalah rm1000..kemudian baru buat additional investment minima rm100..i suggest u ckupkan rm1000 dahulu dan kemudian bru invest..kalo ade duit lebey try invest more than rm1000..it will benefit u in long term..need more info plz contact me 012 6720978 B)

hamzila..modal minima utk utk melabur dalam unit trust public mutual adalah rm1000..kemudian baru buat additional investment minima rm100..i suggest u ckupkan rm1000 dahulu dan kemudian bru invest..kalo ade duit lebey try invest more than rm1000..it will benefit u in long term..need more info plz contact me 012 6720978 B)

Yap PM min RM1000.00, so masukkanlah dalam ASB... Dalam dua bulan lebih nanti dapat Dividen.

Thanks

Yap PM min RM1000.00, so masukkanlah dalam ASB... Dalam dua bulan lebih nanti dapat Dividen.

Thanks

dar..bole sy tau ur current investment portfolio?how much u invested?investment date?nk buat return comparison ur portfolio dgn fund PM..;)

dar..bole sy tau ur current investment portfolio?how much u invested?investment date?nk buat return comparison ur portfolio dgn fund PM..;)

Hmmm...Saya rasa biarkan ianya "rahsia" dahulu... Need U to proposed a plan that is not influence by my current portfolio... :blush: :blush:

Luq..saya tidak sama sekali berniat memperlekehkan mana unit trust yang lain..setiap unit trust ade kelebihan nye sendiri..cuma prove kenapa public mutual is the best unit trust company di Malaysia sudah sy jelaskan seblum ni..

PM mmg the biggest unit trust in Malaysia dalam kategori private unit trust company kat malaysia ni.. :)

Ya lar...nanti bila aku ada duit lebih...aku contact ko jadi personal financial planner aku :rolleyes:

pelaburan dalam unit trust ni memang menguntungkan. Jadi pada sesapa yang punya duit lebih aku nasihatkan masuk je lah. jangan dok pikir panjang lagi.

Aku pun dah masuk jugak lebih kurang sebulan lepas dalam RM 6k, tak sampai sebulan aku tambah lagi RM 700.

Ingat hati tiap-tiap bulan nak tambah pelaburan.

Perlu diingat ini pelaburan jangka panjang, bukannya jangka pendek. Bagi yang nak untuk cepat tak sesuailah kat sini.

Aku ni bukannya agen unit trust, tapi benda baik ni kalau dikongsi bagus jugak. Mungkin lepas ni kalau ada rezeki nak jadi agen pulak kot.

pelaburan dalam unit trust ni memang menguntungkan. Jadi pada sesapa yang punya duit lebih aku nasihatkan masuk je lah. jangan dok pikir panjang lagi.

Aku pun dah masuk jugak lebih kurang sebulan lepas dalam RM 6k, tak sampai sebulan aku tambah lagi RM 700.

Perlu diingat ini pelaburan jangka panjang, bukannya jangka pendek. Bagi yang nak untuk cepat tak sesuailah kat sini.

Aku ni bukannya agen unit trust, tapi benda baik ni kalau dikongsi bagus jugak. Mungkin lepas ni kalau ada rezeki nak jadi agen pulak kot.

Bila maksudkan untung tu apa maksudnya, nilai unit dah bertambah atau dapat dividen atau bonus... Boleh ke keuntungan ini dikeluarkan terus untuk digunakan?.

Nak tahu transation unit trust..

Dar..ni die return comparison utk 2 fund public mutual sesuai utk investor yg mempunyai risk profile from conservative to moderate..return comparison ini adalah dalam tempoh setahun bermula dr 2/10/2006 hingga 21/09/2007

Ini summarize fund objective:

Public Islamic Dividend Fund (PIDF)

To provide income by investing in a portfolio of stocks that complies with Shariah requirements and which offer or have the potential to offer attractive dividend yields.

Public Islamic Balanced Fund (PIBF)

To provide steady income and capital growth over the medium to long-term period by investing in a portfolio of investments that complies with Shariah requirements.

PIDF adalah kategori fund equity(moderate risk) sementara PIBF adalah kategori fund balanced (conservative to moderate risk)..dr graph comparison kita dapat lihat PIDF return lebih tinggi dr PIBF..

Dari segi charge pula:

-service charge 6.5% dikenakan ketika mula2 melabur (NAV per unit)

-management fee 1.5% p.a

-trustee fee 0.06% p.a

-switching fee (rm25)

-No charge on repurchase (withdrawal) B)

Total return diatas telah pun ditolak dgn semua charge kecuali service charge 6.5%.. :D

Congrats for investing in unit trust bro!! smart decision! mmg tepat sekali yg unit trust ni sesuai adalah pelaburan jangka panjang atau lebey tepat lagi pelaburan utk 3 tahun dan ke atas kerana selepas tempoh tersebut return yg anda akn dapat mmg menguntungkan!

p/s bro..nnti kalo nk jadi agent bole contact saya..i will assist u! :)

Bila maksudkan untung tu apa maksudnya, nilai unit dah bertambah atau dapat dividen atau bonus... Boleh ke keuntungan ini dikeluarkan terus untuk digunakan?.

Nak tahu transation unit trust..

dar..assume anda melabur rm10,000 di Public Islamic Opportunities Fund (PIOF) setahun yang lalu..

At 05/10/06, NAV price is RM0.2502

Amount Paid : RM10,000

Sales Charge (6.5%): RM650.00

Amount Invested : RM9,350

Price (RM) : 0.2502

Units : 37370.10

Total Cum Cost (RM) : 10,000

Avg Cost Per Unit (RM) : 0.2663

At 05/10/07, NAV price is RM0.3652

Price (RM) : 0.3652

Amount Redeemed/Repurchase (RM) : 13647.56

Profit = RM13647.56 - RM10,000

= RM3,647.56 (Ini adalah nett return yg anda dapat!)

Simple Estimate Return :36.47%

Anda bole request untuk withdraw (repurchase) profit yg anda dapat..Public mutual akan bank in ke acc anda dalam masa 10 ari bekerja dr tarikh request! ;)

Harga saham dijangka naik minggu ini

Utusan Malaysia

KUALA LUMPUR 7 Okt. – Harga-harga saham di Bursa Malaysia dijangka diniagakan dalam trend menaik minggu ini dengan penanda aras Indeks Komposit Kuala Lumpur (IKKL) sedia untuk mencapai rekod baru.

IKKL yang ketinggalan di belakang bursa-bursa serantau yang lain dalam rali baru-baru ini akan kembali memperlihatkan prestasi positif dan para pelabur seharusnya menjangkakan limpahan minat belian secara berperingkat ke Bursa Malaysia.

Sentimen keseluruhan akan kekal positif minggu depan tetapi urus niaga mungkin sekali lagi bertukar lengang pada lewat minggu ini berikutan cuti dan sambutan perayaan Hari Raya Aidil Fitri.

Bursa Malaysia telah dinilaikan dengan sewajarnya dan banyak lagi ruang untuk meningkat.

Bulan Oktober dijangka agak baik dan pasaran dijangka menguji paras psikologi yang belum pernah berlaku iaitu 1,400 dalam tempoh terdekat.

Saham-saham mewah yang tidak menunjukkan prestasi memberangsangkan baru-baru ini dijangka ‘kembali’ dengan lebih kukuh, sekaligus melonjakkan penanda aras untuk menguji semula paras 1,392 memandangkan pasaran-pasaran kewangan telah pun mendapat semula keyakinan selepas penjualan habis-habisan pada bulan Ogos.

Bursa Malaysia dijangka mengejar pasaran-pasaran serantau yang lain.â€

Dengan ini, terdapatnya peningkatan pada kaunter-kaunter terpilih terutamanya yang berkaitan dengan kewangan dan perbankan serta hartanah.

Pada minggu lalu, Bursa Malaysia bergerak bercampur-campur.

IKKL memperlihatkan keuntungan kukuh pada Isnin lalu, dirangsang oleh rali pada saham-saham berwajaran berat Telekom Malaysia dan prestasi menggalakkan dari pasaran serantau yang lain.

Para pelabur menyambut baik rancangan pengasingan penggabungan Telekom Malaysia terhadap talian tetap dan operasi selularnya.

IKKL menokok sebanyak 17 mata untuk mencecah 1,353.7 mata bagi paras tertinggi sehariannya sebelum ditutup 10.8 mata lebih tinggi pada 1,347.1 kerana pengambilan untung.

Untuk hari kedua, IKKL mencatatkan keuntungan kukuh, mengambil petunjuk daripada prestasi rancak di Wall Street dan pasaran serantau di celah-celah keyakinan yang kian baik dan kebimbangan kredit yang berkurangan di Amerika Syarikat (AS).

IKKL ditutup pada hari itu 21.67 mata lebih tinggi pada 1,368.72.

Bagaimanapun, saham-saham di Bursa tersungkur berikutan aktiviti-aktiviti pengambilan untung pada lewat dagangan hari Rabu lalu berikutan jualan habis-habisan dalam rekod tertinggi bursa-bursa serantau ekoran kenyataan bekas Pengerusi Rizab Persekutuan AS, Alan Greenspan yang krisis kredit global belum lagi berakhir.

IKKL diniagakan setinggi 1,380.3 pada hari berkenaan sebelum beralah untuk ditutup 1.76 mata lebih rendah pada 1,366.96.

Pada Khamis lalu, IKKL merosot kepada jualan awal tetapi kegiatan membeli saham murah di kalangan kaunter berwajaran berat terpilih membantu menolak indeks ke zon positif untuk ditutup 2.88 mata lebih tinggi pada 1,369.84.

Saham-saham di Bursa Malaysia ditutup kukuh Jumaat lalu dengan kegiatan membeli saham di kalangan saham mewah dan murah seperti saham-saham perbankan dan hartanah walaupun prestasi di Wall Street tidak berubah menjelang pengeluaran data pekerjaan bulan September AS.

IKKL meningkat 2.55 mata untuk ditutup pada 1,372.39.

Berdasarkan perbandingan Jumaat -Jumaat, IKKL naik 36.73 mata kepada 1,372.39 dan Indeks Papan Kedua mengukuh 1.93 mata kepada 107. 39.

Yo frannez,

Ko ngan amirul.nazri (kat ruangan kerjaya) mmg betul2 superb bab promoted unit trust Public Mutual nie..

Tapi la nie kan, ada kompeni lain offer RM 500 ajer and exam fee waive kalau nak join..

so korang camna plak? ada new promotion tak?

Yo frannez,

Ko ngan amirul.nazri (kat ruangan kerjaya) mmg betul2 superb bab promoted unit trust Public Mutual nie..

Tapi la nie kan, ada kompeni lain offer RM 500 ajer and exam fee waive kalau nak join..

so korang camna plak? ada new promotion tak?

suasa..dalam Public Mutual minimum investment mmg rm1,000..since u are investing in the best unit trust company in malaysia,i think there should be no problem for u to spend more because at the end u will suprised with the return u might get.. ;)

pasal exam fee tu,dalam public mutual kita da buat promotion,once u achieve sales rm30k dalam masa 6 bulan dari tarikh u register sebagai agent..exam fee kita akan refund kat u..so basically u join ni free jugak la.. B)

dar..assume anda melabur rm10,000 di Public Islamic Opportunities Fund (PIOF) setahun yang lalu..

Amount Redeemed/Repurchase (RM) : 13647.56

Profit = RM13647.56 - RM10,000

= RM3,647.56 (Ini adalah nett return yg anda dapat!)

Simple Estimate Return :36.47%

Anda bole request untuk withdraw (repurchase) profit yg anda dapat..Public mutual akan bank in ke acc anda dalam masa 10 ari bekerja dr tarikh request! ;)

Yang saya calculate selepas masukkan Management fee and trustee fee. Switching tiada. saya anggap fee kena charge pada 05/10/07

Units received: 37370.10

Current Amount (RM) : 13647.56

Management Fee: RM204.72

Net Amount 1: RM13442.28

Trustee fee: RM8.07

Net Amount 1: RM13434.21

Profit = RM13434.21 - RM10,000

= RM3,434.21 (Ini adalah nett return yg anda dapat!)

Simple Estimate Return :34.34%

Hmmm... Very interesting...

Satu soalan, Adakah return RM3,434.21 taxable???

Yang saya calculate selepas masukkan Management fee and trustee fee. Switching tiada. saya anggap fee kena charge pada 05/10/07

Units received: 37370.10

Current Amount (RM) : 13647.56

Management Fee: RM204.72

Net Amount 1: RM13442.28

Trustee fee: RM8.07

Net Amount 1: RM13434.21

Profit = RM13434.21 - RM10,000

= RM3,434.21 (Ini adalah nett return yg anda dapat!)

Simple Estimate Return :34.34%

Hmmm... Very interesting...

Satu soalan, Adakah return RM3,434.21 taxable???

sedikit petikan rencana mengenai tax dalam unit trust..

Unit holders will be taxed on distribution received from a unit/property trust. The income distributed will include a tax credit which is actually tax paid by the unit trust company. The unit holders can therefore utilise the tax credit available to set off against their tax payable. Any excess of tax credit over the tax payable will be refunded by the tax authorities to the unit holders.

Income distributed out of exempt income or gains made from the sale of investments (shares/property) of a unit/property trust is not taxable in the hands of unit holders.

Unit holders who choose to receive their income distribution in the form of new units are regarded as having purchased extra units and these fresh units are not subject to tax.

Gains realised by unit holders on the transfer or redemption of the units are treated as capital gains and therefore not taxable. B)

sedikit petikan rencana mengenai tax dalam unit trust..

Unit holders will be taxed on distribution received from a unit/property trust. The income distributed will include a tax credit which is actually tax paid by the unit trust company. The unit holders can therefore utilise the tax credit available to set off against their tax payable. Any excess of tax credit over the tax payable will be refunded by the tax authorities to the unit holders.

Income distributed out of exempt income or gains made from the sale of investments (shares/property) of a unit/property trust is not taxable in the hands of unit holders.

Unit holders who choose to receive their income distribution in the form of new units are regarded as having purchased extra units and these fresh units are not subject to tax.

Gains realised by unit holders on the transfer or redemption of the units are treated as capital gains and therefore not taxable. B)

Ini lawyers/taxman term...First statement cerita tax credit, Statement dua blur, Statement 3 -Ini tak berlaku dalam UT sebab Unit value increase, Statement 4 - hmmmm....

Apa maksud dalam layman/rakyat biasa....Stock market kena tax, dia ada capital gain,

Adakah kena tax atau tidak?

Ini lawyers/taxman term...First statement cerita tax credit, Statement dua blur, Statement 3 -Ini tak berlaku dalam UT sebab Unit value increase, Statement 4 - hmmmm....

Apa maksud dalam layman/rakyat biasa....Stock market kena tax, dia ada capital gain,

Adakah kena tax atau tidak?

dalm UT x kene tax bro..tax free capital gain..